PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد اینترنت وایرلس

tazevared2006
29-05-2011, 07:06
جایی که من کار میکنم اینترنت وایرلس 1مگ داره. من بعضی وقتا لپ تاپم با خودم میبرم محل کارم از اونجا ایمیل هامو چک میکنم و حساب های بانکیم رو چک میکنم و ...
یه بار یکی از دوستام بهم گفت این کار رو نکن. ممکنه پسوردت لو بره. میخواستم بدونم واقعیت داره یا نه؟؟؟ به نظر شما این کار رو بکنم یا نه؟؟؟
مرسی

enigma2
29-05-2011, 09:20
جایی که من کار میکنم اینترنت وایرلس 1مگ داره. من بعضی وقتا لپ تاپم با خودم میبرم محل کارم از اونجا ایمیل هامو چک میکنم و حساب های بانکیم رو چک میکنم و ...
یه بار یکی از دوستام بهم گفت این کار رو نکن. ممکنه پسوردت لو بره. میخواستم بدونم واقعیت داره یا نه؟؟؟ به نظر شما این کار رو بکنم یا نه؟؟؟
مرسی

با توجه به امنیت بالایی شبکه بانکی و ایمیل عمل اسنیف کردن بسیار سخت یا بهتره بگم غیر ممکن است
ممکنه حالا این وسط یکی داره رو هوا اطلاعات شما را اسنیف می کنه ولی خوب یه مشت کد رمز گیرش میاد که باز کردن آن ممکن نیست
اگر این طوری باشد تمام کشورهای اروپایی که وایرلس دارند هر روز باید -- شوند

tazevared2006
29-05-2011, 16:16
مرسی از توضیحات خوبی که دادی؟
یه سوال.... حالا کسی که دارم اینترنت رو از اون میگیرم چی؟ ببین محل کار من یه سایت شبکه داره که هر ماه باید برم و یه پسورد جدید ازش مسئول سایت بگیرم برای استفاده از اینترنت وایرلس. یعنی فاصله من تا اون آقای مسئول سایت یه طبقه است. حالا خود اون شخص نمیتونه کاری بکنه؟؟؟

joe_satriani
29-05-2011, 17:24
با سلام
همینطور که دوستمون اشاره کردن امنیت قوی داره سیستم های بانکی
تحت یه استاندارهای خاصی کار میکنن که فقط از طریق همون پسورد ردیابی میشه
مگه اینکه عمدا یا سهوا پسوردتون لو بره

موفق باشید.

sinaxex
29-05-2011, 22:36
دوستان دقت کنند درسته سیستم بانکداری کشور امون از سیستم SSL استفاده میکنند اما داخل شبکه ادمین میتونه لاگر داشته باشه! مثلا تو تجهیزات فایروال سیسکو و فورتی گیت من به عینه دیدم که میشه عمل لاگر رو روی یوزر ها اعمال کرد. دقت کنید اصلا عمل هیچ گونه اتک و اینجکشن و اسنیفی در کار نیست بلکه داره از طریق شبکه لاگ شما رو مشاهده میکنه
البته یوزر میتونه تحت شرایط سخت دور اش بزنه اما خوب دور زدند فایروال ها کار بسیار سختی.
طبق تجربه من فقط رو شرکت هایی که اطلاعات داخلی ایشون بسیار مهم هست و نمیخواهند تحت هیچ شرایطی به خارج شرکت نفوذ پیدا کنه چنین فایروال ها یی میبنند والا اگر شرکت شما چنین فایروال هایی نداشته باشه چندان نگران نباشید.
من خودم با لب تاپ بخوام هر جا کانکت بشم به اینترنت حتما با وی پی ان ایی که خودم رو سرور خودم تحت کانکشن SSTP 1024bit بستم کانکت میشم که کسی نه فعالیت های منو مشاهده کنه و نه خدای نکرده مشکلی پیش بیاد
در مورد سخن دوست امون که گفتند در خارج کشور همه دارند از وایرلس استفاده میکنند درسته من خودم دیدم مثلا در شهر لندن تو خیابان کلی شبکه وایرلس هست که همه ارو اپراتور مربوطه به شما اجازه دسترسی ایش رو میده و از همه مهم تر وقتی شما بهش کانکت هستید اپراتور طبق قرارداد موظف شده که دیتای ترانسفر ده شما رو تحت فایروال شدید مورد حفاظت قرار بده. والا ایران نیست که دوست من که هیچ گونه منبعی نباشه که از اطلاعات شما حراست کنه بلکه خوده شرکت مخابرات و وزارت X هم تمام تبادل اطلاعات شما رو از طریق اینترنت کنترل میکنه!
در کل بسنجید ببینید مسئول شبکه شرکت اتون چقدر اطلاعات شبکه ایی دارهو نسبت به اون نگرانی خود را ایجاد کنید و همین طور داشتن یک فایروال قوی که بتونه تما بندویچی که شما دارید روش دیتا ترانسفر میکنید رو چک کنه که اگر یک اتکی صورت گرفت حتی از سرور جلو اش رو بگیره.