PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کندی سرعت اینترنت از طریق اشتراک وایرلس

hamed_aa
30-05-2011, 00:53
اساتید من یه مودم edimax 7284 دارم و اینترنت adsl رو با وایرلسش شیر کردم.
اما سرعت اینترنت وایرلس خیلی پایینه.در صورتی که با سیم که به کامپیوتر وصله سرعت خوبه.
تنظمیات وایرلس هم همون تنظیمات پیش فرض خود مودم هست و چیزی رو دستکاری نکردم.
فقط پسورد گذاری رو گذاشتم روز wpa only.فرمت کدگذاری باید روی کدوم باشه؟! wpa یا wpa2 یا wep?
و مشکل کندی سرعت از چی هست؟هم با گوشی ایفون سرعت پایینه هم با لپ تاپ و هم با گوشی HTC

resident
31-05-2011, 12:16
اما سرعت اینترنت وایرلس خیلی پایینه.در صورتی که با سیم که به کامپیوتر وصله سرعت خوبه.
فقط پسورد گذاری رو گذاشتم روز wpa only.فرمت کدگذاری باید روی کدوم باشه؟! wpa یا wpa2 یا wep?
و مشکل کندی سرعت از چی هست؟هم با گوشی ایفون سرعت پایینه هم با لپ تاپ و هم با گوشی HTC

روی wireless b+g بزار. و حتی اگر مودمت n ور هم ساپورت میکنه روی b+g+n بزار. مودمتون رو کار نکردم تاد قیقا بگم کجاش هستش، اما با یه ور رفتن کوچیک پیداش می کنید، ضمن اینکه به دفترچه اش هم میتونید مراجعه کنید.

joe_satriani
04-06-2011, 14:09
با سلام
سرعت وایرلس زیاد به تعیین سطح امنیتی دستگاه وابسته نیست
فاصله چقد هست و اینکه مانعی در بین راه نیست؟

موفق باشید.

behrooz.shie
07-06-2011, 15:03
مشکلت میتونه از فاصله و نرسیدن سیگنال باشه :20:

hamid.pc
21-01-2012, 11:49
سلام . من هم همین مشکل رو دارم . یه مودم Linksys 120 دارم با کابل لن که وصل میکنم به لب تاب سرعت اینترنت خوبه ولی با وایرلس که کانکت میشم سرعت اینترنت کم میشه ! زمان پینگ طولانی تر میشه ! مودم رو هم آپدیت و ریست کردم . لطفا راهنمایی کنید !

Farshid72
21-01-2012, 17:18
درایور وایرلش رو آپدیت کنید
درایور مودم رو هم آپدیت کنید

hamid.pc
25-01-2012, 10:55
سلام هر دو درایور رو آپدیت کردم ولی نشد !!!:41:

Farshid72
25-01-2012, 12:33
سلام هر دو درایور رو آپدیت کردم ولی نشد !!!:41:
برنامه Samrt Wifi رو نصب کن و Signal Strenth خودتو ببین و بگو ببینم چقدر هست و تو چه وضعیتی قرار داره جلوش نوشته good afir یا چیزای ددیگه
راستی رو لپ تاپ نصب کن
البته گوشی آیفون هم فک کنم باید نشو بده آندروید هم نشون میده

hamid.pc
26-01-2012, 17:46
برنامه Samrt Wifi رو نصب کن و Signal Strenth خودتو ببین و بگو ببینم چقدر هست و تو چه وضعیتی قرار داره جلوش نوشته good afir یا چیزای ددیگه
راستی رو لپ تاپ نصب کن
نرم افزار smart wifi رو پیدا نکردم . لب تاب تا مودم یک متر فاصله داره ، تو خونه با وایمکس هم این مشکل هست ، ویندوزم 7 .

یه برنامه رو گوشیم نصب کردم به اسم wifi Analytics نوشته سیگنال %100 ( 57- dbm )

morteza-p30
26-01-2012, 20:52
سلام
برنامه ای هست که بشه رادیوهای انتن در فرکانس 5.8 مگا هرتس را نشون بده؟

hamid.pc
26-01-2012, 20:57
راستی رو لپ تاپ نصب کن
تو اینترنت سرچ کردم خیلی ها با کارت وایرلس Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 130 مشکل داشتند با یه وایرلس usb امتحان کردم درست بود ! چه کار میشه کرد ؟ میشه وایرلس لب تاب رو عوض کرد ؟

ars_53
29-02-2012, 02:40
درایور وایرلش رو آپدیت کنید
درایور مودم رو هم آپدیت کنید
ok شد ممنون

arashlolos
11-05-2012, 18:49
ok شد ممنون
چي چيو درست شد؟!!!شما كه مشكل نداشتي كه ميگي درست شد!!!!
معلوم نيست برادر استارترمون كارشون جل شد يا نه؟!!!
من ميخوام يه مودم بخرم واسه اشتراك نت و فايل و پرينتر براي يه لپ تاپ.
كسي خواست كمك كنه دريغ نكنه.تو انتخاب مودم
فعلا انتخابم TP-LINK W8960ND هستش.

hamed_aa
10-06-2012, 15:25
دوستان مشکل من حل شد نسبتا
با گوشی اچ تی سی مشکل کمبود سرعت داشتم.
الان که آیفون دارم مشکلی بابت سرعت ندارم .
ممنون از راهنمایی همگی

فقط یه سوال دارم.
الان آیفون 4 دارم و با این سرعتی مشکل ندارم.اما مودم رو رو حالت g گذاتشم و وقتی حالت N می ذارم گوشیم نمیتونه کانکت بشه به مودم.
آیا این مشکل قابل حله؟

arashlolos
10-06-2012, 15:31
دوستان مشکل من حل شد نسبتا
با گوشی اچ تی سی مشکل کمبود سرعت داشتم.
الان که آیفون دارم مشکلی بابت سرعت ندارم .
ممنون از راهنمایی همگی

فقط یه سوال دارم.
الان آیفون 4 دارم و با این سرعتی مشکل ندارم.اما مودم رو رو حالت g گذاتشم و وقتی حالت N می ذارم گوشیم نمیتونه کانکت بشه به مودم.
آیا این مشکل قابل حله؟

n و g رو نميدونم منظورت چيه
ولي حالت pppoe و bridge رو كه ميدونيد؟
اگه ميخواين با وايرلس وصل بشين بايد بايد بايد رو حالت pppoe باشه.

Mohammad_666
16-12-2012, 12:51
روی wireless b+g بزار. و حتی اگر مودمت n ور هم ساپورت میکنه روی b+g+n بزار. مودمتون رو کار نکردم تاد قیقا بگم کجاش هستش، اما با یه ور رفتن کوچیک پیداش می کنید، ضمن اینکه به دفترچه اش هم میتونید مراجعه کنید.

دوست عزیز من 2730 u dlink دارم و از امزوز که این زو گرفتم 5800 نوکیا من که فقط b+g رو ساپورت میکنه دچار مشکل و تاخیر زمانی بسیار بالا یا همون دیلی شده و سرعتشم هم کند شده این مودم هم سری n هستش میشه بگی کجاشه که من باید تغییر بدم چون پیدا نکردم تو تنظیمات مطمئنا همینه مشکل چون samsung tab 2 که b+g+n رو ساپورت میکنه الان دارم اصلا مشکلی نداره ممنون میشم زود جواب بدبد.لازم به ذکره قبلا 5800 قبلا با مودم قبلیم که همین دی لینک قدیمی بود اماn نبود اصلا مشکلی نداشت.

ShadowDragon
21-12-2012, 09:30
دوستان وقتي مودم شما سري N باشه اين قابليتو داره كه همه سري هارو ساپورت كنه فقط كافيه a b g n رو تو مودمتون انتخاب كنيد! از اونجايي كه تنظيم هر مودم و مارك يه جوره پس نميتونم دقيق بگم كجا! اما تو سر برگ wifi پيدا ميشه! اگرم مودمتون asusه پيام خصوصي بدين كه عكس صفحه رو بفرستم

ShadowDragon
21-12-2012, 09:32
درمورد اينكه آيا امكانش هست توسط گوشي سري G به روتر سري N وصل شد، بله ميشه! اما به شرطي كه تيك n only رو تو روتر نزنيد!وگرنه تو گوشيتون يه سيگنال ناشناس ميبينيد

ShadowDragon
21-12-2012, 09:42
ببخشيد كه تو چند پست فرستادم چون با UC-LITE وصلم! فرق بين N و G تو رنج كانكته اگه شما سيگنالتون رو 2خط باشه بعدش مودم رو N ONLY كنيد، ممكنه به سه خط برسه شايدم نه! توصيمم اينه مودم سري G بخريد، چون كه دستگاه N وقتي به G وصل شه هيچ افت سرعتي نداره اما دستگاه G وقتي به روتر N تو حالت A B G N وصل ميشه اكثرا با افت سرعت و در بعضي مواقع به ندرت DC مواجه ميشه! مخصوصا اگه با دستگاه B به روتر N وصل شيد، خيلي وقتا DC ميشين يا تو اسكن، SSID رو با سيگنال ضعيف پيدا ميكنه يا كلا پيدا نميكنه كه اگه روتر رو خاموش روشن كنيد مشكل مقطعي حل ميشه! البته دستگاه هاي سري b خيلي نيستن اما مثلا psp و ps3