PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی یه شبکه بزرگ !!!

dost1
12-06-2011, 13:56
سلام بچه ها امیدوارم که خوب باشید
میخام که یه نتورک را راه بندازیم در حدود 300 یا 400 یوزر دومین نمیتونه باشه فقط وایرلس است یه آنتن که حداقل تا یک کیلومتر هر کامپیوتر میتونه اینترنت استفاده کنه حالا چطوری باید اینو راه بندازیم که فقط کسانی که را که معرفی میکنیم بتونند اینترنت استفاده کنند و کمی محدودیت هم داشته باشند مثلا زمان استفاده آنها را مشخص کنیم و یا اینکه مقدار بندویت آنها را نیز مشخص کنیم در کل بتونیم به راحتی کنترل کنیم
من تصمیم دارم با ویندوز سرور 2003 و مایکروسافت آیسا 2006 این کار را بکنم البته بعضی فکرها تو ذهنم است ولی اگر نظر بهتری دارید بفرمایید .

ممنون

joe_satriani
12-06-2011, 19:11
با سلام
دقیقا شما برای راه اندازی همچین شبکه ای که مد نظرتون هست ویندوز سرور 2003 رو نیاز دارید
با نصب ویندوز سرور و پیکربندی Active Directory میتونید تمام خواسته های خودتون مثه زمانبندی یوزر ها و اینترنت و .... رو انجام بدید.
دوست عزیزم؛ اگه خودتون زیاد سر رشته ندارید حتما با یه متخصص مشورت کنید و بدید راه اندازی کنه - چون شبکه ی بزرگی رو باید راه اندازی کنید..
اما اگه سر رشته دارید که هیچ

موفق باشید.

dost1
13-06-2011, 07:17
عزیز میدونی داستان چیه ، همه شبکه قرار نیست دومین باشه فقط کسانی که تو اداره این موسسه کار میکنند شامل دومین میشن که شاید در حدود 100 نفری باشند بقیه همه فقط میخواهند از اینترنت استفاده کنند و تقریبا میتونم بگم موقتی در روز حضور دارند و از آنجایی که قرار است یه آنتن نصب کنند که تا یک کیلومتر میتونی اینترنت استفاده کنی و به شبکه باشی پس فقط باید طوری معرفی بشه که فقط کسانی که میخواهیم بتونند استفاده کنند و الا همه شهر کانکت میشن مثلا دانشگاه را در نظر بگیر دانشجو میاد میره ما که نمیتونیم همه آنها را شامل دومین بسازیم و آنها نمیخواهند که کامپیوتر شخصی شان شامل دومین بشه پس یه راه حلی باید داشته باشیم که فقط کسانی را که میخواهیم بتونند اینترنت استفاده کنند و با محدویت هایی که ما میخواهیم
البته من الان دارم یه شبکه با ویندوز سرور 2003 و مایکروسافت آیسا سرور دارم که در حدود 100 یوزر داره مشکلی باهاش ندارم ولی میخواستم نظر بقیه بچه ها را بدونم شاید راه حل بهتری دارند .