PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایستاده نبودن هارد وسترن دیجیتال آداپتوری

hamed-sos
02-06-2011, 17:52
با سلام
من امروز یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال (یواس بی 3 ساپرت)دو ترا بایت آداپتور دار خریدم
سوالم اینجاست که این محصول حتما باید ایستاده قرار بگیره یا میتونه به بقل(خوابیده) هم مورد استفاده قرار بگیره؟:5:

M.AMIN-USA
04-06-2011, 17:54
من که همیشه ایستاده استفاده می کنم .
توصیه می کنم هم ایستاده استفاده کنی . چون سیلندر ها در حال چرخش هستن و تغییر جهت اون باعث بهم ریختن حالت توازن و محاسباتی که برای سیلندر های اون شده میشه .
شاید الان مشکلی پیش نیاد ولی در بلند مدت مشکل ساز میشه .

ata.royalfalcon
04-06-2011, 19:53
با سلام
من امروز یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال (یواس بی 3 ساپرت)دو ترا بایت آداپتور دار خریدم
سوالم اینجاست که این محصول حتما باید ایستاده قرار بگیره یا میتونه به بقل(خوابیده) هم مورد استفاده قرار بگیره؟:5:

sسلام
یکی از مهمترین دلایل ایستاده طراحی شدن هاردهای وسترن (که خود سایت وسترن روی ایستاده بودنش تاکید کرده) جلوگیری از over heat یا گرم شدن بیش از حد هست . چون در حالت ایستاده تهویه خیلی راحتتر انجام میشه .
عکس زیر رو از PDF سایت وسترن گزاشتم . البته اون مربوط به مدل LIVE هست ولی ساختار هاردهای اکسترنال یکی هست . که در قسمت پایین به این نکته اشاره کرده !!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

من که همیشه ایستاده استفاده می کنم .
توصیه می کنم هم ایستاده استفاده کنی . چون سیلندر ها در حال چرخش هستن و تغییر جهت اون باعث بهم ریختن حالت توازن و محاسباتی که برای سیلندر های اون شده میشه .
شاید الان مشکلی پیش نیاد ولی در بلند مدت مشکل ساز میشه .

هارد اکسترنال وسترن در واقع از هارد اینترنال سری گرین استفاده شده اند و همانطوری که میدونین هاردهای اینترنال در داخل کیس اکثراً به صورت خوابیده (لیبل رو به بالا) اسمبل میشن که تا الان به خاطر این نوع اسمبل ، هارد خراب نشده !!!
پس هارد اکسترنال رو هم میتوان بصورت خوابیده استفاده نمود (البته زمانیکه هارد خاموشه میتونین تغییر حالت بدین) ولی باید شدیدا مراقب دما باشید.

hamed-sos
04-06-2011, 23:21
با تشکر از دو دوست بزرگوار
من بخاطر فضای محدود ویترین زیر تلوزیون...مجبورم افقی بزارم

اما سوال بعدیم اینه که وقتی افقی قرار میدم.... از روبرو که نگاه میکنیم مارک وسترن سمت راست باشه یا چپ؟؟؟؟

یعنی یه وقت افقی به پشت نزاشته باشم:13:

sourena
04-06-2011, 23:26
دوست عزیز ..... توش همون هارد معمولیه!

افقی باشه بهتر هستش....چون سیلندرش بهتر میچرخه.

amd>intel
04-06-2011, 23:55
به نظر من همون حالت ديفالت ايستاده بهترين شكل استفاده است

AB
05-06-2011, 11:08
هیچ فرقی نمیکنه ولی اگه عمودی بزاری تهویه بهتر انجام میشه.

ضربه و نوسانات برق بیشترین علت خرابی هاردهای اکسترناله.