PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض کارت گرافیک و مشکل

r00zbeh
10-06-2011, 16:02
با سلام خدمت تمام دوستان
من تا دو سه ماه پیش کارت گرافیک 512 nvidia داشتم که سوخت رفتم یه 9400GT nvidia خریدم
اما به جای اینکه سرعت کامپیوترم بره بالا بدتر اومد پایین اول فکر کردم شاید مشکل از ویندوز باشه که بعد از چند بار تعویض و تست کردن ویندوزهای مختلف دیدم نه مشکل از ویندوز نیست حتی درایورش هم از خود سایت nvidia دانلود کردم
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم آروم آروم سرعت میاد پایین اصلا نمیتونم بازی کنم و حتی تو کارهای معمولی ویندوز هم به مشکل میخورم
اما یه نکته هست اینجا که وقتی از کامپیوتر کار گرافیکی میکشم یه صدایی وز وزی ازش در میاد که دقت کردم انگار از cpu میومد(البته دقیقا مطمئن هم نیستم)
سوال منم همینه کسی میتونه راهنماییم کنه ببینم مشکل از cpu هست یا کارت گرافیک؟
با سپاس فراوان

ma_softnet
10-06-2011, 17:03
اون صدا از فن cpu هست.
از چه ویندوزی استفاده میکنی؟

blue_graphic
10-06-2011, 18:30
با سلام خدمت تمام دوستان
من تا دو سه ماه پیش کارت گرافیک 512 nvidia داشتم که سوخت رفتم یه 9400GT nvidia خریدم
اما به جای اینکه سرعت کامپیوترم بره بالا بدتر اومد پایین اول فکر کردم شاید مشکل از ویندوز باشه که بعد از چند بار تعویض و تست کردن ویندوزهای مختلف دیدم نه مشکل از ویندوز نیست حتی درایورش هم از خود سایت nvidia دانلود کردم
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم آروم آروم سرعت میاد پایین اصلا نمیتونم بازی کنم و حتی تو کارهای معمولی ویندوز هم به مشکل میخورم
اما یه نکته هست اینجا که وقتی از کامپیوتر کار گرافیکی میکشم یه صدایی وز وزی ازش در میاد که دقت کردم انگار از cpu میومد(البته دقیقا مطمئن هم نیستم)
سوال منم همینه کسی میتونه راهنماییم کنه ببینم مشکل از cpu هست یا کارت گرافیک؟
با سپاس فراوان
مشخصات کامل سیستمت بگو

Dj_aghamajid
10-06-2011, 18:39
شما با برنامه CPUID HWMonitor دمای قطعاتت رو چک کن و یه شات اینجا بزار تا ببینیم دماش چطوره؟

jafarian
10-06-2011, 18:59
1: بایوس سیستم آپدیت بشه

2: گرافیک روی سیستم دیگه تست بشه

3: یک عکس با برنامه hwinfo32 ازتب sensor این برنامه این قسمت قراربدین تو حالت لود سیستم

4: با یک پاور دیگه هم موقت چک بشه:20:

لینک دانلود hwinfo32

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

r00zbeh
10-06-2011, 20:59
ویندوزم xp هست ولی روی 7 هم همین مشکلو داشتم
صدا از فن نیست دقت کردم فن درست کار میکنه و فقط وقتی ازش کار گرافیکی میکشم صداش در میاد(فن رو با دست هم نگه داشتم)
رمم 4 گیگ هست کارت گرافیک هم همون طور که گفتم 9400 هست پاورم porsche p4-450w هست(اگه کامل نگفتم بگید)
البته وقتی روشنش میکنم بهتره اما هر چی میگذره بدتر میشه
اینم عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
10-06-2011, 21:26
فکر نکنم کند بود سیستم شما از گرافیک باشه و سیستم شما مشکل دیگری داره
یا ویروس
دمای بالای قطعات
ضعیف بودن پاور
بد سکتور داشتن هارد
میتونه علت های دیگه باشه

r00zbeh