PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کد قرار دادن باکس دریک پست وبلاگ

hamedjanam
26-05-2011, 14:56
سلام دوستان می خواستم سوال کنم چطور میشه که یه باکس شبیه این
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو یه پست از وبلاگم ایجاد کنم و داخلش مطالبی بنویسم یا کدهایی قراربدم لطفا راهنمایی کنید

mohrd
26-05-2011, 18:06
سلام.
در صورتی که بخواهید در چنین باکسی متن انگلیسی (مثلا کد HTML) قرار بدهید، می تونید این کد رو در ادیتور ارسال مطلب وبلاگ (بهتره در بخش "کد HTML" ادیتور باشه که همه ی متن رو به صورت کد نشون میده) بذارید و Your Text رو به متن مورد نظر جایگزین کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در صورتی که نیاز به قرار دادن مطلب فارسی و RTL باشه، می تونید از این کد استفاده کنید:

با تغییر مقادیر rows و cols، می تونید سطر ها و ستون های تکست باکس (area) رو تغییر بدید.
(توضیحات بیشتر و بهتر در مرجع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

البته استفاده از textarea یکی از راه های قرار دادن چنین باکس هایی است. می تونید از تگ های دیگری هم استفاده کنید که توضیحاتش مفصله ..

موفق باشید ./.

hamedjanam
26-05-2011, 18:48
دستت دردنکنه mohrd جان هرچند نتیجه ی ای که می خواستنم نتونستم بگیرم چون می خواستم کدهای قالب بلاگفا رو !! بزارم توش و تو یه پست در وبلاگم قرار بدم که متاسفانه سیسم بلاگفا قبول نکرد که نکرد به علت داشتن اسکریپت های غیر مجاز خودش که اینطور میگفت جناب بلاگفا!
اما ممنونم امیدوارم به درد کسای دیگه بخوره
راستی به نظرتون راه دیگه ای میرسه که بشه یه لینک باکس رو که کدهای html توش هست رو تو یه هاست اپلود کرد تا بتونن از اونجا کدهارو کپی کرده و استفاده کنن ؟؟؟

m.m.m5651
28-05-2011, 21:43
باید در یک صفحه جداگانه این کد رو بذارین و بعد بنویسید دریافت کد و به اون به صفحه ی جداگانه لینک بدین.
منم خودم این کار رو می کنم بیشتر اوقات.
بلاگفاست دیگه!!!!

hamedjanam
31-05-2011, 21:44
صفحه ی جداگانه ؟!! امتحانش میکنم اما اصولا وقتی نمیزاره تو یه پست این کارو کرد اصولا نباید تو صفحه جدا گانه هم اجازه بده اما امتحان میکنم ممنونavardeh عزیز بعد امتحان نتیجه رو میگم !!:31:

.................................................. ...............................................
اــــــــــــــــــــــــ ی ول داداش کارت درست :33: :19:

m.m.m5651
03-06-2011, 16:10
نه، بیشتر کد ها رو اجازه میده حتی کد window.location که نمیذاره تو هیچ جای دیگری بذاری، فقط توی هیچ جایی نمیشه iframe رو قرار داد.

hamedjanam
04-06-2011, 10:25
دوباره سلام :31:

من از این کد امروز استفاده کردم اما یه ایرادی داره وقتی کد قالب رو میزارم داخلش تغییر میکنه!!! کلا به کد یه چیزای دیگه اضافه میکنه و کدهارو همون جوری که هست تحویل نمیده

مثلا این کد قالب اصلیه:

اما وقتی تو باکس قرارش میدوم و آپ میکنم اینطوری میشه:

میدونید جریان چیه ؟؟

m.m.m5651
04-06-2011, 14:32
کل قالب که نه، اون یه تکه ی کد باکس.
میتونین هم تازه توی یه فایل js سیوش کنین و بعد هم با
لینکش بدین به سایتتون.

hamedjanam
04-06-2011, 16:15
نمیدوم یه خورده گیج شدم یعنی منظورت اینه که کل کدهای قالب رو بندازم تو این کد در قسمت قرمز!
<textarea dir="ltr" rows="10" cols="50" readonly="readonly">Your Text</textarea>
بعد با پسوند js آپلود کنم و ادرسشو بزارم تو این ؟؟؟؟
<script type="text/javascript" src="address"></script>
میشه یه خورده مبتدی تر توضیح بدی؟

m.m.m5651
05-06-2011, 21:08
نه، ::::
1) یه فایل با پسوند js ایجاد کین.
2) فایل رو باز کنین و بعد اینا رو بنویسید:

جای code textarea shome bedoone ENTER ya hamoon sare khat raftan همون کدی رو که میخواستین بذارین تو سایت (مثلا کد بنرتون) رو بذارین تو قسمت قرمز بدون اینتر زدن یا اومدن سر خط.
3) فایل رو سیو و در persiangig.com آپلودش کنین.
4)
این کد رو در قسمتی که میخواین باکس ظاهر شه بذارین و جای Address هم آدرس فایل آپلود شده در پرشین گیگ رو بذارین.

---------- Post added at 07:38 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

توصیه در مورد قسمت 3) ' ' ها و پرانتز ها رو پاک نکنین.

hamedjanam
10-06-2011, 10:26
دستت درد نکنه avardeh جان خیلی ممنون البته کار نکرد و مجبور شدم از یه روش دیگه استفاده کنم!
اما یه چیز جالب یاد گرفتنم .
درجای خالی تو کدبا لا کدباکس رو قرار دادم و داخل کد باکی هم درقسمت Your Text کد قالب رو قرار دادم و به صورت یه فایل txt سیوش کردم و آپلودش کردم وقتی از هاستم بازش کردم خیلی جالب بود و تقریبا همونی بود که می خواستم اما یه ایرادی کرد که نتونستم ازش استفاده کنم ! یعنی قسمتهای فارسی داخل باکس مربع مربع میشدو در کل نشد از اون روش استفاده کنم اما در کل برا م جالب بود خیلی ممنون:46:

m.m.m5651
10-06-2011, 15:19
وقتی دارین سیوش می کنین Encoding رو روی utf-8 بذارین.
همین جایی که فایل text رو save as می کنید پایین پنجره ی باز شده یه چیز نوشته ANSI
روی اون کلیک کنید و بعد هم UTF-8 رو بزنید.

hamedjanam
13-06-2011, 23:16
:10:حله !!!!!!!:26::26::26::26:عالی بود دستت درد نکنه از راهنماییات ممنونم دوست من:11:

m.m.m5651
14-06-2011, 16:40
خواهش می کنم :دی

ammar_r2013
01-09-2013, 19:54
سلام: کن در این باکس کدی را که js هست را م یگذارم اما بجای کد را نشون بده خوده ابزار را نشون می ده:n02:

عروس دریایی
02-10-2013, 10:34
عزیزم به حرفشون گوش نکن فقط تو رو گیج می کنند اگه می خوای یک باکس درست کنی که یک دکمه اسکرول بار داشته باشه اینجوری بنویس
<div style="width: 100px;height:100px;overflow: scroll">
همین عزیزم حالا هی بنده خدا رو بپیچونید:n13::n05: