PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آزمایش خون

shabnam1986
16-06-2011, 23:11
این مال مامانمه میشه بگین جوابش چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_update
17-06-2011, 01:27
آزمایش خون نورمال هستش و مشکل خاصی وجود نداره،
آزمایش آنالیز ادرار هم نشون میده احتمالا عفونت ادراری خفیفی داشته باشند چون داخل ادرار گلبول سفید و باکتری یافت شده... آزمایش تکمیلی U/C یا همون کشت ادرار میتونه عفونت ادراری و نوع اون رو تایید کنه، البته اگه از نظر بالینی مشکل دارند ( سوزش ادرار و تکرر ادرار و ...) با مصرف آنتی بیوتیک زیر نظر پزشک در عرض چند روز خوب میشن و جای نگرانی نیست...

Alamate Soal
17-06-2011, 06:54
ميزان كلسترول و كراتين بالاست
توصيه ميكنم حتما به پزشك داخلي ( فوق تخصص قلب باشه بهتره ) مراجعه كننمادرتون

shabnam1986
17-06-2011, 13:05
کراتین چیه؟

ehsan_update
17-06-2011, 21:06
ميزان كلسترول و كراتين بالاست
توصيه ميكنم حتما به پزشك داخلي ( فوق تخصص قلب باشه بهتره ) مراجعه كننمادرتون
اولا کراتین نه ، کراتینین (Creatinine) ، دوما هم کراتینین و هم کلسترول ایشون در حد مطلوب و نورمالی قرار داره و با توجه به این که HDL , LDL ایشون هم در سطح خوبی قرار دارن نیازی به مراجعه به فوق تخصص و هزینه اضافی نیست.
سوما لطف کنید نظرات غیر کارشناسانه ندید دوست من... :41:

کراتین چیه؟

کراتینین یه نوع پروتئین است که مقدار اون در خون نشان دهنده عملکرد طبیعی کلیه هستش، و مقدار نورمال اون برای بزرگسالان باید حدود 1 باشه(نیم تا یک و نیم) ( مال مادر شما 0.9 هست که کاملا طبیعیه) ، از نظر کلسترول هم جای نگرانی نیست و فقط از نظر عفونت ادراری باید پیگیری بشن که تو پست اول بهش اشاره کردم...

Alamate Soal
18-06-2011, 10:30
اولا کراتین نه ، کراتینین (Creatinine) ، دوما هم کراتینین و هم کلسترول ایشون در حد مطلوب و نورمالی قرار داره و با توجه به این که HDL , LDL ایشون هم در سطح خوبی قرار دارن نیازی به مراجعه به فوق تخصص و هزینه اضافی نیست.
سوما لطف کنید نظرات غیر کارشناسانه ندید دوست من... :41:

کراتینین یه نوع پروتئین است که مقدار اون در خون نشان دهنده عملکرد طبیعی کلیه هستش، و مقدار نورمال اون برای بزرگسالان باید حدود 1 باشه(نیم تا یک و نیم) ( مال مادر شما 0.9 هست که کاملا طبیعیه) ، از نظر کلسترول هم جای نگرانی نیست و فقط از نظر عفونت ادراری باید پیگیری بشن که تو پست اول بهش اشاره کردم...
حالا يه اشتباه تايپي مرتكب شدم شما لازم نيست پيراهن عثمان درست كنين باهاش . از اي غلط هاي املايي و تلفظي زياد پيش مياد ؛ استاد بيوشيمي خودمون به سايتوزين ميگه سايتوزيل ؛ همه هم ميدونن كه به خاطر اينه كه عادت كرده . آدم بيخودي بياد گير بده به كسي هيچ مشكلي رو حل نميكنه .

با توجه به سن كيس كه بالاي 40 هست من اين نظر رو دادم . هنوز هم سر حرفم هستم و با شما مخالفم

شما هم لطفا كارشناس بودن يا نبودن رو تعين نكنين . من دانشجوي پزشكي دانشگاه اروميه هستم و به همين خاطر نظر دادم . شما هم نظرتون محترمه . كسي شما رو براي بيان نظرتون متهم نميكنه . پس بهتره نظر خودتون رو بدين و وقت باارزشتون رو صرف بحث هاي بيهوده نكنين .

در مورد كراتين شما صحيح ميفرماييد . چون من بار اول كه مشاهده كردم فكر كردم نوشته كه ميزان كراتين 10.7 هست ولي الان ميبينم كه 0.9 نوشته شده و كاملا نرمال هست
در مورد كلسترول شما اشتباه ميفرماييد .كلسترول همونطور كه توي برگه آزمايش هم نوشته شده زير 200 بايد باشه كه مال كيس 207 هست .
من جاي ايشون بودم مادرم رو به متخصص داخلي ميبردم حتما چون ميزان كلسترول در درجه خطر قرار داره . پزشك داخلي احتمالا براي ايشون رژيم غذايي بدون كلسترول توصيه ميكنن و اگر باز هم ميزان كلسترول پايين نرفت حتي ممكن هست پزشك براي كيس داروهاي استاتين هم تجويز كنه .

در ضمن اين نكته رو هم عرض كنم كه سبوس برنج براي ايشون خيلي مفيد هست

morsadr
18-06-2011, 15:36
کراتینین فرد مذکور در حد طبیعی می باشد . کلسترول توتال ایشون کمی بالا است ولی از آن مهم تر LDL می باشد .
در کتب قدیمی تر میزان LDL را تا 150 طبیعی می گفتند ولی در کتب جدید تر توصیه شده که میزان آن کمتر از 130 در افراد نرمال و کمتر از 100 در افراد با ریسک بالای قلبی عروقی قرار گیرد . بنابر این میزان LDL ایشون کمی بالا است و بامختصری رژیم کم کلسترول و سپس تکرار آزمایش باید پیگیری صورت بگیرد تا در صورت ادامه مطلب دارو برای ایشون تجویز شود .

ehsan_update
18-06-2011, 18:26
حالا يه اشتباه تايپي مرتكب شدم شما لازم نيست پيراهن عثمان درست كنين باهاش . از اي غلط هاي املايي و تلفظي زياد پيش مياد ؛ استاد بيوشيمي خودمون به سايتوزين ميگه سايتوزيل ؛ همه هم ميدونن كه به خاطر اينه كه عادت كرده . آدم بيخودي بياد گير بده به كسي هيچ مشكلي رو حل نميكنه . دوست من ما اینجاییم که مشکلات همدیگرو حل کنیم و از هم چیزهای جدید یاد بگیریم و اشتباهاتمون رو اصلاح کنیم، من اصلا قصد جسارت نداشتم و ندارم :11:
کراتین = پروتئین ساختاری مو و ناخن
کراتینین = پروتئینی که توسط عضله ها ساخته میشه و کلیرانس اون توسط کلیه اندکس مهمی برای بررسی کار کلیه محسوب میشه

ایشالا دوره علوم پایه و فیزیوپاتولوژی رو تموم کردید و رسیدید به دوره اکسترنی و انترنی میفهمید که همین اشتباهات کوچیک ( مثلا دیدن عدد 10.7 به جای 0.9 و گفتن کراتین به جای کراتینین) چقدر میتونه دردسر واسه آدم ایجاد کنه... ( در ضمن یه کم انتقاد پذیر باش و از اینکه اشتباهاتت رو بهت میگن ناراحت نشو همشهری عزیزم:10:)

در مورد کلسترول و LDL همونطور که جناب morsadr فرمودند با رژیم غذایی کم کلسترول میتونه راحت حل بشه و نیازی نیست به خاطر یه مقدار خیلی کم، بالاتر بودن از سطح نورمال به متخصص داخلی ( اونم فوق تخصص با گرایش قلب!) مراجعه کنند فعلا. چون مطمئن باشید این کیس رو به هر پزشکی ارجاع بدیم ( حتی کارشناس تغذیه) همین جواب رو میگیره و کسی فقط به خاطر 7 واحد بالاتر بودن کلسترول از حد نورمال دارو نمیده...

در مورد LDL هم نمیدونستم جدیدا حداکثرش رو 130 در نظر میگیرن و خوشحالم که اینو اینجا یاد گرفتم :20:

راستی دوستان در مورد افزایش WBC و سلول های اپیتلیال و وجود باکتری داخل ادرار نظری نداشتن؟

Alamate Soal
19-06-2011, 07:35
دوست من ما اینجاییم که مشکلات همدیگرو حل کنیم و از هم چیزهای جدید یاد بگیریم و اشتباهاتمون رو اصلاح کنیم، من اصلا قصد جسارت نداشتم و ندارم :11:
کراتین = پروتئین ساختاری مو و ناخن
کراتینین = پروتئینی که توسط عضله ها ساخته میشه و کلیرانس اون توسط کلیه اندکس مهمی برای بررسی کار کلیه محسوب میشه

ایشالا دوره علوم پایه و فیزیوپاتولوژی رو تموم کردید و رسیدید به دوره اکسترنی و انترنی میفهمید که همین اشتباهات کوچیک ( مثلا دیدن عدد 10.7 به جای 0.9 و گفتن کراتین به جای کراتینین) چقدر میتونه دردسر واسه آدم ایجاد کنه... ( در ضمن یه کم انتقاد پذیر باش و از اینکه اشتباهاتت رو بهت میگن ناراحت نشو همشهری عزیزم:10:)

در مورد کلسترول و LDL همونطور که جناب morsadr فرمودند با رژیم غذایی کم کلسترول میتونه راحت حل بشه و نیازی نیست به خاطر یه مقدار خیلی کم، بالاتر بودن از سطح نورمال به متخصص داخلی ( اونم فوق تخصص با گرایش قلب!) مراجعه کنند فعلا. چون مطمئن باشید این کیس رو به هر پزشکی ارجاع بدیم ( حتی کارشناس تغذیه) همین جواب رو میگیره و کسی فقط به خاطر 7 واحد بالاتر بودن کلسترول از حد نورمال دارو نمیده...

در مورد LDL هم نمیدونستم جدیدا حداکثرش رو 130 در نظر میگیرن و خوشحالم که اینو اینجا یاد گرفتم :20:

راستی دوستان در مورد افزایش WBC و سلول های اپیتلیال و وجود باکتری داخل ادرار نظری نداشتن؟

خب چون كراتين كه پروتئين ساختاري هست رو متاسفانه چون توي كتاب زيست شناسي 1 خونديم به همين خاطر قاطي ميكنم . البته فعلا توي دانشگاه كاربردي نداشتن و توي دانشگاه سوتي ندادم هنوز :31: اون برگه آزمايش هم چون توي مونيتور نگاه كردم اينطوري بود وگرنه روكاغذ باشه آدم سوتي نميده :27:

امروزه همه بيمه دارن و اين مورد هم كه خانمه و احتمالا وقت آزاد زياد داره مراجعه به يه پزشك زياد براش هزينه مالي و زماني نداره . كار از محكم كاري عيب نميكنه بالاخره :20:

morsadr
19-06-2011, 08:40
خوب این را که خودتون گفتید . یک عفونت ادراری که بهتره که درمان بشه . سلولهای سفید داخل ادرار مهم ترین علامت عفونت ادرای میباشد . سلولهای اپیتلیال دارای ارزش بالینی چندانی نیستند .