PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ACER5742G (نکاتی درباره ی این مدل)

ztczt328
13-06-2011, 17:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوستان اینجا هرکسی دربارهی این مدل سوالی داره یا مشکلی داره ذکر کند تا توسط بچه های گروه برطرف بشود

خوب اولین اموزش را با اولین کار برای لپ تاپ که همون نصب ویندوز هست شروع میکنم به تصاویر خوب دقت بشود ،

دوستان برای نصب ویندوز باید اولین بوت را به درایو نوری و بوت دوم رابه هارد درایو تغییر بدیم برای این کار باید وارد بایوس سیستم بشیم خوب حالا برای وارد شدن به بایوس باید اول وقتی سیستم را روشن میکنیم و مارک ACER ظاهر میشه کلید F2 را از روی صفحه کلید فشار بدیم و بقه ی تنضیمات را مانند تصویر دوم(b) انجام بدیم وقتی هم ویندوز را نصب کردم مانن تصویر سوم عمل میکنیم
نکته قابل توجه در این مدل برای تغییر بین IDE0,IDE1از کلیدهای F5,F6 استفاده میکنیم

مشکلی بود بگید تا راهنمایی کنم

Pami
13-06-2011, 20:02
دوست عزیز اگر قصد دارید آموزشی رو قرار بدید بهترین جا برای اینکار اینجا هست :

مباحث آموزشی رایانه های قابل حمل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن اون پلاستیک های دور پانل رو جدا کنید ، در دراز مدت هم کثیف میشه هم اینکه روی بدنه جا میندازه .

er67
15-06-2011, 19:13
سلام
من یه لپتاب 5742 g خریدم ولی تو بازی ها خیلی داغ میکنه :( مثلا" تو بازی gta iv هی سرعت کم و زیاد میشه ....کسی میدونه اشکال چی هست ؟

ztczt328
15-06-2011, 19:23
سلام
من یه لپتاب 5742 g خریدم ولی تو بازی ها خیلی داغ میکنه :( مثلا" تو بازی gta iv هی سرعت کم و زیاد میشه ....کسی میدونه اشکال چی هست ؟

چون میاد از رم راشیر میکنه این اتفاق میافته
برای منم همینه من تو بتلفیلد جوش میاورد برای اینکه کمتر داغ کنه اومدم یک فن برای زیرش خریدم بهتر شد
والا دیگه نمیدونم ولی من تو سایت نگاه کردم تا 83 درجه دما ایرادی نداره چون طبیعی 42 درجه هستو هنگام کار سنگین باید تا 82 یا 83 برسه

er67
17-06-2011, 18:25
ممنون عزیز...
ولی خود گرافیک که 2 گیگ رم داره چرا از رم اصلی بر میداره ؟ نمیشه کاری کرد ؟

ztczt328
17-06-2011, 19:12
ممنون عزیز...

عزیز جون منظورت 5742g هست؟ این تا اونجا که ما دیدیم 1 گیگ گرافیکش یک هست و تا دو گیگ شیر میکنه
شیر کردن به طور پیش فرض تا اونجا که من اطلاع دارم خودکار هست البته در کادربورد های گرافیک انبورد دستی هم انجام میشه تو این مدل لپ تاپ دقیق من بایوس را نخوندم هنوز میخونم اگر شد خبرت میدم ولی تا اونجا که من اطلاع دام نباید بشه شیر را برداشت چون خودکار انجام میشه

توضیحات اضافی برای اطلاعات عمومی :
کارت های گرافیکی همشون یه قسمت واقعی داره و یه قسمت مجازی
قسمت واقعی همون حافظه اصلی کارت گرافیک هست و مجازی همون up هست که در کارت گرافیگ nvidia به نام Turbo Cash و در کارت گرافیگ ATI از Hyper Memory نام دارن، اول همه کارت گرافیک ها این قابلیت را ندارن فرکانس گرافیک این مدل از لپ تاپ به طور پیش فرض 800مگاهرتز هست که وقتی تو بازی های سنگین تر (بازی هایی که نیاز به پردازش بالاتری دارن، نه تنها بازی مثلا همین فتوشاپ CS5 ) فرکانس بالاتری نیاز داشته باشی به طور خودکار سیستم قابلیت توربو کش را فعال میکنه و میاد برای اینکه سیستم کند نشون نده از رم استفاده میکنه و تا 1344 مگاهرتز به طور پیش فرض گرافیگ را اور مکینه حالا ما خودمونم میتونیم دستی تو جی پی یو بیارم و فرکانسو به بالاتر از این هم برسونیم که برای لپ تاپ توصیه نمیشه
حالا نکته : شیر کردن خودش به تنهایی گرمای زیادی را نداره (نمیدونم رشتت چیه چون این بحثو تخصصی بچه های کامپیوتر تو درس سیستم عامل خوندن ولی من خلاصه شده میگم اینجا) تو هر بار که میای اطلاعات را میخونی باید در رم باگزاری بشه و بعد رم برای استفاده مبفرسته به سی پی یو خوب سی پی یو خودش قسمتهای مختلفی داره نکته همین جاست سی پی یو هست که هنگام پردازش گرمای اصلی را برای سیستم تولید میکنه و تولید گرما زیاد بیشتر میشه نسبتش داد به سی پی یو تا رم البته هردوتاشون در این کار دخیل هستنا ( دیگه بیشتر از این تخصصی میشه و هر خط بخوام بنویسم باید یک صفحه توضیح بدم دربارش) ولی مثلا 40 درصد رم مقصر هست 60 درصد سی پی یو

اگر بد گفتم بگید تا واضح ترش کنم

erfm
17-06-2011, 22:03
سلام .
لپ تاب من 5742 G هستش .
تو بازی گیر میکنه . گرافیک جیفورس رو تعریف کردم ولی بازم گیر میکنه . میشه راهنمایی کنید

Pami
17-06-2011, 23:46
سلام .
لپ تاب من 5742 G هستش .
تو بازی گیر میکنه . گرافیک جیفورس رو تعریف کردم ولی بازم گیر میکنه . میشه راهنمایی کنید

ممنون عزیز...

برای مشکلات خودتون تاپیک جداگانه بزنید
بحث این تاپیک چیز دیگری هست