PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سلام کسی بلده کمک کنه

ali4561m
29-05-2011, 09:45
سلام من دیروز یه مادبرد giga ep41 رو روی یک سیستم بود گرافیکشو که 9400 هست در اوردم و روغن کاری کردم وقتی دوباره گرافیکو جا زدم مادبرد دیگه روشن نمیکنه یعنی تصویری نمیاد گرافیک رو هم تست کردم سالمه حتی رم ها رو هم تست کردم.به نظرتون چرا مادربرد اینجور شده؟

jafarian
29-05-2011, 09:51
1: مین clr COMS کنید شما 2: چندتااسلات pci واسه گرافیک مین شماداره ؟ 3: گرافیک آنبردم داره یانه مین شما:20:

ali4561m
29-05-2011, 10:01
چجوری clr COMS کنم
نه آنبورد نداره

jafarian
29-05-2011, 10:13
چند تا اسلات pci واسه گرافیک داره مین شما؟ واسه clr COMS کردن مین هم یاازطریق گذاشتن جامپر دم قسمت باطری مین یا ازطریق برداشتن باطری مین میتونید انجام بدین به این صورت که سیستم ازبرق میکیشین بعد باطری رو مین برمیدارین به صورت چپه بعد سیستم به برق وصل میکنید به مدت 5 دقیقه همینطورکه باطری چپه وسیستم خاموشه بعد باطری مثل حالت اول برمیگردونید.ازطریق جامپر هم میتونید مثل عکس پایین تو قسمت بغل باطری دو تا میخ حالت ایستاده هست تو عکسم با فلش مشخص کردم تو اون قسمت جامپرقراربدین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali4561m
29-05-2011, 10:18
یدونه داره .مطمئنید تینجور درست میشه آخه هنوز گارانتی داره
خراب نشه گارانتی هم نگیرش

pasargadd
29-05-2011, 10:23
مشکلی نداره.شما باتریو در بیارین و 5 دقیقه بعد بزارین سرجاش و سیستمو روشن کنین.هیچ مشکلی هم برای مادربرد پیش نمیاد.

jafarian
29-05-2011, 10:23

اگریک اسلات pci داره تو اون قسمتم قراربدین وقتی سیستم خاموشه ببینید تصویر میده درضمن کابل مانیتورببینید مخک جاخورده باشه وگرنه ازهمون جامپراستفاده کنید واسه clr COMS کردن مین.

ali4561m
29-05-2011, 10:31
از طریق جامپر یکم بیشتر توضیح میدی چکار کنم

jafarian
29-05-2011, 10:44
شماپشت هاردیا دستگاه dvd rom یاهم روخود مین یک قطعه کوچیک مثل شکل پایین که مشخص کردم هست حالا شاید رنگش مشکی یا سفید یا سبز باشه اونو ازرو مین یا هارد جدا میکنید فقط یادتون باشه ازکجا جدا کردین که بعدا سرجاش قراربدین بعد طب عکس بالا که گذاشتم رو مین بغل باطری داخل اون دو تا سوزن یا میخ که حالت ایستاده داره قرارمیدن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali4561m
29-05-2011, 10:48
شرمنده اینقدر سوال میکنم.بعد اینکار سیستمو روشن کنم کامل ؟چند دقیقه صبر کنم؟از کجا باید فهمید بایوس برگشته؟

jafarian
29-05-2011, 12:59
جامپرشما وقتی اون قسمت بغل باطری قراردادین وقتی کیس به برق هستش و خاموشه بعد ازپنج ثانیه بردارین برگردونید جامپر سرجاش ازهمونجایی که برداشتین بعدش کیس روشن کنید.

EXTREME
29-05-2011, 13:19
فکر نکنم مشکل از بایوس بشه
شما بعد از اینکه گرافیک رو درآوردید این اتفاق افتاده
اگه گرافیک سالم باشه یا اسلات pci express کثیفه و باید تمیز بشه یا کلا مشکل از اسلات هست و خراب شده

ali4561m
29-05-2011, 16:46
اقا من اینکارو کردم باتریو برعکس کردم سیم پاورو زدم به برق بعد 5 دقیقه دوباره روشن کردم نشد(فقط سیم پاور رو زدم به برق روشن نکردم مادربردو)
یبار هم پین اتصال cmos رو زدم و چند ثتنیه سیستمو روشن کردم بازم نشد
چکار کنم؟

jafarian
29-05-2011, 16:51
اگرمین شما دو تا اسلات pci واسه گرافیک داره اون یکی رو هم امتحان کنید. احتمال میدم اسلات گرافیک موردداره شده.

ali4561m
29-05-2011, 17:19
من یبار وقتی روشن بود جامپر رو جا زدم .شامل گارانتی میشه؟

Ali_locker
29-05-2011, 17:20
برای منم این مشکل قبلا پیش امده
اول وایسا اساتید این روش منو تایید کنن که به سیستم صدمه نزنه ولی برای من جواب داد :10:
به نظر اساتید این کار خطر نداره ؟؟؟ :11:
سیستم رو از برق خارج کن برق رو از تو پاور تخلیه کن سیستم رو از هم جدا کن مطمئن شو جایی از قطعه ها روغنی نشده باشه
بعد با اسپری مخصوص تمیز کردن بردن قطعات الکترونیکی (اسمش رو یادم نیست) و با یک مسواک خیلی نرم هم سلات ها و هم لبه (سوکت) قطعات رو تمیز کن
بعد وایسا کاملا اسپری از روی سوکت و اسلات ها بره که اتصال کوتاه نکنه

EXTREME
29-05-2011, 17:22
برای منم این مشکل قبلا پیش امده
اول وایسا اساتید این روش منو تایید کنن که به سیستم صدمه نزنه ولی برای من جواب داد :10:
به نظر اساتید این کار خطر نداره ؟؟؟ :11:
سیستم رو از برق خارج کن برق رو از تو پاور تخلیه کن سیستم رو از هم جدا کن مطمئن شو جایی از قطعه ها روغنی نشده باشه
بعد با اسپری مخصوص تمیز کردن بردن قطعات الکترونیکی (اسمش رو یادم نیست) و با یک مسواک خیلی نرم هم سلات ها و هم لبه (سوکت) قطعات رو تمیز کن
بعد وایسا کاملا اسپری از روی سوکت و اسلات ها بره که اتصال کوتاه نکنه
حرف شما درسته منم حرف شما رو زدم ولی به نظر من با بولور تمیز کنه

ali4561m
29-05-2011, 17:30
اخه مگه میشه یدفه کثیف شده باشه-داشت کار میکرد البته من کارت گرافیکو روغن کاری کردم شاید اسلتش کمی چرب شده بود شاید ولی اگه چرب هم بشه مگه نباید روشن کنه و نشون بده

Ali_locker
29-05-2011, 17:32
ممکنه خاک گرفته باشه
راستی قبل از روش بالا با فشار هوا تمیز کن شاید خاک گرفته باشه

Starcraft
29-05-2011, 18:19
دوست عزیز

عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های تاپیک باشد . لطفا در هنگام ایجاد تاپیک به این نکته توجه کنید تا تاپیک شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد . از ایجاد تاپیک هایی با عناوین : کمک ، کمک فوری ، خیلی مهم و سایر عناوین عمومی جدا خودداری کنید ...

EXTREME
29-05-2011, 18:51
اخه مگه میشه یدفه کثیف شده باشه-داشت کار میکرد البته من کارت گرافیکو روغن کاری کردم شاید اسلتش کمی چرب شده بود شاید ولی اگه چرب هم بشه مگه نباید روشن کنه و نشون بده
بهر حال این مشکل از کثیفی اسلات گرافیک یا پایه ی گرافیک هست و هردو باید تمیز باشه

amirscan82
29-05-2011, 18:57
دقت کن که مادربورد با بدنه کیس اتصال نداشته باشه گاهی اوقات ممکنه به علته اتصال به بدنه تصویر نداشته باشی
دوم اینکه برای اینکه مطمئن بشی از قسمت بوت سیستمت گرافیک آن بوردت رو اینیبل کن ببین مشکلت حل میشه