PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مودم USB WiMax یا USB EDGE MODEM

Lord007
07-06-2011, 09:12
از این دو نا کدومش از نظر سرعت و پوشش شبکه بهتره؟ااز نظر سرعت و کیفیت فکر کنم WIMAX بهتر باشه.اینطور نیست؟
و یه سوال دیگه: مودم USB WiMax برخلاف مودهای دیگه ی وایمکس نیازی به برق نداره؟یعنی دقیقا مثل edge modem میشه به لپ تاپ وصلش کرد و همه جا ازش استفاده کرد؟

---------- Post added at 10:12 AM ---------- Previous post was at 10:10 AM ----------

این سامانه تقویت کننده ی مودم وایمکس رو کسی می دونه قضیش چیه؟یعنی بدون این سامانه و تنها با استفاده از usb عملا نمیشه با کیفیت بالا به نت وصل شد؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

gjust
07-06-2011, 09:21
به نظر من wimax از نظر پوشش شبکه و سرعت بهتره اما مصرف برق بسیار بالایی رو داره
سرعت اتصال به اینترنت با این مودم بسته به آنتن دهی اپراتورها در حدود ۱۰ الی ۵۰ کیلوبایت در ثانیه است. کسانی که در کتابخانه ، مسافرت، روستاها و … که اتصال به اینترنت به روش‌های عادی ممکن نیست دسترسی داشته باشند بهتر هست از این مودم استفاده کنند.

NIMA.GNI
17-07-2011, 08:21
از این دو نا کدومش از نظر سرعت و پوشش شبکه بهتره؟ااز نظر سرعت و کیفیت فکر کنم WIMAX بهتر باشه.اینطور نیست؟

معلومه!!! وایمکس سگش شرف داره
و یه سوال دیگه: مودم USB WiMax برخلاف مودهای دیگه ی وایمکس نیازی به برق نداره؟
خیر قربان

یعنی دقیقا مثل edge modem میشه به لپ تاپ وصلش کرد و همه جا ازش استفاده کرد؟
بله

---------- Post added at 10:12 AM ---------- Previous post was at 10:10 AM ----------

این سامانه تقویت کننده ی مودم وایمکس رو کسی می دونه قضیش چیه؟یعنی بدون این سامانه و تنها با استفاده از usb عملا نمیشه با کیفیت بالا به نت وصل شد؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وایمکس دز حال حاضر فقط تو چندتا شهر های بزرگ مثل تهران اصفهان کرج شیراز مشهد تبریزو... قابل استفاده هست، اونم فقط داخل شهر نه در و دهاتای اطرافش، مثلا ورامین تهران قیدشو بزن، سامانه ی تقویت کننده هم برای بعضی از مناطقیه که خط دهی ضعیفه، جالب نیست؟ خونه ما مثلا بدون این سامانه وایمکس کار نمیده همسایه بقلیمون بدون سامانه و فقط با usb صدتا رو پر میکنه

Imanhjp
17-07-2011, 13:42
یک مشکلی که وایمکس داره اینه که فعلا مجوز Mobility یا پوشش سیار نداره و کافیه تا کمی جا به جا شوید تا ری استارت شود و اعصاب خورد کند. اما GPRS قابلیت استفاده در حرکت را هم دارد و از نظر کیفیت قابل مقایسه با وایمکس نیست.
از نظر قیمت هم تا حدودی به هم نزدیک هستند و سامانه تقویت کننده هم چیز عجیبی نیست و گیرندگی مودم رو تقویت میکنه و معمولا همیشه بهش نیاز خواهید داشت

rezazadeh65
17-07-2011, 19:16
وایمکس دز حال حاضر فقط تو چندتا شهر های بزرگ مثل تهران اصفهان کرج شیراز مشهد تبریزو... قابل استفاده هست، اونم فقط داخل شهر نه در و دهاتای اطرافش، مثلا ورامین تهران قیدشو بزن، سامانه ی تقویت کننده هم برای بعضی از مناطقیه که خط دهی ضعیفه، جالب نیست؟ خونه ما مثلا بدون این سامانه وایمکس کار نمیده همسایه بقلیمون بدون سامانه و فقط با usb صدتا رو پر میکنه

نقویت کننده تو فضای باز اصولا نیازی نیست ، در مورد ورامین هم اشتباه می کنید ، انتنش بعضی جا هاش خیلی خوبه

یک مشکلی که وایمکس داره اینه که فعلا مجوز Mobility یا پوشش سیار نداره و کافیه تا کمی جا به جا شوید تا ری استارت شود و اعصاب خورد کند. اما GPRS قابلیت استفاده در حرکت را هم دارد و از نظر کیفیت قابل مقایسه با وایمکس نیست.
از نظر قیمت هم تا حدودی به هم نزدیک هستند و سامانه تقویت کننده هم چیز عجیبی نیست و گیرندگی مودم رو تقویت میکنه و معمولا همیشه بهش نیاز خواهید داشت

فکر کنم اشتباه می کنید ، چون اگه آنتن قوی باشه در حال حرکت هم جواب میده

Imanhjp
18-07-2011, 01:00
فکر کنم اشتباه می کنید ، چون اگه آنتن قوی باشه در حال حرکت هم جواب میده
خیر
به محض اینکه از محدوده پوشش یک BTS خارج شوید ارتباط قطع میشود
این برای حمایت از اپراتور سوم هست