PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد جراحی فک؟

hamed malekpour
14-06-2011, 16:24
آیا می شه فک را عمل کرد هزینه اش چه قدره برای فکی که یکمی کجه ؟

Sayam
14-06-2011, 16:38
تقریبا عمل سختیه...
تا چند وقت غذای درست و حسابی نمیتونی بخوری ، موقع خوابیدن هم باید مواظب باشی به صورتت فشار نیاد
هزینه هم در حدود 2.5 / 3 میلیون در نظر بگیرین

mohammad reza3
28-09-2011, 04:06
سلام دوستان من محمد رضام 21 ساله از قزوین تقریبا 3 ساله پیش عمل فک کردم و از اونجایی که چندتا از دوستای خودم اطلاعاتی در مورد جراحی فک می خواستن گفتم تجربه خودمو برای همه بنویسم تا شاید به دردشون بخوره .داستان از این قرار بود : چونه من یه مقدار عقب بود و از نیم روخ این عقب بودن فکم کاملا مشخص بود چون من رو چهره م خیلی حساس بودم این موضوع منو اذیت میکرد خودم اول فکر میکردم مشکل از دندونامه و با ارتودنسی میشه این مشکل و برطرف کرد واسه همین به دکتر ارتودنسی رفتم و دکتر گفت تا 60 70 درصد مشکل با ارتودنسی حل میشه و منم تصمیم گرفتم هر دو فکمو ارتودنسی کنم تا نتیجه بهتر بگیرم و بعد دوسال که اون سیما که اولاش خیلی اذیتم میکرد ولی به مرور آدت کرده بودم و هر ماهم میرفتم و دکتر صفت می کرد رو دراوردم اما هنوز تمام نشوده بود دندونام خیلی خوش فورم شده بود و بعد از اینکه خمیر قبل و بعد ارتودنسیو مقاسه میکردیم قابل قیاس نبود و دکتر گفت باید حدود 8 ماه از پلاک استفاده کنم و فقط موقع غذا خوردن در بیارم تا فرم دندونام بر نگرده من از این قزیه خیلی ناراحت بودم چون وقتی پلاکارو میزاشتم به سختی حرف میزدم و زبونم میگرفت واسه همین فقط موقع خواب میزاشتم .در کل از ارتودنسیم راضی بودم ولی مشکل اینجا بود که هنوز فکم عقب بود هر چند یکم بهتر شده بود ولی بازم راضی کننده نبود و شاید 40 50 درصد مشکل حل شده بود .واسه همین به فکر این افتادم که پیش دکتر زیبایی برم و بعد پرسجو پیش یه دکتر معروف توی تهران رفتم و به من گفت می تونم چونتو عمل کنم و بعد شکستن استوخونای چونت فرم اونا رو تغیر بدم و با پلاتینای مخصوص دوباره جوش بدم . ولی وقتی بهش گفتم من مشکل تنفسم دارم و موقع خواب دهنم باز میمونه بعد معاینه فهمید که ایراد از فک بالامم هست و گفت با عمل چونه فقط فک پایینو میتونه درست کنه و تنها راه جراحی فکه نه جراحی چونه.

واسه همین خیلی ناراحت شدم چون می دونستم جراحی فک هم گرونه هم سنگین از یه طرفم خونوادم بودن که اصلا راضی نبودن

کم کم تو اینترنت در مورد جراحی فک تحقیق کردم نقطه نظرات زیاد بود وخیلیا مثل الان من از قبل و بعد عملشون نوشته بودن در کل به این نتیجه رسیده بودم که با این شرایط نشدنیه ولی وقتی عکسای قبلو بعد عملارو میدیدم امیدوار میشدم و به خودم میگفتم 1 بار عمل میکنم یه عمر لذت میبرم از زیباییم

واسه همین دلو زدم به دریا تصمیمو گرفتم که عمل کنم .

سال 87 بود که دانشگاهم قبول شده بودم و به سختی خونوادمو راضی کردم به جای ماشینی که میخواستن واسه قبولی دانشگام بخرن فکمو عمل کنم (سخترین قسمت ماجرا بود)

خیلیا میگفتن غیافت خوبه که چرا میخوای 4 5 میلیون بریزی تو جیب دکترا حیف نیست یه ماشین بگیر عشق دنیارو بکن ولی من تو کتم نمیرفت و فقط این واسم مهم بود که اون قیافه باب میل خودم بشم.

بلخره نوبت گرفتیم که قبل عمل یه سری عکسو آزمایشینا بگیرم و بعد عکس دکتر گفت 5 میلیون برزید به حساب و 1 هفته دیگه بیا عمل حرف تخفیفم نزن منم 3 ت بیشتر نتونستم جور کنم خوشبختانه یه آشنا پیدا کردیم که با یکی از دکترایی که میخواستن منو عمل کنه فامیل بود و قرار شد همون 3 میلیونو قبول کنن (قرار بود 4 تا دکتر رو فکم کار کنن ولی اصلیه همونی بود که رفتم متبش)

خلاصه روز عمل شد و ما رفتیم به محل که قرار بود عمل کنم (خیابون افریقا تهران )

بعد ه بستری شدن ساعت 1 2 بعدظهر بود که صدام زدن واسه عمل منم رفتم اصلا استرس نداشم چون میدونستم نتیجه کار خوب میشه قبل بیحوش کردنم یه سری سوال پرسیدن مثل وزنت که اون موقع 65 بودم

چیزی که خیلی خوشم اومد آهنگ آرامش دهنده ای بود که از کامپیوتری که اونجا بود پخش میشد عکس فکمم انداختن رو مانیتوری که بالای تختم بود و بعد لحظه ای دکترم انگشتشو گزاش رو بینیمو گفت تا 3 بشمارو هیچ وقت فرامو نمیکنم چون من تا 4 شمردم و بیهوش شدم

بعده اینکه بهوش اومدم سردم بود با اینکه فکم با باند بسته بود میگفتم سردمه هنوز کامل به هوش نیومده بودم ولی حرفارو می فهمیدم پرستار میگفت بخاطر اینکه تو ریکاوری زیاد مونده سردشه تقریبا 4 ساعت با ریکاوری تو اتاق عمل بودم بعد که یکم بهتر شدم یکم آبمیوه با نی خوردم (به سختی) درد خیلی زیادی نداشتم و همش کنجکاو بودم ببینم چه شکلی شدم اولین بار که رفتم دستشویی تو آینه خومو دیدم نشناختم صورتم شده بو اینه متکا :دی

شده بودم اینه بچه کوچولو های تپلی که البته دکتر گفته بود که چند ماه ممکن طول بکشه ورم صورتت بخوابه
و نمیشد تشخیص داد چه تغییراتی کرده صورتم .

سرم بهم وصل بود و اون شبو به سختی به صبح رسوندم و تا صبح 4 5 بار خون بالا آوردم و پرستار میگفت طبیعیه چون دهنش همش زخمه خون میره تو معدش و بالا میآره . نصفه شب بلند شدم برم دستشویی که همه خواب بودن منم نمی تونستم بلند حرف بزنم واسه همین خودم مجبور شدم بلند شم و لبه تختمو زدم پایین تا مادرمو بیدار کردم .

تا 1 ماهی فقط مایعات سوپ مولینکس شده باید میخوردم . فردای عمل مرخصم کردن و رفتیم خونه روز به روز لاغرتر میشدم ولی بازم صورتم بعد گزشت 2 3 هفته ورم داشت مادرم خیلی برام زحمت میکشید و صبا بحم آب کله پاچه و معجون میداد ولی باز لاغر میشدم تا جایی که به 57 ک رسیده بودم خودمم ناراحت بودم از این وضع .

1 ماهی با این وضع گزشت و کم کم ورم صورتم کم میشد چهرم کلی عوض شده بود تا جایی که همه میگفتن انقار یه آدم دیگه شدی چون هم لاغر شده بودم هم اینکه رو دماغمم انقار تاثیر گزاشته بود فرم لبامم تغیر کرده بود و کوچیکتر شده بود.

اما سخترین قسمت قزیه روزی بود که می خواسم فکمو ببندم که 2 3 روز بعده عمل بود و با سیمای مخصوصی که از بین لصحام رد میکرد درد زیادی داشت با وجود بیحسی البته چون ماله من متحرک بود بعده عمل باید فکمو می بستم و من این قزیرو نمیدونستم و معمولان موقع عمل واسه کسایی که تحملشون کمه میبندند اما موقع دراوردن سیما موشترکه که اونم دردش زیاده .

بعد از اینکه 6 7 ماه گزشت فک رو صورتم جا افتاده بود و کاملا طبیعی بود منم دوباره وزنمو بردم بالا از اولشم بهتر شدم و همه چی با وجود سختی هاش به خوبیو خوشی تمام شد و بلخره به چهره دلخوام رسیدم
وانقار یه بار بزرگیو از دوشم برداشتم

الان که 3 سال از ماجرا میگزره از کارم اصلا پشیمون نیستم چون مسیر زندگیمو عوض کردم روحیم خلی خوب شده بود و از اینکه تونستم از پس این مشکلات بگزرم خیلی خوشحالم .

اگه شما هم قصد عمل دارید چندتا چیزو رعایت کنید

اول از همه عملتون متحرک نباشه که مثل من تازه بعده عمل بخواید برید فکتونو ببندید و همون موقع عمل اینکارو بکنید

اینم یادتو باشه که واسه به دست آوردن چیزای بزرگ باید کارای بزرگ کرد من با این جمله تا ته راه و رفتم امید وارم شما هم موفق باشید .

دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه اگه سوالی داشتید می تونید ایمیل بزنید

mr.kazemi68@yahoo.com

shahab_f
01-10-2011, 19:12
الان که 3 سال از ماجرا میگزره از کارم اصلا پشیمون نیستم چون مسیر زندگیمو عوض کردم روحیم خلی خوب شده بود و از اینکه تونستم از پس این مشکلات بگزرم خیلی خوشحالم .

اگه شما هم قصد عمل دارید چندتا چیزو رعایت کنید

اینم یادتو باشه که واسه به دست آوردن چیزای بزرگ باید کارای بزرگ کرد من با این جمله تا ته راه و رفتم امید وارم شما هم موفق باشید .

mr.kazemi68@yahoo.com
حرف شما درسته. اما یه راه دیگه هم هست، اونم اینکه آدم با قیافه اش کنار بیاد، نه به این معنا که بگه همینه که هست، بلکه کاملا قبولش کنه. در اون صورت دیگه دردسر و هزینه ای که شما متحمل شدی رو لازم نیست پرداخت کنه:46:

افرینا
03-10-2012, 08:45
سلام به همه دوستان که قصد جراحی فک دارند من 3 ماه پیش فکمو پیش دکتر بیات جراحی کردم همچنین پروتز گونه گذ اشتم ولی الان اصلا راضی نیستم فک پایینم یه مقدار کج به نظر می رسه و گونه هام نا متقارن 2بار گونه منو جراحی کرد ولی بازم نتونست متقارن در بیاره دارم دیونه میشم ودر ضمن من مشکل خاصی نداشتم فقط واسه زیبایی عمل کردم که الان پشیمونم که چرا دکترمو درست انتخاب نکردم تو رو خدا تو انتخاب دکتر دقت کنین تا مشکل روحی براتون پیش نیاد بعد عمل تازه فهمیدم که جراحی های دکتر بیات اصلان خوب نیست و همه به ترمیم می کشه حتی تو ترمیم گندی که زده رو نمی تونه درست کنه خدا از این دکتر های بی مسولیت و تازه به دوران رسیده که فقط به فکر پر کردن جیبشون هستند و فکر مشکلاتی که برای بیماران درست می کنند نگذره ایشلا اون پولی که از من گرفت منو اینجوری کرد درد و بلا بشه به جونش .
تورو خدا تو انتخاب دکتر دقت کنین خودتونو دست تیغ هر جراح نا وارد ندیدن:41: