PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید asus G74

Snake5
08-06-2011, 09:37
سلام
من میخوام این لپ تاپ رو بگیرم . دو تا سوال ازتون داشتم :
1 - چرا کارت 560 gtx که از طرف کمپانی سازندش 1.5 گیگ حافظه داره اینجا زده 3 گیگ
2 - این سایت برای خرید معتبر هستش ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meri_1991
08-06-2011, 13:14
سلام

سلام چند سوال ..میگم لپتاپ 3 بعدی fhd نداریم ؟؟؟ در ضمن asus g53 میگن فن های مخصوص داره که باعث میشه لپتاپ خنک بمونه .. راسته این؟
من میخوام قید 3بعدی رو بزنم و fhd بگیرم (البته اولویتم رو دوتاشه .. اگه هر دوش با هم نبود.. fhd). سرعت و گرافیک خیلییییییییی مهمه برام . واسه گیم کم نیاره ..
شما چی پیشنهاد میدی که تو ایران گیر بیاد .. تا 2300 2400 اینا

Xilevens
08-06-2011, 20:08
سلام

مثل اينكه شركت انويديا كارتهايي با حافظه رم بالاتر هم زده كه تو اين لپ تاپ ها هست
اول بعضي ميگفتن شايد SLI باشه اما بعدا معلوم شد نه رم 3 گيگ داره

اون سايتي هم كه زديد مث اينكه از معتبرترين سايتهايي هست كه لپتاپ ميفروشه

در ضمن G74 فعلا تو اين سايت واسه پيشفروش گذاشته(آخرين باري كه ديدم همين بود)

mohsenslr
25-07-2011, 14:24
G74SX-A1 خیلی وقتی که شیپ میشه.اما مدل 3D هنوز پیشفروشه . من به xoticpc ایمیل زدم که مدل 3d کی میاد ؟ اونا گفتند اسوس هیچی اعلام نکرده و معلوم نیست. برای همین خودم امروز مدل A1 رو سفارش دادم.

سلام چند سوال ..میگم لپتاپ 3 بعدی fhd نداریم ؟؟؟ در ضمن asus g53 میگن فن های مخصوص داره که باعث میشه لپتاپ خنک بمونه .. راسته این؟
من میخوام قید 3بعدی رو بزنم و fhd بگیرم (البته اولویتم رو دوتاشه .. اگه هر دوش با هم نبود.. fhd). سرعت و گرافیک خیلییییییییی مهمه برام . واسه گیم کم نیاره ..
شما چی پیشنهاد میدی که تو ایران گیر بیاد .. تا 2300 2400 اینا

اتفاقا من که هرچی 3D دیدم FHD هم بوده!
Dell L702X 3D
alineware m17x & m18x
Asus G73-3D & G74-3d
sager np8170 3D
ار برندهای دیگه هم هست! ولی اینا گنده هاشونن!

یه سوال؟!
چرا ملت اینقدر عشق 3D اونم توی صفحه نمایش 17 هستند ؟ تا حالا نشستید چهارتا بررسی معتبر 3D vision بخونید که ببینید اصلا ارزش پول صرف کردن داره یا نه ؟ به نقل از سایتهایی امثال نوت بوک چک و گیمینگ ریگ و ... ، اگر برای فیلم دیدن میخواید مثلا G74SX-3D بخرید ، پول اضافی دادید چون فرق بسیار کمی رو احساس خواهید کرد و علاوه بر اون صفحه نمایش 17 اینچ برای دیدن 3D فوق العاده کوچک هست.اگر برای بازی ، لپتاپ 3D میگیرید باز هم میشه گفت پول اضافه دادید. دقت کنید که بازی ها به صورت 3D حتی توی صفحه 17 اینچ لذت بخش هست اما اینو بدونید که افت فریم شدیدی خواهید داشت و مخصوصا توی کارتهای موبیلیتی تعداد فرم ها در حالات 3D به نصف تعداد فریم ها در حالت معمولی خواهد رسید چون کارت گرافیک باید همزمان دو تصویر رو رندر کنه! مثلا G74SX در حالت تنظیمات High بازی Crysis 2 رو روی 30 فریم اجرا میکنه. در حالت 3D به 16 فریم میرسه. و شما مجبورید از جزئیات به طور محسوسی کم کنید تا بتونید بازی رو روان و با عمق بیشتر و به صورت 3D بازی کنید! حلا این بستگی داره به سلیقه شما که دیتیل بیشتر رو میخواید یا عمق بیشتر !

اما یه سری محدودیت هایی هم هست:

1- فاصله تا مانیتور از حد مشخصی نباید بیشتر یا کمتر باشه.
2- فقط و فقط خودتون میتونید بازی رو به صورت 3D ببینید! یا اینکه یه 140 دلار بیشتر بدید برای یه عینک اضافی! (اینو گفتم چون بعضی ها مثل خودم همیشه باید با رفقا یا پسرخاله ها یا ... باشیم تا بازی کنیم! وگرنه تنها نمیچسبه!)
3-عینک نور صفحه نمایش رو کم میکنه و در بعضی جاها باعث میشه تا بعضی از قسمتها رو کلا نبینید! (علاوه بر اون ، نور صفحه نمایش های لپتاپ به خودیه خود کم هست ! دیگه عینک هم که بزنید چی میشه!)

همینطور نوت بوک چک گفته بود که جا برای پیشرفت 3D Vision بسیار هست و باید دید که درآینده چکار خواهد کرد! (3D بدون عینک و اینفرارد و ... )

یه نکته دیگه راجع به فیلمها ی 3D :

به تازگی مشتریان سینماهای سه بعدی به طور محسوسی در آمریکا کم شده و علت اون اینه که از هر ده تا فیلم که به صورت 3D پخش میشن یکیشون مثل آواتار گل میکنه و 3D دیدنش فوق العادست! بقیه شاید با حالت 2D فرق چندانی نکنند! و مردم ترجیح میدند که پول اضافی ندند و برن همون سینمای معمولی! ضمن اینکه پرده های imax کجا و صفحه 17 اینچ کجا!:31:

من خودم به این دلیل میخواستم G74-3D سفارش بدم که صفحه ش مات بود و عمق رنگ و روشنایی بهتری داشت. وگرنه اگر میگرفتم کلا 3D Vision رو off میکردم!:31:
بگذریم.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه.

Xilevens
26-07-2011, 11:54
از کجا سفارش دادی؟ آخرش خریدی آره؟

mohsenslr
26-07-2011, 14:15
از کجا سفارش دادی؟ آخرش خریدی آره؟

از همینجا . ولی آدرس ارسال توی آمریکاست. دیروز سفارش دادم . امروز هم پولش رو حواله کردم به حساب Xoticpc .

Xilevens
26-07-2011, 14:27
از همینجا . ولی آدرس ارسال توی آمریکاست. دیروز سفارش دادم . امروز هم پولش رو حواله کردم به حساب Xoticpc .
آها منظورم سایت بود
چجوری پول رو دادی؟ حواله کردی؟
اونوقت مبلغی که دادی هیچی نسبت به قیمت سایت اضافه شد مثلا بابت مالیات یا هزینه حمل و نقل
مبارکت باشه راستی

mohsenslr
26-07-2011, 14:45
آها منظورم سایت بود
چجوری پول رو دادی؟ حواله کردی؟
اونوقت مبلغی که دادی هیچی نسبت به قیمت سایت اضافه شد مثلا بابت مالیات یا هزینه حمل و نقل
مبارکت باشه راستی

ممنون . پول رو از اینجا فقط باید حواله کنید و هیچ راه دیگه ای نداره ! و خوشبختانه ارزونترین راه هم هست. کلا لپتاپ رو با تغییراتی که روش انجام دادم 1893 دلار در آمد.با تخفیف 2 درصدی که XoticPC بهم داد شد 1855 دلار.هزینه ارسال توی خاک آمریکا هم رایگان بود.از اونجا هم مسافر برام میاره.

با احتساب کارمزد و ... برام کلا 2170000 تومان در آمد.انشاءالله 30 مرداد میرسه دستم و یه ریویو ازش میگذارم!:31:

saeed1368715
06-08-2011, 20:56
سلام .من n53sn oخریدم ولی اشتباها درایو ریکاوری رو فرمت کردم قبل از اینکه دی وی دی ریکاوری بگیرم .حالا می شه کاری کرد که بشه ریکاوری گرفت یا نه؟

mehdi666lp
15-08-2011, 17:05
این مدل از سری گیم وزنش زیاده....حمل و نقلش اذیت میکنه...............اما خوب گرافیک شاخی داره.........سری گیم جدید ایسوس نمیدونم چرا توسط نماینده ها وارد نمیشه زیاد........الان Asus G73SW قیمتش 1.950.000 هستش.....تنها عیبش هم وزنش هستش

ali_n2011
03-09-2011, 20:33
سلام چند سوال داشتم در مورد G53sw و g53sx
1-به نظرتون g53sx کی وارد می شه؟ آیا ارزش صبر کردن داره یا g53sw 3d رو بگیرم?
2-کارت 560 نسبت به 460 حدودا 10 درصد قویتره آیا ارزش داره صبر کنم 560 رو بگیرم(g53sx)
3- قیمت G53sw و احتمالا g53sx الان چقدره؟ البته 3d
4- g53sx سه بعدی بدون عینک هست؟ آخه قیمتش با صفحه نمایش فول اچ دی 1450 دلاره.
لطفا جواب بدین

Xilevens
03-09-2011, 23:20
2-کارت 560 نسبت به 460 حدودا 10 درصد قویتره آیا ارزش داره صبر کنم 560 رو بگیرم(g53sx)
لطفا جواب بدین
1- معلوم نیست شاید اصلا وارد نشه؟ از نظر صبر کردن خب بستگی داره صبرت چقدر باشه من الان 1 سالی میشه منتظر این سری هستم که وارد ایران بشه وارد که نشد هیچ بعد هم که اومد قیمت ها فوق العاده بالا
2- بیشتر از 10 درصد قویتره اگه آدم بدونه که وارد میشه آره ارزش داره ولی فعلا که خبری نیست
یه سری هم که خوب و خوش قیمت بود کانفیگ مذخرفی رو روش بسته بودن حالا که همون لپتاپ که سازگار زده بود 1.95 قیمتشو کرده 2.3 واقعا جالب بود واسم
3- G53SW آخرین بار تهران من 2.4 قیمت داشتم یه هفته قبل از ماه رمضان بود
4- نخیر بدون عینک نیست و عینک داره
قیمتش هم طبیعی و خوبه

mohsenslr
04-09-2011, 17:59
لطفا جواب بدین

g53sx اصلا 3d نداره که بخواد با عینک باشه یا بدون عینک ! من چندبار توی این فروم گفتم که 3D نخرید و دلیلش رو هم گفتم.(چندین پست قبل)

Xilevens
04-09-2011, 20:33
g53sx اصلا 3d نداره که بخواد با عینک باشه یا بدون عینک ! من چندبار توی این فروم گفتم که 3D نخرید و دلیلش رو هم گفتم.(چندین پست قبل)
چرا مث اینکه یه سری جدید بدون عینکش رو وارد کردن
منم تازه دیدم
ولی بازم ارزش خرید نداره
مخصوصا با این گرافیک

ali_n2011
04-09-2011, 20:41
g53sx مگه وارد شده علت اینکه سه بعدی می خوام اینه که کیفیت صفحه نمایشش نسبت به معمولی بالاتره و خوب می شه باهاش فیلم سه بعدی دید.
این مدل اگه وارد شده با چه کانفیگی وارد شده و قیمتش چنده؟
آیا Full hd و 3 بعدی هستش؟
g74 sx چطور آیا اومده؟(سه بعدی و معمولی)
من تا 2200 می تونم هزینه کنم لطفا راهنمایی کنید

mohsenslr
04-09-2011, 21:50
چرا مث اینکه یه سری جدید بدون عینکش رو وارد کردن
منم تازه دیدم
ولی بازم ارزش خرید نداره
مخصوصا با این گرافیک

معرفی شده ولی هنوز من ندیدم جایی بگذاره برای فروش.اگر بیاد xoticpc و gentechpc اولین سایتهایی هستند که میگذارن برای پیش فروش!
تازه G74 که قرار بوده چند ماه پیش مدل 3Dش وارد بازار بشه همین یکی دو هفته پیش وارد شد! اینکه هنوز پیش فروش هم نمیشه!:31:

g53sx مگه وارد شده علت اینکه سه بعدی می خوام اینه که کیفیت صفحه نمایشش نسبت به معمولی بالاتره و خوب می شه باهاش فیلم سه بعدی دید.
این مدل اگه وارد شده با چه کانفیگی وارد شده و قیمتش چنده؟
آیا Full hd و 3 بعدی هستش؟
g74 sx چطور آیا اومده؟(سه بعدی و معمولی)
من تا 2200 می تونم هزینه کنم لطفا راهنمایی کنید

اگر به این علت میخواید بحثش جداست ولی اگر انشاءالله خریدید و بعد باهاش فیلم 3D نگاه کردید متوجه منظورم میشید! (یعنی فرقی رو احساس نمیکنید)
صفحه نمایش هم از لحاظ کیفیت تقریبا یکیه و تنها فرق عمدش میزان روشنایی هست که در نوت بوکهای عادی بین 200 تا 260 کاندلا و مدل 3D بین 280 تا 400 کاندلا هست.(در G74-3D بین 350 تا 385 )

اما در مورد بازار ایران هم بگم که حالا حالاها منتظر G74 یا G53SX با قیمت مطلوب نباشید! حتی اگر الان پیدا کنید زیر 2.800 نیست.اگر نظر من رو میخواید یا از خارج از کشور خرید کنید.(بازار اروپا یا آمریکا) ویا از همینجا G73SW بگیرید که اونم چیزی از G74 کم نداره وقیمتش الان نسبتا خوبه.(از اون 15 درصد کارایی بیشتر گرافیک هم بگذریم)

ali_n2011
04-09-2011, 23:11
ممنون از پاسختون.
شنیدم g73sw با قیمت 1950 ریپیر هستش آیا درسته؟
کارت 460 می گن حرارت زیادی درست می کنه g53sw 3d یا g73sw مشکل گرما به دلیل این کارت تو استفاده طولانی مدت و سنگین نداره؟
نظرتون در مورد g53sw 3d با قیمت 2200 چیه؟

mohsenslr
05-09-2011, 14:08
ممنون از پاسختون.
شنیدم g73sw با قیمت 1950 ریپیر هستش آیا درسته؟
کارت 460 می گن حرارت زیادی درست می کنه g53sw 3d یا g73sw مشکل گرما به دلیل این کارت تو استفاده طولانی مدت و سنگین نداره؟
نظرتون در مورد g53sw 3d با قیمت 2200 چیه؟

والا من که تهران نیستم ولی شنیدم که با همین قیمت گیر میاد.
در مورد کارت GTX460 اتفاقا قضیه کلا برعکسه و چندتا از بچه های فروم نوت بوک ریویو این کارت رو روی G73 اورکلاک کرده بودند ! طوری که نمره ویندوز 7 که در در حالت عادی به این کارت 7 داده تبدیل شده بود به 7.4 ! وهمینطور توی بازیها به طور میانگین 5 تا 10 فریم افزایش کارایی داشته و بعد از چندین ساعت بازی آخ هم نگفته ! این نشون میده که کاملا پایدار هست و هیچگونه مشکلی از لحاظ دما نداره.(حتی در استفاده طولانی مدت)
توی همون فروم راجع به خرید کول پد هم صحبت شده بود و گفته بودند که اصلا نیازی به کول پد نیست ، چون فنهای خودش بسیار قوی هست و کلا توی سری های گیمینگ و DTR نباید زیاد نگران دما بود چون خود سازنده میدونه که این نوت بوکها به چه منظوری توسط مشتری خریده میشه!:5:
در مورد G53 3D هم که نظری ندارم چون سلیقه ای هست! من باشم G73SW رو با قیمت 1.950 میخرم چون هم صفحه 17 به کارم میاد و هم ارزونتره!

یه نکته دیگه هم اینکه قبل از خرید G53 3D تحقیق کنید که صفحه نمایشش واقعا فرق داره یا نه ؟ چون همه نوت بوکهای 3D شامل اون روشنایی که گفتم نمیشن! بعضی ها فقط 120 هرتز هستند! همین! و از همه لحاظ شبیه به بقیه صفحه نمایش ها هستند.

موفق باشید:11: