PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید هارد و Raid0

lpix
01-06-2011, 09:45
من میخوام یه سیستم جدید بگیرم و سرعت هارد برام خیلی مهمه و از اونجایی که با فایل های خیلی حجم بالا سروکار دارم نمی تونم SSD بگیرم. به همین دلیل می خوام از Raid 0 دو تا هارد استفاده کنم.
مادربورد این مدل رو انتخاب کردم Ga - X58 a - UD3R
این بورد از Raid0 پشتیبانی می کنه. طبق مشخصاتش. پس من نیاز به هیچ سخت افزار دیگه ای ندارم ؟

در مورد هارد : نظرتون درباره دو تا seagate 7200.12 1TB برای Raid چیه ؟
بهتر نیست یه هارد دیگه هم بگیرم واسه ویندوز ؟ یا روی همون دو تا که raid شدن نصب کنم ؟

و اینکه تجربه Raid ندارم. کار سختیه ؟

با تشکر از دوستان گرامی

alborz_k
01-06-2011, 15:07
من میخوام یه سیستم جدید بگیرم و سرعت هارد برام خیلی مهمه و از اونجایی که با فایل های خیلی حجم بالا سروکار دارم نمی تونم SSD بگیرم. به همین دلیل می خوام از Raid 0 دو تا هارد استفاده کنم.
مادربورد این مدل رو انتخاب کردم Ga - X58 a - UD3R
این بورد از Raid0 پشتیبانی می کنه. طبق مشخصاتش. پس من نیاز به هیچ سخت افزار دیگه ای ندارم ؟

در مورد هارد : نظرتون درباره دو تا seagate 7200.12 1TB برای Raid چیه ؟
بهتر نیست یه هارد دیگه هم بگیرم واسه ویندوز ؟ یا روی همون دو تا که raid شدن نصب کنم ؟

و اینکه تجربه Raid ندارم. کار سختیه ؟

با تشکر از دوستان گرامی
سلام. در حالت raid0 احتمال از دست رفتن اطلاعات بسیار بالا می ره ، چون در صورت به وجود اومدن مشکل در هر کدوم از هارد ها ، اطلاعات به کل از بین می رن و همچنین ، اگه مادربرد هم مشکل پیدا کنه ، باید یک کادربرد با چیپ پل جنوبی مشابه داشته باشین تا بتونه اطلاعات رو بخونه . به همین دلایل ، خیلی ها ریسک استفاه از این پیکربندی رو نمی پذیرند . من هم توصیه می کنم که حتمأ از اطلاعات مهمتون بک آپ داشته باشین .
راه اندازی راید 0 کار چندان سختی نیست . برای هارد هم samsung spinpoint f3 103sj رو پیشنهاد می کنم . سرعت بسیار بالایی دارند . اگه هم می تونید بیشتر هزینه کنید ، western cavierblack flas1002 رو بگیرین (قیمتش حدود 110000 تومان هست . ) از نظر سرعت از هارد سامسونگ پایین تره ، ولی سطح اطمینان بالاتری داره .
هارد های سیگیت هم خوبن ، ولی این دو مدل بهتر هستن .

lpix
01-06-2011, 19:14
برای هارد هم samsung spinpoint f3 103sj رو پیشنهاد می کنم . سرعت بسیار بالایی دارند . اگه هم می تونید بیشتر هزینه کنید ، western cavierblack flas1002 رو بگیرین (قیمتش حدود 110000 تومان هست . ) از نظر سرعت از هارد سامسونگ پایین تره ، ولی سطح اطمینان بالاتری داره .
هارد های سیگیت هم خوبن ، ولی این دو مدل بهتر هستن .

با سلام خدومت شما که خیلی کمک می کنین

این مدل از سامسونگ خیلی سریعه ولی به نظرم ضریب اطمینان سیگیت بالاتره. به همین دلیل بیشتر مایلم سیگیت بگیرم. الان دو تا از همین سیگیت 1یک ترا رو سیستمم دارم و راضی ام.

وسترن هم که کمی گرونه

من برای استفاده از حالت raid0 روی اون برد احتیاج به سخت افزار اضافی دارم یا خود مادربورد همه کارها رو انجام میده ؟

alborz_k
01-06-2011, 20:31
با سلام خدومت شما که خیلی کمک می کنین

این مدل از سامسونگ خیلی سریعه ولی به نظرم ضریب اطمینان سیگیت بالاتره. به همین دلیل بیشتر مایلم سیگیت بگیرم. الان دو تا از همین سیگیت 1یک ترا رو سیستمم دارم و راضی ام.

وسترن هم که کمی گرونه

من برای استفاده از حالت raid0 روی اون برد احتیاج به سخت افزار اضافی دارم یا خود مادربورد همه کارها رو انجام میده ؟
من اگه می خواستم برای راید انتخاب کنم ، بین سامسونگ و سیگیت ، سامسونگ رو می گرفتم.. کیفیت سامسونگ و سیگیت خیلی فرق نمی کنه ، ولی نویزو مصرف سامسونگ کمتره و سرعتش هم بسیار بالاتر..
اگه جدیدأ سیگیت ، بخش تولید هارد سامسونگ رو خریده ، ممکنه بعد خرید سامسونگ متوجه بشین که پلاتر هاش سیگیت هستند! :دی
کنترلر پل جنوبی اکثر مادربرد های جدید ، این خوصوصیت رو دارند و نیاز به قطعه ی اضافی نیست .