PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا رمهای من دو کاناله نیست؟

ebi1952
12-06-2011, 08:59
با سلام
من دو تا رم کاملا مشابه رو روی اسلاتهای دو کاناله رو مین گذاشتم ولی همون طور که نرم افزار cpu z نشون میده ظاهرا دو کاناله نشدن. مشکل از کجاست:
main: p8p67
corsair cm3x2g1600c8d 2gig
البته رمها رو از یه ست تریپل چانل برداشتم ولی طبق روال وقتی دو رم مشابه رو می بندی باید دوال چانل بشن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Erfan.B
12-06-2011, 09:10
با سلام
من دو تا رم کاملا مشابه رو روی اسلاتهای دو کاناله رو مین گذاشتم ولی همون طور که نرم افزار cpu z نشون میده ظاهرا دو کاناله نشدن. مشکل از کجاست:
main: p8p67
corsair cm3x2g1600c8d 2gig
البته رمها رو از یه ست تریپل چانل برداشتم ولی طبق روال وقتی دو رم مشابه رو می بندی باید دوال چانل بشن.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز من تو این عکس ندیدم نوشته باشه single channel! ولی شما روی مادربرد باید رم ها رو تو 2 تا بانک جدا بذاری تا Dual Channel بشه یعنی یکیش تو یکی از بانک های دوتایی و یکی دیگه اش تو یکی دیگه از بانک های دوتایی یعنی باید یه اسلات بینشون حداقل فاصله باشه.
موفق باشی.

ebi1952
12-06-2011, 09:21
دوست عزیز من تو این عکس ندیدم نوشته باشه single channel! ولی شما روی مادربرد باید رم ها رو تو 2 تا بانک جدا بذاری تا Dual Channel بشه یعنی یکیش تو یکی از بانک های دوتایی و یکی دیگه اش تو یکی دیگه از بانک های دوتایی یعنی باید یه اسلات بینشون حداقل فاصله باشه.
موفق باشی.
وقتی رمها دوال چانل میشن نرم افزار تو قسمت channels میزنه dual ولی الان نزده:41:
در ضمن رمها رو هم من تو اسلاتهای آبی گذاشتم طبق پیشنهاد دفترچه مین برد تو سیاه هم گذاشتم فرقی نکرد

Erfan.B
12-06-2011, 09:44
وقتی رمها دوال چانل میشن نرم افزار تو قسمت channels میزنه dual ولی الان نزده:41:
در ضمن رمها رو هم من تو اسلاتهای آبی گذاشتم طبق پیشنهاد دفترچه مین برد تو سیاه هم گذاشتم فرقی نکرد

دوست عزیز باید یکی در میون بذاری! یعنی مثلاً یکی تو اسلات آبی یکی تو اسلات سیاه!

ebi1952
12-06-2011, 10:38
دوست عزیز باید یکی در میون بذاری! یعنی مثلاً یکی تو اسلات آبی یکی تو اسلات سیاه!
مطمئنی؟!!!!!!:18:
به این عکس دفترچه مین برد یه نگاهی بنداز:

EXTREME
12-06-2011, 11:51
خیر دوال چنل باید روی دو رنگ مشابه بزارید مثلا دوتا زرد یا دوتا قرمز که دوال بشه
من فکر کنم به خاطر اینکه رم سوم رو گاشتین کلا رم ها از حالت dual خارج شده اند
شما رم سوم رو دربیارید و دوتا رم دیگر را روی دو رنگ مشابه بزارید باید dual رو نشون بده

Dj_aghamajid
12-06-2011, 11:53
عکس که آدرسش درست نیست و نمیاد!
شما اگه میخای ببینی رمت دوال شاخته میشه یا نه، موقعی که سیستم رو روشن میکنی دکمه Delete رو بزنی اونجا مشخصات سیستم رو یه لحظه میونویسه و اگه دوال باشه هم مینویسه!
راه های دیگری هم هست مثل انواع نرم افزارها

ebi1952
13-06-2011, 09:23
خیر دوال چنل باید روی دو رنگ مشابه بزارید مثلا دوتا زرد یا دوتا قرمز که دوال بشه
من فکر کنم به خاطر اینکه رم سوم رو گاشتین کلا رم ها از حالت dual خارج شده اند
شما رم سوم رو دربیارید و دوتا رم دیگر را روی دو رنگ مشابه بزارید باید dual رو نشون بده
با سلام
رم سومی در کار نیست. سیستم دو تا ماژول رم 2 گیگ داره که این دو تا رم از یه ست triple channel برداشتم.

EXTREME
13-06-2011, 10:21
با سلام
رم سومی در کار نیست. سیستم دو تا ماژول رم 2 گیگ داره که این دو تا رم از یه ست triple channel برداشتم.
رو دوتا رنگ دیگه هم میزارید همینطوره ؟
بایوس مین رو آپدیت کنید
شاید به خاطر اینکه رم triple هست و dual نیست اینطوره

ebi1952
14-06-2011, 09:24
رو دوتا رنگ دیگه هم میزارید همینطوره ؟
بایوس مین رو آپدیت کنید
شاید به خاطر اینکه رم triple هست و dual نیست اینطوره
چیزی که من شنیدم اینه که برای dual channels فقط باید دو تا رم کاملا مشابه باشند و لازم نیست حتما از یه ست dual channel باشن. بایوس مین هم اخرین ورژنه، متاسفانه رم های دیگه ای هم در دسترس ندارم که با اونا امتحان کنم. یه موضوع دیگه هم اینکه تو پست اول اگر نگاه کنید cpu-z در قسمت channels کلمه singels رو ننوشته. این یعنی این که رم ها نه در حالت تکی کار می کنند و نه در حالت دوال، امکان داره مشکل سخت افزاری داشته باشن؟
البته هیچ مشکلی تا به حال نداشتم با رم ها.:11:

EXTREME
14-06-2011, 10:13
از ورژن 1.57.1 نرم افزار cpu-z استفاده کنید

ess_1362
14-06-2011, 10:28
سلام
شما باید از چینش زوج استفاده کنید
یعنی یا دو تا دو گیگ یا 4 تا دو گیگ در غیر اینصورت رمها تک کانال کار می کنند
الان رم سوم را خارج کنید دو کاناله میشه

EXTREME
14-06-2011, 10:41
سلام
شما باید از چینش زوج استفاده کنید
یعنی یا دو تا دو گیگ یا 4 تا دو گیگ در غیر اینصورت رمها تک کانال کار می کنند
الان رم سوم را خارج کنید دو کاناله میشه
احسان جان مثل اینکه رم سومی در کار نیست فقط دوتا رم دارند که رو دوتا رنگ مشابه گذاشتند

کیمیان
06-07-2011, 13:48
دوست عزیز برای دوال چنل شدن حتما باید رم های شما زوج باشد و از اسلات های همرنگ استفاده کنید در ضمن اگر با تمام این تفاصیر درست انجام نشد احتمال زیاد یکی از رم ها ایراد سخت افزاری دارد.
موفق باشید

کیمیان
06-07-2011, 13:59
دوست عزیز برای دو کاناله شدن حتما باید تعداد رمها زوج و روی

اسلات های همرنگ نصب شوند اگر با تمام این تفاصیر رم های

شما دو کاناله نمی شوند به احتمال زیاد یکی از رم های شما ایراد

سخت افزاری دارد.