PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قهوه تلخ یا ساختمان پزشکان؟

nar nia
11-06-2011, 12:53
سلام
به نظرتون سریال قهوه تلخ بهتره یا ساختمان پزشکان؟
به نظر من ساختمان پزشکان با اینکه قسمت های کمی ازش پخش شده هم از لحاظ زبان انتقادی و هم خنده دار بودن با اینکه بودجش هم خیلی کمتر از قهوه تلخه از این سریال که تا حالا 60 - 70 قسمتش پخش شده بهتر بوده
در قهوه تلخ تو بیشتر قسمتاش شاید در هر قسمت تو دو سه موقعیت بیشتر آدمو نخندونه ولی ساختمان پزشکان موقعیت های کمیکش بیشتره

Gilopa
11-06-2011, 13:50
قبول دارم ساختمان پزشکان فعلا قویتر بوده

masoud glx
11-06-2011, 14:08
ساختمان پزشکان با بودجه و زمانی بسیار بسیار کمتر ساخته شده و میشه ولی از نظر معنا و انتقال بعضی مفاهیم خاص و مورد نظر نویسنده ها و کارگردان بسیار عالی عمل کرده . یعنی وقتی شخص بنده کارگر ، دانش آموز ، دانشجو ، مهندس ، دکتر ، خانه دار و غیره این سریال رو نگاه می کنم ، برخلاف فهوه تلخ احساس نمی کنم که وقتم به بدترین حالت ممکن داره تلف میشه !!

پی نوشت : این یک نظر کاملا شخصی هستش .
موفق باشید .

1navid
11-06-2011, 15:52
ساختمان پزشکان خیلی قوی تره
قهوه تلخ رو آب بستند توش

Amirrezaajalli
11-06-2011, 15:54
نظر سنجی خیلی سختیه!
نمیشه از هیچ کدوم گذشت!:10:

- Saman -
15-06-2011, 11:46
من هيچ كدوم رو به طور كامل نديدم و بيشتر تماشاي بخشي از صحنه سريال بوده . نظر قطعي نميشه داد !‌ :46:

M A M M U T
16-06-2011, 20:52
به نظرم این دوتا قابل قیاس نیستن....یکی ملیارد ها تومن براش خرج کردن و اون یکی اگه 70 تومن خرج کرده باشن که نکردن .
اما خب تا این جا به نظرم ساختمان پزشکان قویتر بوده و چون هدفش سود نبوده و واقعا خواسته به انتقال مفاهیم بپردازه بشتر مخاطب رو تحت تاثیر قرار میده....
قهوه ی تلخ یه شکست اجتماعی بود.... درسته که از نظر اقتصادی خیلی بیشتر از لیاقتش پول برد اما مطمئن باشین باعث تضعیف گروه کارگردانی و نوعی سو استفاده از اعتماد مخاطبان بود.....وقتی اول و آخر یه کار شد پول و پول و پول از این بیشتر انتظار نمیرفت...

Hamid Reza
16-06-2011, 21:03
سلام
اصلا قابل مقاسيه نيستن اين دو
چون هدفشون دو چيز مجزاس

توهين نشه فقط نظر شخصيمه
قهوه تلخ يه فيميه كه اول قوي شروع كرد و حس كردم يه مقدار فرق داره با طنزاي ديگه اما خيلي زود ثابت كرد هدف ساختش بيشتر مالي بوده و اينكه درآمدي كسب كنن و اينا و يه خنده ي الكي بشونن رو لباي مردم
تو اين مجموعه هاي اخير هم ثابت كرد كه ديگه گيج شدن نميدونن فيلمو به كدوم سمت ببرن
الكي الاف كردن مردم رو

ولي ساختمان پزشكان داره يه طنز اجتماعي رو به نمايش ميزاره
چيزي كه قبلا خيلي كم بوده
هم مشكلات رو ميگه هم تيكه هاي زيبايي داره كه آدم ترغيب ميشه نگاه كنه
يعني دقيقا عواملش ميدونن چيكار كنن
هم سبك انتقادي رو حفظ كردن و هم نخواستن خيلي انتقاد كنن كه برنامه خشك شه و هر چند قسمت يه بار يه قسمتاي ساده و بيشتر جنبه خنده دار ميزاره كه از يكنواختي در بياد

بودجه ساخت اين دو تا هم قابل مقايسه نيست

بينندشون هم قابل مقايسه نيست
ببينده ساختمان پزشكان به مراتب بيشتر از قهوه تلخ هست

به نظرم از خيلي از لحاظها ساختمان پزشكان خيلي موفق هست و نشون داد كه طنز و مفاهيمش خيلي فراتر از اون چيزيه كه خيلي از ما فكر ميكنيم
البته زياد ازش تعريف نباشه يه سري كاستي هام داره ولي در كل آدم مقايسه ميكنه با طنزاي قبلتر ميبينه واقعا سره از اونا

موفق باشيد:11:

Saeed System
16-06-2011, 21:15
یه گزینه هم میزاشتید:

هر دو جالب و دیدنی هستند

تا من هم رای میدادم :11:

Dj_aghamajid
16-06-2011, 21:44
نظر سنجی شما ناقصه! و یا شاید معنا دار!!
گزینه هر دو رو نداره!
گزینه 3و 4 از نظر بار مثبت و منفی بسیار به هم نزدیک هستند!
قبول دارم ساختمان پزشکان تا حدی کمدی تر هست ولی از نظز مفهومی بنظرم قهوه تلخ بسیار پخته تر و با معنا تره!
توهین و مسخره بازی و تو سر همدیگر زدن و همدیگر رو کوچیک کردن که اسمش طنز نیست! هر چند ممکنه باعث خنده بشه!
باید دید در انتها اوضاع به چه صورت خواهد شد! و همچنین تولیدات دیگر همین عوامل به چه صورت خواهد بود! ....

joseph.n
03-09-2011, 13:16
آخه کدوم آدم عاقلی قهوه ی تلخ رو با ساختمان پزشکان مقایسه می کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*M!L4D*
03-09-2011, 13:31
آخه کدوم آدم عاقلی قهوه ی تلخ رو با ساختمان پزشکان مقایسه می کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بفهم چی میگی ... :|

.SA33D.
03-09-2011, 13:49
انتخاب یکی از بین این دوتا سخته اما من ساختمان پزشکان رو ترجیح میدم صرفا بخاطر اینکه حرفای جدیدتری واسه گفتن داشت.
قهوه تلخ کلا یه تم کلی مشابه شبهای برره داشت، توی برره کیانوش رفت برره و با موقعیت عجیب اونا... توی قهوه تلخ هم نیما رفت وارد یه فضای غریبه در گذشته. قهوه ی تلخ خیلی کار خوبیه منم خیلی باهاش خندیدم اما جنس کمدی ساختمان پزشکان جدیدتر بود.
من جفتشون رو دوست دارم.

osifa
04-09-2011, 01:53
این دو تا در یک زمان مشخص پخش نمیشدن
ساختمان پزشکان تو دو ماه پخش شد تموم شد رفت ولی قهوه تلخ اینجور که بوش میاد دو سالی طول می کشه پخشش!
ولی ساختمان پزشکان بهتر بود.قهوه تلخ به قول دوستمون تم برره داشت و زیادم خنده دار نیست.

joseph.n
04-09-2011, 13:39
بفهم چی میگی ... :|

دوستان شما به عمق ماجرا نگاه کنید ! بله درسته آمار چیز دیگه ای نشون می ده . منم ساختمان پزشکان رو خیلی دوست داشتم اما اگر دقت کنید طنز این دو با هم خیلی فرق داره . در ساختمان پزشکان برای خندوندن مردم پدر یک سکانس رو در می آوردن مثلاً نیما می خواست حرفی خصوصی بزنه به دلایل مختلف نمی تونست و پنچ دقیقه این جوری هدر می رفت . اونا با خورد کردن شخصیت یک مرد روانشناس باعث خنده ی مردم شدند.:13:
در قهوه تلخ بازهم ایراد هایی هست ولی بازهم به عمق قضیه دقت نکرده اید.....................:46:

* Helium *
08-09-2011, 12:06
قهوه ی تلخ یه چیز دیگست. چنین مجموعه ی عظیمی رو با ساختمان پزشکان اصلا نمیشه مقایسه کرد.

*M!L4D*
09-09-2011, 18:18
دوستان شما به عمق ماجرا نگاه کنید ! بله درسته آمار چیز دیگه ای نشون می ده . منم ساختمان پزشکان رو خیلی دوست داشتم اما اگر دقت کنید طنز این دو با هم خیلی فرق داره . در ساختمان پزشکان برای خندوندن مردم پدر یک سکانس رو در می آوردن مثلاً نیما می خواست حرفی خصوصی بزنه به دلایل مختلف نمی تونست و پنچ دقیقه این جوری هدر می رفت . اونا با خورد کردن شخصیت یک مرد روانشناس باعث خنده ی مردم شدند.:13:
در قهوه تلخ بازهم ایراد هایی هست ولی بازهم به عمق قضیه دقت نکرده اید.....................:46:

من قصدم از نشون دادن آمار صرفا در جواب این حرف شما بود :

یعنی هر کس به ساختمان پزشکان رای داده ........... ؟×!

joseph.n
09-09-2011, 19:39
من قصدم از نشون دادن آمار صرفا در جواب این حرف شما بود :

یعنی هر کس به ساختمان پزشکان رای داده ........... ؟×!

دوست عزیز این نظر شخصی بنده بود من به نظر شما احترام قائلم . هرگز قصد بی احترامی نداشتم. شما متوجه منظور بنده نشدید!:20:

H A M A S
09-09-2011, 19:57
ساختمان پزشکان نسبت به هزینه ای که براش شده در مقایسه با قهوه تلخ کار خیلی بهتر و قویتریه!

Slim_shady
12-09-2011, 09:38
سلام
اصلا قابل مقاسيه نيستن اين دو
چون هدفشون دو چيز مجزاس

توهين نشه فقط نظر شخصيمه
قهوه تلخ يه فيميه كه اول قوي شروع كرد و حس كردم يه مقدار فرق داره با طنزاي ديگه اما خيلي زود ثابت كرد هدف ساختش بيشتر مالي بوده و اينكه درآمدي كسب كنن و اينا و يه خنده ي الكي بشونن رو لباي مردم
تو اين مجموعه هاي اخير هم ثابت كرد كه ديگه گيج شدن نميدونن فيلمو به كدوم سمت ببرن
الكي الاف كردن مردم رو

ولي ساختمان پزشكان داره يه طنز اجتماعي رو به نمايش ميزاره
چيزي كه قبلا خيلي كم بوده
هم مشكلات رو ميگه هم تيكه هاي زيبايي داره كه آدم ترغيب ميشه نگاه كنه
يعني دقيقا عواملش ميدونن چيكار كنن
هم سبك انتقادي رو حفظ كردن و هم نخواستن خيلي انتقاد كنن كه برنامه خشك شه و هر چند قسمت يه بار يه قسمتاي ساده و بيشتر جنبه خنده دار ميزاره كه از يكنواختي در بياد

بودجه ساخت اين دو تا هم قابل مقايسه نيست

بينندشون هم قابل مقايسه نيست
ببينده ساختمان پزشكان به مراتب بيشتر از قهوه تلخ هست

به نظرم از خيلي از لحاظها ساختمان پزشكان خيلي موفق هست و نشون داد كه طنز و مفاهيمش خيلي فراتر از اون چيزيه كه خيلي از ما فكر ميكنيم
البته زياد ازش تعريف نباشه يه سري كاستي هام داره ولي در كل آدم مقايسه ميكنه با طنزاي قبلتر ميبينه واقعا سره از اونا

موفق باشيد:11:
من یک 4 و5 سالی بود یک سریال طنز خوب با بازیگرهای جذاب ندیده بودم
عامل اصلی موفقیت ساختمان پزشکان بیشتر بازیگراش بودن

taghi_ramzi
12-09-2011, 14:41
اگه ادامه ی قهوه ی تلخ مثل قبلیها باشه ، به شخصه دیگه یک ریال بالاش نمی دم.