PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در برد مودم ADSL خانه

Mehran NZ
16-06-2011, 23:24
سلام دوستان
اقا همین چند وقت پیش بنده یه مودم خریدم مدل TP-LINK W8901G می خوام ازش بعنوان شبکه لن و اینترنت اشتراک گذاری اینترنت برای کل خونه استفاده کنم خوب لن کردم از این لحاظ مشکلی نداره فقط بحث سر بردش هست که کل خونه رو ساپورت نمی کنه!
خونه ما بصورت دوبلکس هست بطوری که سه تا از اتاقها بالا هستند و اتاق خودم پایینه دو تا لپ تاپ دارم دو تا هم پی سی با لپ تاپ ازمایش کردم بالا از سه اتاق یکدونه موجش تقریبا خوبه یکیش نصفه و نیمه یکی هم موجش خیلی افتضاح می شه اتفاقا اونی که موجش افتضاحه برام خیلی مهمه که حداکثر سرعت و داشته باشه
الان بفرمایید بنده باید چیکار کنم Access Point بخرم یا router یا آنتن قویتر ؟!
ایا می تونم یک وسیله ای بخرم که بذارمش تو حال (با مودم ارتباط فیزیکی و کابلی نداشته باشه) و از اون برای قوی کردن موج در کل خونه استفاده کنم؟

Amir Varasteh
17-06-2011, 00:35
سلام.

دو تا نکته به ذهنم میرسه که بهت میگم.

اول اینکه خونه رو اگه مثل یک مکعب در نظر بگیری ، مودم رو باید مرکز اون مکعب بزاری تا ماکزیمم فضای مکعب رو پوشش بده و همچنین تا جایی که میشه از خونه بیرو نره تا از نظر امنیتی بهتر باشه.

دوما از این مودم هایی بگیر که دو تا آنتن داره تا فضای بیشتری رو تحت پوشش خودش قرار بده.

موفق باشی.

Mehran NZ
17-06-2011, 00:56
سلام.

دو تا نکته به ذهنم میرسه که بهت میگم.

اول اینکه خونه رو اگه مثل یک مکعب در نظر بگیری ، مودم رو باید مرکز اون مکعب بزاری تا ماکزیمم فضای مکعب رو پوشش بده و همچنین تا جایی که میشه از خونه بیرو نره تا از نظر امنیتی بهتر باشه.

دوما از این مودم هایی بگیر که دو تا آنتن داره تا فضای بیشتری رو تحت پوشش خودش قرار بده.

موفق باشی.
1-ببین نمی تونم بذارم وسطش چون در غیر این صورت باید برای یکی از کامپیوترها 25-30 تومن اضافه بدم و کارت شبکه وایرلس بگیرم خوب ترجیح میدم که این و بدم یه دستگاهی چیزی بخرم که موجم و قوی تر کنه برام تا اینکه بخواد یه موج بخور نمیر بده تازه مشکل تلفن هم هست اینجوری هم نیست که همینجوری بذارم وسط اون مکعبه احتمالا باز هم یکی از اتاقها به مشکل بخوره (ولی امتحان نکردم)
2-مودم رو دیگه متاسفانه خریدم TP-LINK W8901G

Amir Varasteh
17-06-2011, 01:09
حق با توئه.

اما من هر چقدر بلد بودم کمک کردم.

Amirrezaajalli
17-06-2011, 02:36
منم دقیقا هز همین مدل خریدم!
بردش پایینه!
با 25 تومن بیشتر میتونستم 3آنتنه بگیرم!
:(

Mehran NZ
17-06-2011, 02:55
سلام داداش اره مثل اینکه مدل چرتیه لول
شمام اگه مشکل من و داری یه سر اینجا بزن فعلا تصمیم گرفتم ap بگیرم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
====
لیستت و برام پی ام کن

mjzaret
17-06-2011, 10:00
شما پايين‌ترين مدل در قسمت تجهيزات مودم وايرلس رو خريداري نموده‌ايد و براي همين موضوع شما نمي‌توانيد ازش انتظار كيفيت خوبي داشته باشيد.

در خريد تجهيزات وايرلس حتماً بايستي ابتدا شرايط محيطي رو بررسي كرد و بعد از اين مطلب بايستي اقدام به خريد تجهيزات نمود.

شاد باشيد:40:

a6l3i
17-06-2011, 17:24
سلام

پاسخ این سوال در تاپیک جامع بحث های تخصصی و عمومی شبكه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یادمه که چند بار هم تو تاپیک راه اندازی ADSL - خريد، نصب و رفع عيب مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بحث شده :46:

شما نیاز به Wireless Range Extender دارین که شبیه مودم هستش و کافیه اون رو در جایی که سیگنال ها دارن ضعیف میشن قرار بدی و فقط به برق بزنی. خودش سیگنال ها رو تقویت میکنه و شبکه رو گسترش میده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amirrezaajalli
17-06-2011, 21:07
سلام

پاسخ این سوال در تاپیک جامع بحث های تخصصی و عمومی شبكه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یادمه که چند بار هم تو تاپیک راه اندازی ADSL - خريد، نصب و رفع عيب مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بحث شده :46:

شما نیاز به Wireless Range Extender دارین که شبیه مودم هستش و کافیه اون رو در جایی که سیگنال ها دارن ضعیف میشن قرار بدی و فقط به برق بزنی. خودش سیگنال ها رو تقویت میکنه و شبکه رو گسترش میده.

میشه بپرسم هزینه اش چقدره؟

Mehran NZ
17-06-2011, 21:31
سلام

سلام داداش
اقا این و الان من هیچ جا ندیدم بفروشن البته تو سرچ رسیدم به اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی دقت کنی کنار همه Range Extender ها نوشته Access Point پس منظورتون باید همون AP خودمون باشه دیگه درسته؟! یا اینکه منظورتون یک وسیله جداگانه هست؟!

a6l3i
30-06-2011, 13:54
سلام داداش
اقا این و الان من هیچ جا ندیدم بفروشن البته تو سرچ رسیدم به اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی دقت کنی کنار همه Range Extender ها نوشته Access Point پس منظورتون باید همون AP خودمون باشه دیگه درسته؟! یا اینکه منظورتون یک وسیله جداگانه هست؟!
تمام Range Extender یک AP محسوب میشن (نقطه ی دسترسی). آره شما باید هموون رو بگیری.

ArashMiniStar
30-06-2011, 17:53
میشه بپرسم هزینه اش چقدره؟

روتراش حداقل 40 50 تومان!

Mehran NZ
30-06-2011, 21:41
با تشکر از دوستان من اکسس پوینت مدل TL-WA501G رو گرفتم 47300 تومان از فروشگاه چاره دات ای ار لول راضیم کار من و راه انداخته موجها روی الان روی 100 درصد دارم البته موج دهیش چندان قوی نیست در حد همون مودمم هستش اگه برای جاهای دیگه مثل خونه های چند طبقه می خواین این و پیشنهاد نمی کنم ضعیفه
موفق باشین

ArashMiniStar
30-06-2011, 22:23
با تشکر از دوستان من اکسس پوینت مدل TL-WA501G رو گرفتم 47300 تومان از فروشگاه چاره دات ای ار لول راضیم کار من و راه انداخته موجها روی الان روی 100 درصد دارم البته موج دهیش چندان قوی نیست در حد همون مودمم هستش اگه برای جاهای دیگه مثل خونه های چند طبقه می خواین این و پیشنهاد نمی کنم ضعیفه
موفق باشین

آقا یعنی این مودم اول نه اکسس پوینته که خریدید برای خونه 120 متری اینا جواب میده کامل یا نه؟:27:

---------- Post added at 11:23 PM ---------- Previous post was at 11:21 PM ----------

موفق باشین

شما که اینهمه هزینه کردید مودم asus n13u میگرفتید بیشتر به کار نمی اومد؟!
بخاظر اینکه n رو ساپورت میکنه باید برد بالایی داشته باشه.
راستش کلا تی پی لینک فکر نکنم خوب باشه.
جالبه یکی از بچه ها تو پی تی یکی از همین مودم ارزونای تی پی لینک رو گرفته بود و از بردش خیلی راضی بود؟؟!!
میگفت تا 2 تا خونه اونورتر هم برد میده.:2:

Mehran NZ
30-06-2011, 22:39
آقا یعنی این مودم اول نه اکسس پوینته که خریدید برای خونه 120 متری اینا جواب میده کامل یا نه؟
ببینید خونه ما دوبلکس بود که خوب جواب نداد حالا بستگی داره به خونه شما که چطوری هستش؟! در کل اگه همه اتاقها پایین باشن بهتر می گیره ولی تا خودت آزمایش نکنی نمی فهمی یه لپ تاپ می خوای و یه مودم اگه بتونی از اشنایی کسی بگیری خیلی بهتره

ببینید این یک دیده از یک جهت دیگه هم می شه به موضوع نگاه کرد شما الان این مودم من و تا 45-50 تومان از خود اینترنت می تونید بخرید (بنده حماقت کردم و از خود طرف خریدم که 60 تومان به ما انداختش) حالا 45 تا 50 تومان هم اکسس پوینت می خری حالا موج فوق العاده خوب در همه جای خونت داری یعنی با 100 تومن! حالا من این و می گم که شما مثلا یه مودم بهتر بخری و همین حدودا برات بیافته موج دهیش در این حد خواهد بود؟!
البته ببین بازم به کاربرد خیلی بستگی داره مثلا امنیت برات چقدر مهمه؟! چون مثلا شما بخوای از اکسس پوینتی که من خریدم(و خیلی از اکسس پوینتهای حتی گرونتر) بعنوای رپیتر استفاده کنی باید Security رو حتما باید بصورت wep قرار بدی مگر اینکه بخوای مدل گرون تری بخری!

جالبه یکی از بچه ها تو پی تی یکی از همین مودم ارزونای تی پی لینک رو گرفته بود و از بردش خیلی راضی بود؟؟!!
میگفت تا 2 تا خونه اونورتر هم برد میده.
والا یکی از بدبختیها دقیقا همینه طرف چون جنس و خریده و خودش همین و داره حاضر نیست مشکلاتش و قبول کنه و میاد تو فورومها و چند نفر و گمراه می کنه!

Amir Varasteh
30-06-2011, 22:40
بخاظر اینکه n رو ساپورت میکنه باید برد بالایی داشته باشه.
میگفت تا 2 تا خونه اونورتر هم برد میده.:2:
دو تا نکته : اولا کسی که یه چیزی رو رفته خریده اینقدر تو دلش رو خالی نکن!

دوما TP Link خییلی هم خوبه من دو سه ساله دارمش هنوز آخ نگفته.