PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در روشن شدن سیستم

ghasem13
05-06-2011, 07:41
دیروز کیس سیستم رو عوض کردم اینم بگم که در این زمینه خیلی تخصص ندارم و برای بار اول بود.
تو این مدت که سیستم رو خاموش روشن کردم حدود یه 4 ، 5 باری پیش اومده که وقتی کلید پاور کیس رو فشار میدم فنها شروع به کار می کنن صدای بوق کوتا نمی یاد و ویندوز بالا نمی یاد و مانیتور روشن نمیشه و مجبور میشم که برق رو از پاور قطع و وصل کنم و دوباره سیستم رو روشن کنم تا ویندوز بالا بیاد ! (معمولا بار دوم همیشه بدون مشکل بالا میاد )
من که هر چی فکر کردم نفهمیدم مشکل از کجاست . دمای سی پی یو رو هم با استفاده از Core Temp 0.99.8 تست کردم دمای دو تایی هسته ها حدود 40 هستن. مدل مادر برد هم فکر می کنم P31-DS3L F8 باشه.

EXTREME
05-06-2011, 08:57
اول از همه بایوس مین رو آپدیت و سپس دیفالت کنید
درست نشد باید برید سراغ قطعات مثل رم اسلات حافظه گرافیک پاور
همیشه هم وقتی سیستم رو خاموش کردید کلید پشت پاور رو صفر کنید تا pwm اش غیر فعال بشه
نظر من اینه که سیستم رو باز کنید و مجددا اسمبل کنید

jafarian
05-06-2011, 12:08
1: کیس ازنوع اسمبل کنید

2: سیستم یک clr COMS کنید

3: بایک پاوردیگه هم موقت چک کنید :20:

Dj_aghamajid
05-06-2011, 12:45
مشکل از بایوس هست!
100%
بایوس رو آپدین کنین و نتیجه رو بگین!

ghasem13
05-06-2011, 14:14
تا حالا بایوس آپدیت نکردم میشه در این مورد کمی بیشتر توضیح بدین:46:
اینم دوباره بگم که مثلا الان که سیستم رو روشن کردم بدون مشکل بالا اومد و بعضی اوقات این اتفاق می افته.من معمولا سیستم رو هایبر نیت می کنم این به مشکلم مربوط نمیشه؟

pasargadd
05-06-2011, 14:18
شما داخل cd مادربرد نرم افزاری باید نصب کنین به نام @bios
اخرین فایلو از سایت گیگا میگیرین و بعد داخل این برنامه لود میکنین.

ghasem13
06-06-2011, 06:42
دیشب بایوس رو آپدیت کردم.تا ببینم بازم این مشکل پیش میاد یا نه.

EXTREME
06-06-2011, 09:59
دیشب بایوس رو آپدیت کردم.تا ببینم بازم این مشکل پیش میاد یا نه.
خوب چی شد مشکل حل شد؟

Dj_aghamajid
06-06-2011, 12:59
مطمئنا فعلا مشکل حل شده! و منتظره تست کنه تا ببینه بازم مشکل تکرار میشه یا نه! که من بعید میدونم!:46:
البته کار نشد نداره ها :31:

ghasem13
06-06-2011, 14:04
تا حالا تو این 3 یا 4 باری که روشن کردم مشکلی پیش نیومده:31:
یکی دو روز دیگه خبر دقیقش رو میدم.پس فعلا..:11:

ghasem13
10-06-2011, 08:49
سلام.
متاسفانه ظاهرا مشکل هل نشده و باز مواردی پیش می یاد که در بار اول روشن نشه !
امروز اگه بتونم دوباره سیستم رو می بندم ، شاید مشکل هل شه !:41:
به نظرتون مشکل از کیس نمی تونه باشه ؟ (مثلا از کلید پاور ؟ )
خبرش رو می دم...

jafarian
10-06-2011, 09:01
اگرازکلید پاورباشه که فشارش بدین نباید روشن بشه سیستم اصلا شما اون کارهایی که من گفتم انجام بدین مین کلا بیرون ازکیس بیارین همونطورکه بیرون ازکیسه سیستم روشن کنید یعنی داخل کیس اسمبل نکنید سیستم واسه امتحان هم بدون اینکه سیم پاورکیس وصل باشه بایک دوسو سیستم روشن کنیددرضمن ازآخربا یک پاوردیگه هم تست بشه.

EXTREME
10-06-2011, 10:04
کلید پاور اگه خراب باشه بار دوم هم سیستم روشن نمیشه برای اینکه خیالتون راحت بشه
از طریق پیچ گوشتی و اتصال کوتاه امتحان کنید ببینید سیستم روشن میشه یا نه اگه روشن نشد یعنی به کلید ربطی نداره
بنابراین شما حتما با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنید اگه با پاور هم نشد این ایراد میتونه از مین هم باشه

ghasem13
10-06-2011, 10:53
از این روش های که گفتین خیلی سر در نمی یارم
بعد از ظهر دوباره سیستم رو دوباره اسمبل میکنم انشاا... که درست میشه !(امیدوارم کار به این جاهایی که می گین نرسه)
خبرش رو می دم

ghasem13
17-06-2011, 19:40
دوباره سلام
این چند روز یکم درگیر بودم نتونستم بیام.

هر کاری که به ذهنم می رسید انجام دادم حتی کیس رو هم عوض کردم و باطری مادر بورد رو در آوردم ولی مشکل حل نشد(دیگه
به این نتیجه رسیدم که وقتی که داشتم کیس ها رو عوض می کرد و قطعات رو گرد گیری می کردم یه گندی زدم ! )

قدم بعدی به نظرتون چیه ؟با یه پاور دیگه امتحان کنم؟یا یه کار دیگه.

تو این چند وقته که این مشکل پیش اومده و من دارم از سیستم استفاده می کنم و با این برنامه ای که برای روشن کردن سیستم دارم به قطعات آسیبی نمیرسه؟

EXTREME
17-06-2011, 19:52
پس اگه کیس رو عوض کردید ایراد از دکمه نمیتونه باشه
بله با یه پاور دیگه امتحان کنید
درست نشد مین خرابه
کابل برق و اتصالات پاور روی مین رو هم چک کنید

blue_graphic
17-06-2011, 22:44
عزیزم مشکل از مادربوردته جریان برق یه جا مسدود میشه منم این مشکل با AMD داشتم سه بار بردم گارانتی آخرش گفت تعمیر نمیشه سیستمت Amd هست ؟

ghasem13
18-06-2011, 14:08
عزیزم مشکل از مادربوردته جریان برق یه جا مسدود میشه منم این مشکل با AMD داشتم سه بار بردم گارانتی آخرش گفت تعمیر نمیشه سیستمت Amd هست ؟
نه مادر برد گیگابایته و سی پی یو اینتل.
تا قبل این که کیس ها رو عوض کنم همچین مشکلی نداشتم.
موقع بستن فن سی پی یو یه مقدار بد قلقی کرد و شاید با پیچ گوشتی چند تا ضربه کوچیک به مین خورده باشه این موضوع می تونه دلیل این اتفاق باشه؟

---------- Post added at 03:08 PM ---------- Previous post was at 03:05 PM ----------

تو این چند وقته که این مشکل پیش اومده و من دارم از سیستم استفاده می کنم و با این برنامه ای که برای روشن کردن سیستم دارم به قطعات آسیبی نمیرسه؟؟؟
هنوز دارم دنبال یه پاور برای تست می گردم.

blue_graphic
18-06-2011, 17:30
خبر خوبی نیست امیدوارم درست شه