PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال و درخواست مشورت: انتقال داده ها بین دو سیستم مختلف از طریق USB ?!~!؟

DaRiOuShJh
31-05-2011, 14:35
دوستان خسته نباشید
من یه چند تایی سیستم دارم دو تاش رو میخوام به هم متصل باشن البته صرفا برای انتقاله اطلاعات

میدونم با کابل کراس و شبکه میشه این کارو کرد ولی چون سخت افزار های من یه مقدار با این موضوع مشکل دارن و چند تا شبکه رو هر سیستم دارم این موضوع رو خیلی برام سخت میکنه و خیلی اختلال پیش میاد برای همین بی خیالش شدم:31:

میخواستم ببینم راهی هست که مستقیم usb به usb بینه دو سیستم تماس داشته باشه؟

هیمنطوری میشه با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال این کار رو کرده ولی کار دو برابر میشه اه مستقیم بشه این کارو کرد خیلی راحت تره

اگه سخت افزاره خاصی هم لازم داره ممنون میشم بگید
مرسی
داریــــــوش:10:

حسن گل
31-05-2011, 16:51
سلام
تا اونجا كه من ميدونم از طريق usb فقط از طريق كابل كراس usb ميشه اين كارو انجام داد اما دو تا راه ديگه ام هست.
1-( كه خودم امتحانش نكردم) از طريق پورت كام هست : پين شماره 2 يه كيس رو به پين 3 كيس ديگه وصل ميكني و بالعكس بعد پين 5 رو به 5 وصل ميكني و از طريق hyper terminal فايلاتو منتقل ميكني.
2-از طريق بلوتوث

a6l3i
31-05-2011, 17:05
سلام

آره ، خیلی راحت. شما نیاز به کیت زیر دارید که هر دو سرش usb هستش و یه درایور هم باهاشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] fSxRrzEdzJDRvIu2-PKDg

من 5-6 سال پیش که تو موقعیتی مثل شما مشکل داشتم خریدم. برنامه اش هم دوتا پنجره در اختیارتون میذاره که به راحتی از قابلیت Drag-Drop هم میشه استفاده کرد و اطلاعات رو جابجا کرد.

تو پاساژ رضا و یا ایران و یا طبقه -1 پایتخت میتونید به راحتی و با قیمت مناسب (و تقریبا ارزون) تهیه کنید.

خوندن این هم شاید کمک نه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید . .

DaRiOuShJh
31-05-2011, 21:04
ممنون برادر
میگم یه قیمت حدودی شون هم دارید که usb1 و sub2 ش چه قد تفاوت قیمت دارند؟
همشون قالیت اشتراک گزاری اینترنت رو هم دارن؟

a6l3i
31-05-2011, 22:33
ممنون برادر
میگم یه قیمت حدودی شون هم دارید که usb1 و sub2 ش چه قد تفاوت قیمت دارند؟
همشون قالیت اشتراک گزاری اینترنت رو هم دارن؟
راستش من آلمان هستم و چند وقتیه از بازار و قیمت ها دورم! ولی اون سال حدود 6 تومن یامه خریدم.
من برای Transfer کردن اطلاعات لازم داشتم.
شما برای Share کردن اینترنت یه USB internet Sharing Dongle میخوای که قیمت اینترنتی رو بین 15 تا 30 دلار دیدم. که باید تو ایران بین 15 تا 25 بتونید تهیه کنید. یه سر بتونی به یکی از پاساژها بزنی، 3سوته دستت میآد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروی عکس ها که کلیک کنی ، دوتا پنجره هست که به راحتی Network زده.

---------

ادیت: راستی قیمت و یا اطلاعاتی ازش دستت اومد ، ممنون میشم ما رو هم مطلع کنی :46:

DaRiOuShJh
31-05-2011, 23:56
مرسی
منم فعلا تهران نیستم خودم
برم چشم قیمت میگیرم میزارم اینجا هم

behrooz.shie
07-06-2011, 15:25
چرا شبکه نمی کنی خوب خیلی راحت تره :13:

DaRiOuShJh
07-06-2011, 19:52
برادر حالا خوبه نوشتم علت رو همون پست اول بعد شما میای این پست رو میدی

میدونم با کابل کراس و شبکه میشه این کارو کرد ولی چون سخت افزار های من یه مقدار با این موضوع مشکل دارن و چند تا شبکه رو هر سیستم دارم این موضوع رو خیلی برام سخت میکنه و خیلی اختلال پیش میاد برای همین بی خیالش شدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masood.ashoori789
08-06-2011, 02:46
کابل کراس USB بسیار کم یابه و قیمت زیادی هم داره . اصلا به صرفه نیست . ولی جواب گوی کار شما هست . فکر کنم کلا هارد به هارد کنی خیلی بهتر باشه . البته نمی دونم شما دائما به تبادل فایل نیاز داری یا فقط یک باره ؟

البته دوستمون هم اشاره کردن . بلوتوث گزینه ی بسیار مناسب ، ارزون و راحتیه .

DaRiOuShJh
08-06-2011, 16:25
نه برادر من دائما نیاز دارم
هارد به هارد هم زمان گیره هم دوباره کاری
حالا یه قیمت میکنیم ببینیم میارزه یا نه
بلوتوث والا من ازاین کوچیک ها گرفتم
چون جفت این دو تا سیستم هام کیس هست
ولی خیلی بازی در میاره وسطش دیوایس رو نمیشناسه یه هو و گیج میزنه و ...
نمیدونم یکی دیگه هم بگیرم میصرفه یا نه
از طرفی سرعت و stable لودن کانکشن از طریق کابل کجا و بلوتوث و بی سیم کجا

masood.ashoori789
08-06-2011, 19:32
در تفاوت این دو که بحثی نیست .
اگه هزینه ای که میخای سر کابل usb کراس بدی کارت شبکه وایرلس بگیری خیلی بهتره. هم سرعتش بالا تره . هم سیم کشی نداره . ارزون ترم هست . تازه کارت شبکه وایرلس usb هم موجوده . من اطلاع کاملی از شرایط محیط کاری جنابعالی ندارم . اگه بیشتر توضیح بدید شاید بتونم کمک بهتری بکنم .

DaRiOuShJh
08-06-2011, 20:04
والا کارت شبکه وایرلس تا به حال نشنیده بودم
ولی از اونجا که اون بازم میخواد یه شبکه مجزا بسازه و آی پی اون با بقیه قاطی بشه و ... به کاره من نمیاد به نظرم
از طرفی این دو تا کیسم رو هم هستن! یعنی فاصله ای اصلا ندارن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو تا کیس زیره تی وی پایین دست راست

a6l3i
09-06-2011, 15:36
1- همونطور که گفتی کارت شبکه وایرلس تو این فاصله بلا استفادست و هزینه بره(واسه وایرلس این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو قبلا زده بودم)
2- usb رو هرچند هم ارزون باشه پیشنهاد نمیکنم ؛ چون برای انتقال اطلاعات سرعت خوبی نداره و تو حجم بالا حال آدم رو میگیره.
3- الآن چندتا کارت شبکه رو هر کدوم هست؟ من همچنان بهترین و ارزون ترین روش رو کارت شبکه میبینم. اگه ساختار شبکه رو بگی (یا با Corel یا حتی Paint بکشی) راحت تر میشه تصمیم گرفت.
چون پشت سیستم ها زیاد سیم نمیبینم که بخواد شبکه ی پیچیده ای داشته باشی.
--------
4- اون تی وی رو کیسه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
09-06-2011, 16:21
ممنون برادر

2- usb رو هرچند هم ارزون باشه پیشنهاد نمیکنم ؛ چون برای انتقال اطلاعات سرعت خوبی نداره و تو حجم بالا حال آدم رو میگیره.

سرعتش حدودی چند مگ بر ثانیس برادر؟ اطلاع داری؟
خیلی بدم نیست چون من خیلی اونطور انتقال اطلاعات ندارم
چون اینترنتم به کیس پایینی وصله و در نقشه slave !!! کار میکشم ازش 24 ساعته مثلا در حده اینه که آپدیت برنامه یا درایور یا گیم و ... ای رو روش بریزم و ...
نهایت 4-5 گیگ هست
اونطوری نمیخوام ترابایتی انتقال بدم:31:

3- الآن چندتا کارت شبکه رو هر کدوم هست؟ من همچنان بهترین و ارزون ترین روش رو کارت شبکه میبینم. اگه ساختار شبکه رو بگی (یا با Corel یا حتی Paint بکشی) راحت تر میشه تصمیم گرفت.

والا الان سیستم پایینیه 3 تا داره یکی ماله خوده مادربورد یکی کارته دی وی بی یکی هم روتر ای دی اس ال
من خودم شبکه وارد نیستم
home network یه بار کردم با کلی ور رفتن و آی پی عوض کن اوکی شد (با کابل کراس) ولی ویندوز که عوض کردم دوباره روز از نو روزی از نو

خوده شبکه دو تا سیستم بعضی اوقات راحته ولی بعدش این کارته دی وی بی و اس دی اس ال خیلی بازی در میارن! بعضی اوقات نمیشناسن بعضی اوقات دعواشون میشه با هم!!! رو هم میافتن معلوم نیس خلاصه چه خبره
برای همین ترجیحا کار به شبکه نکشه بهتره
از طرفی هم الان lan ام به روتر ای دی اس ال و.صله نمیدونم چه جوریه با usb وصل میکنم بعضی اوقات قاط میطنه کچل میشه آدم تا وصل شه
این دو تا سیستم هم راستی با KVM وصلن به مانیتور اینا

چون پشت سیستم ها زیاد سیم نمیبینم که بخواد شبکه ی پیچیده ای داشته باشی.

نه اصلا شبکه ندارم در حال حاضر
ولی میبینی که برج و بارو درست کردم برای خودم:31:اگه یه کارم بیافته به پشته یکی از کیس ها مخصوصا کیس پایینیه 3 روز عذای عمومی اعلام میکنم:13:خیلی خطری و ناجوانمردانس اون پشت رفتن

4- اون تی وی رو کیسه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نیم وجب تی وی هست دیگه گفتم گناه داره بلااستفادس
البته الانم سال به سال روشن نمیشه:31:

a6l3i
09-06-2011, 23:46
1- این کابل ها با توجه به کیت داخلی شون سرعت های مختلفی رو ساپورت میکنن. ولی تا جایی که من فهمیدم عموماً بین 5 تا 20 مگابایت بر ثانیه هستن. که در عمل نتایج بین 4 تا 10 مگابایت برثاتیه هستش.
هرچند روی همشون زده Up tp 480 Mbps یا 60 مگابایت برثانیه ، ولی این حداکثر مقدار تکنولوژی usb2.0هستش که عمرا بهش برسن (تو کابل هایی با این رنج قیمت و پورت های usb معمولی کامیپیوترها).

2- مودمت چیه؟ فقط یه پورت لن داره؟ اگه چندتائی باشه راحت میتونی از روترش استفاده کنی.

masood.ashoori789
11-06-2011, 20:54
این عکسه قسمت آی تی سازمان ملله یا اتاق کار؟

آقا شما با یه سوئیچ شبکه کن همه رو . چرا میگی شبکه نه ؟ هیچ مشکلی هم پیش نمیاد . هیچی با هیچی هم قاطی نمیشه . قال قضیه رو بکن . تخصص من شبکه هست و چندین ساله دارم کار میکنم :5: . هر مشکلی بود من و دوستان هستیم حل میکنیم . شما بزن دنده 2 . هول دادنش با ما :31:

DaRiOuShJh
12-06-2011, 01:02
1- این کابل ها با توجه به کیت داخلی شون سرعت های مختلفی رو ساپورت میکنن. ولی تا جایی که من فهمیدم عموماً بین 5 تا 20 مگابایت بر ثانیه هستن. که در عمل نتایج بین 4 تا 10 مگابایت برثاتیه هستش.
هرچند روی همشون زده Up tp 480 Mbps یا 60 مگابایت برثانیه ، ولی این حداکثر مقدار تکنولوژی usb2.0هستش که عمرا بهش برسن (تو کابل هایی با این رنج قیمت و پورت های usb معمولی کامیپیوترها).

2- مودمت چیه؟ فقط یه پورت لن داره؟ اگه چندتائی باشه راحت میتونی از روترش استفاده کنی.

ممنو ن برادر
شرمنده ندیده بودم پستتون رو:46:

خوبه بازم پس میشه همون یو اس بی معمولی:31: من مثلا با همین ترنسندم طرفای 4-10 کپی میکنم بستگی به حجم فایل

بازم خوبه ولی کاره منو راه میندازه

3. Dlink DSL-2520U
بله یه یو اس بی داره یه لن
الان یو اس بی به یه کیس وصله لن به یکی
ولی استفاده نمیکنم چون باید قطع کنم بعضی اوقاتم قاط میطنه رو دو تا کیس وصل نمیشه:31:

این عکسه قسمت آی تی سازمان ملله یا اتاق کار؟

آقا شما با یه سوئیچ شبکه کن همه رو . چرا میگی شبکه نه ؟ هیچ مشکلی هم پیش نمیاد . هیچی با هیچی هم قاطی نمیشه . قال قضیه رو بکن . تخصص من شبکه هست و چندین ساله دارم کار میکنم :5: . هر مشکلی بود من و دوستان هستیم حل میکنیم . شما بزن دنده 2 . هول دادنش با ما :31:

سوییچ برادر منظورت همون هاب هست؟
خرج داره بابا به کاره منم نمیاد حوصالش هم ندارم
نمیدونم کارت دی وی بی داشتی یا نه ولی اونا خیلی حساسن
تکون بخورن ناز میکنن کچل میشی تا راش بندازی

a6l3i
12-06-2011, 11:50
معلومه یه بار حسابی از شبکه زده شدی که دیگه از ریسمون سیاه و سفید هم میترسی!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی این روزا برنامه های کاربرپسند شبکه ، برای اونهایی که اصلا تو کار شبکه نیستن ، کار رو خیلی راحت کرده و دیگه لازم نیست وارد پنجره های تنطیمات سیستم شن. بلکه نرم افزار خودش توپولوژی و ساختار شبکه رو بصورت گراقیکی نشون میده و راحت برای هر کدم میشه اسم گذاری کرد و همه کارها رو یه Wizard برنامه سپرد.
من اصلا تو خط قیمت های فعلی بازار نیستم ، ببین اگه بتونی یه روتر معمولی هم بگیری کارت حلله.

به هر احساس میکنم درنهایت همون USB رو میخوای که میتونی با سر زدن به پایتخت یا پاساژ ایران ، آمارشو بگیری . . .
موفق باشی . ..

DaRiOuShJh
13-06-2011, 00:12
ممنون برادر
حالا که صحبتش شد یکی دو تا برنامه مفید برای شبکه اینا معرفی میکنید؟ که شماتیک کار رو نشون بده و ...؟