PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست شدن سیستم

ALI16437
16-06-2011, 18:15
با سلام خدمت دوستان عزیز ، 2 تا ازسیستمهای من در حین کار ریست میکنند خوب تمام نرمافزارهایی که من روی سیستمهام ریختم یکسان است
یعنی اگر اشکال از باک نرمافزاری بود بایدتمام سیستمها ریست میشودنند نه2 تا سیستم ، خوب میمونه مشکل ویروس که من سیستمها رو بطور کامل Fdisk کردم تا حتی اگر در جای از هار مثل mbr مخربی وجود داشته باشه و انتی ویروس نتونه اونو تشخیص بده پاک بشه پس تمام پارتیشنها
رو پاک کردم و با حجم های جدید پارتیشن بندی کردم . با انتی ویروسهای nod ، Avast و... هم اسکن کردم.
بعید میدونم مشکل از درایورها باشه چون درایورهای اورجینال شرکت رو میذارم و اتوماتیک میشناسه و چند بار هم ویندوز سیستم ها رو عوض کردم.

با توجه به تمام موارد فوق من فکر میکنم مشکل تنها میتونه سخت افزاری باشه حالا اگر من بتونم منبع مشکل رو پیدا کنم که مشکل از مادربرد هست یا رم یا سیپی و اونموقع اون قطعه رو میبرم میکوبم توسر شرکت گارانتی که درستش کنه چون الان پیش هر شرکتی که میبرم این میگه قطعه ما سالم
از یک قطعه دیگر است اسمی از پاور نبردم چون چند سال پیش یک کیس اینطوری داشتم مشکل از پاورش بود پاورش رو عوض کردم مشکل حل شد
من هم گفتم مطابق معمول مشکل از پاور است پاورها رو باز کردم بردم دادم گارانتی گرین با کلی سرکله زدن بلاخره عوضش کردنند و دو پاور نو دانند یک هارد هم خونه داشتم که با هارد یکی از دو سیستم عوض کردم تا مشکل اگر از هارد است رفع شود ولی مشکل پابرجاست.
یک کار دیگه هم که کردم این بود که محافظهای سیستمهام رو عوض کردم و محافظ نو گذاشتم و پریزهای برق رو هم تعویض کردم واز پریزهای دیگه ای واسه برق محافظ ها استفاده کردم بعداز ریست دقت کردم هنوز چراغ سبز محافظ روشن بود پس احتمال اینکه مشکل از برق هم باشه منطفی است.

حالا اگر دوستان راهنمایی کنند که با چه نرمافزارهای میتونم از سخت افزار هام تست بگیرم و مشکل رو پیداکنم که از کدوم قطعه است ممنون میشم
اینم مشخصات کامل سیستم به روایت CpuZ
فقط پاور میمونه که اون هم 380وات ریل گرین هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

30vil
16-06-2011, 19:00
1- مشکل دمایی : دمای سیستم رو چک کن

2- ویندوز جدید نصب کنید و آپدیت درایورها

3- رم : چک کنید ببینید مشکل داره یا نه

EXTREME
16-06-2011, 22:42
پس با این تفاسیر مشکل شما نرم افزاری نیست
شما اگر پاور رو چک کردید و درست نشد باید برید دمای قطعات رو تک تک با نرم افزار hw moitor چک کنید بنابراین شما هم در حالت بیکاری سیستم و هم در حالت فعالیت سیستم یک عکس از نرم افزار hw monitor بزارید
دلیل بعدی از رم میتونه باشه با نرم افزار memory test یک تست از رم بگیرید و اگه جواب نداد جای رمهارو عوض کنید
اگه با یه رم سالم هم چک کنید که چه بهتر فعلا این موارد چک بشه

ALI16437
17-06-2011, 12:35
با تشکر از مهرداد عزیز،
من با mmtset در ویندوز یک تستی از رمها گرفتم که عکسشو اینجا میذارم
سعی میکنم در داس هم یک تستی بگیرم نتیجه رو بگم.
با نرمافزار EVEREST Ultimate Edition 5.50 Build 2100 سیستم رو کامل زیر باربردم
و یک عکس در حالت کارکرد کامل سیستم گرفتم که اونو هم پایین قرار میدم
یک عکس هم در حالت بیکاری سیستم گرفتم که اونو هم برای ملاحظه قرار میدم.

خوب مرحله بعد چیه چکار کنم.

EXTREME
17-06-2011, 14:52
موقع تست و زیر بار گذاشتن رم که سیستم ریست نشد؟ نه؟
دمای قطعات خوبه و مشکلی نداره

ALI16437
17-06-2011, 14:58
مهرداد عزیز ،
نه سیستم هنوز ریستارت نشده
فقط نزدیک 3 ساعت است که زیر بار با نرمافزار EVEREST Ultimate Edition 5.50 Build 2100 من نمیدونم خودش باید اعلام پایان
تست پایداری رو کنه یا ما باید stop کنیم و معمولش چقدر زمان باید طول بکشه.
اینم دو تا عکس جدید بعد از 2.5 ساعت زیر بار بودن،

EXTREME
17-06-2011, 15:03
اگه 3 ساعت زیر بار بوده و مشکلی پیش نیومده بعید میدونم سخت افزاری باشه مشکل شما و ممکنه نرم افزاری باشه
شما نرم افزار prime 95 رو دانلود کنید و رو حالت lend بزارید و 30 دقیقه بزارید تست بگیره ببینید مشکلی پیش میاد

ALI16437
17-06-2011, 15:12
مهراد عزیز باشه امتحان میکنم
بعد جوابشو میگم.
فقط یک چیزی یادم افتاد اونم اینکه چند روز پیش این سیستم رو که دارم روش
تست انجام میدم با یک سیستم سالم جا به جا کردم و بعدش وقتی روشن کردم
دفع اول که روشن شد در صفحه اولیه شناخت سخت افزار رنگ نوشته ها به رنگ
غیر طبیعی بود ولی بوقی چیزی نزد و قتی اون صفحه رو رد کرد وارد یک صفحه شد
که هیچ نوشته ای نداشت و فقط رنگها بصورت نامنظم در همه جای صفحه مانیتور
روی صفحه مشکی پرداکنده بوددند دقیقا یادم نیست من ریست کردم یا خودش ریست شد
ولی بعدش همه چیز طبیعی بود و تا حالا دیگه به این مشکل برخورد نکردم.
گفتم شاید گرهی باز کنه این اتفاق من که ازش چیزی نفهمیدم.

ALI16437
17-06-2011, 15:12
خوب نرمافزار Prime95 26.5 Build 3 رو دانلود کردم
ولی اصلا سردر نیوردم که چجوری کار کنم باهاش ،
یک کاری که به ذهنم رسید یک نرمافزار تست قدیمی
داشتم باهش تست کردم نتیجه این شد.

EXTREME
17-06-2011, 15:15
مهراد عزیز باشه امتحان میکنم
بعد جوابشو میگم.
فقط یک چیزی یادم افتاد اونم اینکه چند روز پیش این سیستم رو که دارم روش
تست انجام میدم با یک سیستم سالم جا به جا کردم و بعدش وقتی روشن کردم
دفع اول که روشن شد در صفحه اولیه شناخت سخت افزار رنگ نوشته ها به رنگ
غیر طبیعی بود ولی بوقی چیزی نزد و قتی اون صفحه رو رد کرد وارد یک صفحه شد
که هیچ نوشته ای نداشت و فقط رنگها بصورت نامنظم در همه جای صفحه مانیتور
روی صفحه مشکی پرداکنده بوددند دقیقا یادم نیست من ریست کردم یا خودش ریست شد
ولی بعدش همه چیز طبیعی بود و تا حالا دیگه به این مشکل برخورد نکردم.
گفتم شاید گرهی باز کنه این اتفاق من که ازش چیزی نفهمیدم.
یعنی چی؟
یعنی اومدید قطعات یک سیستم دیگرو روی این سیستم ایراد دار پیاده کردید؟
چه قطعاتی ؟

ALI16437
17-06-2011, 16:10
نه متاسفم اشتباه از من بود
ظاهرا بد توضیح دادم فقط کیس ها رو جابه جا کردم
نه قطعات داخل کیس رو ،
یعنی مانیتور و کیبورد موس و برق و lan فقط همین،

ALI16437
17-06-2011, 16:13
اشتباه تایپی

EXTREME
17-06-2011, 17:20
آها خوب تست کنید و نتیجرو با همون نرم افزاری که گفتم بگید

ALI16437
17-06-2011, 17:32
یکم بیشتر توضیح میدی درباره نرمافزار فوق تا ببینیم
چطور باید باهاش کار کنیم.

ممنون میشم.

EXTREME
17-06-2011, 17:36
یکم بیشتر توضیح میدی درباره نرمافزار فوق تا ببینیم
چطور باید باهاش کار کنیم.

ممنون میشم.
نرم افزار prime 95 رو که دانلود کردید بعد اجراش میکنید و چندتا گزینه میاد بزارید رو حالت blend و تب advance و گزینه ی test رو بزنید تایمشم میتونید تنظیم کنید

ALI16437
18-06-2011, 10:38
خوب تستها همون طور که گفته بودید انجام شد حدود یک ساعت ربع نیز زیر تست بود.
اینم عکسها،

EXTREME
18-06-2011, 11:33
اگه ریست ندارید پس مشکل سخت افزاری ندارید واگه ریست شد مشکل نرم افزاری هست

ALI16437
19-06-2011, 09:51
با تشکر ،
خوب دوست عزیز یک بار دیگه پست اول من رو مطالعه میکنی.
وقتی چند بار ویندورز عوض کردم fdisk کردم نرم افزارهام هم که رو همه سیتمها یکی است چرا 2 تاش ریست میشه بقیه
نمیشه میتونی راهنمایی کنی که چطور نرمافزاری است.

EXTREME
19-06-2011, 13:00
با تشکر ،
خوب دوست عزیز یک بار دیگه پست اول من رو مطالعه میکنی.
وقتی چند بار ویندورز عوض کردم fdisk کردم نرم افزارهام هم که رو همه سیتمها یکی است چرا 2 تاش ریست میشه بقیه
نمیشه میتونی راهنمایی کنی که چطور نرمافزاری است.
چیزی که تست ها داره میگه اینه که سخت افزار ایراد نداره
اگه هنوز هم مشکل ریست شدن دارید با یه رم دیگه امتحان کنید سیستم رو مشکل دما هم نداشتین پاور و هارد هم که خودتون چک کردین

ALI16437
19-06-2011, 15:25
با تشکر،
ببینم می تونم یک رم DDR2 گیر بیارم.
واسه تست چند روزه ، اگر گیر اوردم اینجا اعلام میکنم.