PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكلي كه پارتيشن مجيك ايجاد كرد

Mr.Mohamad
05-06-2006, 00:35
سلام دوستان من؛
چند وقت پيش داشتم با برنامه پارتيشن مجيك دوتا از درايو هاي كامپيوتر رو به هم وصل مي كردم كه بزرگتر بشه و از اون استفاده كنم كه بعد از انجام دادن كار ها و ريست شدن سيستم ديدم كه برنامه پارتيشن مجيك ارور داد و كار رو انجام نداد و به محيط ويندوز راهنمايي شد بعد كه وارد محيط ويندوز شدم ديدم كه دو درايو از كامپيوترم نيست و بعد از باز كردن برنامه پارتيشن مجيك متوجه شدم كه دو درايو هاردم غير فعال شدن .وقتي كه رفتم و اونا رو فعال كردم ديدم كه اطلاعات درايو d من هست ولي درايو E هيچي توش نيست و خاليه
بعد كه از درايو پروپرتيس گرفتم ديدم كه هنوز حجم هار پره و فرمت نشده ولي حتي با فعال كردن هايدن هاي سيستم نتونستم چيزي در درايو پيدا كنم ولي با كمال تعجب هنوز فضاي هارد من پر بود نمي دونم چي شده و چيكار بايد بكنم .البته اينو بگم كه وقتي با بروزر خود پارتيشن مجيك درايو E رو نگاه ميكنم يه چيزايي هست ولي معلوم نيست كه چيه . عكس اونو گرفتم و ميزارم تو تاپيك كه اگه دوستان ديدن و متوجه شدن يه راهنمايي كنند كه من اطلاعات با ارزشم رو كه در حفظشون سهل انگاري كردم و همشون هم از نوع عكس با فرمتهاي مختلف هستند دوباره خواني كنم و مشكلم حل شه.
قبلا از اينكه منو راهنمايي ميكنيد تشكر ميكنم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Balrog
05-06-2006, 01:38
با بعضى برنامه‌ها فايل‌هايى كه به اين صورت در اومدن رو مى‌شه بازيابى كرد كه البته ممكنه 100% جواب نده...

mohammad hamed
05-06-2006, 09:05
فكر كنم كه درايو E شما مشكل داره . توي پارتيشن مجيك روي درايو كليك راست كن و پروپرتايس رو بزن ببين آيا بد سكتور داره يا نه . و بعد اون رو اسكن كن

Mr.Mohamad
05-06-2006, 18:17
نه دوستان بدسكتور نداره.
اون برنامه ايي رو كه اين فايل ها رو باز ميكنه بگو ببينم چيه Balrog جان؟

n_mohsendoost
05-06-2006, 19:37
در partition magic برای پارتیشن هات lable بزار ، برای من هم همین مشکل پیش اومده بود اگه به پارتیشنها برچسب بدی فکر کنک حل میشه

Mr.Mohamad
06-06-2006, 23:47
در partition magic برای پارتیشن هات lable بزار ، برای من هم همین مشکل پیش اومده بود اگه به پارتیشنها برچسب بدی فکر کنک حل میشه
دوست خوبم ، من لیبل گذاشتم و فعال هم شده ولی به اطلاعات هارد دسترسی ندارم یعنی حجمی که قبلا در درایو E من اشغال شده بود الان هم اشغاله با این تفاوت که حالا تو درایو که میرم چیزی معلوم نیست و ظاهرش مثل زمانی شده که درایو رو فرمت کردی توش هیچی نیست ولی فضا اشغاله .
ببینید من فکر میکنم که روش کار پارتیشن مجیک اینطوره که برای اینکه اطلاعات رو حفظ کنه موقعی که داره دست به پارتیشن های هارد میزنه اونا رو تبدیل به یه سری کد میکنه که بعد از انجام تغییرات پارتیشن دوباره این کودها رو به صورت قبل که همون فایل های من هست تبدیل میکنه ؛ منتهای مطلب مثل اینکه تو اون موقعی که باید به حالت قبل برگردونه اون کدهای خودش رو یه مشکلی براش بوجود اومده که ارور داده وکار نیمه تمام مونده حالا اگه یه راهی داشته باشه که این کدها رو بازیابی کرد مشکل من حل میشه.
امیدوارم کسی باشه که بتونه منو کمک کنه.

Balrog
07-06-2006, 10:40
به عنوان نمونه: Recover CHK Files.

Mr.Mohamad
08-06-2006, 14:40
کاشکی لین دانلود هم میزاشتی؟

siadate
09-06-2006, 05:03
دوست عزيز:
ابتدا با فلاپي بوت سيستم را راه اندازي كن سپس ببين آيا درايو مورد نظر شما را اصلا مي شناسد يا نه!!

E:\dir
E:\scandisk
E:\chkdisk

Mr.Mohamad
09-06-2006, 23:29
دوست عزيز:
ابتدا با فلاپي بوت سيستم را راه اندازي كن سپس ببين آيا درايو مورد نظر شما را اصلا مي شناسد يا نه!!

E:\dir
E:\scandisk
E:\chkdisk
میشناسد درایو را.

siadate
10-06-2006, 17:15
میشناسد درایو را.

خوب دوست عزیز اگر می شناسد درایوتون را چک سطحی کنید با دستورات پست قبلی ممکنه یک ساعت طول بکشه امیدوارم که درست بشه

sia_fozool
12-06-2006, 17:27
سلام
يه بار كه من داشتم با partition magic اندازه پارتيشن هامو تغيير ميدادم ؛ كامپيوتر هنگ كرد و مجبور
شدم restart كنم
بعدش يك قسمت از هاردم از ديد ویندوز مخفی شد
partition magic نشون میداد که اون قسمت با فرمت PQRP هنوز رو هاردم هست ولي نميتونم تغييرش بدم
file system يه قسمت از hard تغيير كرده و شده بود PQRP
باور نميكنيد اگه بگم PTedit به چه راحتي اونو به FAT32 تغيير داد !
اول يه جدول اومد كه مشخصات همه درايو ها رو ميشد توش پيدا کرد
بعد (pqrp = 3c) رو به fat32 تغيير دادم و save كردم.
بعدشم restart - به همين راحتي !!

ebinem173
12-06-2006, 17:43
لعنت به این پارتیشن مجیک که بیخودی اسم در کرده من هم یک بار اطلاعات هاردم به خاطر همین نرم افزار بیخود از بین رفت بعد از تغییر دادن اندازه دیگه درایو باز نمیشد
پیشنهاد میکنم از برنامه acronis disk director استفاده کنید دیگه این مشکلها براتون پیش نیاد

ommyd
01-10-2006, 07:44
سلام
يه بار كه من داشتم با partition magic اندازه پارتيشن هامو تغيير ميدادم ؛ كامپيوتر هنگ كرد و مجبور
شدم restart كنم
بعدش يك قسمت از هاردم از ديد ویندوز مخفی شد
partition magic نشون میداد که اون قسمت با فرمت PQRP هنوز رو هاردم هست ولي نميتونم تغييرش بدم
file system يه قسمت از hard تغيير كرده و شده بود PQRP
باور نميكنيد اگه بگم PTedit به چه راحتي اونو به FAT32 تغيير داد !
اول يه جدول اومد كه مشخصات همه درايو ها رو ميشد توش پيدا کرد
بعد (pqrp = 3c) رو به fat32 تغيير دادم و save كردم.
بعدشم restart - به همين راحتي !!

سيا منم دقيقا همين مشكلو دارم اين نرم افزاره كه اسمشو گفتي تو يكي از فايلاي پارتيشن مجيك بود اجراش كردم ولي ازش سر در نياوردم منم يه درايو تقريبا 30 گيگيم كه اكثر اطلاعاتش فيلم و فايلاي تصويري بود دقيقا همونطوري مثل مال تو كله گچي شده اگه حال و حولت بهت اجازه داد يه راهنمايي بكن اين مشكلرو فيتيلش كنيم
بچه هاي ديگه هم اگه ميدونن اولا خوش به حالشون كه ميدونن ثانيا خوش به حال من كه ميخوايد يه هلي به اين ماشين مخ ما بديد روشنش كنيد كه اين مشكلو زير چرخاي ژيانمون له و لوردش كنيم بدجوري

ommyd
01-10-2006, 22:58
با ما به از اين باشيد كه الان هستيد

ommyd
04-10-2006, 05:53
بميريد بميريد

ommyd
07-11-2006, 03:48
از اين عشق بميريد
در اين عشق چو مرديد
همه روح پذيريد

مولانا