PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سیستم من از کجاست؟

yekta33
16-06-2011, 11:37
سلام
من ویندوز xp sp3 استفاده میکنم هرموقع سیستم را رویstand by قرارمیدم وگاه وقتی که با سیستم کار میکنم میره روی صفحه زیر این مشکل از کجاست؟برای رفعش باید چکار کنم؟
آدرس تصویر خطای داده شده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jafarian
17-06-2011, 08:14
مشکل سیستم شما نرم افزاری یا سخت افزاری شما فایل داخل پوشه آخرکه بارنگ سبزم مشخص شده رو اینجا آپلود کنید:20:

مسیر C:\Windows\Minidump

yekta33
17-06-2011, 09:12
بفرمایید پوشه مورد نظر

درضمن با اینکه آنتی ویروس به روز نصب کردم سیستمم چند روزیه که فوق العاده سرعتش پایین اومده برای بازکردن MY COMPUTERحدود 10ثانیه طول میکشه تا باز بشه !!
مرورگرم فایرفاکس 4.0.1هستش ولی سرعتش خیلی پایینه
البته قطعات سخت افزاریم هم نسبتا پایینه ولی اینجوری نبوده که تا این اندازه سرعت بیاد پایین!!؟
سیستم اسکن کردم مشکلی نداره

jafarian
17-06-2011, 09:51
1: کابل اتصالات هارد که ازمین به هارد ازپاوربه هارد خورده رو چنج کنید

2: سیدی ویندوزداخل دستگاه قراربدین ویندوز repair کنید

3: وارد منوی RUN سیستم بشین فرمان CMD زو داخلش تایپ کنیدبعدش داخل پنجره ای که باز میشه جلوی خط فرمان این دستور ازاینجا کپی بگیرین داخل اون پنجره داس پیست کنید chkdsk /r بعدش کلید اینتربزنیدوقتی کارش تموم شد سیستم ریستارت کنید:20:

DrXoX
17-06-2011, 16:03
سلام
من ویندوز xp sp3 استفاده میکنم هرموقع سیستم را رویstand by قرارمیدم وگاه وقتی که با سیستم کار میکنم میره روی صفحه زیر این مشکل از کجاست؟برای رفعش باید چکار کنم؟
آدرس تصویر خطای داده شده

بهترین مرجع برای حل مشکل سیستم شما

yekta33
19-06-2011, 07:55
1: کابل اتصالات هارد که ازمین به هارد ازپاوربه هارد خورده رو چنج کنید

2: سیدی ویندوزداخل دستگاه قراربدین ویندوز repair کنید

3: وارد منوی RUN سیستم بشین فرمان CMD زو داخلش تایپ کنیدبعدش داخل پنجره ای که باز میشه جلوی خط فرمان این دستور ازاینجا کپی بگیرین داخل اون پنجره داس پیست کنید chkdsk /r بعدش کلید اینتربزنیدوقتی کارش تموم شد سیستم ریستارت کنید:20:

منظورتون درست متوجه نشدم اگر منظورتون تغییر slave وmaster هستش انجام دادم
سی دی ویندوز من این گزینه نداره
مورد سوم انجام شد

باتوجه به موارد فوق بازهم مشکل پابرجاست!!!

بهترین مرجع برای حل مشکل سیستم شما
من متاسفانه زبان انگیسی ام تعریفی نداره که بتونم از متن موجود در لینک داده شده استفاده بهینه نمایم

jafarian
19-06-2011, 13:43
منظورمن این بود که کابلهای هارد جفت چنج کنیدواسه repair کردن هم این گزینه تو ویندوز شما همون موقع که سیدی ویندوز داخل دستگاه قرارمیدین به صورت بوت بالا میاین بعدش یک گزینه هست به اسم R یا همون repair که روی اون کلیک کنید ویندوز نرمیم میشه شما ابتدا منوی run سیستم اجرا کنید بعد داخلش تایپ کنید cmd بعد این فرمان chkdsk /f /r ازاینجا کپی کنید داخل اون صفحه مشکی پیست کنیدبعد اینتربزنید وقتی کارش تموم شد سیستم ریستارت کنیدتا مشکلی تو دیسک شما باشه برطرف بشه.

yekta33
19-06-2011, 17:54
منظورمن این بود که کابلهای هارد جفت چنج کنیدواسه repair کردن هم این گزینه تو ویندوز شما همون موقع که سیدی ویندوز داخل دستگاه قرارمیدین به صورت بوت بالا میاین بعدش یک گزینه هست به اسم R یا همون repair که روی اون کلیک کنید ویندوز نرمیم میشه شما ابتدا منوی run سیستم اجرا کنید بعد داخلش تایپ کنید cmd بعد این فرمان chkdsk /f /r ازاینجا کپی کنید داخل اون صفحه مشکی پیست کنیدبعد اینتربزنید وقتی کارش تموم شد سیستم ریستارت کنیدتا مشکلی تو دیسک شما باشه برطرف بشه.
هارد یک کابل دیتا داره ویک کابل برق دوتاش را تغییردادم
سیدی ویندوز sp3 گزینه cheak my system automatically داره که اونم اجرا کردم
مورد اخر هم که دستورش را وارد کردم
تغییری در کارکردسیستم ایجاد نشده

DrXoX
20-06-2011, 18:35
مایکروسافت برای حل مشکلی که گفتید موارد زیر رو پیشنهاد داده:

1-استفاده از آخرین ورژن ویندوز xp (البته خیلی از ویندوزهایی که تو بازار ما به عنوان Original می فروشن ، دستکاری شده هستن)
2-سیستم رو ریست کنید اگر اتوماتیک صفحه چک کردن درایوهای هادرتون اومد بذارید کامل چک انجام بشه اگر نیومد وارد ویندوز بشید و فرمان chkdsk /f /r رو در RUN تایپ کنید و بعد Y بزنید ، حالا اگه سیستم رو ریست کنید صفحه چک کردن هاردتون میاد بذارید کامل چک انجام بشه
3-وارد Recovery Console بشید و دستور زیر رو تایپ کنید chkdsk /r بعد اینتر بزنید بعد که چک کردن تموم شد نتیجه هاشو پایین میزنه مثلا ممکنه نوشته باشه فرمان chkdsk /f رو هم اجرا کنید در این صورت این فرمان رو هم اجرا کنید در آخر سیستم رو ریست کنید
4-ویروس یابی سیستم با یه آنتی ویروس آپدیت شده
5-اسکن سیستم با Microsoft Security Essentials که از اینجا می تونید دانلودش کنید

البته این موارد ، موارد عمومی برای حل این مشکل هستن
متاسفانه مراحل advanced مربوط به این مشکل از سایت مایکروسافت حذف شده
اینا راههایی بود که مایکروسافت پیشنهاد داده بود

یه چند تا راه حل هم من میگم انجام بدین

1-رم یا رم های سیستم رو چک کنید (اگر به صورت Doual هست دقت کنید که هر دو رم باید تو سوکت هم رنگ باشن) ، در صورت امکان رم ها رو جابجا کنید
اگه دوتا رم دارید ، تک تک رم ها رو بذارید و چک کنید این مشکل با یک رم هم وجود داره؟

2-هاردتون رو دفرگ کنید Start ==>All Programs ==>Accessories==>System Tools ==>Disk Defragmenter

فعلا همینا رو انجام بدین