PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک BOIS Checksum error

ahmadzaq
17-06-2011, 09:14
سلام دوستان
من یه سیستم با این مشخصات دارم که توی روشن شدن اذیت میکنه، بعد از این که 7-8 بار دکمه پاور رو میزنم یه صفحه سیاه ظاهر میشه و این پیام رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر کنم مادر بوردش مشکل پیدا کرده!!!!
نظر شما چیه؟؟

ضمنا الان دیگه هر کار میکنم روشن نمیشه!

این مشکل شامل گارانتی میشه؟؟
گارانتیش آواژنگه
=====================
CPU intel core i5 760
4 GB ram
garphic AMD 5850
power 750
MOTHER BOARD = GIGA-P55-USB3-V1
case green magnom 2
=====================
برای این که مشکل حل بشه کیس رو باز کردم و باتری و رم و گرافیک رو برداشتم و دوباره جا زدم ، اما هیچ تاثیری نداشت
لطفا کمک کنید
################################################## #############
مشکل حل شد!!

ایراد از کلید Shutdown بود!
برام 100 تا تک تومی هزینه برداشت و رفتم یه نو انداختم درست شد!!

کلید Shutdown به این صورت کار میکنه که فقط وقتی فشرده میشه باید جریان رو از خودش عبور بده، اما ماله من یکسره شده بود!

متشکرم از همگی

jafarian
17-06-2011, 09:20
شماازطریق گذاشتن جامپرمین یک clr COMS کنید ببینید درست میشه و سیستم روشن میشه درضمن باطری مین یک چنج کنید احتمالش هست باطری تموم کرده باشه اگردرست نشد باید بدین بایوس برای شما با دستگاه پروگرامر فلش کنن:20:

EXTREME
17-06-2011, 11:02
اول از همه با در آوردن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید اگه درست نشد
میتونید بایوس رو آپدیت کنید درست نشد باتری مین خراب هست
اگر مشکل با تعویض بایوس و باتری هم درست نشد مین ایراد داره

ahmadzaq
17-06-2011, 11:40
خیلی متشکرم از جوابها تون:11:

این سیستم از 1-2 هفته پیش موقع روشن شدن اذیت میکنه و اون پیغام بالا رو میداد!!

من توی این مدت بایوس رو با آخرین ورژن آپدیت کردم و باتری رو هم یه بار در آوردم!

بعد از آپدیت کردن و دست کاری کردن باتری، هیچ فرقی نکرد و بعد از 3 روز دیگه هر کار میکنم روشن نمیشه!!

===============

میشه راهنمایی کنید که جامپر مین بورد کجا قرار میگیره؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

معنی این جمله که نوشته "HPA bios not available" یعنی چی؟

EXTREME
17-06-2011, 11:44
معمولا پایین مینه کنارش نوشته clear cmos
باید روی پین دیگه بزارید با اینکار سیستم روشن نمیشه باز همون جای اول میزارید و دوباره سیستم روشن میشه
سیستم کلا روشن نمیشه یا روشن میشه تصویر نمیده؟

ahmadzaq
17-06-2011, 12:17
سیستم قبلا بعد از این که 7-8 بار دکمه پاور رو میزدم روشن میشد و اون تصویر سیاهی که بالا آپلود کردم میومد و وارد محیط ویندوز میشد و مشکل دیگه ای نداشت (ویندوز 7 _ 64 bit کاملا آپدیت)

تا امروزاین طوری بود اما الان دیگه کلا روشن نمیشه!
اصلا مانیتور روشن نمیشه و صدای بوقی یا ..... هم نداره

==============

جامپر cmos رو پیدا کردم
برای پا ک کردنش این کار رو کنم خوبه؟ { باتری سر جاش باشه و من جامپر رو جا بزنم ، یا نه؟ باید باتری رو بردارم؟ }

pasargadd
17-06-2011, 12:34
کارهایی که گفته شد انجام بدین اگر درست نشد ببرین گارانتی بگین سیستم روشن نمیشه و بقیه قطعات تست شدن و معلوم شد مادربرد مشکل داره.
نگین بایوسو اپدیت کردین.
در ضمن پاورتون مدله دقیقش چیه؟
هر چیه مشکل از بایوس باید باشه.پیشنهاد میکنم نسخه قبلیو از سایت بگیرین و روی فلاپی بریزین و تو بایوس لود کنین.

EXTREME
17-06-2011, 14:47
اگه با ورژن قبلی بایوس مشکلتون حل نشد باید ببرید بیرون براتون بایوس رو با پروگرمر بریزن
همچنین باتری مین رو هم چک کنید
فکر نکنم مشکل شما به غیر از بایوس به چیز دیگه ای ربط داشته باشه

ahmadzaq
17-06-2011, 15:09
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توی این فروم هم همپین مشکلی مطرح شده

میرم باتری نو بخرم، و نتیجه رو میزارم اینجا

ممنونم که دنبال میکنین

ahmadzaq
18-06-2011, 11:10
سلام

رفتم باتر رو عوض کردم و cmos رو هم پاک کردم
سیستم روشن میشه، اما باز هم مثل گذشته اذیت منه و باید 10-12 دفعه کلید پاور رو بزنم تا شاید روشن بشه

و باز هم اون صفحه ظاهر میشه و میگه بایوس اصلی مشکل داره و شروع به recovery میکنه. پس فکرکنم من که هم بایوس اصلی رو recovery و هم آپدیت کردم درست نمیشه ، چطوری ممکنه با پروگرام کردنش درست بشه؟؟؟؟

و از طرفی به خود آواژنگ که ایمیل دادم جواب دادن و گفتن: {{{حافظه (RAM) سیستم را تعویض کرده و مادربرد را برای تعمیر به شرکت ارسال کنید.}}}

حالا من موندم منظورش چیه که RAM را تعویض کنید؟؟
ینی منظورش اینه که ممکنه مشکل از رم باشه؟!

EXTREME
18-06-2011, 11:29
مشکل شما از بایوس هست و چون داره ریکاوری میکنه ممکنه مشکلش نرم افزاری باشه که با پروگرمر به احتمال زیاد حل میشه
ممکن هم هست بایوستون ایراد داره و مینتون اگه دوال بایوس هست داره از بایوس بکاپ استفاده میکنه
باید ببرید آواژنگ
فکر نکنم به رم ربطی داشته باشه

ahmadzaq
18-06-2011, 13:04
چون من شهرستان هستم و فرستادن مین با پست درد سر داره .... رم رو هم عوض میکنم ببینم چی میشه...

-=====
توی یه فروم خارجی هم سوال کردم، جواب دادن که برو bios ر ودوباره آپدیت کن و بعد اگه درست فهمیده باشم:
موقع بالا آمدن ویندوز ریست کنم و وقتی دوباره بوت شد ALT+F12 رو بزنم تا یه کپی از bios اصلی رو توی نسخه بک آپ کپی کنه
=====
boot up issue with GA-P55-USB3

The thing I did not see memtion was the correct way to flash being mentioned. Try this. Might sound strange but if you only tried with q-flash might try with @bios.

Such as while flashing bios in q-flash or @bios have cleared DMI pool for flashing.
Have entered bios and loaded optimized defaults pressed F10 and saved.
Reboot back into bios and set Hdd's and memory settings, pressed F10 and saved
renter bios set hdd boot order press f10 saved.

Let windows boot. Once booted reboot at Start up Press ALT+F12 at startup this will copy main bios to back up bios.

Have 2 different bios on main and back have reported some stability problems.

Try these procedures and see if that helps.

ahmadzaq
09-07-2011, 22:07
مشکل حل شد!!

ایراد از کلید Shutdown بود!
برام 100 تا تک تومی هزینه برداشت و رفتم یه نو انداختم درست شد!!

کلید Shutdown به این صورت کار میکنه که فقط وقتی فشرده میشه باید جریان رو از خودش عبور بده، اما ماله من یکسره شده بود!

متشکرم از همگی

peyman.sh
11-07-2011, 15:56
سلام دوستان من یه لپ ب دارم مدل دل هست و بایوسش پاک شده حالا می خوام بایوسش رو دوباره بریزم احتیاج به راهنمایی دارم اگه کسی هست کمک کنه