PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ایهای شبکه: شناخته نشدن آداپتور شبکه Lan تا وقتیکه مودم ریست شود!

Penryn
14-06-2011, 00:46
سلام به دوستان.مودم symphony sy800c قبلی من بخاطر رعد و برق توی آسمون سوخت!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر چند نایابه ولی یکی دیگه مثل همون را نو تهیه کردم و از راه lan به سیستم وصله.
اشکال کار اینه که هر بار که سیستم را استندبای یا خاموش کنم نوبت بعد که روشن کنم آداپتور Lan را نمیشناسه!! حتی چراغ Lan مودم خاموشه انگار که کابل بهش وصل نیست!
این تصویر سیستم تری:

اینم تصویر آداپتور شبکه:

و باید حتماً دکمه ی ریست پشت مودم را بزنم تا آداپتور شبکه را شناسایی کنه و چراغ لن مودم روشن شه.
اینم تصاویر بالا بعد ریست مودم که لن شناسایی شده:

مودم قبلی به این صورت نبود نمیدونم این چرا اذیت داره.
مودم را خودم کانفیگ کرده بودم.حتی تنظیمات مودم قبلی را هم به این مودم جدید import کردم فرقی نکرده:13:
کابل لن را هم عوض کردم فرقی نکرد.

raha.net
01-07-2011, 16:45
حدس میزنم کانفیگ مودم قبلیتون PPPOE بوده و این یکی PPPOA یعنی در هر زمان نیاز دارید که یوزر و پسورد رو وارد کنید.

Penryn
01-07-2011, 17:11
حدس میزنم کانفیگ مودم قبلیتون PPPOE بوده و این یکی PPPOA یعنی در هر زمان نیاز دارید که یوزر و پسورد رو وارد کنید.
ممنون که جواب دادین. اینم گذاشتم روی PPPOE یه ذره بهتر شده ولی بازم اون مشکلاتش معمولاً وجود داره. بردم نمایندگی یکی دیگه گرفتم با اینم همون مصیبت رو دارم.

raha.net
02-07-2011, 12:57
ممنون که جواب دادین. اینم گذاشتم روی PPPOE یه ذره بهتر شده ولی بازم اون مشکلاتش معمولاً وجود داره. بردم نمایندگی یکی دیگه گرفتم با اینم همون مصیبت رو دارم.

چه مشکل عجیبی :31:
از نمایندگی نپرسیدین مشکلش چیه؟
آخه این شرکتها مودمهای خاصی رو پشتیبانی میکنند ، شاید این مودم با شرکتی که ازش سرویس اینترنت گرفتید سازگار نیست :13:

Penryn
02-07-2011, 14:31
چه مشکل عجیبی :31:
از نمایندگی نپرسیدین مشکلش چیه؟
آخه این شرکتها مودمهای خاصی رو پشتیبانی میکنند ، شاید این مودم با شرکتی که ازش سرویس اینترنت گرفتید سازگار نیست :13:
oh , oh
آقا نگو.
سه بار اینهمه مسافت از این سر شهر تا اون سر شهر نمایندگی پارس انلاین رو رفتم برای همین مودم. مودم نایابه و فقط نمایندگیهای پارس انلاین دارن. همونطور که گفتم مودم قبلیم دقیقاً همین مدل بود ولی در تمام این سالها حتی 1 مشکل با همین خط و isp فعلی یا خط و isp سابق نداشت و مصیبتها از بعد از سوختن اون خدابیامرز شروع شد.

اول بگم که دلیل اصرارم برای خرید این مدل مودم چیه. اینه که همزمان میشه با استفاده از USB و Lan , دو سیستم مختلف رو از راه کانکشن خاص هر سیستم کانکت کرد و این قابلیت در کمتر مودمی وجود داره. مثلاً در خط صبانت, یک سیستم میتونه با اکونت روزانه کانکت شه و دیگری شبانه. یا هر دو با شبانه.... همین باعث میشه موقع استفاده از ساعات شبانه, دو برابر دانلود کرد!

پشتیبانی فروش جلوی خودم یک تست 1 دقیقه ای کرد و همینقدر که چراغ Lan و Activity روشن شد گفت مودم مشکل نداره. بعد از صحبت و توضیح بیشترم دوباره امتحان کرد و بازم همون حرف و مشکل رو متوجه آداپتور لن سیستم ما کرد. در حالیکه من این مودم رو روی دو تا سیستم که دارم امتحان کردم هر دو با این مودم همین مکافات رو پیدا کردند. درایور لن رو هم پاک کردم و با نسخه ی قدیم و بار دیگه اخرین نسخه امتحان کردم افاقه نکرد.

فعلاً هر بار که سیستم رو بعد از خاموش یا استندبای بودن روشن میکنم چراغ لن مودم خاموشه! و در سیستم هم این وضعه:

باید مودم رو گاهی یکبار و گاهی چندین بار برای چند ثانیه خاموش کنم تا بعدش چراغ لن مودم روشن شه....

vhd33
03-07-2011, 02:59
دوست عزیز دو نکته : اگه کابل رو ان پلاگ میزنه ایراد از کابل و سوکت اونه ومعمولا نحوه رنگ بندی سیمها در محل اتصال به سوکت باید از نوع straight باشه که دوسر به یک صورت است یعنی وقتی ضامن سوکت رو به پایینه از راست قهوه ای - سفید قهوه ای - سبز - سفید آبی - آبی - سفید سبز - نارنجی - سفید نارنجی میباشد اگه دیدی دو سر کابل یک نوع نیست کابلت Cross هستش که برای اتصال دو کامپیوتر بطور مستقیم کاربرد داره البته کابل straight هم برای ارتباط دو کامپیوتر میشه استفاده کرد ولی ارتباط یکطرفه میباشد ممکنه تعویض نوع کابل مشکلت رو حل بکنه . البته اگه وارد باشی کانفیگ داخلی دستگاه خیلی مهمه احتمالا دستگاه بصورت AP Client داره عمل میکنه مطلب بعد اینکه موقع کانکت بودن اون علامت مثلث زرد یعنی IP دستگاه مودم با سیستمت کانفیگ نشده اگه ip مودم و شبکتو بدونی میشه بصورت دستی و غیر اتوماتیک مشکلو حل کرد که باید از شرکت ارایه دهنده مودم بپرسی که چند تا گزینه رو شامل میشه ولی در بسیاری موارد با زدن کلید repair در منوی کلیک راست روی ایکون شبکه داخلی در XP یا کلید diagnose در 7 مشکل ip کانفلیگ حل میشه ولی ممکنه دایمی نباشه . موفق باشی

Penryn
03-07-2011, 18:41
دوست عزیز دو نکته : اگه کابل رو ان پلاگ میزنه ایراد از کابل و سوکت اونه ومعمولا نحوه رنگ بندی سیمها در محل اتصال به سوکت باید از نوع straight باشه که دوسر به یک صورت است یعنی وقتی ضامن سوکت رو به پایینه از راست قهوه ای - سفید قهوه ای - سبز - سفید آبی - آبی - سفید سبز - نارنجی - سفید نارنجی میباشد اگه دیدی دو سر کابل یک نوع نیست کابلت Cross هستش که برای اتصال دو کامپیوتر بطور مستقیم کاربرد داره البته کابل straight هم برای ارتباط دو کامپیوتر میشه استفاده کرد ولی ارتباط یکطرفه میباشد ممکنه تعویض نوع کابل مشکلت رو حل بکنه . البته اگه وارد باشی کانفیگ داخلی دستگاه خیلی مهمه احتمالا دستگاه بصورت AP Client داره عمل میکنه مطلب بعد اینکه موقع کانکت بودن اون علامت مثلث زرد یعنی IP دستگاه مودم با سیستمت کانفیگ نشده اگه ip مودم و شبکتو بدونی میشه بصورت دستی و غیر اتوماتیک مشکلو حل کرد که باید از شرکت ارایه دهنده مودم بپرسی که چند تا گزینه رو شامل میشه ولی در بسیاری موارد با زدن کلید repair در منوی کلیک راست روی ایکون شبکه داخلی در XP یا کلید diagnose در 7 مشکل ip کانفلیگ حل میشه ولی ممکنه دایمی نباشه . موفق باشی
ممنون از راهنماییت دوست عزیز. ولی سوء تفاهم شد مثل اینکه!

1- ببین اگه کابل کراس بود که کلاً کار نمیکرد! :31: من گفتم مودم رو باید برای چند ثانیه خاموش و روشن کنم تا دوباره کار کنه نگفتم که مطلق کار نمیکنه! اگه اونجوری بود حرف شما درست میبود!
ضمن اینکه با کابل سابق مودم قبلی و با کابل جدید مودم فعلی فرقی در قضیه ایجاد نمیشه. سوکت هم اگر از لحاظ فیزیکی مشکل داشت که با خاموش و روشن کردن درست نمیشد یهو! پس این فرضها درمیون نمیتونه باشه.

2- این تصویر که در بالا گذاشتم:
مال زمانیه که سیستم دیسکانکته! و طبیعیه باید هم به اینشکل باشه. من هیچ جایی نگفتم وقتی کانکت میشه به این صورت درمیاد!
پس ربطی به IP Conflict نداره.

3- همونجوریکه قبلاً گفتم داخل تنظیمات مودم رفتم و روی PPPOE گذاشتم وگرنه همین نیم بند هم نبود! کانفیگ کردن مودم ساده هستش و فکر نمیکنم مشکلی در اون بخواد باشه. مضافاً اینکه نسخه ی پشتیبان مودم قبلی که سوخت رو وارد مودم فعلی کردم توفیری نکرد.

خودم یه چیزایی توی مغزم مطرحه که احتمالا با تعویض ویندوز شاید حل شه.