PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با باد کولر و پنکه

faded
14-06-2011, 16:41
وقتی تابستون میشه و هوا دیگه خیلی گرم میشه مشکل من با کولر و پنکه شروع میشه به باد پنکه شدیدا حساسیت دارم سردرد میشم عطسه میزنم حتی اگر روبه روی من نباشه کولر از یه لحاظ بهتره سردرد نمیشم ولی کلیه هام نمیدونم پهلوهام درد میاد دچار تکرر ادرار میشم تا اینکه برم خاموشش کنم نمی دونم چیکا رکنم ؟ هر راهنمایی دارین بگین.

Sayam
14-06-2011, 17:32
تنها پیشنهادی که میکنم اینه که تا حد امکان سعی کنید در معرض باد مستقیم قرار نگیرید...
موفق باشید..

peaceful1
14-06-2011, 17:58
شما متخصص گوش و حلق و بینی رفتی؟!

eMer@lD
14-06-2011, 18:04
بیشترین مشکلاتی که بر اثر وجود کولر ها ی آبی به وجود میاد به خاطر عدم بهداشت درست پوشال هاست
مخصوصا در تهران
در تهران به خاطر وجود هوای آلوده و پر گرد و خاک همراه با دود ه تعویض پوشال ها و نظافت داخل محوطه ی کولر با ضد عفونی کننده هایی مانند سابلون بسیار در امر تهویه ی سالم و باد مناسب کمک کننده هست و گرفتگی بینی یا سردرد هارا بسیار کمتر می کند

اگر از کولر گازی استفاده کنید خیلی بهتر هست، استاندارد ترین نوع تهویه محیط منزل و کار ، مخصوصا اسپلیت ((البته گرانتر هست و انرژی بیشتر صرف می کنه))

faded
14-06-2011, 19:31
بیشترین مشکلاتی که بر اثر وجود کولر ها ی آبی به وجود میاد به خاطر عدم بهداشت درست پوشال هاست
مخصوصا در تهران
در تهران به خاطر وجود هوای آلوده و پر گرد و خاک همراه با دود ه تعویض پوشال ها و نظافت داخل محوطه ی کولر با ضد عفونی کننده هایی مانند سابلون بسیار در امر تهویه ی سالم و باد مناسب کمک کننده هست و گرفتگی بینی یا سردرد هارا بسیار کمتر می کند

اگر از کولر گازی استفاده کنید خیلی بهتر هست، استاندارد ترین نوع تهویه محیط منزل و کار ، مخصوصا اسپلیت ((البته گرانتر هست و انرژی بیشتر صرف می کنه))
ما شهرستانیم کولر هم نو هست اولین باره نصب کردیم!

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:28 PM ----------

نه باید برم؟

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:29 PM ----------

نه باید برم؟

DΔRK
15-06-2011, 01:28
وقتی تابستون میشه و هوا دیگه خیلی گرم میشه مشکل من با کولر و پنکه شروع میشه به باد پنکه شدیدا حساسیت دارم سردرد میشم عطسه میزنم حتی اگر روبه روی من نباشه کولر از یه لحاظ بهتره سردرد نمیشم ولی کلیه هام نمیدونم پهلوهام درد میاد دچار تکرر ادرار میشم تا اینکه برم خاموشش کنم نمی دونم چیکا رکنم ؟ هر راهنمایی دارین بگین.
دوست من شما حساسیت فصلی داری!
پیشنهاد من اینکه از قرص "هیدروکسی زین" 10 میلی گرم استفاده کنی
فقط یادت باشه 48 ساعت یکی استفاده کنی
البته بهتره هروقت این مشکلو پیدا کردی از این قرص استفاده کنی نه اینکه روزانه و سر ساعت مشخصی
اگه مشکلت حل شد دعام کن:20:

مخصوصا در تهران

حرفت درسته دوست من اما مشکلی که در مورد کولر های آبی هست اینکه پوشال های نو و به اصطلاح بهداشتی بهداشتی نیستن و...
مشکل دوستمون حساسیت فصلیه و امیدوارم با مصر هیدروکسی زین مشکلش حل بشه

eMer@lD
15-06-2011, 15:38
دوست من شما حساسیت فصلی داری!
پیشنهاد من اینکه از قرص "هیدروکسی زین" 10 میلی گرم استفاده کنی
فقط یادت باشه 48 ساعت یکی استفاده کنی
البته بهتره هروقت این مشکلو پیدا کردی از این قرص استفاده کنی نه اینکه روزانه و سر ساعت مشخصی
اگه مشکلت حل شد دعام کن:20:

حرفت درسته دوست من اما مشکلی که در مورد کولر های آبی هست اینکه پوشال های نو و به اصطلاح بهداشتی بهداشتی نیستن و...
مشکل دوستمون حساسیت فصلیه و امیدوارم با مصر هیدروکسی زین مشکلش حل بشه

سلام
حساسیت فصلی که بر اثر استفاده ی کولر به وجود نمیاد ...
دلایل مختلف حساسیت فصلی گرده افشانی گیاهان هست که در مناطق پر دود و و دم به علایمی شبیه سر ماخوردگی منجر میشه
کولر های آبی به خاطر نرسیدن نور خورشید به مخزن آب و دخال بدنه ی کولر باعث ایجاد قارچ و جمع شدن به مرور خاک و دوده هست که با روشن کردن کولر همه ی(( باکتری ها و قارچ ها دود و خاک)) همراه باد خنک به داخل منزل یا محل کار وارد می شوند و ایجاد آلودگی نامحسوسی می شوند
البته این مشکل یک مسئله ی همگانی هست .
و بنظرم بهتره به جای تجویز دارو برای مقابله با حساسیت فصلی از خوردن ادویه جات، غذاهایی با طبیعت گرم و هوای آلوده بپرهیزیم و از سبزیجات، سبوس گندم، نان سبوس دار، انواع آش، مصرف کاهو و خاکشیر استفاده کنیم

peaceful1
15-06-2011, 18:41
نه باید برم؟
والا مشکل شما مربوط به دکتر داخلی و عمومی هست ولی خوب فکر نکنم ضرر داشته باشه اگه با یه متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنی.
معمولا امپول های کورتن به شدت حساسیت رو تقلیل میده ولی اصلا برای دستگاه ایمنی بدن خوب نیست و در دراز مدت عوارض غیر قابل جبرانی داره.

DΔRK
16-06-2011, 07:08
سلام
حساسیت فصلی که بر اثر استفاده ی کولر به وجود نمیاد ...
دلایل مختلف حساسیت فصلی گرده افشانی گیاهان هست که در مناطق پر دود و و دم به علایمی شبیه سر ماخوردگی منجر میشه
کولر های آبی به خاطر نرسیدن نور خورشید به مخزن آب و دخال بدنه ی کولر باعث ایجاد قارچ و جمع شدن به مرور خاک و دوده هست که با روشن کردن کولر همه ی(( باکتری ها و قارچ ها دود و خاک)) همراه باد خنک به داخل منزل یا محل کار وارد می شوند و ایجاد آلودگی نامحسوسی می شوند
البته این مشکل یک مسئله ی همگانی هست .
و بنظرم بهتره به جای تجویز دارو برای مقابله با حساسیت فصلی از خوردن ادویه جات، غذاهایی با طبیعت گرم و هوای آلوده بپرهیزیم و از سبزیجات، سبوس گندم، نان سبوس دار، انواع آش، مصرف کاهو و خاکشیر استفاده کنیم
خب این کاملا معلومه که حساسیت فصلی به دلیل کولر و.. بوجود نمیاد
شاید تشدید بشه ولی دلیلش نیست
و حرفاتون کاملا درسته
اما منظور من اینجا حساسیت فصلی نبود دقیقا ، منظور حساسیت به این فصله خاصه
حساسیتی که در تابستون ایجاد میشه!
متاسفانه روش هایی که شما گفتی خیلی کم تاثیر داره البته به جز خاکشیر که به نظر در این مورد خاص تاثیر گذارتره
البته با وضعی که خاکشیر داره در عطاری ها همون بهتر که مصرف نشه! ، خیلی غیر بهداشتی و پر از آشغاله...
بهترین راه استفاده از دارو های ضد خارش و حساسیت هست که هیدورکسی زین یک مورد از اوناست
با تشکر:20:

morsadr
16-06-2011, 08:26
دوستان باد کولر می تواند حساسیت را تشدید کند . حساسیت به معنای واکنش غیر طبیعی سیستم ایمنی به مواد خارجی می باشد . این مواد می تواند در اثر رشد قارجها بر روی پوشالهای کولر هم ایجاد شو د که راه بر طرف کردن آن مواد ضد عفونی کننده نیست :13:.
از طرفی کولر خودش هوای بیرون از منزل را که می تواند سرشار از ریزگردها باشد را به داخل منزل هدایت می کند که این خود تشدید کننده آلرژی می باشد .
بهترین کار دوری از باد مستقیم کولر و شاید استفاده از کولر گازی باشد

faded
16-06-2011, 10:20
خب پس قضیه سردرد مربوط به به حساسیت میشه بعدش اینکه من در برابر باد سرد پهلو هام درد میاد دچار تکرر ادرار میشم اون مربوط به چیه؟

morsadr
18-06-2011, 15:02
خب پس قضیه سردرد مربوط به به حساسیت میشه بعدش اینکه من در برابر باد سرد پهلو هام درد میاد دچار تکرر ادرار میشم اون مربوط به چیه؟

درد پهلو معمولا بعلت گرفتگی عضلانی در اثر سرما می باشد . اما تکرر ادرار عمدتا بعلت کاهش خونرسانی پوستی در اثر سرما و نتیجتا افزایش خونرسانی کلیوی و افزایش ادرار می باشد . اگر تغییر خاصی در ادارر نباشد مانند تغییر رنگ و یا سوزش ادرار این مساله مشکل خاصی نمی باشد .

samanni
18-06-2015, 22:52
ببخشید تاپیک رو میارم بالا میدونم قدیمیه
اما من از موقعی هوا گرم شد و کولر رو روشن میکنیم
سردرد میشم خصوصا ظهر و شب که میخوابم و کولر روشنه هوا خیلی گرمه و بدون کولر واقعا غیر قابل تحمل با کولر هم دایما سردرد میشم
هیچ علایم دیگه مثل گرفتگی بینی یا موارد این چنینی ندارم
حدود دو هفته قبل بخاطر احتمال سینوزیت یه دوره انتی بیوتیک مصرف کردم که البته هیچ فرقی نکرد
البته سردرد عموما با استامینوفن اروم میشه یا نهایت با یه بروفن
اما این راه حل نیست و نمیشه همیشه اینو مصرف کنم
میخواستم بدونم کسی از دوستان این تجربه رو داشته یا خیر
منتظر راهنمایی عزیزان هستم
ممنون

علیرضا925
18-09-2016, 17:41

باسلام / بیش از بیست سال است بنده مشکل فوق را دارم وعلیرغم مراجعه به پزشکان متعدد نتیجه مثبت دریافت نکردم اما با توجه به داروهای مصرفی ونتیجه آن میتونم عرایضی رو داشته باشم /// موضوع سینوزیت کاملا منتفیست ، مشکل جدی غلظت خون ویا چاقی گلبولهای خونیست که بهترین راه فرار از مقابل باد پنکه ویا کولر وقرار نداشتن در محیط سرد است اما /// اما اگر آزمایش خون گرفته باشین ودر بخش cbc diff " شمارش دستی گلبولهای خونی "دارای هموگلوبین وهماتوکریت نرمال باشید بایست موضوع تنگی عروق محیطی رو بررسی کنین ودر انتها استفاده موقت از قرص پنتوکسی فیلین 400 نوع کانادایی آن " گشادکننده عروق " مشروط به نداشتن سابقه کم خونی استفاده کنید ونتیجه حاصله را بررسی نمائید