PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید پردازنده و مادربرد و رم

happyfeat
02-06-2011, 09:50
سلام خدمت همه دوستان عزیزم
دوستان من قصد آپدیت سیستمم رو تا سقف 600دارم و می خواهم cpu + motherboard + ram سیستم رو به روز کنم و با تاخیری که بر روی پردازنده های Am3+ خورد تصمیم گرفتم از سری سندی بریج سیستم رو آپدیت کنم. کاربردم هم تبدیل فرمت و کار با نرم افزار های 3dmax - photo shop - برنامه نویسی و البته بازی به مقدار زیاد :46:
قطعات سیستم کنونی من به صورت زیر هستش :
cpu : Q6600
mb: p35sa3l
ram : 4*1 'd' ddr2 800
vga : 6950 2 gig
power : 885 green
حالا تا اونجا که خودم تحقیق کردم قطعات زیر رو بررسی کردم
cpu : 2500k
mb : p8p67
در مورد رم هم هیچ تصمیمی نگرفتم
اگه ممکنه در مورد رم یه راهنمایی کلی بکنید از نظر تایمینگ و حجم ..... چه چه قدر کافیه و به چه صورت باید باشه و تو اور هم پایدار باشه و راحت بشه پردازنده رو اور کرد
در مورد پردازنده و مادربرد هم اگه تغییراتی لازمه حتما بگید تا از نظرات دوستان استفاده کنم
حالا اگه دوستان راهنمایی کنند و نظر خودشونو اعلام کنند ممنون میشم

alborz_k
02-06-2011, 10:25
با توجه به بودجتون خرید این محصولات بهترین گرینه هستند:
intel corei5 2500k 280000t
asus p8p67 240000t که خودتون هم انتخاب کردین! :دی
برای رم هم 8 گیگابایت رو توصیه می کنم ، اگه در تایمینگ 1600 و زمان تأخیر 8 باشه مناسب هست . در پردازنده های سندی بریج ، فذکانس پایه رو نم یشه تغییر داد ، پس کلأ روی اورکلاک رم نم یشه اچنان مانور داد و برای اورکلاک پردازنده هم باید با ضریب اورکلاک کنید . پس هزینه ی خیلی بالا برای خرید رم هایی با فرکانس خیلی بالا و قابلیت اورکلاک بالا ، خیلی منطقی نیست .
اگه بتونید بودجتون رو کمی بیشتر کنید و پردازنده ی 2600 رو بگیرین ، در امور تبدیل فرمت و همچنین 3dmax کارایی خیلی بههتری ر به نمایش می گذاره .

happyfeat
02-06-2011, 10:36
با توجه به بودجتون خرید این محصولات بهترین گرینه هستند:
intel corei5 2500k 280000t
asus p8p67 240000t که خودتون هم انتخاب کردین! :دی
فکر کنم بهترین انتخاب با این بودجه تو مادربرد پردازنده همین باشه البته قیمتاشون یه مقداری افت کرده

برای رم هم 8 گیگابایت رو توصیه می کنم ، اگه در تایمینگ 1600 و زمان تأخیر 8 باشه مناسب هست .
با تشکر از راهنمیی شما دوست عزیز
شما برای رم چی پیشنهاد میدین و از چه مارکی و چه مدلی ؟؟
اگه میشه چند مدل با حدود قیمت معرفی کنید ممنون میشم

اگه بتونید بودجتون رو کمی بیشتر کنید و پردازنده ی 2600 رو بگیرین ، در امور تبدیل فرمت و همچنین 3dmax کارایی خیلی بههتری ر به نمایش می گذاره .
اگه بخواهم 2600 بگیرم خیلی گرون تر برام در میاد معمولی که حدود 330 باید باشه که قابلیت اور نداره
سری کا هم بالای 400 در میاد
یعنی 2500k با قیمت 265 با اورکلاک کارایی یه 2600 معمولی رو نمیده ؟
کلا با اور چه قدر اختلاف پیدا میکنه؟

1navid
02-06-2011, 11:33
سلام
به نظر منم 2600k بگیری بهتره من خودم دارم خدایش غوله
می شه تا فرکانس 4.8 اورش کرد و پایدار بمونه
در مورد رم هم به نظرم از برند G-skil بگیر من خودم این مدل رو دارم
G-skil f3 eco 1600 (2*2)*2 cl7
تو رندر هام هم فعلا کم نیاورده حتی تو land scap

alborz_k
02-06-2011, 12:48
کلأ پردازنده هایی که HT فعال دارند ، در بعضی از نرم افزار ها کارایی خیلی بالاتری به نمایش می گذارن ، ولی خب با اورکلاک می شه این اختلاف رو کم کرد ، ولی این رو هم در نظر بگیرین که خود 2600 رو هم می شه اورکلاک کرد :دی
در هر صورت 2500 انتخاب بسیار خوبیه و کارتون رو راه می ادازه .
برای رم قیمت های جدید رو ندارم ، وبرای همین مدل خاصی نگفتم . ولی اگه نمی خواین زیاد هزینه کنید ، kingmax nano 1600mhz cl9 ،دو ماژول 2 گیگش ، حدود 65000 تومان هست ، که خیلی راحت در زمان تأخیر 8 و ولتاژ 1.6 کار می کنه . فضای زیادی هم نمی گیره . (8 گیگش می شه 130000 تومان. )
G-skil f3 eco 1600 (2*2)*2 cl7 هم انتخاب خیلی خیلی خوبی هست ولی قیمتش رو ندارم .
g-skill ripjaws هم خیلی خوب برای کار 1155 تنظیم شده ، متأسفانه قیمت اون رو هم ندارم :دی

Dj_aghamajid
02-06-2011, 13:52
اینجا رو ببین!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mersoft
02-06-2011, 14:14
به نظر من i5-2500 مقصد مناسبی برای کوچ از Q6600 نیست و تفاوت بین کارایی آنها در حدی نمیباشد که حس نیاز به ارتقا شما را در بلند مدت راضی کند. پیشنهاد من چینشی مانند زیر است:

CPU: Intel Core i7-2600K=390
MB: MSI P67A-C45 B3=200
RAM: kingmax hercules 4GB(2*2GB)DDR3 1600MHz=70
Sum= 660

شاید پرسش شما این باشد که "آیا اختلاف کارایی بین 2500 و 2600 میتواند توجیه کننده ی اختلاف قیمت باشد؟" باید عرض کنم در سیاست قیمت گذاری مبلغی برای "اختلاف کارایی" و مبلغی جهت "برتر" یا "برترین" بودن دریافت میشود. بنده توصیه میکنم هزینه ی برتر را پرداخت کنید.

happyfeat
02-06-2011, 16:15
کلأ پردازنده هایی که HT فعال دارند ، در بعضی از نرم افزار ها کارایی خیلی بالاتری به نمایش می گذارن ، ولی خب با اورکلاک می شه این اختلاف رو کم کرد ، ولی این رو هم در نظر بگیرین که خود 2600 رو هم می شه اورکلاک کرد :دی
در هر صورت 2500 انتخاب بسیار خوبیه و کارتون رو راه می ادازه .
برای رم قیمت های جدید رو ندارم ، وبرای همین مدل خاصی نگفتم . ولی اگه نمی خواین زیاد هزینه کنید ، kingmax nano 1600mhz cl9 ،دو ماژول 2 گیگش ، حدود 65000 تومان هست ، که خیلی راحت در زمان تأخیر 8 و ولتاژ 1.6 کار می کنه . فضای زیادی هم نمی گیره . (8 گیگش می شه 130000 تومان. )
G-skil f3 eco 1600 (2*2)*2 cl7 هم انتخاب خیلی خیلی خوبی هست ولی قیمتش رو ندارم .
g-skill ripjaws هم خیلی خوب برای کار 1155 تنظیم شده ، متأسفانه قیمت اون رو هم ندارم :دی

ممنونم از شما دوست عزیز
پردازنده همون 2500 کا انتخاب می کنم چون با توجه به قیمتش کارایی خوبی داره و تو گیم هم نزدیک به 2600 هست تو تبدیل فرمت و رندر هم باهاش سر می کنیم
در مورد رم :
به نظر شما 4 گیگ کافی هست یا 8 بگیرم ؟؟
دنبال کورسیر دومیناتور بودم که نیست تو بازر به جاش xmps بودش
یه مدل پاتریوت هم بود sector 5 که 2 ماژول 4 گیگ رو 115 قیمت داد
این مدل هایی هم که شما گفتید رو حتما بررسی می کنم

اینجا رو ببین!:

ممنون آقا مجید این review هایی که معرفی کردید رو بررسی کردم خیلی مفید بود

به نظر من i5-2500 مقصد مناسبی برای کوچ از Q6600 نیست و تفاوت بین کارایی آنها در حدی نمیباشد که حس نیاز به ارتقا شما را در بلند مدت راضی کند. پیشنهاد من چینشی مانند زیر است:

CPU: Intel Core i7-2600K=390
MB: MSI P67A-C45 B3=200
RAM: kingmax hercules 4GB(2*2GB)DDR3 1600MHz=70
Sum= 660
شاید پرسش شما این باشد که "آیا اختلاف کارایی بین 2500 و 2600 میتواند توجیه کننده ی اختلاف قیمت باشد؟" باید عرض کنم در سیاست قیمت گذاری مبلغی برای "اختلاف کارایی" و مبلغی جهت "برتر" یا "برترین" بودن دریافت میشود. بنده توصیه میکنم هزینه ی برتر را پرداخت کنید.

از شما هم ممنون دوست عزیز اما من مادربردی می خواهم که بتونم حتما روش کراس داشته باشم واسه همین p8p67 ارزون ترین مادربردی که این قابلیت رو داره رو انتخاب کردم

mersoft
02-06-2011, 16:44
اما من مادربردی می خواهم که بتونم حتما روش کراس داشته باشم واسه همین p8p67 ارزون ترین مادربردی که این قابلیت رو داره رو انتخاب کردم
در این صورت پیشنهاد من برای مادربرد مدل P67 Extreme4 ساخت ازراک است که حدود 250 هزارتومان قیمت دارد البته از یافت شدن نسخه B3 آن اطمینان ندارم هرچند این برد چهار عدد SATA3 6.0 Gb/s دارد که دوعدد از آنها با تراشه ی Marvell SE9120 کنترل میشوند.

alborz_k
02-06-2011, 16:50
patriot s5 رو خیلی خوب قیمت داد. فرکانسش 1600 هست؟! اگه هست ،گزینه ی بسیار خوب و با کیفیتی هست .
به نظر من برای همچین سیستمی و کارت گرافیکتون ، 8 گیگ خیلی بهتر از 4 گیگ هست و اصلأ خرج اضافه محسوب نمی شه.

happyfeat
02-06-2011, 16:57
patriot s5 رو خیلی خوب قیمت داد. فرکانسش 1600 هست؟! اگه هست ،گزینه ی بسیار خوب و با کیفیتی هست .
به نظر من برای همچین سیستمی و کارت گرافیکتون ، 8 گیگ خیلی بهتر از 4 گیگ هست و اصلأ خرج اضافه محسوب نمی شه.
بله باس 1600 بود با تایمینگ 9
چون من در مورد رم زیاد اطلاعاتی ندارم برای همین نمی دونستم که چه جور رمی هستش
بازم ممنونم

---------- Post added at 04:57 PM ---------- Previous post was at 04:55 PM ----------

در این صورت پیشنهاد من برای مادربرد مدل P67 Extreme4 ساخت ازراک است که حدود 250 هزارتومان قیمت دارد البته از یافت شدن نسخه B3 آن اطمینان ندارم هرچند این برد چهار عدد SATA3 6.0 Gb/s دارد که دوعدد از آنها با تراشه ی Marvell SE9120 کنترل میشوند.

متاسفانه ورژن B3 این مادربرد هنوز تو ایران وارد نشده - فقط مدل fatality رو دیدم با حدود قیمت 350
مگه ایسوس مشکلی داره که که باهاش موافق نیستید ؟

mersoft
02-06-2011, 17:11
متاسفانه ورژن B3 این مادربرد هنوز تو ایران وارد نشده - فقط مدل fatality رو دیدم با حدود قیمت 350
مگه ایسوس مشکلی داره که که باهاش موافق نیستید ؟
اسوس هیچ مشکلی نداره اما مدل انتخابی شما کراسفایر را در مسیر x4 انجام خاهد داد که به نظر بنده برای کارتی مانند 6950 که پهنای باند بالایی نیاز دارد محدود کننده است. به فروشگاه آریانا در مجتمع کامپیوتر ولیعصر (ظلع جنوب شرقی میدان ولیعصر) نیز مراجعه کنید یکی از نمایندگی های به روز شاب است.

happyfeat
02-06-2011, 20:06
اسوس هیچ مشکلی نداره اما مدل انتخابی شما کراسفایر را در مسیر x4 انجام خاهد داد که به نظر بنده برای کارتی مانند 6950 که پهنای باند بالایی نیاز دارد محدود کننده است. به فروشگاه آریانا در مجتمع کامپیوتر ولیعصر (ظلع جنوب شرقی میدان ولیعصر) نیز مراجعه کنید یکی از نمایندگی های به روز شاب است.
اگه مادربرد های ازاک B3 وارد شده باشند حتما با این قیمت ارزش خرید داره و تهیه می کنم
اما تفاوت کارایی تو کراس 4 و 8 خیلی هم زیاد نیست و کارایی نزدیک به هم دارند :

mersoft
03-06-2011, 00:00

این مقاله را مطالعه کرده بودم اما اگر دقیق بنگرید هدف اصلی آن نمایش عملکرد خوب پلتفرم جدید اینتل در چینش های چندگانه گرافیک است نه بررسی پهنای باند PCI-e و عملکرد کارت های گرافیک مختلف در مسیرهای کوتاه و بلند آن.
هرچند PCI-e2 حتا در مسیر 4X پهنای باند بالایی فراهم میکند اما عوامل دیگری همچون اتلاف ترافیک حین زمانبندی و ارتباط پروتکل، نرم افزار مورد استفاده و حافظه کارت گرافیک در عملکرد کل تاثیر گذار خاهند بود.
بنده حدس میزنم کارت 6950 حدود 10 درصد کاهش کارایی روی مسیر 4x داشته باشد اما شما میتوانید میزان دقیقتر این عدد را با محدود کردن پین های کارت خود به تعداد مسیرهای 4x بیابید.
بررسی زیر را هم مطالعه بفرمایید. یک عنوان بازی که اختلاف کارایی در آن ملموس تر است را اینجا قرار میدهم برای دوستانی که زمان مطالعه تمام تست ها را ندارند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

taghdirrr
03-06-2011, 00:08
سلام خدمت همه دوستان عزیزم
دوستان من قصد آپدیت سیستمم رو تا سقف 600دارم و می خواهم cpu + motherboard + ram سیستم رو به روز کنم و با تاخیری که بر روی پردازنده های Am3+ خورد تصمیم گرفتم از سری سندی بریج سیستم رو آپدیت کنم. کاربردم هم تبدیل فرمت و کار با نرم افزار های 3dmax - photo shop - برنامه نویسی و البته بازی به مقدار زیاد :46:
قطعات سیستم کنونی من به صورت زیر هستش :
cpu : Q6600
mb: p35sa3l
ram : 4*1 'd' ddr2 800
vga : 6950 2 gig
power : 885 green
حالا تا اونجا که خودم تحقیق کردم قطعات زیر رو بررسی کردم
cpu : 2500k
mb : p8p67
در مورد رم هم هیچ تصمیمی نگرفتم
اگه ممکنه در مورد رم یه راهنمایی کلی بکنید از نظر تایمینگ و حجم ..... چه چه قدر کافیه و به چه صورت باید باشه و تو اور هم پایدار باشه و راحت بشه پردازنده رو اور کرد
در مورد پردازنده و مادربرد هم اگه تغییراتی لازمه حتما بگید تا از نظرات دوستان استفاده کنم
حالا اگه دوستان راهنمایی کنند و نظر خودشونو اعلام کنند ممنون میشم

به به میبینم تو هم دست به عوض کردن سیستم زدیا ناقلا :27:
خوب عزیز cpu که حرف نداره شدیدا توصیه میکنم بخرش و 2600k هم استفاده کردم هر دوتاشون تا 4.8 اور میشن البته با رم با باس 2000 در غیر اینطورت هر دو تا 4.5 با فن استوک اور میشن.

در مورد مادربورد هم که انتخابتون خوبه البته 320 تومن میشه که یکم گرونه و میتونی دوروور 270 هم از برند گیگا پیدا کنی که من خیلی وقته قیمت دستم نیست .

رم هم 100 درصد 4 گیگ بخر چون 6گیگ اصلا بیهوده خرج کردنه فقط وفقط باس بالای 1600 بخ تا ببینی ساندی بریج با باس بالا چه عکس العملی رو نشون میده.

---------- Post added at 02:08 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

اگه مادربرد های ازاک B3 وارد شده باشند حتما با این قیمت ارزش خرید داره و تهیه می کنم

4x از کلش هم زیاده :31::31::31:
مادربورد من 4x4x عمل میکنه اما با یه مادربورد دیگه هم امتحان کردم بگو یه فریم تو کرایسیس یا بازی مترو اضافه آورد من کل سیستممو بهت بدم.
تا جایی که میدونم فکر کنم این 4x4x همشون اسمن نوشتن چون اصلا فرقی با 16x16x نداره.

happyfeat
03-06-2011, 10:28
این مقاله را مطالعه کرده بودم اما اگر دقیق بنگرید هدف اصلی آن نمایش عملکرد خوب پلتفرم جدید اینتل در چینش های چندگانه گرافیک است نه بررسی پهنای باند PCI-e و عملکرد کارت های گرافیک مختلف در مسیرهای کوتاه و بلند آن.
هرچند PCI-e2 حتا در مسیر 4X پهنای باند بالایی فراهم میکند اما عوامل دیگری همچون اتلاف ترافیک حین زمانبندی و ارتباط پروتکل، نرم افزار مورد استفاده و حافظه کارت گرافیک در عملکرد کل تاثیر گذار خاهند بود.
بنده حدس میزنم کارت 6950 حدود 10 درصد کاهش کارایی روی مسیر 4x داشته باشد اما شما میتوانید میزان دقیقتر این عدد را با محدود کردن پین های کارت خود به تعداد مسیرهای 4x بیابید.
بررسی زیر را هم مطالعه بفرمایید. یک عنوان بازی که اختلاف کارایی در آن ملموس تر است را اینجا قرار میدهم برای دوستانی که زمان مطالعه تمام تست ها را ندارند.

ممنون این تست ها رو هم بررسی کردم و تست های مفیدی بود اما اختلافشون با تست های تایمز بیشتر بود که کلا در این مورد گیج شدم
حالا باید دید موقع خرید میشه مادربرد ازارک یا برند دیگه ای با قیمت مناسب تر گیر بیارم یا نه مجبورم به سمت ایسوس برم با قیمت بالاتر :41:

به به میبینم تو هم دست به عوض کردن سیستم زدیا ناقلا :27:.

سلام خوبی دوست من
بله دیگه Amd دست مارو تو پوست گردو گذاشت و اون طور که معلومه از راضی نبودن پرفورمنسشون تا حالا پردازنده هاش انفجار تکنولوژی نخواهد بود که صبر کنیم 3 ماه دیگه

خوب عزیز cpu که حرف نداره شدیدا توصیه میکنم بخرش و 2600k هم استفاده کردم هر دوتاشون تا 4.8 اور میشن البته با رم با باس 2000 در غیر اینطورت هر دو تا 4.5 با فن استوک اور میشن..

بله قابلیت اورشون حرف نداره و این سری از پردازنده ها پتانسیل خوب برای اور دارن

در مورد مادربورد هم که انتخابتون خوبه البته 320 تومن میشه که یکم گرونه و میتونی دوروور 270 هم از برند گیگا پیدا کنی که من خیلی وقته قیمت دستم نیست ..

p8p67 الان قیمتش 220 هستش .الان گیگا هم همین حدوداست . البته باید رو برد یه مقداری تجدید نظر کنم و ببینم انتخاب بهتری با هزینه مناسب تر گیر میارم یا نه

---------- Post added at 02:08 AM ---------- Previous post was at 02:05 AM ----------

4x
از کلش هم زیاده :31::31::31:
مادربورد من 4x4x عمل میکنه اما با یه مادربورد دیگه هم امتحان کردم بگو یه فریم تو کرایسیس یا بازی مترو اضافه آورد من کل سیستممو بهت بدم.
تا جایی که میدونم فکر کنم این 4x4x همشون اسمن نوشتن چون اصلا فرقی با 16x16x نداره.

این هم یه موضوع بحث بر انگیزی شده .البته تو تست هاحد اکثر فریمی که با هم فرق بکنه تا 10% بوده و تو بعضی تست ها هم فرق خیلی کمی با هم داشتن

taghdirrr
03-06-2011, 11:26
در مورد مادربورد بگم که اگه دلت میخاد دو سه سال آینده تک Gpu استفاده کنی همین مادربورد خوبه در غیر اینصورت به فکر 3 یا 4 cross sli باش.
به نظر من کراس و sli ارزشش بیشتره البته یه پاور 150 تومنی 900 1000 وات بنداز راحت باهاش کار کن.

lovely_killer
07-06-2011, 15:05
سلام دوستان

من میخوام سیستمم رو ارتقاء بدم. فقط برای بازی و فیلم میخوام. لطفا با توجه به سیستمی که دارم, قطعاتی که باید تعویض بشه رو بهم پیشنهاد بدین. بودجه ام کمه ; تا 300.000 تومن

اگه بشه فقط میخوام رم و گرافیکم رو تعویض کنم.
و یه سئوال دیگه ;
رم من 2 تا 1G DDR2 هست که DUAL شده.با توجه به اینکه مادربوردم 4 تا جای رم داره میخوام اگه بشه DDR3 اضافه کنم. مشکلی پیش نمیاد؟

پیشاپیش از لطف دوستانی که راهنمایی میکنن, ممنون.

happyfeat
11-06-2011, 15:24
سلام دوستان
من امروز رفتم بلاخره مادربرد گرفتم . بعد کلی صبر و بالا پایین کردن ازراک p67 extreme 4 رو خریدم البته سری B3 که گویا تازه وارد شده بود به قیمت 218 هزار تومان از خود فروشگاه شاب اونم عجله ای خریدم چون گفت 2 تا مونده که آخریش قسمت ما شد:46::5: البته بازار باید باشه اما قیمتش بالاتر باید باشه. به نظر برد خوبی میاد و انتخاب خوبی بوده.:27:
حالا یه سوال از دوستان دارم :
من تو memory support list ان مادربرد رو که می بینم بعضی جاها تو لاین oc تیک زده بعضی جاها نه
این معنی چی میده ؟؟؟:13:
این هم لینک سایتش :

Vaioman
11-06-2011, 15:33
سلام دوستان
من امروز رفتم بلاخره مادربرد گرفتم . بعد کلی صبر و بالا پایین کردن ازراک p67 extreme 4 رو خریدم البته سری B3 که گویا تازه وارد شده بود به قیمت 218 هزار تومان از خود فروشگاه شاب اونم عجله ای خریدم چون گفت 2 تا مونده که آخریش قسمت ما شد:46::5: البته بازار باید باشه اما قیمتش بالاتر باید باشه. به نظر برد خوبی میاد و انتخاب خوبی بوده.:27:
من تو memory support list ان مادربرد رو که می بینم بعضی جاها تو لاین oc تیک زده بعضی جاها نه
این هم لینک سایتش :

مبارک باشه دوست عزیز بورد خوبیه.منظورش هم اینه که او ماژول ها که تیک داره قابلیت اور روی این بورد رو داره و اونای دیگه خیر.

happyfeat
11-06-2011, 15:54
مبارک باشه دوست عزیز بورد خوبیه.منظورش هم اینه که او ماژول ها که تیک داره قابلیت اور روی این بورد رو داره و اونای دیگه خیر.
ممنونم ازت دوست من
یعنی اگه رمی که تیک oc نداره بخرم نمیشه فرکانس رو افزایش داد
من نظرم روی 2 تا کیت 4 گیگی A -data بود که جمعا بشه 8 گیگ
پس با این حساب باید برم سراغ Gskill ؟

Dj_aghamajid
11-06-2011, 19:23
سلام دوستان
این هم لینک سایتش :

آقا مبارکه!:10:
در خرید رم خیلی دقت کن!