PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی واقعا عجیب در اتصال به ADSL

roubic
02-06-2011, 01:07
با سلام خدمت دوستان
دیروز مشکل خیلی عجیبی برای این جانب پیش اومد که پاک کلافم کرده

بنده از adsl استفاده میکنم
مودمم دی لینک مدل 2640u است که از طریق کابل شبکه به یک پی سی و یک لپ تاب متصل است
دیروز در حین کاربا پی سی بودم که یکهو نمیدونم چی شد که هر کار میکردم نمیتونستم هیچ سایتی رو باز کنم با همه ی مرورگر ها تست کردم حتی اربیت و کاسپر هم نمیتونستند به اینتنت دسترسی پیدا کنند احتمال قطع شدن adsl رو دادم که چک کردم کانکت بود
رفتم سراغ لپ تاب دیدم هیچ مشکلی برای باز کردن سایت یا دانلود نداره
خلا صه این که فهمیدم مشکل از پی سی هر چی بلا بلد بودم سرش در آوردم ولی حل نشد
در آخر ویندوز رو هم عوض کردم بازم حل نشد (ویندوز اکس پی س پ 2)
خودم این احتمالات رو میدم :
1.سیستم نوعی ویروس گرفته باشه
2. مشکل از مودم که مودم رو هم ریست کردم جای کابلها رم عوض کردم و مشکل حل نشد و اپر مشکل از این جا بود لپ تاب هم نباید وصل میشد
3.کارت شبکه مشکل پیدا کرده
4. این که خیلی بدشانسم همیشه مشکلات خارق العاده ای گریبانگیرم میشه :
41: که فکر کنم مشکل همین جاست
حالا دوستان متخصص راهنمایی کنند مشکل چی میتونه باشه و روش حلش چیه
لطفا فقط دوستان حرفه ای راه حل های حرفه ای بذهند باور کنید روش های ذم دستی پاسخ گو نیست

با تشکر

De through De
02-06-2011, 09:08
سلام.

اگه دیتای کل مودم را ریست کرده اید اگه تنظیماتشو بلدید بایستی از نو تنظیم کنید یا به شرکت ISP اینترنتتون ببرید و اونجا تنظیمات داخلی شو انجام بدند ، اگر هم فقط ریست بصورت روشن خاموش کردن مودم انجام داده اید از این لحاظ هیچ مشکلی نیست.

اگه پی سی و لپ تاپ رو بهم وصل کرده اید ، میخواد مستقیما یا بوسیله ورک گروپ کردن بایستی کلیه تنظیمات شبکه کردن را از نو انجام بدید.

و اگر مودمتون دو پورته هست و کابل شبکه را به پی سی و یو اس بی را به لپ تاپ وصل کرده اید و لپ تاپ همچنان به اینترنت وصله ، به کنترل پنل برید و Network Connections را باز نموده و روی Local Area Connection راست کلیک نموده و Properties را انتخاب نموده و در تب General از لیست باکس وسطی گزینه Internet Protocol (TCP/IP را انتخاب نموده و در پایین لسیت باکس گزینه Properties را انتخاب نمائید و گزینه های زیرین Optain an IP address automatically و Obtain DNS Server address automatically را انتخاب نموده و پنج مورد را دقیقا از شرکت ISP اینترنتتون بپرسید و اونها را اعمال نمائید ، ببینید مشکلتون حل میشه یا نه .

در صورت شبکه بودن دو سیستم نیز ، تو سیستمی که بعنوان سرور تعریف شده نیز همون تنظیمات مطرح شده فوق در کنترل پنل را انجام بدهید و نتیجه کار را ملاحظه نمائید.

roubic
03-06-2011, 13:43
ضمن تشکر از پاسخ شما
متاسفانه این روش را یعنی وارد کردن دستی IP و DNS که از ISP دریافت کردم امتحان کرده بودم و نتیجه نداد
اصلا مساله شبکه کردن 2 سیستم نیست فقط میخوام بتونم به ADSL وصل بشم ولی متاسفانه نمیشه
حتی مجددا ویندوز را عوض کردم و این سری 7 نصب کردم باز مشکل دارم دیگه نمیدونم چه کار کنم
با توجه به این که مودم من خروجی USB نداره آیا تو بازار تبدیل اترنت به USB هست تا از اون استفاده کنم
یا برم و یه دونه آداپتور وایرلس USB بگیرم
با این حال باز منتظر نظرات دوستان هستم

De through De
03-06-2011, 14:18
سلام.

ابتدا ببینید با آپدیت درایور اترنت مشکل تون حل میشه یا نه ؟

اگه حل نشه به احتمال زیاد کارت شبکه پی سی شما ایراد پیدا کرده است.اگر اون غیر آن برد هست از اسلاتش در آورده و دوباره جا بزنید و چک کنید.اگر هم آن برد هست مادر بردتونو به یک تعمیرکار سخت افزار بدید ، تا اگه قابل تعمیر بود ، تعمیر بشه.

در مورد سوال مبدل اترنت به یو اس بی تو انجمن های اینترنت و شبکه و نیز مشکلات سخت افزاری مطرح کنید.
اگر هم جواب نگرفتید برید به بازار از فروشندگان لوازم جانبی کامپیوتر اطلاع حاصل نمائید.