PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشغول بودن CPU

djnima
03-06-2011, 17:10
سلام به اساتید گرامی:40:

cpu من وقتی که با برنامه ای کار میکنم به شدت میره بالا وقتی هم که همه برنامه هارو میبندم بازم پایین نمیاد و در نهایت سیستم از کارکرد زیاد cpu خاموش میشه پروسس هم چیز خاص ومشکوکی نشون نمیده و باید حتما ریست کنم :41:

_میشه راهنماییم کنید چه کار کنم ویندوزم و تازه عوض کردم و انتی ویروسم به روزه استارت اپ هم چیزی نست و پیش تعمیرکارم بردم بازم درست نشد...:41:

Cpu : AMD Athlon 64 X2

EXTREME
03-06-2011, 17:45
این مشکل یا از ویندوزه یا ویروس یا بالا بودن دمای سی پی یو
میتونه از نیم سوز بودن سی پی یو هم باشه یعنی مشکل سخت افزاری در سی پی یو
بایوس مین رو آپدیت کنید و پروسس های اضافرو ببنید و فن سی پی یو و وضعیت تهویه ی کیس رو هم چک کنید به همراه خمیر سیلیکون

jabarsink2000
03-06-2011, 19:43
با احتمال بسیار زیاد از ویروس هست.
چون بنده هم چند روز پیش با این که ویروس یاب همیشه اپدیت است نتونست ویروس را شناسیی کند وcpu بنده در حالت بیکاری هم 50 درصد در حال کار بود.
ویروس یاب nod 32 بود با اخرین اپدیت که شناسای نمیکرد.
avasat نصب کردم با اخرین اپدیت سرچ کردم ویروس را شناسایی کرد و ویندوز را یک بار ریست کردم .
مشکل به صورت کامل حل شد.
اکنون در حالت بیکاری 2% تا 5 درصد هست.
دما هم 37 درجه.
دور فن هم 2500
سی پی یو .amd x4 965 black
با تشکر.
هادی

djnima
03-06-2011, 19:46
این مشکل یا از ویندوزه یا ویروس یا بالا بودن دمای سی پی یو
میتونه از نیم سوز بودن سی پی یو هم باشه یعنی مشکل سخت افزاری در سی پی یو
بایوس مین رو آپدیت کنید و پروسس های اضافرو ببنید و فن سی پی یو و وضعیت تهویه ی کیس رو هم چک کنید به همراه خمیر سیلیکون

دمای سی پی یو پایینه و تمییزشم کردم در کیس کلا بازه
وبندوز و انتی ویروس مشکلی ندارن

---------- Post added at 08:46 PM ---------- Previous post was at 08:43 PM ----------

با احتمال بسیار زیاد از ویروس هست.
چون بنده هم چند روز پیش با این که ویروس یاب همیشه اپدیت است نتونست ویروس را شناسیی کند وcpu بنده در حالت بیکاری هم 50 درصد در حال کار بود.
ویروس یاب nod 32 بود با اخرین اپدیت که شناسای نمیکرد.
avasat نصب کردم با اخرین اپدیت سرچ کردم ویروس را شناسایی کرد و ویندوز را یک بار ریست کردم .
مشکل به صورت کامل حل شد.
اکنون در حالت بیکاری 2% تا 5 درصد هست.
دما هم 37 درجه.
دور فن هم 2500
سی پی یو .amd x4 965 black
با تشکر.
هادی

برای من در حالت عادی همون 2% گاهی اوقات برنامه های سبک رو اجرا میکنم و میبندم
به سی پی یو فشار میاد و وقتی هم برنامه رو میبندم رو پروسس گیر میکنه در حالی که برنامه بستست

ahad_judo
03-06-2011, 19:58
اگر سی پی یو بیشتر از 2% بشه که ویروسه.
ولی دماش یا بخاطر سنگین شدن فن از خاکه یا کثیف شده.

EXTREME
03-06-2011, 20:21
اگه از ویروس باشه ویروسی که باعث این مشکل میشه win32/sality هست که به شدت سی پی یو رو اشغال میکنه
این ویروس به این صورت عمل میکنه که بعضی اوقات پروسس سی پی یو در حالت عادیه ولی بعضی اوقات به شکل فجیعی بالا میبره من سیستمم این ویروس یا به عبارت بهتر روت کیت رو گفت و سی پی یو ی دوهسته ایم در حد پنتیوم 1 شده بود
حدودا 4 ساعت طول کشید که با نود از بین بردمش

ess_1362
03-06-2011, 20:40
این ویروس ها معمولا از ریجیستری یکی از نرم افزار ها وارد عمل میشن
شما با وارد شدن به تسک منیجر ببین کدوم نرم افزار هست که داره از پردازنده این استفاده را میگیره و نرم افزار را end task کن

EXTREME
03-06-2011, 20:44
معمولا تو task manager یکی از فایل های سیستمی که کار مدیریت رو بخش های مختلف سیستم عامل رو داره مثل svchost.exe
به اسم scvhost.exe در میاد

djnima
04-06-2011, 18:45
معمولا تو task manager یکی از فایل های سیستمی که کار مدیریت رو بخش های مختلف سیستم عامل رو داره مثل svchost.exe
به اسم scvhost.exe در میاد

نه چنین مشکلی نیست
با اینکه دمای سی پی یو پایینه تو بازی بعد 5 دقیقه سیستمم خاموش میشه
مشکل میتوه از پاور باشه؟؟؟؟

EXTREME
04-06-2011, 18:56
بله خاموش شدن یا از ویندوز و ویروس هست یا دمای بالای قطعات یا خرابی پاور به ندرت هم از مین

djnima
11-06-2011, 20:05
سلام دوستان:11:

راستش من فعلا مشکلم حل شده ولی فقط تو بازی و برنامه های سنگین
بعد 5 دقیقه سیستمم خاموش میشه پاور رو هم عوض کردم
دمای سی پی یو در حالت عادی 43 سانتی گراد

با تعویض سی پی یو مشکل حل میشه؟؟؟

EXTREME
11-06-2011, 20:53
شما ویندوز رو عوض کنید و سیستم رو اسکن ویروس بکنید
اگه درست نشد این مشکل یا از دمای بالای قطعات هست علاوه بر دمای سی پی یو دمای گرافیک و مین هم بالا باشه همینطور میشه
پاور هم باعث این مشکل میشه
مدار تغذیه ی مین هم مشکل داشته باشه همینطور میشه
نیازی به تعویض سی پی یو نیست

djnima
12-06-2011, 09:54
شما ویندوز رو عوض کنید و سیستم رو اسکن ویروس بکنید
اگه درست نشد این مشکل یا از دمای بالای قطعات هست علاوه بر دمای سی پی یو دمای گرافیک و مین هم بالا باشه همینطور میشه
پاور هم باعث این مشکل میشه
مدار تغذیه ی مین هم مشکل داشته باشه همینطور میشه
نیازی به تعویض سی پی یو نیست

دمای کیس و قطعات به اون صورت بالا نیست
ولی سی ی یو در حالت نرمال 43 این دما مشکل ایجاد نمیکنه؟؟
چند وقت پیش که برای تعمیر برده بودم مین رو چک کردند و تعمیر کردند.
پاور هم که تازه عوضش کردم پس مشکل غیر از سی پی یو چی میتونه باشه؟؟؟

به نظرتون با انتی مار ول اسکن کنم؟یا نه؟
چون سیستمم ویروسی نیست

EXTREME
12-06-2011, 11:30
بله گفتم سیستم رو اسکن ویروس بکنید و ویندوز رو هم عوض کنید اگه وسط نصب ویندوز هم خاموش شد میتونید بفهمید مشکل سخت افزاری هست یا نه
دمای سی پی یو در حالت idle خوبه باید ببینیدم در حالت لود چنده
با نرم افزار super pi سیستم رو تحت فشار بزارید و همزمان با نرم افزار hw monitor دمای سی پی یو تون رو ببینید و ببینید با دمای چند سیستم خاموش میشه
دمای مین و گرافیک رو هم با hw monitor نگاه کنید ببینید چنده در حالت لود دمای گرافیک رو هم به من بگید

djnima
12-06-2011, 12:44
اینم دمای قطعات سیستمم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

djnima
13-06-2011, 09:24
بله گفتم سیستم رو اسکن ویروس بکنید و ویندوز رو هم عوض کنید اگه وسط نصب ویندوز هم خاموش شد میتونید بفهمید مشکل سخت افزاری هست یا نه
دمای سی پی یو در حالت idle خوبه باید ببینیدم در حالت لود چنده
با نرم افزار super pi سیستم رو تحت فشار بزارید و همزمان با نرم افزار hw monitor دمای سی پی یو تون رو ببینید و ببینید با دمای چند سیستم خاموش میشه
دمای مین و گرافیک رو هم با hw monitor نگاه کنید ببینید چنده در حالت لود دمای گرافیک رو هم به من بگید

مهرداد عزیز دمای قطعات چطوره تو عکس بالا گذاشتم

EXTREME
13-06-2011, 10:22
مهرداد عزیز دمای قطعات چطوره تو عکس بالا گذاشتم
این دما خوبه ولی این در حالت idle هست من دمای قطعات را درحالت لود میخواستم
ممنون

AMIGOO.AMIN
05-08-2013, 09:22
سلام دوستان.CPU کامپیوتر من تا 100% میره و هیچ ویروسی رو هم انتی ویروس ها پیدا نمیکنه.تو TASK MANEGRE هم این دو بخشه svchost.exe و scvhost.exe بیشتر از 26 فش 60 % CPU میکشن.چیکارش کنم.

PLS HELP ME!!!!!!S

EXTREME
05-08-2013, 13:42
سلام دوستان.CPU کامپیوتر من تا 100% میره و هیچ ویروسی رو هم انتی ویروس ها پیدا نمیکنه.تو TASK MANEGRE هم این دو بخشه svchost.exe و scvhost.exe بیشتر از 26 فش 60 % CPU میکشن.چیکارش کنم.

PLS HELP ME!!!!!!S

ویندوز رو عوض کردین ؟

معمولا scvhost یک بد افزار است
شما ویندوز رو عوض کنید که ویندوز سالم باشه یک آنتی ویروس نصب کنید آپدیت کنید و دوباره اسگن کنید این مشکلات بیشتر نرم افزاری است

AMIGOO.AMIN
06-08-2013, 02:19
ممنون دوست عزیز.

ولی با node 32 و kasper2013 با حدید ترین آپدیت اسکن کردم.هیچ ویرویسی پیدا نکرد. الان به نظره شما ویندوزه 7 change کنم بهتره؟؟

و اینکه رو safe mod هیچ مشکلی ندارم.ول تو حالت عادی cpu 100% میکشه

tnx:n28:

toufan
06-08-2013, 02:24
حتما ویندوز 7 سرویس پک 1 رو نصب کن . خیلی عالیه. و از آنتی ویروس نود 32 اصلا استفاده نکن. خودش کلی دردسر درست مینه تازه نیمشه مطمئن بود ویروسا رو میشناسه یا نه. مک آفی . سیمانتک . کسپر اسکی و.....

ESETNOD.BIZ
06-08-2013, 02:27
ممنون دوست عزیز.

ولی با node 32 و kasper2013 با حدید ترین آپدیت اسکن کردم.هیچ ویرویسی پیدا نکرد. الان به نظره شما ویندوزه 7 change کنم بهتره؟؟

و اینکه رو safe mod هیچ مشکلی ندارم.ول تو حالت عادی cpu 100% میکشه

tnx:n28:

ویندوز پاک کن و دوباره نصب کن

AMIGOO.AMIN
06-08-2013, 08:51
دوستان دسته ه متون ممنون امروز میرم اقدام می کنم.