PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آرشیو / اخبار متفرقه و آرشیوی فوتبال داخلی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

vandu
05-04-2009, 17:22
بابا ایشون عجب روی دارد کم نمی اره
با اون مصاحبه ای تو bbc انجام داده می خواهد ؟

مگه چی گفت تو اون مصاحبه؟
همه حرفهاش معقول بود...
اینکه نترسیدو حرفهاش رو زد مگه بده؟

بی باک بی بال
05-04-2009, 17:25
چی گفت زیاد مهم نیست با یک شبک زد دولت ایران مصاحبه کرد است

بردیا
05-04-2009, 17:28
هه هه
چه مسخره
اگه اینطوریه که ملی پوشای بسکتبال توی المپیک رفتن با سرمربی روسیه که یه اسرائیلی بود دست دادن و اظهار دوستی کردن.
هیشکی به اونا چیزی نگفت
ولی همه شروع کردن به حرف زدن علیه قطبی
دلیل درست بیارید علیهش
نه با این چیزا

نادر1368
05-04-2009, 18:07
با یک شبک زد دولت ایران مصاحبه کرد است
حالا شما ببخشید تنها شما نبودی منم احساسات حذب الهی خویش رو جریحه دار یافتم بهتر کوتاه بیاییم.

بی باک بی بال
05-04-2009, 18:22
حالا شما ببخشید تنها شما نبودی منم احساسات حذب الهی خویش رو جریحه دار یافتم بهتر کوتاه بیاییم.
ما که چیزی نگفتیم
شما ببخشد

ehsankalak
05-04-2009, 18:41
اگر یک هزارم پولایی که خرج فوتبالی میشه که پرورده اش امثال کعبی انیشتین هستش!در زیر ساخت ها و نیاز های اساسی کشور صرف میشد الان دیگه نکونام که با سر گل زدن رو بلده و دوتا پاس نمیومد پشت ملت .....ما کرکر بخنده و با داداشای تو تیم ملی کل کل کنه سر فلان ماشین که بدبخت معلم دکتر سرهنگ مملکتش پول تایراشو نداره بخره در ضمن از این عزیزان مالیات گرفته میشود ولی از بازیکنان نه چون پول تو جیبی رو میزنه رقم قراردادش من تا بحال !وای وای! اصلا بحث حسودی و بخل و سایر چرت و پرتا نیست ماشاءالله همه نماز خوانیم ولی تو کشور ما بخوای به یه بازیکنی برای 4 ماه دویست میلیون تومن پول بدی واقعا یه ننگ و ذلت و خواریست و بدبختی فلاکتم روش!دایی نوش جانش باقری نوش جانش همه انشاءالله هزاران نه میلیاردها برابرش پول دربیارن مارم ادم حساب نکنند!این بریتانیای کبیر هیچ خیری واسه ما نداشتن خدا بگم چکارتون نکنه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gmuosavi
07-04-2009, 17:53
به گزارش شبکه ایران، اعضای کمیته تربیت بدنی مجلس ضمن حمایت از مایلی کهن به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان، به مصاحبه انتقادآمیز مجری برنامه تلویزیونی 90 با وی اعتراض کردند.

این کمیته اعلام کرده است:"عادل فردوسی پور حق نقد این مربی ارزشی نظام جمهوری اسلامی را نداشته است و در صورت ادامه این روند بایستی پاسخگوی نوع رفتار خود باشد. در صورت نیاز نیز مسئولان صدا وسیما باید در مقابل نمایندگان توضیحاتی درباره عملکرد برنامه 90 ارائه دهند."

این برای اولین بار نیست که مسوولان اجرایی کشور به نحوه اجرایی برنامه 90 اعتراض دارند، باید دید با توجه به اولتیماتوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی مدیران شبکه سوم سیما در اجرای این برنامه تغییرات لازم را به جا می آورند یا همچنان عادل فردوسی پور به یکه تازی در این عرصه ادامه می دهد؟

omid-p30
07-04-2009, 17:58
عادل دوست داریم.

بی باک بی بال
07-04-2009, 18:01
راست می گه بند خدا اصل مجری یه برنامه ورزشی چه به این حرف ها

aliani
07-04-2009, 18:24
دیشب که حسابی جلوی مایلی کم آورده بود همش سوتی میداد بیچاره مونده بود چی بگه :)

B3HZ@D
07-04-2009, 20:08
ایول به عادل...باید حال این کله گنده ها رو بگیره
کسایی که با ریش و پشم به اینجاها رسیدن و هیچی حالیشون نیست

shahab_f
07-04-2009, 20:12
چی گفت من ندیدم، یکی لطف می کنه مشروح توضیح بده ؟

AmirDanT
07-04-2009, 22:15
.

این کمیته اعلام کرده است:"عادل فردوسی پور حق نقد این مربی ارزشی نظام جمهوری اسلامی را نداشته است و د
واقعا این جوری گفتن؟ :27:

B3HZ@D
07-04-2009, 22:24
شما مثل اینکه خیلی با ریش مشکل داری؟

ghermezeteh
08-04-2009, 03:53
زنده باد مایلی کهن
منتقدینش هیچی *********
زمان اون تیم ملی بهترین بازی هاش رو می کرد و بهترین بازی کنان و تیم ملی تاریخ رو داشتیم
اون بود مردم رو دوباره به فوتبال علاقه مند کرد و باعث شد بعد از 20 سال بریم جام جهانی
و کسی بود که تیم ملی رو به پای سجاده های مردم آورد

edited

B3HZ@D
08-04-2009, 04:35
کی مایلی کهن ایران رو برد جام جهانی که حالا بخواد تکرارش کنه؟
در ضمن یعنی چی تیم ملی رو به پای سجاده های مردم اورد؟
خودت فهمیدی چی گفتی؟
در ضمن کپی کردن مطالبت هم خیلی خوبه

morix_001
08-04-2009, 04:42
سال 96 ... تو بازی آخر ویرا به جاش اومد و همه چیز به اسم ویرا تموم شد !!

morix_001
08-04-2009, 04:55
سال 96 ... تو بازی آخر ویرا به جاش اومد و همه چیز به اسم ویرا تموم شد !!

ghermezeteh
08-04-2009, 05:05
کی مایلی کهن ایران رو برد جام جهانی که حالا بخواد تکرارش کنه؟
خودت فهمیدی چی گفتی؟
در ضمن کپی کردن مطالبت هم خیلی خوبه

تیم ملی رو به پای سجاده های مردم آورد یعنی اون موقع مردم همه عاشق تیم ملی بودن و برای موفقیتش دعا می کردن نذر میدادن و قلبشون واسه این تیم می تپید.و بازی کنان هم غیرت و تعصب داشتن.
ولی برعکس دایی غیرت رو تو بازیکنا از بین برد و مردم رو نسبت به تیم ملی متنفر کرد جوری که من تو یه جمع 20 نفره که داشتم بازی رو میدیدم همه دعا می کردن تیم ملی ببازه!!
در مورد بردن به جام جهانی هم تو پست بالا جواب داده شده.

بی باک بی بال
08-04-2009, 08:26
این اقا هفته ایند میا می گه از تعداد پیام های همه چیز معلوم

rezanew
08-04-2009, 09:53
اتفاقاً تنها مربی که تونست صدمات جبران ناپذیری به تیم ملی بزنه همین ایشون هستند!!! (تاکتیکش اینه که توپ رو از جلوی دروازه خودمن بزنید برسه به روی دروازه اونا شاید به پای یکی خورد رفت تو گل، باور ندارید از بازی بعدی ببینید!)

ارمغان جنون
08-04-2009, 15:48
نقل قول:..

دیروز یک ایمیل تلخ برایم آمد که باخت به عربستان را در ذهنم چندین و چند برابر کرد و داغ دلمان تازه شد، محتوای این ایمیل از این قرار بود (متن داخل گیومه):

(( ترجمه حرف‌های گزارشگر شبکه الریاضیه بعد از گل دوم عربستان:

ای بزرگ آسیا، بزرگ آسیا... الله اکــــــبر (تکرار)... الله علیک سعودی (ایولا به سعودی) ... ای سعودی، ای سعودی سرت را بلند کن ای سعودی... الـــــلـــه،... افتخار عـــرب، افتـــخار عــرب... در سرزمین فارس ها اسب های عرب می درخشند .. در سرزمین فارس ها اسب های سعودی درخـــــشان تـــرند... الـــــلــه..... ای زندگی من،ای (....)، ای سبز (تیم عربستان( ...

از خود ویدیو جالب‌تر بعضی از نظراتی‌ست که زیر ویدیوهاست:

این‌ها را می گذارم که فقط بگم چرا از این‌که به احتمال زیاد به جام‌جهانی نمی رویم ناراحت نیستم و از این‌که به عربستان باختیم ناراحتم....

يستاهلون كل ما يطلبون على هالفتح السني في بلاد الكفر الفارسي و الله فوز اسلامي لان عيال المتعة والفرس بغوها شماته و نصر على السنه و يمكرون و يمكر الله و الله خير الماكرين داشين بقلوب تقيه وهدفهم الفوز لنصرة الدين مو نصر السعوديه وديرة وكاس والانتقام من ابناء المتعة احفاد كسرى

ترجمه: کوتاه بیا!...تنها چیزی که ما سنی‌ها میخواستیم پیروزی در سرزمین کفر فارس هاست و قسم به خودم که اسلام اصلی پیروز میشه بر صیغه و نفس شیطانی فارس‌ها که می‌خوان بر سنی‌ها پیروز بشن.... (آیه قرآن: فکر کردی بر همه حیله می‌زنی بر خدا هم می تونی ... همانا خدا حیله گر ترینست!) پیروزی در قبله افراد معتقد و پاک است... این پیروزی نه فقط برای سعودی بلکه برای دین است ... و این جام انتقامی‌ست از فرزندان کسری (فرزندان خسرو پرویز یا حکومت ساسانی)...

شوفوا الايرانـــــيه عيال الكلببب من قوة الحقـــــــــد يرمون
الطراطيـــــــــع على المنتخـــب ( خرشوهم ) هههههه

این ایرانی های خانواده سگ رو ببین... حرومزاده ها...
آتش بازی برای تیم مون (که جرشون دادند) هههه ))

تف به این فوتبال کثیف و عرب های سعودی بی همه چیز...

omid-p30
08-04-2009, 16:25
شنیدن کی بود مانند دیدن. ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر دو لینک یکی هست با حجم و فرمت مختلف

3gp 1.5 mb

wma 4.5 mb

بردیا
08-04-2009, 17:47
آقا اینارو نزارید اعصاب آدم بیشتر خورد میشه
به امید صعود به هر قیمتی

*Necromancer
08-04-2009, 17:57
اینا رو یکی نشون فوتبالیسای غیورمون بده!

MORINIO
08-04-2009, 19:16
این کمیته اعلام کرده است:"عادل فردوسی پور حق نقد این مربی ارزشی نظام جمهوری اسلامی را نداشته است و در صورت ادامه این روند بایستی پاسخگوی نوع رفتار خود باشد. در صورت نیاز نیز مسئولان صدا وسیما باید در مقابل نمایندگان توضیحاتی درباره عملکرد برنامه 90 ارائه دهند."

:2::2::2::2::2::2:

halflife g
08-04-2009, 22:06

احسنت افرین گل گفتی

s2010
08-04-2009, 22:31
بهتربودبگی بی غیرتمون:41:

resident_evil
09-04-2009, 00:38
واقعا براي خودم متاسفم كه همچين تيم فوتبال بي غيرتي دارم كه جلو بيش از 100هزارتا اونجوري تحقير شدن و باعث تحقير يه ملت شدن !!! اي كاش به جاي درست كردن موشون يكم غيرت به خرج ميدادن !!! اي كاش يه مربيه احمق نداشتيم كه 2تا تعويض بلد نيست بكنه !!!

sia-saketi
09-04-2009, 01:02
ضمن تائید پست بالایی... باید بگم که شدیداً از عادل فردوسی پور و برنامه ی 90 حمایت می کنم! و خیلی هم ازشون خوشم میاد!

mohsentanha
09-04-2009, 01:06
شما چرا با چهارتا اراجیف اعصبانی میشین (البته خودم خیلی بهشون فحش دادم)
بعد این:

یه قرآن: فکر کردی بر همه حیله می‌زنی بر خدا هم می تونی ... همانا خدا حیله گر ترینست!
تو کدوم سوره نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخه خنده داره اینا میرن جام جهانی بعد مثل دوره قبل می خوان بازیه اول 8 تا گل بخورن بعد هم برگردن تو طویله هاشون
ای که چقدر از کشورهای عربی بدم میاد از دبی گرفته تا کویت ومصر و........

B3HZ@D
09-04-2009, 01:33
ضمن تائید دو مطلب بالا باید بگم که همینجا عدم حمایت خود را از مایلی کهن اعلام می کنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-04-2009, 01:36
سلام دوستانِ عزیز

:20:

دوستانِ گلم ، نه با یه گل بهار میاد ونه به حرفِ گربۀ سیاه بارون.

به یاد داشته باشین که همه جایِ دنیا هم ادم خوب هست هم آدمِ بد .

تو تمامِ کشورهایِ دنیا کلانتری و دادگاه و زندان هست . مگه نه ؟

من سالهاست که با عدۀ زیادی از همسایه هایی عرب زبانمون زندگی میکنم.

بعضیاشون خیلی خوبن . بعضیاشون نه .

درست مثل ایرانِ خودمون که همه جور آدمی توش هست . مومن - با خدا - خوب - مهربون - با معرفت - فدا کار - بد - نا مرد - خود خواه - خائن - وطن فروش - کافر - دزد و غیره

همه جای دنیا همینجوره .

انسانهایِ خوب و بد در همه جایِ زمینِ خدا منتشر هستند -

کسانی هستند که تو مکۀ مکرمه جیب بری میکنند . کسانی هم هستند که تو کثیف ترین شهرهایی دنیا با شرف و عفت زندگی میکنند .

منظورم از این حرفها اینه که اهمیتی ندین به حرفِ چند تا آدم که فقط میتونیم بگیم خدا هدایتشون کنه قبل از اینکه فرصتشون در دنیا تموم بشه و برگردند به سمت خدا برایِ حسابرسیِ اعمالشون

من اینجا فوتبال رو با عده زیادی از دوستام که اهل عربستان و کشورهای دیگۀ عربی بودند دیدیم .

نه کسی به کسی معذرت میخوام فحش داد نه این مسائل پیش اومد

دوستانِ گلم دنیا مثلِ یه ترازو هست ( ترازویِ دو کفه ) .

آیا میشه که دو کفۀ ترتزو با هم بره بالا ؟؟؟؟؟ مسلماً نه .

برایِ اینکه یه کفه بره بالا باید کفۀ دیگه بیاد پایین

برای اینکه کسی ببره باید یکی ببازه . برای اینکه یکی نفع کنه دیگری باید ضرر کنه .

فوتبال هم از این قانونِ الهی مستثنی نیست . برای اینکه یه تیم ببره باید یه تیم ببازه .

ما هم خیلی برد داشتیم و باخت هم داشتیم

خب اینبار باختیم .

مگه بچه هایِ ما این قدرت رو دارند که همیشه ببرند؟؟؟؟

اگه اینطور بود که ما همیشه مقامِ اول دنیا رو داشتیم .

فوتبال یعنی برد و باخت

نوبت بردِ ما هم میشه إن شاء الله .

دائماً یکسان نباشد حالِ دوران

DANIAL_2000
09-04-2009, 02:02
اینا حرفایه یه مشت عرب وهابیه عقب موندست که مایه ننگ اسلامن و از زور نفرت و کینه نسبت به ایران دارن فوت میشن خوشبختانه.... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا رو بخونید تا با اسلام اینا بیشتر آشنا بشید!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دل تنگم
09-04-2009, 03:10
سلام دوستان گرامی و روشنفکر...

من هم از طرفداران پر و پاقرص عادل فردوسی پور و برنامه نود هستم... اما بد نیست نگاهی بی طرفانه به نقد زیر هم بیاندازید

موفق و برقرار باشید

__________________________________________________ ____________________

1- این اولین اشتباه بزرگ عادل فردوسی پور بود در همه آن سال‌هایی که برنامه‌اش را با علاقه تماشا می‌کردیم. وقتی محمد مایلی‌کهن, خوشحال و خرم و خندان, مست از نشستن شاهین اقبال بر شانه‌هایش، بلند شد و آمد استودیوی برنامه نود و فردوسی‌پور انگار که بخواهد به خاطر این شادی مجازاتش کند؛ تصمیم گرفت حالش را بگیرد.

2- تا پیش از این برنامه 90 این هفته, همانی بود که انتظارش را داشتیم. با صحنه‌هایی که نشانه و شاهدی بر دنیای امروز ما بود. با مدیر آمبولانسی که وقتی ابومسلم زنگ زد، آژیر آمبولانس‌اش را در ورزشگاه روشن کرد، و یکی از مسئولان تیم که پرید تیمش را تشویق کند و در چمن زمین خورد, و حرف‌های از کنترل خارج شده فیروز کریمی که گفت اگر بازیکنش کسی را کتک زده و طرف خبرنگار نبوده، حق داشته و تازه تشویقش هم می‌کند. بعد هم که سخنگوی فدراسیون در برنامه حاضر شد و فردوسی‌پور مثل همیشه کوشید تا تناقض‌های حرف‌ها و پیچیدگی‌های حرفه‌ای و رفتاری طرف را رو کند. تا این جا برنامه همانی بود که انتظارش را داشتیم. که در تمام این سال‌ها به آن دل سپرده بودیم. آینه‌ای برای جامعه‌مان و مثل همیشه یک ترازوی دقیق و حساس برای نقد.

3- مشکل اما همان طور که گفتم، وقتی بود که محمد مایلی‌کهن, سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران جلوی دوربین فردوسی‌پور نشست. فردوسی‌پور البته اشتباه نکرده بود. انتخاب مایلی‌کهن به عنوان سرمربی تیم، برای بسیاری از هواداران تیم ملی ایران ناامیدکننده بود. انتظارش را نداشتند و یک بازگشت به عقب به حساب می‌آمد. و از این به بعد بود که فردوسی‌پور با تکیه بر پشتوانه مردمی‌اش کوشید تا مایلی‌کهن را تحقیرش کند. شادیش را ندید، یا کوشید در میانه این شادی کودکانه از او حرف بکشد. که به گوشش برساند که ملت از انتخابش خشنود نیستند. که لایق این مقام نیست. و خوشحالی، عین برف دم عید از صورت مایلی‌کهن شسته و روبیده شد. غبار غم بر صورتش نشست و تلاش کرد از خودش دفاع کند. پس گفتگویی آغاز شد که هیچ کدام از دو طرف بحث، حالت متعادلی نداشتند. حال شان خوب نبود. پرت و پلا زیاد گفتند. فردوسی‌پور سؤالی را که باید از رؤسای فدراسیون می‌پرسید، با مایلی‌کهن بیچاره مطرح کرد. گفت می‌داند چرا انتخاب شده، و این که مردم این را نمی‌خواهند.

4- عادل فردوسی‌پور و برنامه‌اش این روزها برای ما خیلی مهم اند. پنجره‌ای باز و بی تعارف با جهان ما و جامعه ما. صادق و صمیمی و البته دراماتیک. پس حق چنین اشتباه‌های فاحشی را ندارد. نباید با تکیه بر این اقبال عمومی و توجه نخبگان, از تریبونش برای آزار دادن یک نفر استفاده کند. به این سادگی نباید حرام شود.

5- من به این چیزها اعتقاد دارم. عادل دل مایلی‌کهن را شکست. نامردی کرد. نتیجه اش این که کلی سوتی داد. اسپانیا و آلمان را با هم قاطی کرد. مایلی‌کهن مربی محبوب ما هم نیست. ولی زمان، زمان تبریک گفتن به او بود. باید در خوشحالی‌اش شریک می‌شدیم. این سؤال‌ها باید از مسئولان فدراسیونی می‌شد که هر دقیقه حرفی می‌زنند و دلیل وجودی‌شان معلوم نیست. برای عادل همان یک سؤال از سرمربی جدید تیم ملی بس بود: آیا انتخاب شما به عنوان سرمربی تیم، تنها توسط فدراسیون بوده؟ تا مایلی‌کهن پاسخ بدهد که نه فقط او، هیچ کدام از مربی‌های قبلی تیم ملی هم این چنین انتخاب نشده‌اند.

منبع: سینمای ما - امیر قادری

*Necromancer
09-04-2009, 03:40
اخه خنده داره اینا میرن جام جهانی بعد مثل دوره قبل می خوان بازیه اول 8 تا گل بخورن بعد هم برگردن تو طویله هاشون
ای که چقدر از کشورهای عربی بدم میاد از دبی گرفته تا کویت ومصر و........

"مکرو و مکر الله و الله خیر الماکرین" یا یه همچین چیزی! اسم سوره شم نمی دونم!

بهتربودبگی بی غیرتمون
من گفتم فوتبالیست های غیورمون کنایه زدم! واسه ما جوونا همه چیزو بایس توضیح داد؟:31:

بی باک بی بال
09-04-2009, 06:58
جواب این عادل فقط دایی بلد بود بدهد

بی باک بی بال
09-04-2009, 07:52
ای بابا چرا این مثل اینقدر گنده می کنید
ما صود می کنیم

ارمغان جنون
09-04-2009, 09:57
این مایلی کهن یه جورایی بوی احمدی .. رو میده.

masoudtr
09-04-2009, 10:06
وقتی مایلی کهن تیم را بگند کشید میفهمید عادل درست میگه

vorojax
09-04-2009, 10:42
سلام.
گیرا همش الکی عادل همیشه سر جاش هست توپ کارش رو انجام میده!

shahab_f
09-04-2009, 10:50
عادل مگه چی گفت؟ من ندیدم، یکی لطف می کنه مشروح توضیح بده ؟
خب یکی بگه چی گفته؟

halflife g
09-04-2009, 12:24
ای بابا چرا این مثل اینقدر گنده می کنید
ما صود می کنیم

اولا احتمال صعود کمتر از 5 درصد هستش ما با عربستان تو پایتخت خودمون نتونستیم مساوی کنیم چطور میتونیم تو پایتخت دو تا کره اونا رو ببریم؟؟؟؟:13:

تازه اگه صعودم کنیم بالاخره این حرفا رو عربستانیها به ما زدن رفت تموم شد

ROOTKIT
09-04-2009, 20:48
رئیس كمیته انضباطی: تبانی میان دو استقلال را بررسی می کنیم

رئیس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: ادعای صورت گرفته درباره تبانی میان استقلال تهران و استقلال اهواز را بررسی می کنیم.
در پی ادعای دو تن از بازیكنان سابق باشگاه استقلال درباره تبانی با امیر قلعه نوعی كه سال 81 هدایت استقلال اهواز را برعهده داشت "مجتبی شریفی"در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر گفت: این موضوع را شنبه بررسی خواهیم كرد.

رئیس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاكید كرد : تنها برای اثبات این موضوع فقط حرف كافی نیست و این افراد برای سخنان خود باید دلیل هم مطرح كنند.

شریفی گفت : رسیدگی به این موضوع بسیار سخت است و از لحاظ حقوقی باید رسیدگی دقیقی به آن شود .

رئیس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ادامه داد : در روز های آینده با دعوت از طرفین این موضوع را بررسی خواهم كرد .

WaTeRsTyLeR
09-04-2009, 21:02
با این کارا سوم نمیشید

eblis_boy1386
10-04-2009, 00:11
وقتی خوشحالی روی صورت مایلی‌کهن ماسید؛
بزرگ‌ترین اشتباه عمر حرفه ای فردوسی‌‌پور

1- این اولین اشتباه بزرگ عادل فردوسی پور بود در همه آن سال‌هایی که برنامه‌اش را با علاقه تماشا می‌کردیم. وقتی محمد مایلی‌کهن, خوشحال و خرم و خندان, مست از نشستن شاهین اقبال بر شانه‌هایش، بلند شد و آمد استودیوی برنامه نود و فردوسی‌پور انگار که بخواهد به خاطر این شادی مجازاتش کند؛ تصمیم گرفت حالش را بگیرد.

2- تا پیش از این برنامه 90 این هفته, همانی بود که انتظارش را داشتیم. با صحنه‌هایی که نشانه و شاهدی بر دنیای امروز ما بود. با مدیر آمبولانسی که وقتی ابومسلم زنگ زد، آژیر آمبولانس‌اش را در ورزشگاه روشن کرد، و یکی از مسئولان تیم که پرید تیمش را تشویق کند و در چمن زمین خورد, و حرف‌های از کنترل خارج شده فیروز کریمی که گفت اگر بازیکنش کسی را کتک زده و طرف خبرنگار نبوده، حق داشته و تازه تشویقش هم می‌کند. بعد هم که سخنگوی فدراسیون در برنامه حاضر شد و فردوسی‌پور مثل همیشه کوشید تا تناقض‌های حرف‌ها و پیچیدگی‌های حرفه‌ای و رفتاری طرف را رو کند. تا این جا برنامه همانی بود که انتظارش را داشتیم. که در تمام این سال‌ها به آن دل سپرده بودیم. آینه‌ای برای جامعه‌مان و مثل همیشه یک ترازوی دقیق و حساس برای نقد.

3- مشکل اما همان طور که گفتم، وقتی بود که محمد مایلی‌کهن, سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران جلوی دوربین فردوسی‌پور نشست. فردوسی‌پور البته اشتباه نکرده بود. انتخاب مایلی‌کهن به عنوان سرمربی تیم، برای بسیاری از هواداران تیم ملی ایران ناامیدکننده بود. انتظارش را نداشتند و یک بازگشت به عقب به حساب می‌آمد. و از این به بعد بود که فردوسی‌پور با تکیه بر پشتوانه مردمی‌اش کوشید تا مایلی‌کهن را تحقیرش کند. شادیش را ندید، یا کوشید در میانه این شادی کودکانه از او حرف بکشد. که به گوشش برساند که ملت از انتخابش خشنود نیستند. که لایق این مقام نیست. و خوشحالی، عین برف دم عید از صورت مایلی‌کهن شسته و روبیده شد. غبار غم بر صورتش نشست و تلاش کرد از خودش دفاع کند. پس گفتگویی آغاز شد که هیچ کدام از دو طرف بحث، حالت متعادلی نداشتند. حال شان خوب نبود. پرت و پلا زیاد گفتند. فردوسی‌پور سؤالی را که باید از رؤسای فدراسیون می‌پرسید، با مایلی‌کهن بیچاره مطرح کرد. گفت می‌داند چرا انتخاب شده، و این که مردم این را نمی‌خواهند.

4- عادل فردوسی‌پور و برنامه‌اش این روزها برای ما خیلی مهم اند. پنجره‌ای باز و بی تعارف با جهان ما و جامعه ما. صادق و صمیمی و البته دراماتیک. پس حق چنین اشتباه‌های فاحشی را ندارد. نباید با تکیه بر این اقبال عمومی و توجه نخبگان, از تریبونش برای آزار دادن یک نفر استفاده کند. به این سادگی نباید حرام شود.

5- من به این چیزها اعتقاد دارم. عادل دل مایلی‌کهن را شکست. نامردی کرد. نتیجه اش این که کلی سوتی داد. اسپانیا و آلمان را با هم قاطی کرد. مایلی‌کهن مربی محبوب ما هم نیست. ولی زمان، زمان تبریک گفتن به او بود. باید در خوشحالی‌اش شریک می‌شدیم. این سؤال‌ها باید از مسئولان فدراسیونی می‌شد که هر دقیقه حرفی می‌زنند و دلیل وجودی‌شان معلوم نیست. برای عادل همان یک سؤال از سرمربی جدید تیم ملی بس بود: آیا انتخاب شما به عنوان سرمربی تیم، تنها توسط فدراسیون بوده؟ تا مایلی‌کهن پاسخ بدهد که نه فقط او، هیچ کدام از مربی‌های قبلی تیم ملی هم این چنین انتخاب نشده‌اند.
منبع:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iman_s
10-04-2009, 02:08
مایلی اول خودش شروع کرد.میخواست بگه از عادل هم میشه انتقاد کرد گیر داده بود به کفپوشهای استودیو.
وقتی عادل میگفت ما این مشکلات رو میدونیم و قبول میکنیم به عادل میگفت دیدی جنبه انتقادپذیری رو نداری ولی وقتی عادل بهش میگفت نتایج ضعیفی گرفته زمین و آسمان رو به هم میدوخت و میگفت عادل اشتباه میکنه.
میگه تیم ملی امید نتایجش خوب بوده و فقط به خاطر فوت برادر کاظمیان نتونسته صعود کنه.آخه یکی نیست بهش بگه تو که مربی و همه کاره تیم بودی چرا نتونستی تیم رو جمع کنی.
این همون مربی هست که وقتی امیر حسین صادقی تازه به لیگ اومده بود و خیلی خوب کار میکرد از تیم ملی امید خطش زد و دلیلشو شنیدن صدای تاس و تخته از درون اتاقش اعلام کرد و روحیه یک بازیکن رو در ابتدای کار خراب کرد.

ehsan-totti
10-04-2009, 02:35

یه جورایی مثه پول نفت که اومد تو سفره های مردم دیگه :31::31:
حالا این همه حرف زد گیر نده دیگه :31:

Fusi0n
10-04-2009, 10:35
پاک بشه پاک بشه پاک بشه

بردیا
10-04-2009, 11:11
با این کارا سوم نمیشید

افراد منتسب به خودتون این حرفو زدن
به ما چه ربطی داره که این حرفو میزنی آخه؟

ارمغان جنون
10-04-2009, 11:35
گند تبانی امسال کی در میاد سال 95!!؟

ali_manutd_2007
10-04-2009, 11:40
فكر كنم اين رئيس كميته انضباطي از مريخ اومده و با واقعيت‌هاي فوتبال ايران آشنايي نداره . اين جريان تباني يكي از چيزاي كوچيكه فوتبال ماست ...

MoJtaBa.R
10-04-2009, 12:04
هميشه همين طوره

يه وقتايي آدم به جاي استفاده سو ء استفاده ميکنه

momkhbpsp
10-04-2009, 12:10
کمیک استریپ

خبر:
عادل فردوسی پور معروف به عادل نود و باندش که قصد بر اندازی ورزشی را داشتند متلاشی شد!
مدیر شبکه سه فعالیت عادل فردوسی پور در آن شبکه را تکذیب کرد!
یک منبع آگاه:عادل فردوسی پور مدارک محرمانه تیم ملی را در اختیار آمریکا قرار می داد!
عادل فردوسی پور در راه زندان به دلیل سرما خوردگی درگذشت!

منبع:

Elendil1
10-04-2009, 12:44
خيلي با حال بود دمت گرم...

Kasra 91
10-04-2009, 12:51
ولی عادل حق داشت که مایلی کهن رو بهش گیر داد
تو سایت پرسپولیس نیوز کامنت یکی جالب بود می گفت مایلی مثلا فکر میکرد جنبه انتقاد پئیریش بالاس امد سر به سره عادل گذاشت درباره کفپوشو لیوان خالیو بیرون رفتن عال موقع نشون دادن فوتبال حرف میزد عادل هم بدون هیچ مشکلی توضیح میداد یعنی مایلی کهن از اول شروع کرد عادل هم امد که حالشو بگیره تا مایلی کهن میومد یه چیزی میگفت ,عادل میومد انتقاد کنه یا سوال ازش بپرسه مایلی کهن هی بهش بر میخورد یا میرفت 13 سال پیش یا هم میگفت وسط حرفم نپر
من که حق رو با عادل میدونم

bleu2u4u
10-04-2009, 12:51
تیتر زرد!!!

بردیا
10-04-2009, 12:59
وقتی علنی میشه چاره ای برای نشون دادن واکنش براشون نمیمونه

rezanew
10-04-2009, 13:09
تبانی تو داربی کی صداش در میاد!!؟

nafas
10-04-2009, 13:10
گند تبانی امسال کی در میاد سال 95!!؟

آره دلمون خواست به همه تیما گفتیم بزارن 5 تا بزنیمشون
زور داره
پولم داره
تو هم تیمت عرضه داره برو ببر

vahid78
10-04-2009, 13:28
دمت گرم داداش باحال بود

بردیا
10-04-2009, 13:38
تبانی تو داربی کی صداش در میاد!!؟
اون درنمیاد چون اونجوری پای کلی مقام کشیده میشه وسط

ali_ranger22
10-04-2009, 14:19
جالب بود ! ولی تیتر تاپیک بد هستش !!

ali_ranger22
10-04-2009, 14:20
دیگه این چیزا عادی شده تو مملکت ما !

ali_ranger22
10-04-2009, 14:25
وقتی هممون انتخاب مایلی رو کار اشتباهی می دونیم همون بهتر که حالش گرفته بشه

resident_evil
10-04-2009, 14:43
جالب بود !! تيتر يه جوريه آدم فكر ميكنه واقعيت داره :ي

MoHaMaD ZaNd
10-04-2009, 14:58
راست ميگه منم فكر كردم بيچاره رو دستگير كردن !!!

B3HZ@D
10-04-2009, 15:14
دستت درد نکنه
خیلی باحال بود

B3HZ@D
10-04-2009, 15:29
من که هیچ وقت از این مایلی کهن خوشم نیومد
ایول به عادل که تو پوزی بهش زد و حالش رو گرفت

amir_oyama
10-04-2009, 15:51
درست یادم نیست کی بود
ولی یه بار استقلال اهواز مانع قهرمانی تهرانیها شد
همین چند سال پیش بود

hosseinmusicmaster
10-04-2009, 16:05
به نظرم زیادی بزرگش کردن
اینقدر هم تیترهای فضایی نزنین !

sudotux
10-04-2009, 16:33
خیلی جالب بود , مرسی :40:

MOHAMMAD_SAT
10-04-2009, 16:48
باحال بود ولی نام تاپیک رو ویرایش کنی بهنره

masoudtr
10-04-2009, 16:54
ایول خیلی خوب
چرا اینجا تشکر ندارد؟

MOHAMMAD_SAT
10-04-2009, 17:18
چون تشکردونش پاره شده

ارمغان جنون
10-04-2009, 17:46
اره شما راست می گید
شما بدبختها که برای سومی تلاش می کنید باید .... باشید

من منظورم معضل کل فوتبال ایران بود
نه فقط پرسپولیس و استقلال

بی باک بی بال
10-04-2009, 18:02
در ضمن استقلال اهواز سال 81 تو لیگ نبود

ehsankalak
10-04-2009, 18:09
طنز باحالي بود !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Soldier Pose
10-04-2009, 18:14
خیلی باحال بود :دی

momkhbpsp
10-04-2009, 18:17
جالب بود !! تيتر يه جوريه آدم فكر ميكنه واقعيت داره :ي

باحال بود ولی نام تاپیک رو ویرایش کنی بهنره

آخه 2 تا دلیل داشت که عوض نکردم
1. آدم رو وادار میکرد ببینه چی شده و وارد بشه و هدف از تیتر همین بوده
2.دست بردن به مطلب که حق نویسنده زیر پا گذاشته می شد

اما در کل دوستان نامش رو با اضافه کردن (طنز) تغییر دادن
مرسییییی

momkhbpsp
10-04-2009, 18:26

alex110
10-04-2009, 18:32
خيلي با حاله دمت گرم

momkhbpsp
10-04-2009, 18:32
باید منتظر حمله ها به این مجله باشیم
البته قبلا هم از این عکس ها رو مجله انداخته بود
یکی از مسئولان این مجله از اقوام حداد عادل هست
تو خود مجله صفحات اول اسمش هست

aliani
10-04-2009, 18:42
چیزی که معلوم بود و اکثرا بهش اذعان میکنن این بود که بیشتر حال عادل گرفته شده بود تا مایلی دلیلشم چند تا سوتیی که تو برنامه داشت و اینکه حالش بعد صحبتهای مایلی عوض شد و اون عادل همیشگی که کم نمیاره نبود .
حالا شما میگین حال مایلی گرفته شد ؟!!!

Majid393
10-04-2009, 19:19
قلعه‌نويي:
اصولگرا هستم
رفتار با علي دايي درست نبود
شايعه‌ي تباني را براي گرفتن قهرماني از استقلال ساختند

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: به صعود استقلال به مرحله بعدي ليگ قهرمانان آسيا شك نكنيد.

به گزارش ايسنا، امير قلعه نويي پيش ازتمرين امروز استقلال در رابطه با شكست استقلال از ام صلال گفت: ما شانس داشتيم كه حتي يك امتياز كسب كنيم اما متاسفانه هم بدشانسي و هم مشكل داوري ما را از گرفتن يك امتياز محروم كرد.

قلعه نويي ادامه داد: من به شما قول مي‌دهم و شك نكنيد كه ما به دور دوم صعود خواهيم كرد چرا كه اين سه بازي تجربه بسيار خوبي براي ما بود و فكر مي‌كنم بازيكنان ما با خاصيت فوتبال آشنايي كامل پيدا كردند.

وي گفت: بايد قبول كنيم كه گروه و قرعه ما بسيار سخت بود و ما دو بازي را بيرون از خانه انجام داديم و هر دو تيم هم تيم‌هاي بسيار قدري بودند اما باز هم اعلام مي‌كنم كه در صعود ما به دور بعد شك نكنيد.

سرمربي استقلال در خصوص وضعيت اين تيم در ليگ برتر گفت: با توجه به شرايط موجود ما الان يكي از كانديداهاي قهرماني هستيم اما بايد به ياد بياورم كه در سال گذشته و در پايان ليگ ما رتبه سيزدهم را در جدول داشتيم كه توانستيم با كمك مديريت، هيات مديره و بازيكنان و با حمايت تماشاگران خود امسال را با موفقيت پشت سر گذاشته و شما الان شاهد هستيد كه تيم ما در صدر جدول ليگ قرار دارد و من اعتقاد دارم كه قهرماني ما به خود ما بستگي دارد چرا كه اگر بخواهيم غفلت كرده و مغرور شويم مطمئن باشيد كه اين جايگاه را از دست خواهيم داد.

وي در خصوص بازي با فولاد خوزستان نيز گفت: بازي با فولاد بازي بسيار سختي است، خوزستان مهد فوتبال ايران است و فكر مي‌كنم كه تيم فولاد به رهبري مجيد جلالي در اين مدت بسيار خوب عمل كرده و توانسته طي اين مدت بسيار موفق عمل كند. اما با توجه به اينكه ما راهي تا قهرماني در پيش نداريم به امتياز اين بازي نياز داشته و اميدوار هستم كه بتوانيم اين بازي را با پيروزي پشت سر گذاشته و يك گام به قهرماني نزديك شويم.

سرمربي تيم استقلال در خصوص وضعيت تيم ملي و سرمربي جديد تيم ملي گفت: حالا كه تيم ملي سرمربي خود را پيدا كرده فكر مي‌كنم كه ديگر نيازي به اين صحبت‌ها نباشد، در حال حاضر تنها چيزي كه براي من بسيار مهم است قهرماني تيم استقلال و موفقيت اين تيم در ليگ برتر است.

وي ادامه داد: دعا مي‌كنم كه هر كس به تيم ملي مي‌آيد و سرمربي تيم ملي مي‌شود با او برخورد بسيار مناسب داشته باشيم. يادم مي‌آيد زماني كه علي دايي سرمربي تيم ملي شد او را با به به و چه چه آورديم اما متاسفانه با اه اه از تيم ملي بيرون انداختيم، من خود يكي از منتقدان علي دايي بودم، اگرچه او را بسيار دوست دارم و يك دوست خوب براي خود مي‌دانم اما اعتقاد دارم كه نبايد با او اينگونه برخورد مي‌كرديم. چرا ما به مربيان تيم ملي اين طور برخورد مي‌كنيم و اين قدر زود و با يك باخت آن‌ها را كنار مي‌گذاريم چرا به آن‌ها زمان نمي‌دهيم تا بتوانند در تيم ملي با آرامش به كار خود پايان دهند، چرا اين قدر نتيجه‌گرا شديم و نمي‌گذاريم كه يك مربي در طي يك مدت طولاني در تيم ملي ماندگار شده و برنامه‌هاي خود را مو به مو اجرا كند. زماني كه من به تيم ملي آمدم متاسفانه وضعيت بسيار بغرنجي در فوتبال ما بود، حتي از داشتن يك رييس فدراسيون فوتبال نيز محروم بوديم، زمان من 18 بازي براي تيم ملي انجام شد اما من را به خاطر يك باخت آن هم در ضربات پنالتي از كار بركنار كردند. آيا در تمام دنيا با سرمربي تيم ملي خود اينگونه رفتار مي‌كنند، مگر "كلينزمن" در بازي اول خود كه مربيگري تيم آلمان را پذيرفت پنج گل نخورد اما او ماندگار شد و توانست با موفقيت به كارش ادامه بدهد.

وي ادامه داد: من براي سرمربي جديد تيم ملي آرزوي موفقيت كرده و اميدوارم كه ايشان در كار خود موفق بوده و وي را نيز مانند بقيه با يك باخت از كار بركنار نكنند.

قلعه‌نويي درباره اينكه آيا مربي خارجي بهتر است يا داخلي، گفت: به اعتقاد من مربي خارجي بسيار خوب است اما بايد بستر آن نيز در فوتبال فراهم باشد تا بتواند با ‌آرامش كامل كار خود را انجام دهد.

وي در خصوص اينكه آيا تيم ملي به دور بعد صعود خواهد كرد يا خير، گفت: من هم مثل تمامي مردم ايران اميدوار هستم كه تيم ملي كشورم به دور بعد صعود كند اما با توجه به شرايط موجود اگر اتفاقي غير از اين هم رخ بدهد نبايد اين را از چشم سرمربي جديد ببينيم.

به گزارش ايسنا، قلعه‌نويي در خصوص مجتبي جباري نيز گفت: مجتبي جباري از بازيكنان خوب فوتبال ايران است كه فكر مي‌كنم هر ده سال يكبار فوتبال ايران نظير آن را خواهد ديد، ما طي جلسه‌اي كه با مجتبي جباري داشتيم با او صحبت كرده و توضيحات لازم را به او داديم، جباري هم توجيه شد و شما مي‌بينيد كه با آرامش كامل در حال تمرين بوده و مطمئن باشيد كه براي موفقيت استقلال از جان خود مايه خواهد گذاشت.

وي افزود: جباري بايد درك كند كه به استقلال ياري برساند، مردم او را دوست دارند و اين بازيكن مي‌تواند بيشتر از اين‌ها در خدمت فوتبال ايران باشد، در هر صورت من فردي اصولگرا هستم و در اجراي كارهايم نيز اصول را رعايت مي‌كنم. به هيچ عنوان قصد ندارم با مجتبي جباري لجبازي كنم اما اصول خود را زير پا نخواهم گذاشتم.

قلعه‌نويي ادامه داد: زماني كه در مس كرمان بودم در آستانه بازي با پرسپوليس اتفاقي افتاد كه يك بازيكن را اخراج كرده و تا زماني كه در مس بودم او را بازنگردانم، البته اين بحث به جباري ارتباطي ندارد و اتفاقاتي از اين قبيل پيش مي‌آيد. در هر صورت من با او صحبت كردم و اطمينان دارم مجتبي مانند گذشته كه يكي از اركان قهرماني استقلال بوده است اين بار هم به قهرماني تيم ما كمك خواهد كرد.

امير قلعه‌نويي درباره مسائل اخير مطرح شده در خصوص شايعه تباني در يكي از بازي‌هاي چند سال پيش استقلال تهران و استقلال اهواز نيز گفت: اين موضوع از طرف يكي از استقلالي‌هاي قديم عنوان شده است و من حاضرم دست خود و دو بچه‌ام را بر روي قرآن بگذارم كه يك درصد اين حرف‌ها درست نيست. همه امير قلعه‌نويي را مي‌شناسند و چطور مي‌شود كه يك مربي در سال اول مربيگري خود چنين كاري را انجام دهد، اين حرف‌ها به شفيع‌زاده و مردم شهيدپرور خوزستان نمي‌چسبد.

قلعه‌نويي ادامه داد: ماجرا از زماني آغاز شد كه زرينچه به مدرسه فوتبال من آمد و گفت مي‌خواهم در كنار تو روي نيمكت استقلال بنشينم، من جاي ديگري را ندارم و مي‌خواهم در كنار تو باشم كه من با قريب و پورحيدري در اين باره صحبت كردم اما آن‌ها قانع نشدند.

وي ادامه داد: در آن سالي كه دوستان مدعي تباني هستند قريب به كادرفني استقلال گفته بود اگر مي‌خواهيد فصل آينده هم بر روي نيمكت تيم استقلال باشيد بايد استقلال اهواز را شكست دهيد، حال چگونه اين افراد مي‌گويند كه در مقابل تيم ما با تباني شكست خورده‌اند. اين ماجرا براي سالها‌ پيش است و اگر چنين اتفاقي واقعا رخ داده چرا اين افراد در همان زمان حاضر نشدند موضوع را افشا كنند و اكنون پس از سال‌ها در آستانه قهرماني استقلال ياد اين حرف‌ها افتادند.

سرمربي استقلال تهران گفت: تصور مي‌كنم اين حرف‌ها جوسازي است و براي تاثير گذاشتن در روند قهرماني استقلال است اما من همواره پاك زندگي كردم و نان پاك خوردم، تمامي اين مسائل كذب محض است و ‌آن‌ها را رد مي‌كنم. مي‌توانيد از ملاحي و رمضاني سوال كنيد تا مشخص شود من تا چه اندازه به فوتبال پاك اعتقاد دارم.

معین طلا
11-04-2009, 00:05
آقا خیلی واضح و مشخص هستش که عادل در کل کم آورد جلو مایلی- اینو فکر میکنم خود عادل هم قبول داشته باشه...
این دلیل نمیشه که شما از یکی خوشتون میاد همش حقو بدین به اون...منم خودم عادلو خیلی دوسش و قبولش دارم خیلی حالیشه ولی حق در این ضمینه یه چیز بدیهیه...

بی باک بی بال
11-04-2009, 09:39
اخرین راهی که به فکرشون رسیده

shahrokh_sib
11-04-2009, 09:50
من از اول این بحث نبودم ، ولی تبانی 100% درسته البته به نظر من...

الانم داره انجام میشه....

البته من فقط استقلال رو نمیگم....

bleu2u4u
11-04-2009, 11:01
درست یادم نیست کی بود
ولی یه بار استقلال اهواز مانع قهرمانی تهرانیها شد
همین چند سال پیش بود

زیاد به مغزت فشار نیار استقلال اهواز 2 بار با تبانی با تیمهای پاس و فولاد مانع قهرمانی استقلال شد
یه جورایی مرامشون رو نشون دادن .وقتی اونا احتیاج به امتیاز داشتن چون ماها اونا رو با خودمون از یه خونواده
دونستیم بهشون یه حالی دادیم ولی وقت نشون دادن اونا که شد به جای اینکه بیان با تمام وجود جلوی حریفهای استقلال بازی کنن باهاشون تبانی کردن :41:

m2stech
11-04-2009, 12:05
توضيح همشهری جوان درمورد"مرحوم مقتول علی دایی"

در اين ميان هرچند در پرونده به خصوصيات اخلاقي دايي پرداخته شده و سرمربي تيم ملي به عنوان يكي از مسوولان ماجرا معرفي شده است اما...

مسئولان هفته نامه همشهری جوان با توجه به انتشار عكس روی جلد شماره 206 روی برخی از سایت ها كه شبهه برانگیز بود، متنی را منتشر كردند.

به گزارش فارس، در متن ارسالی آمده است: هنوز مدت زیادی ازبركناری علی دایی نمی گذرد كه برخی رسانه‌ها دفاع كردن از او را آغاز كرده اند. مجله همشهری جوان نیز در شماره 206 خود با جلدی كاملا متفاوت به دفاع از علی دایی پرداخته است.

در ادامه متن آمده است: هر چند از تصویر نمادین "اعلامیه قتل دایی "در صفحه اول استفاده شده است؛ اما در همان تیتر با مطرح كردن موضوع قتل، افكار عمومی را متوجه اتفاقی مشكوك كرده است. روی جلد تلاش شده بركناری علی دایی به قتل او تشبیه شود و در داخل پرونده به دنبال مسئول قتل او بگردند.

مسئولان همشهری جوان تاكید كردند: در این میان هرچند در پرونده به خصوصیات اخلاقی دایی پرداخته شده و سرمربی تیم ملی به عنوان یكی از مسوولان ماجرا معرفی شده است؛ اما در پایان مسوول اصلی اتفاق رخ داده برای سرمربی تیم ملی فدراسیون فوتبال معرفی شده است.

mohamad23
11-04-2009, 13:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عصرایران - در پی فشارهای وارده بر برنامه 90 ، بازار شایعات درباره عادل فردوسی پور ، مجری این برنامه نیز داغ شده است به گونه ای که حتی خبر بازداشت وی نیز بر سر زبان ها افتاد؛خبری که توسط معاون دادستان تهران تکذیب شد.

با این حال ، از شامگاه گذشته ، خبر تأیید نشده ای بر سر زبان ها افتاده ، مبنی بر این که جریان مخالف برنامه 90 ، سرانجام توانست مسوولان صدا و سیما را به حذف عادل از این برنامه متقاعد کند.
پیشتر ، مسوولان صدا و سیما در مقابل تقاضاهای مکرر برخی مسوولان مبنی بر سپردن تریبون 90 به یک مجری دیگر مقاومت کرده بودند ولی خبرهای تأیید نشده ، خبر از شکست این مقاومت و عقب نشینی سیمایی ها در مقابل عوامل برون سازمانی می دهند.

بر اساس شایعات موجود ، عادل تا زمان نامعلومی ممنوع التصویر شده و تنها مجاز خواهد بود مسابقات فوتبال را گزارش کند زیرا در گزارش فوتبال ، تصویرش دیده نمی شود!

با این حال ، پیگیری های خبرنگار عصرایران ، برای تأیید یا تکذیب این خبر به جایی نرسید و شنیده ها و خبرهای غیر رسمی موجود ، تنها به ابهامات بیشتر انجامید به گونه ای که از یک سو گفته می شود این ممنوع التصویر شدن ، بعد از پایان لیگ برتر اعمال می شود ولی برخی می گویند از دوشنبه آینده ،عادل حق اجرای برنامه 90 را نخواهد داشت و حتی گفته می شود که از خیابانی هم برای جانشینی این برنامه دعوت شده است.

90 ، پربیننده ترین برنامه ورزشی سیماست و مسؤولان صدا و سیما تا کنون رویکرد مناسبی در تهیه و اجرای برنامه و حمایت از آن در برابر فشارهای خارجی داشته اند و حتی سخن از تهیه برنامه "90 سیاسی" نیز در میان بود که البته در حد سخن باقی ماند.

به هر حال باید منتظر توضیح مسوولان و یا دستکم فرارسیدن شب پخش برنامه شد تا ببینیم آیا آنچه از دیشب در میان محافل خبری و ورزشی پیچیده ، شایعه است یا آن که واقعیت دارد؟!و البته امیدواریم که شایعات موجود رنگ واقعیت به خود نگیرند.

JEFF_HARDY
11-04-2009, 13:03
مي گن رئيس جمهور حكم بركناري علي دايي رو بعد تذكر مجلس به علي آبادي داده،بعد هم مايلي كهن رو كه اول فصل رفته بود پيش دايي گريه كرده بود من تيم ندارم به عنوان سر مربا انتخاب كرده

احمدصالح پور
11-04-2009, 13:10
سردبیر همشهری جوان که فرید حداد هستش پسر حداد عادل واسه همین حاشیه امنیتشون بالاست ..

JEFF_HARDY
11-04-2009, 13:23
خياباني جاي عادل؟
تو را به علي آخه مگه ميشه؟كند ذهن مي خواد بياد تو 90 هم سوتي بده؟
فشار بيرون سازماني مثل همونيه كه علي دايي رو مربي كرد بعدش مايلي رو سر مربا!

MORINIO
11-04-2009, 13:29
مگه از جونشون سیر شدن که فردوسی پور رو ممنوع التصویر کنن؟؟!:21:

MORINIO
11-04-2009, 13:33
اون دو بیت شعرش خیلی باحاله!:دی

bleu2u4u
11-04-2009, 14:42
توی این چند روز فقط 5-6 تا تاپیک توی p30 در مورد فردوسی پور زده شده
همشون هم بی محتوا و شایعه

B3HZ@D
11-04-2009, 14:44
همش شایعه است..قبلش هم میگفتن دارن برنامه 90 رو جمع میکنن ولی هیچی نشد
در کل امیدوارم این یکی هم شایعه باشه

ReZa DN
11-04-2009, 14:46
این اخبار ها طی این چند روز شایعاتی بیش نیستند و انگار کسانی! برای خراب کردن عادل این اخبار رو پخش میکنند که از دوستان خواهش میکنم الکی تاپیک باز نکنند!!!

yahoda
11-04-2009, 15:17
در یکی از همین سایتهای خبری مطلبی در مورد تغییر در سایت رسمی 90 نوشته بودن که اون هم فقط در حد شایعه و بی اساس بود .

cj-afshin
11-04-2009, 17:47
این روش انتقاد عالی هست

cj-afshin
11-04-2009, 17:50
کاریکاتور هاش رو قشنگ کشده بودند.

bleu2u4u
11-04-2009, 18:34
این مجله تا حالا هیچ کاری نکرده که نیاز به حاشیه ی امنیت داشته باشه
اگرم نیاز باشه این مجله برای شهرداری است و اونا به بهترین نحو ازش حمایت میکنن
پس الکی بحث رو سیاسی نکنید

shalineh
11-04-2009, 18:44
این مجله تا حالا هیچ کاری نکرده که نیاز به حاشیه ی امنیت داشته باشه
اگرم نیاز باشه این مجله برای شهرداری است و اونا به بهترین نحو ازش حمایت میکنن
پس الکی بحث رو سیاسی نکنید
البته فراموش نمی کنیم که پارسال همین مجله ، به محاق توقیف فرو رفت و با کلی خواهش و تمنا دوباره منتشر شد.

avecina.ir
11-04-2009, 20:12
بزرگ خاندان زير آب خوردگان خيلي با معنيه ها.......همون حرفي كه من بارها زدم: هر كي كه سر مربي شده آخر سر همين بلا را سرش آوردن

iammahdi
11-04-2009, 20:13
اگه نود نباشه دیگه فوتبال ایران خلاص ...

امير موسر
11-04-2009, 20:14
این عادل هم رودار شده جدیدا ! خیلی گیر میده !

avecina.ir
11-04-2009, 20:15
سلام.. يواش يواش دارن اينم مثل اون مجريه كه توي برنامه ي كوله پشتي با رادان كل كل كرده بود((چي بود اسمش؟؟) زير آبش را آخر سر ميزنن ببينين كي گفتم

iammahdi
11-04-2009, 20:15
ایول ...............

bleu2u4u
11-04-2009, 20:41
البته فراموش نمی کنیم که پارسال همین مجله ، به محاق توقیف فرو رفت و با کلی خواهش و تمنا دوباره منتشر شد.

من از شماره ی 10 این مجله همشون رو خریدم(غیر از یه دونه که اصلا توی هیچ دکه ای نبود.توی اون چند روز برفی سال پیش)
این مجله تا حالا هیچ وقت از هیچ خط قرمزی عبور نکرده
اونم یه شایعه بود که درست کرده بودن.چون اون چند شماره ی قبل که در مورد ازدواج موقت و عشق بود هیچ موردی نداشت

momkhbpsp
11-04-2009, 22:55
من از شماره ی 10 این مجله همشون رو خریدم(غیر از یه دونه که اصلا توی هیچ دکه ای نبود.توی اون چند روز برفی سال پیش)
این مجله تا حالا هیچ وقت از هیچ خط قرمزی عبور نکرده
اونم یه شایعه بود که درست کرده بودن.چون اون چند شماره ی قبل که در مورد ازدواج موقت و عشق بود هیچ موردی نداشت

اتفاقا من هم تا پارسال همه شماره هاش رو تهیه می کردم اما وقتی سیاستش رو عوض کرد و فهمیدم یکی از آقازاده ها مسئولش هست دیگه نخریدم
البته من مخالف حرف شما هستم چون این مجله واسه همین عبور از خط قرمز ها معروف شد
اولین بار در مورد رپ تو ایران این مجله یه مقاله نوشت و هیچکس تا اون موقع جرات نداشت در این مورد مقاله ای بنویسه و اسم و سابقه رپر هایی مثل هیچکس رو بیرون کشیده بود و ...

Facon_Archi
11-04-2009, 23:04
ایول

چه با حال بود...

bleu2u4u
11-04-2009, 23:12
اتفاقا من هم تا پارسال همه شماره هاش رو تهیه می کردم اما وقتی سیاستش رو عوض کرد و فهمیدم یکی از آقازاده ها مسئولش هست دیگه نخریدم
البته من مخالف حرف شما هستم چون این مجله واسه همین عبور از خط قرمز ها معروف شد
اولین بار در مورد رپ تو ایران این مجله یه مقاله نوشت و هیچکس تا اون موقع جرات نداشت در این مورد مقاله ای بنویسه و اسم و سابقه رپر هایی مثل هیچکس رو بیرون کشیده بود و ...

تعریف شما از خط قرمز اشتباهه اگر توی اون گزارش میومد از رپرها حمایت میکرد یا مثلا میگفت توشون ادم خوب هم پیدا میشه یا چیزی که خلاف حرفهای صدا و سیما (سیستم) باشه قبول داشتم اما توی همون گزارش هم حسابی از خجالت رپرها دراومد

iman_s
12-04-2009, 01:17
سال بعد از اون بازی که میگن تبانی بوده استقلال تهران بازی رو تو اهواز باخت تا قهرمانی رو از دست بده.جالبه که هفته بعدش که هفته آخر لیگ بود استقلال اهواز از پاس 5 گل خورد تا پاس قهرمان بشه.
محمد نوازی همون زمان تو یکی از مصاحبه هاش گفته بود اگه ما پارسال تو زمین بازی راه نمیرفتیم و میبردیمشون امسال دیگه تو لیگ نبودند که بخواند جلوی قهرمانی تیم ما رو بگیرند.
اون زمان خیلیها میگفتند استقلال اهواز با پاس تبانی کرده.

ولی چیزی که تو فوتبال ما زیاده تبانی هست.

sia-saketi
12-04-2009, 01:27
خیلی با نمک بود ایول...

B3HZ@D
12-04-2009, 04:30
فکر کنم فرزاد ححسنی بود...اره؟؟؟!!!!

mani6606
12-04-2009, 06:19
خياباني كه توانايي اداره همچين برنامه اي رو نداره. خيلي مسخره . همش ير سر اين علي آبادي

mohamad23
12-04-2009, 06:42
در پي مطرح‌شدن ادعاهايي چون وجود «فساد در فوتبال ايران و مقايسه راهيابي تيم ملي فوتبال ايران به مسابقات جام جهاني با پرتاب ماهواره اميد به فضا در برنامه‌ي ورزش از نگاه پنج شب گذشته»، مجري اين برنامه در توضيح اين رفتار در رسانه‌ي ملي گفت: هدف من از طرح اين موضوعات حمايت از تيم ملي با تأكيد بر سالم‌سازي شرايط حاكم بر فوتبال ايران بود!
مجري برنامه «ورزش از نگاه پنج» هم چنين در گفت‌وگو با ايسنا با اين اعتقاد كه « با پرتاب ماهواره اميد توانستيم مدتي توجه همه مردم را به دستاوردهاي خود جلب كنيم و معتقدم در فوتبال نيز چنين مي‌توانيم باشيم، پس اين دو مورد را با هم مقايسه كردم» گفت: اگر تيم‌ملي به جام‌جهاني صعود كند پرچم جمهوري اسلامي ايران درميان كشورهاي ديگر به اهتزاز درمي‌آيد و اين نكته كمي نيست.
منصوريان درباره‌ي ضرورت فراهم‌كردن فرصت در برنامه براي صحبت مهمان گفت: طبيعي است كه زماني كه مهماني به برنامه‌اي دعوت مي‌شود بايد امكان صحبت براي او فراهم شود، چون حق مسلم مهمان است؛ البته با هركسي بايد براساس ادبيات خودش رفتار كرد و با توجه به آن، فرصت صحبت را براي او مهيا كرد. من نيز از آن‌دسته از مجرياني هستم كه سعي مي‌كنم مهمان برنامه در پايان حرف نگفته‌اي نداشته باشد اما اگر احساس كنم كه او قصد بيان اصل مطلب را ندارد خودم اين كار را انجام مي‌دهم.
محمدرضا منصوريان هم چنين در توضيح چرايي پرداخت به فوتبال ايران با چنين عباراتي در يك برنامه‌ي تلويزيوني و ميزان تطابق آن با معيارهاي حرفه‌ي اجرا به خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران اين چنين توضيح داد:«شترسواري دولا دولا نمي‌شود.» اگرمسايل فوتبال ايران را حل كنيم بدين ترتيب خودبه‌خود از تيم ملي حمايت مي‌شود، بنابراين بايد در اين جهت تلاش كرد و به جاي اين‌كه روي اين نكته وقت بگذاريم كه بايد از تيم ملي حمايت كنيم فوتبال را اصلاح كنيم ، چون اگر اين امر محقق شود قطعا راه‌يابي اين تيم به جام‌جهاني آسان‌تر مي‌شود.
او افزود: زماني‌كه شرايط براي انجام يك كار صحيح وجود نداشته باشد، چه‌طور مي‌توان توقع تحقق آن را داشت. اكنون همه معتقدند كه بايد از تيم ملي حمايت شود تنها چگونگي اين كار اهميت زيادي دارد. وقتي بيشتر حاميان تيم ملي فوتبال ايران مساله دارند چه‌طور مي‌توان از تيم ملي حمايت كرد.
مجري برنامه «ورزش از نگاه پنج» در پاسخ به اين پرسش خبرنگار ايسنا كه چه‌قدر لازم است براي ادعاها و مباحث مطرح‌شده مصداق بيان شود اظهار كرد: مردم جلوتر از ما مسايل را مي‌دانند وقتي كه خبرنگاران به جرم فساد مالي دستگير مي‌شوند و اين خبر در تمام سايت‌ها و خبرگزاري‌ها بازتاب پيدا مي‌كند چه‌طور مي‌توان بيان چنين مسائلي را به مشوش‌كردن يا نكردن اذهان عمومي نسبت داد.
او با تأكيد دوباره بر ضرورت به وجود آمدن عزمي ملي به منظور اصلاح ريشه‌اي فوتبال ايران تصريح كرد: متأسفانه هنوز نوع رابطه مربي با بازيكن و بازيكن با تماشاگر معلوم نيست به عنوان نمونه پس از بازي تيم ملي ايران با عربستان شاهد درگيري چندتن از ملي‌پوشان با يكي از تماشاگران بوديم بنابراين لازم است پيش از فكركردن درباره صعود به جام‌جهاني، اين موارد را اصلاح كنيم.
به گزارش ايسنا، برنامه‌ي «ورزش از نگاه پنج» جمعه‌ 21 فروردين از شبكه تهران پخش ‌شد.

ارمغان جنون
12-04-2009, 08:46
سلام.. يواش يواش دارن اينم مثل اون مجريه كه توي برنامه ي كوله پشتي با رادان كل كل كرده بود((چي بود اسمش؟؟) زير آبش را آخر سر ميزنن ببينين كي گفتم

البته فرزاد حسنی رو که موقع سال تحویل نشونش داد.

avecina.ir
12-04-2009, 12:30
البته فرزاد حسنی رو که موقع سال تحویل نشونش داد.
ناراحت نباش.. فردوسي پور را هم بعد بايكوت كردنش سالي يبار ميارنش تووي تلويزيون
باش و ببين:46:
پيشبينيهاي من تابحال كه ردخور نداشته مگه اين يكي بخواد اشتباه از آب درآد:13:
توي ايران هر كسي يه تاريخ مصرفي داره.....بعد يه مدت محاله واسش علم بپا نشه
علتشم ژن قدرتمند و فعال حسادت در اكثر ما ايرانياست

avecina.ir
12-04-2009, 12:41
سلامم..
تا زمانيكه رسانه هاي آزاد توي كشوري نباشه هيچوقت و هيچكس نميتونه ته و توي اين مسائل را دربياره:13:
تا يكي مثل دكتر پرويز سيار بيچاره پيدا شه حرفي بزنه چنان تودهني ميخوره كه هفت جدش هم توي گور بلرزن و بقيه هم تا هفت نسل خفه شن:2:

iammahdi
12-04-2009, 12:58
آره من این برنامه رو دیشب دیدم ...
بعدشم یاوری گفت : به من به عنوان یه نظامی یاد دادن که تو مسائل سیاسی وارد نشم ...

ولی فکر نکنم مجریه از عمد این حرف ها رو زد ...

DANIAL_2000
12-04-2009, 14:24
فرزاد حسنی مجری کاربلد و محبوبی نبود و چوب بچه بازی خودشو خورد....
عادلم با اینکه بهترین مجری ورزشی ایرانه جلویه مایلی کهن بدترین اجراشو داشت...و سوالایی پرسید که حرفه ای و بجا بود.

علتشم ژن قدرتمند و فعال حسادت در اكثر ما ايرانياست
ژن حرافی و شایعه سازیمون ظاهرا خیلی قویتره!!:27:

mohamad23
12-04-2009, 15:17
پس از چاپ اعلامیه ترحیم برای علی دایی در روی جلد یکی از مجلات کشور، اتحادیه فوتبال باشگاههای ایران خواستار توقف اینگونه حرکات غیر مسئولانه و مغایر رسالت رسانه ای و انتقادات تند و تخریب شخصیتی اسطوره ارزشمند فوتبال ایران شد.
به گزارش مهر، در نخستین بیانیه سال 1388 اتحادیه فوتبال آمده است: علی دایی به عنوان شخصیت پرافتخار و شناخته شده فوتبال ایران در سطح آسیا و جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. او که به عنوان بازیکن و مربی سال ها در فوتبال کشور افتخار آفرین بوده همچنان از سرمایه های بزرگ ایران اسلامی است و اتفاقات اخیر چیزی از وجهه و محبوبیت داخلی وبین المللی او نمی کاهد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: برخوردهای اخیر صورت گرفته در میادین ورزشی و برخی از رسانه ها در شان فوتبال ایران و این شخصیت صاحب نام نبوده و امید است در آینده شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم. اعضای خانواده بزرگ فوتبال زحمات و تلاش های علی دایی در دو دهه اخیر را هرگز به فراموشی نخواهند سپرد. امید است این شخصیت بزرگ و صاحب نام بزودی در صحنه فوتبال کشور حضور پیدا کرده و موفقیت های خودش را در عرصه های داخلی و بین المللی تکرار کند.
اتحادیه فوتبال باشگاههای ایران ضمن آرزوی موفقیت برای فوتبال ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی، زحمات علی دایی در تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران را ارج نهاده و آرزومند است رسانه ها وخبرنگاران فهیم فوتبال کشور با حمایت همه جانبه از تیم ملی و ارائه انتقادات سازنده همواره شخصیت اسطوره های ارزشمند و صاحب نام فوتبال ایران را مورد احترام قرار دهند.

bleu2u4u
12-04-2009, 19:10
اون زمان خیلیها میگفتند استقلال اهواز با پاس تبانی کرده.

هم اون سال هم سال بعدش استقلال اهواز با تبانی نگذاشت استقلال تهران قهرمان بشه
اگه یادتون باشه بعد بازی توی هفته های اخر با فولادکه باختن از فولادی ها که داشتن قهرمان میشدن خوشحالتر بودن

Grand
12-04-2009, 23:06

صدای زنگ تلفن شنیده می‌شود. الو بفرمایید. شما...؟ من... هستم. از طرف آقای ... مأمورم که به شما بگویم نتیجه بازی باید به نفع تیم ... باشد، وگرنه ... .

آقای ... باید سرمربی تیم ... شود. این یک دستور است، وگرنه ... اینها تنها گوشه ناچیزی از مکالماتی است که هر روز در ورزش ما و به ویژه فوتبال شنیده می‌شود.

بسیاری از این مکالمات، قابل پیگیری و حتی رهگیری است، اما تاکنون هیچ عزمی برای برخورد با این پدیده مذموم که ورزش و به ویژه فوتبال را به ورطه نابودی می‌کشاند، وجود نداشته است. البته بحث‌های پشت پرده ورزش تنها منجر به تغییر نتایج و دخالت در امور فنی نیست بلکه گستره وسیعی را در بر می‌گیرد که هر کدام در جای خود قابل بررسی و پیگیری است.

روزنامه خراسان با ذکر این مقدمه کوتاه در وِیژه‏نامه سال 88 خود، به پرده‏بردای از بخش‏های دیگری از مافیای فوتبال فاسد ایران پرداخته است و نکاتی فراوانی را متذکر شده که با درک آنها، به حال فوتبال کشور باید افسوس خورد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک، در این گزارش به روابط دلال‏ها، مربیان، داوران، بازیکنان، خبرنگاران و سایر دست‏های پشت پرده و تاثیرگذار در نقل و انتقالات و حتی نتایج بازی‏ها اشاره شده که البته به نظر می‏رسد این روزنامه برای عدم ایجاد مشکلات حقوقی، از ذکر اسامی پرهیز کرده است، لکن کدهای ارائه شده، به خوبی نام اشخاص را در بر دارد.

روی همه را سفید کردیم
عبدالحمید رمضانی، قائم‌مقام باشگاه پاس همدان، خیلی صریح از مافیای فوتبال در ایران سخن می‌گوید. وقتی از او در این ‌باره پرسیدیم، گفت: ما شنیده بودیم مافیای فوتبال در ایتالیا خیلی قوی است. مافیای فوتبال اسپانیا در خیلی از مسائل دست دارد. اما یکی دو سالی است که مافیای فوتبال ایران روی همه را سفید کرده است. در حال حاضر، یکسری چیزهایی اتفاق می‌افتد که خیلی راحت نمی‌توان در موردش حرف زد.

خیلی‌ها جابه‌جایی بازیکنان و پول‌هایی را که این وسط جابه‌جا می‌شود، جزو مافیای پشت پرده فوتبال می‌دانند، اما باید گفت این چیزها جزو کارهای روتین و معمول باشگاه‌داری است. به هر حال وقتی می‌خواهی در این کار دست داشته باشی، باید برخی از این ریخت و پاش‌ها را کرد. به اعتقاد من در حال حاضر مافیای فوتبال در ایران آنقدر قدرت گرفته که در برخی موارد برای هر انتخابی باید با این افراد هماهنگ کرد. حتی در حال حاضر مافیای فوتبال ایران وارد کارهای سیاسی هم شده است. البته من امیدوارم تا دیر نشده جلوی این اقدام گرفته شود.

وقتی پای پول در میان است
در بخش فرهنگی فدراسیون فوتبال در سال 2006 مبلغ سه میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد. قرار بود فدراسیون فوتبال از این بودجه برای خرید بلیت و واگذاری آنها به تماشاگران ایرانی در جام جهانی استفاده کند اما در کمال ناباوری بلیت‌های خریده شده توسط فدراسیون فوتبال در بازار سیاه نصیب تماشاگران مکزیکی بازی ایران و مکزیک شد. البته هیچ موقع معلوم نشد سرنوشت این پول‌ها چه شد!

حق دلالی
زمانی اکبر میثاقیان، سرمربی سابق ابومسلم، می‌گفت: در اول فصل و پیش از لیگ گاهی اوقات باید گوشی تلفن همراهم را خاموش کنم. آنقدر به من زنگ می‌زنند که نمی‌دانم چه کار کنم. از تهران آقایی به من زنگ زد و گفت: من یک بازیکن را از کشور نیجریه که در بارسلونا بازی کرده، به شما معرفی می‌کنم. شا باید حتما با او قرارداد ببندید.

مبلغ قرارداد او باید بالای صد میلیون باشد و پنجاه میلیون آن هم باید به حساب من واریز شود. اگر این کار را نکردید دیگر عاقبتش با خودتان است! میثاقیان می‌گفت: به حرف این فرد توجه نکردم، اما نمی‌دانستم بی‌توجهی به این گفته چه تبعاتی دارد. به یکباره بعد از گذشت دو یا سه روز از دست رد زدن به خواست آن فرد، برگه اخراجم را دستم دادند.

یک کیف پر از پول
چند فصل قبل یکی از تیم‌های لیگ دسته اول کشور تا مرز صعود به دسته بالاتر رسید. قرار بود با یکی از تیم‌های شمالی برای برگزاری بازی پلی‌آف مسابقه دهند. قبل از شروع مسابقه زمین بازی کاملا خشک بود. بعد از این‌که دو تیم به رختکن رفتند، تیم میزبان برای بهره بردن از شرایط میزبانی آب فراوانی را روی زمین چمن جاری می‌کند.

تیم میزبان که از این موضوع آگاه بوده، با کفش‌های مناسب بازی در زمین‌های خیس وارد میدان می‌شود، اما تیم میهمان بی‌خبر از همه ‌جا، وقتی به زمین می‌آید با زمین پر از آب روبه‌رو می‌شود. تیم میهمان آن بازی را باخت و از صعود به لیگ برتر بازماند.

بعد از این مسابقه تیم میهمان که از این شرایط ناراضی بود، شکایتی را به فدراسیون فوتبال تسلیم می‌کند. از بد حادثه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، حکم را به نفع تیم میهمان صادر می‌کند. مسئولان تیم میزان که از این شرایط نگران بودند، با یک کیف پر از پول که به قول راوی داستان بالغ بر هفتاد میلیون تومان تراول چک تا نخورده بود، به سراغ مدیرعامل تیم میزبان می‌رود و از او می‌خواهد از شکایتش صرف نظر کند.

وقتی حق حساب نرسید
حتما ماجرای انتخاب «خاویر کلمنته، سرمربی اسپانیایی تیم ملی را به یاد دارید. پس از حضور کلمنته در ایران به یک باره همه جا شایع شد که وی یک مربی پروازی است. همان زمان در بسیاری از روزنامه‌های ورزشی به نقل از کلمنته نوشتند که او در ایران زندگی نمی‌کند و تنها ده روز قبل از هر مسابقه به ایران می‌آید تا هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد.

این موضوع برای طرفداران فوتبال ایران زیاد خوشایند نبود. این موضوع سبب شد که مسئولان فدراسیون فوتبال از عقد قرارداد با این مربی صرف نظر کنند، اما در آن زمان هیچ کس نمی‌دانست هنگام عقد قرارداد کلمنته با نماینده فدراسیون فوتبال ایران در یکی از بندهای قرارداد وی، نوشته شده بود که کلمنته بدون اجازه فدراسیون فوتبال ایران، حق مصاحبه ندارد و در صورت تخلف از این بند، به ازای هر مصاحبه، مبلغی بالغ بر بیست هزار یورو جریمه می‌شود.

بنابراین تمام مصاحبه‌هایی که از سوی کلمنته به چاپ رسید، دروغ بود، چراکه ویف، یک مربی حرفه‌ای بود. البته هیچ کس هم تا مدتها از ماجرای قطع همکاری کلمنته با ایران مطلع نشد. تنها بعد از گذشت چند ماه این واقعه بود که خبر رسید به علت پرداخت نشدن حق دلالی یکی از افراد ذی‌نفوذ در فدراسیون وی با استفاده از ارتباطش با برخی دوستان رسانه‌ای در روزنامه‌های ورزشی، این جنجال را به پا کرده و باعث فسخ قرارداد او شده است. مبلغ حق حساب آقای مربوطه بالغ بر شصت هزار یورو بوده است.

هیچ مدرکی در دست نیست
پرویز سیار، داور پیش‌کسوت فوتبال ایران، چندی پیش، سخن از حضور برخی عناصر در جامعه داوری به میان آورد. او می‌گفت: در جمع داوران فوتبال برخی افراد هستند که ماکسیما سوار می‌شوند. آخر کدام داور است که با پول داوری بتواند ماکسیما سوار شود؟ صحبت‌های او واکنش‌های زیادی را در جامعه ورزش ایران به همراه داشت و همه در مقابل سیار جبهه گرفتند. البته در همین اثنا و به دور از حواشی برخی افراد که در این زمینه نامشان لکه‌دار شده بود از سوی مسئولان کنار گذاشته شدند تا بیشتر از این به جنجال دامن زده نشود.

البته محمد فنایی، داور فینال جام جهانی 1994 آمریکا گفت: شاید برخی از این شایعات درست باشد، اما هیچ مدرکی برای اثبات آنها نیست. اگر واقعا کسی می‌تواند مدرک ارایه کند، باید زودتر وارد کار نشود. البته بگویم خود من هم چیزهای زیادی در این‌باره شنیدم، اما هیچ‌کدام از آنها به طور رسمی اثبات نشده‌اند.

نیمکت‌نشینی به خاطر بی‌پولی
بازیکن 23 ساله‌ای که اکنون در یکی از تیم‌های تهرانی توپ می‌زند، حدود پنج سال پیش برای بازی در تیم پرسپولیس تست می‌دهد، حتی از نظر فنی تأیید می‌شود، اما چون پول مورد نظر مربی را پرداخت نمی‌کند، به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل می‌شود و عاقبت پرسپولیس را ترک می‌کند. در آن زمان، یکی از مربیان قدیمی تیم‌های پایه که خودش سابقه بازی را در پرسپولیس ندارد، هدایت سرخپوشان را به عهده داشته است.

وقتی نتیجه دلخواه آقای رئیس نبود
یکی از داوران لیگ برتر از قول یکی دیگر تعریف می‌کرد که در فینال جام حذفی، چند سال پیش از دفتر یکی از نزدیکان رئیس سازمان تربیت بدنی با داور مورد نظر تماس می‌گیرند و به او می‌گویند نتیجه بازی باید به نفع تیم پایتخت‌نشین باشد، اما این داور بدون توجه به این حرف، قضاوتش را می‌کند و از بد حادثه تیم شهرستانی، فینال را می‌برد. بعد از مسابقه به سراغ داور مربوطه می‌روند و بعد از کلی سرزنش، عاقبت او حذف از لیگ است! او در نهایت مجبور به وداع با داوری می‌شود.

وقتی بزرگان وارد می‌شوند
در اواخر عمر یکی از مسئولان به فدراسیون فوتبال دستور داده می‌شود تحت هر شرایط، تیم آقای رئیس باید به لیگ برتر بیاید: اگر شما می‌خواهید به کارتان در این سمت ادامه دهید، باید این کار بشود. در نهایت برای این‌که آقای رئیس در سمتش بماند، به رئیس یکی از کمیته‌های فدراسیون دستورهایی می‌دهد. در آن زمان مسئول این کمیته که به این موضوع معترض بوده، از سمتش استعفا می‌دهد تا در نهایت کسی مسئولیت بپذیرد که به خواست آقای رئیس تن می‌دهد. البته این تیم به لیگ برتر آمد، اما سرانجام پس از گذشت یک فصل از حضور این تیم در لیگ برتر، به علت حضور دلال‌ها خیلی زود از لیگ برتر حذف شد.

مافیای خانوادگی آقای رئیس
پسر، همسر، باجناق و پسرش، داماد خواهر و دیگر بستگان آمده‌اند تا او در این میدان تنها نباشد ... ورزش به طور خیلی ناگهانی،‌ زندگی یکی از خانواده‌های تهرانی را تحت تأثیر قرار داد. بعد از حضور پدر در عرصه ورزش و به ویژه فوتبال بود که خانواده دچار تغییر حالت بزرگی شد و بحث‌های کلان ورزشی به صورت ملموس، جای دیگر بحث‌ها را گرفت. پیش از این به دلیل فعالیت عمده خانواده در بخش ساختمان، ورزش هیچ حق و سهمی در بحث‌ها نداشت،‌ اما حضور ناگهانی پدر در ورزش و فوتبال به همان میزان، ورزش را تبدیل به مهمترین دغدغه فکری خانواده کرد. این‌گونه بود که پسر ارشد خانواده همراه با پدر، راهی اروپا شد تا از نزدیک شاهد بازی‌های فوتبال باشد.

هر قدر که پسر و دختر کوچک خانواده نسبت به ورود به وادی فوتبال بی‌میل نشان می‌دادند. برادر بزرگتر گام‌های خود را در رکاب پدر محکمتر برمی‌داشت. در این زمان بود که دیگر دوستان هم وارد کار شدند. برادر بزرگتر که حالا از او به نام «مرد سایه» نام برده می‌شود، نخستین قدم بزرگ را برداشت. روزی که خرد جمعی در فوتبال به این نتیجه رسید که آقای ... بهترین گزینه برای رهبری تیم ملی است، شب سرنوشت‌سازی در خانه مرد سایه‌ای رقم خورد. در آن شب مرد سایه در مقام یک مخالف درآمد و ... را انتخاب مناسب تیم ملی ندانست.

دقیقا همان شب بود که نام دیگری به میان آمد. این حقیقت بعدها توسط یکی از نزدیکان پدر تأیید شد. این تصمیم در واقع، آغاز راهی جدید برای مرد سایه‌ای بود که پیش از این، تنها کار ساخت و ساز را تجربه کرده بود. او هنوز در این راه فعالیت دارد، اما در کنار آن ورزش را هم به یکی از دغدغه‌های زندگی‌اش تبدیل کرده است. هرچند فعالیت مرد سایه‌ای در ورزش زیاد هم پرسروصدا و پرحاشیه نیست، اما این‌که او روی تصمیمات بزرگ ورزشی می‌تواند تأثیری محسوس بر پدر داشته باشد، موضوعی انکارناپذیر است.

پسر در این مدت، لابی‌های ورزشی خود را بسیار قوی‌تر از گذشته هم کرده و هیچ بعید نیست که امروز، در یکی از اصلی‌ترین بافت‌های ورزشی فعالیت کند، بی‌آن‌که اثری از حضور او احساس شود. او طرفدار دوآتشه یکی از دو تیم پایتخت‌نشین است و رابطه بسیار نزدیکی با سرمربی این روزهای این تیم دارد و تقریبا همه می‌دانند پروژه بازگشت دوباره او به سطح اول فوتبال را در لیگ برتر ایران او عملی کرده است. این در حالی است که پدر او طرفدار تیم دیگر است و گفته می‌شود همیشه درباره مسائل دو باشگاه پرطرفدار تهرانی با هم بحث‌های مؤثری دارند.

نتیجه سفارشی
صادق درودگر، مسئول کمیته بازاریابی سازمان لیگ که سال‌ها در کنار محمد دادکان در فدراسیون فوتبال حضور داشت و مسئول کمیته فوتسال بود، در گفت‌وگویی با «خراسان» درباره دخالت‌های برخی افراد در ورزش گفت: بازی داربی استقلال و پرسپولیس نمونه کامل دخالت‌های بیرونی در ورزش است. البته هیچ گاه مستقیم روی نتیجه بازی حرفی نمی‌زنند، ولی آنقدر به داور مسابقه توصیه می‌کنند که داور مجبور می‌شود از اول تا آخر مدام سوت بزند تا مسابقه را از دست ندهد. به قولی، می‌توان گفت که نتیجه مساوی داربی، یک توصیه اجباری شده است.

مگر خلافش ثابت شود
«بیشتر فوتبالیست‌ها مشکل اخلاقی دارند، مگر این‌که خلافش ثابت شود». حدود چهار سال قبل سردار معروف فوتبال این حرف را در تمرین تیم ملی امید به یکی از خبرنگاران زد. او اول خبری را در مورد دستگیری یکی از بازیکنان تیم امید در یک پارتی شبانه داد و بعد گفت که بیشتر فوتبالیست‌ها سابقه گیر افتادن را در چنین مهمانی‌هایی دارند. «سه» همان بازیکنی است که در آن مهمانی شبانه دستگیر شد. او که در حال حاضر برای یک تیم پایتخت بازی می‌کند، بعد از آن اتفاق بارها به دلایل گوناگون به کلانتری رفت اما به واسطه شهرت خود و آشنایانی که داشت، بازداشت نشد.

عجیب‏ترین کاری که این فوتبالیست معروف در این سال‌ها انجام داد، تهدید یک راننده خودرو با اسلحه کلت بود. چند سال قبل، زمانی که او در حال رانندگی با ماشین خود در اتوبان مدرس بود، با راننده یک خودرو دیگر «کل کل» کرد. هر دو برای درگیری فیزیکی کنار اتوبان پارک کردند و فوتبالیست معروف قبل از هر کاری اسلحه کلت خود را از ماشین بیرون آورد، اما همان زمان پلیس رسید و فوتبالیست معروف را بازداشت کرد.

البته در بررسی‌های پلیس، مشخص شد که اسلحه ساچمه‌ای بوده، نه یک کلت واقعی. همین فوتبالیست معروف یک بار هم در کیش درگیر شد و با ضربات چاقو، طرف مقابل را زخمی کرد.

انفجار شخصیت
فراز فاطمی که یکی از معدود فوتبالیست‌های اهل مطالعه ایران است، روزی در صحبت با یکی از دوستانش که از او به عنوان نمونه یک فوتبالیست باادب نام می‌برد، گفت: «ولی حیف که من هم یک فوتبالیستم». مهاجم سابق پرسپولیس و استقلال با این جمله واقعیت تلخ فوتبال ایران را به زبان آورد.

فراز که خودش در فوتبال است و تمام چیزهایی را که به عنوان شایعه در مطبوعات چاپ می‌شوند، با چشم دیده، از اتفاقاتی حرف زد که شاید با دیدن مدارک مستند هم به سختی بشود باورشان کرد. شاید یکی از عجیب‌ترین اتفاقات خارج از عرف فوتبال ایران، کارهای یک مربی معروف باشد. این مربی معروف، بچه یکی از محله‌های پایین شهر تهران است که به لطف فوتبال، به ثروتی رسیده.

او تا همین دو سال پیش، با یکی از دوستانش یک خانه مجردی حوالی میدان هفت تیر تهران اجاره کرده بود و برای این‌که در مهمانی‌های شبانه و مجالس عیش و نوش دستگیر نشود، تمام کارهای پنهانی خود را در آن خانه انجام می‌داد، اما بعد از دو سال ماجرا لو رفت و همه فهمیدند که مربی معروف فوتبال‌، خانه مجردی دارد. مربی تکذیب می‌کرد اما هر روز خبرش بیشتر پخش می‌شد.

دیگر همه خودشان را آماده کرده بودند تا فیلمی از ورود این مربی به داخل خانه مجردی‌اش پخش شود که مشاوران آقای سرمربی به گوشش رساندند «اتفاقی در راه است». قرارداد خانه مجردی فسخ شد و مربی با دقت بیشتری خانه مجردی بعدی را انتخاب کرد، آنقدر دقیق که هنوز هیچ کس آدرس خانه جدید را پیدا نکرده.

ازدواج زورکی
روزی یکی از بازیکنان معروف می‌گفت که در اردوی تیم، منتظر یکی از دوستان خود بوده. او با یکی از بازیکنان که زیاد به وضعیت ظاهری خود توجه می‌کرده، هم‌اتاق بوده. دوست بازیکن وارد هتل می‌شود، جلوی در اتاق می‌رود و بدون این‌که در بزند، برای این‌که دوست خود را غافلگیر کند، وارد اتاق می‌شود.

اما با دیدن لوازم آرایش روی میز، شوکه می‌شود و فکر می‌کند که اتاق را اشتباه آمده. بیرون می‌رود، در را می‌بنند و یک دفعه از داخل همان اتاق، صدای دوست خود را می‌شنود. دوباره برمی‌گردد و این دفعه در می‌زند. دوستش در را باز می‌کند. وقتی که ماجرای ورودش به اتاق را تعریف می‌کند، بازیکن خجالت می‌کشد و بعد، هم‌اتاقی خود را که او هم از بازیکنان این تیم بوده، با انگشت نشان می‌دهد و می‌گوید که لوازم آرایش روی میز برای «ع» است.

این بازیکن همیشه هنگام اردوهای تیم یک کیف حاوی لوازم آرایش همراه خود می‌برده تا خود را برای بازی‌های پخش زنده آماده کند. درباره حاشیه‌های این بازیکن احتمالا می‌شود کتابی نوشت. اما معروف‌ترین کار او، علمی بود که باعث شد این فوتبالیست فراری از ازدواج، با یک خانم بیوه چهل ساله ازدواج کند؛ خانمی که یک پسر دوازده ساله هم دارد. فوتبالیست کاری کرده بود که آن خانم توانسته بود حکم ممنوع‌الخروج بودن او را بگیرد. بعد برای باطل کردن این حکم شرط گذاشته بود که با او ازدواج کند. فوتبالیست هم چاره‌ای جز این نداشت. حدودا دو سال با هم زندگی کردند و حالا هم مراحل طلاق خود را پشت سر می‌گذارند.

آقای ... یکی دیگر از مربیانی است که در سال‌های اخیر دستش رو شده. او طی چند سال مربیگری موفق در تیم‌شهرستانی حتی به مرز مربیگری در تیم‌های استقلال و پرسپولیس هم رسید، اما چنین افتخاری در کارنامه‌اش ثبت نشد. این مربی که سابقه زیادی در خیانت به خانواده خود دارد، حدود هفت ماه قبل تصمیم گرفت با خانم 23 ساله‌ای ازدواج کند، اما همسر او متوجه شد و از خانه قهر کرد و رفت. آقای مربی که تمام دارایی خود را به نام همسرش کرده بود، برای از دست ندادن ثروت خود مجبور شد مدارا و در ظاهر وانمود کند که رابطه‌اش قطع شده است.

این پیراهن چند است؟!
این مربی یکی از بدنام‌ترین مربیان فوتبال ایران است که حتی در مقطعی، صحبت از محرومیت مادام‌العمر او هم به میان آمد. او در روابط خود با یکی از بازیکنان مشکلات مالی زیادی دارد! او به یکی از باج‌گیرترین مربیان ایران شهره و فعالیت‌های غیرقانونی‌اش در ثبت قرارداد بازیکنان، ضرب‌المثل اهالی فوتبال است.

معروف‌ترین کلاهبرداری او در فوتبال به سالی برمی‌گردد که در یکی از باشگاه‌های متمول مربیگری می‌کرد. او اول فصل، سه بازیکن مسن را که سابقه بازی در تیم‌های استقلال و پرسپولیس داشتند، به باشگاه معرفی کرد تا با آنها قرارداد بسته شود. مجموع قرارداد این سه بازیکن، 750 میلیون تومان شد، اما مربی پانصد میلیون را برای خود برداشت و 250 میلیون باقی‌مانده را به آن سه بازیکن داد.

در خور اشاره است این مربیان برای پول گرفتن از بازیکنان دو روش دارند.؛ یکی این‌که قبل از تأیید بازیکن از نظر فنی، از او قول می‌گیرند که در صورت عقد قرارداد، درصدی را از قراردادش برای خود بردارند. روش دوم که بیشتر در مورد بازیکنان قدیمی تیم به کار برده می‌شود، این است که از بازیکن پول می‌گیرند تا او را به زمین بفرستند. در بسیاری از موارد دیده شده که مربی حاضر است بازیکن تأثیرگذار و ستاره تیم خود را به این دلیل که باج نداده، روی نیمکت بنشاند. برخی سرپرستان، مدیران، معاونان و دیگر افرادی که دستی در فوتبال دارند هم از این کارها غافل نیستند. به قول یکی از مربیان «همه می‌خواهند حق خود را از این فوتبال بگیرند».

مردان دودی!
پاک‌ترین فوتبالیست‌ها، همان‌هایی هستند که فقط اهل دود هستند! البته نه آن گونه که فکرش را می‌کنید، دود برای فوتبالیست‌ها، غیر از چند مورد خاص، به قلیان و سیگار محدود می‌شود. یکی از فوتبالیست‌های موفق لیگ برتر که به دلیل سن زیاد بازی‌های خوبش مدتی سوژه مطبوعات بود فقط قلیان می‌کشد. این فوتبالیست واقعا یکی از پاک‌ترین فوتبالیست‌های ایران است. از نظر پاک بودن در زندگی هم شهره است و همه او را قبول دارند.

البته فوتبالیست‌های دیگری هم هستند که فقط قلیان می‌کشند و این کار واقعا تنها عمل خارج از عرف آنهاست. البته قلیان کشیدن در حالت عادی اتفاق خاصی نیست اما زمانی که یک فوتبالیست این کار را انجام دهد کاری غیرمتعارف انجام داده است. با این حال، در بسیاری از سفره‌خانه‌ها دیده می‌شود که فوتبالیست‌ها مشتری ثابتند و حتی برخی از آنها روزی دو یا سه بار قلیان می‌کشند.

حدودا شش ماه پیش در مطبوعات گزارشی از یک سفره‌خانه چاپ شد که هر روز پذیرای بیش از ده فوتبالیست معروف است. اتفاقا مدیریت این سفره‌خانه هم بر عهده یکی از بازیکنان سابق استقلال است. او توانسته با استفاده از روابطی که با فوتبالیست‌ها دارد، تعداد زیادی را از آنها جذب کند و هر روز میزبان آنها باشد.

قلیان کشیدن البته در ورزشکاران دیگر رشته‌های ورزشی هم رایج و معمول است. یکی از قهرمان‌های سابق جهان، یکی از قلیان‌کش‌های حرفه‌ای است. او هر شب به سفره‌خانه‌ای می‌رود. سرمربی یکی از رده‌های تیم ملی کشتی هم از افرادی است که حداقل هفته‌ای دو، سه بار در سفره‌خانه‌ها دیده می‌شود.

همه فوتبالی نیستند
دست‌های پشت پرده تنها محدود به فوتبال نیست. چندی پیش، یکی از خبرنگاران سمج که حسابی به پر و پای چند بسکتبالیست پیچیده بود، تهدید جانی شد.

به او گفته بودند، اگر دنبال پرونده‌های دوپینگ بسکتبالیست‌ها باشی، پدر و مادرت باید جنازه‌ات را تحویل بگیرند. وقتی این تهدیدها به شکلی جدی رخ نمود، خبرنگار مورد نظر از ترس این‌که زندگی‌اش را از دست دهد، خود را از آن پرونده کنار کشید تا شاید آرامش یابد.

البته تا مدتها پس از کناره‌گیری این خبرنگار از پرونده دوپینگ، هنوز مورد تهدید واقع می‌شد تا این‌که کم‌کم این ماجرا به فراموشی سپرده شد.

منبع: تابناک

sia-saketi
12-04-2009, 23:17
وضع از این هم بدتره... یه ماجرا هایی هست که متاسفانه اینجا نمی تونم بگم چون اگه بگم ممکنه فکر کنن من خواستم تخریب کنم کسی رو... بعدش هم بن می شم!!! ولی همین قدر می گم که وضع بدتر از اینه... در حدی که اصلا توی خواب هم نمی بینید!!!

bbkagp
13-04-2009, 15:43
ای ول... بالاخره یه سازمانی پیدا شد که قدر بشناسه... واقعا بعضی از این حرکات رو باید گفت: جاهلی قرن 21

mohamad23
13-04-2009, 16:49
در پاسخ به بحث تباني استقلال تهران و استقلال اهواز
پورنعمت: بله، ملوان قرباني تباني شده است
خبرگزاري فارس: مديرعامل باشگاه ملوان انزلي درباره بحث تباني استقلال تهران و استقلال اهواز گفت: بله، ما قرباني تباني شده‌ايم.

اردشير پورنعمت در گفت و گو با خبرگزاري فارس در مورد پرداخت هزينه سفر ليدرهاي ملوان به اصفهان از سوي هواداران استقلال اظهار داشت: بايد بگويم باشگاه ملوان هيچ نيازي به پول استقلالي‌ها ندارد. ما پس از ورود منطقه آزاد انزلي به باشگاه از نظر مالي هيچ مشكلي نداريم و حتي دو ليدر خود را براي كمك به تيم ملي در ديدار با عربستان و كره جنوبي با هزينه باشگاه روانه تهران كرديم.
مديرعامل ملوان ادامه داد: باشگاه ملوان 80 درصد از قرارداد بازيكنان را پرداخته كرده و هيچ گونه مشكلي مالي ندارد. ضمن اينكه در سال‌هايي كه باشگاه از نظر مالي در مضيقه قرار داشت همواره جوانمردانه بازي كرده است. بنابراين ما هر گونه تماس با ليدرهاي باشگاه ملوان از سوي استقلالي‌ها را تكذيب مي‌كنيم.
پورنعمت با اشاره به ديدار برابر ذوب آهن عنوان كرد: اگر چه بازيكنان ما خسته هستند اما با تمام قدرت و تمام بازيكنان در اصفهان حاضر خواهيم شد و جوانمردانه و شرافتمندانه بازي مي‌كنيم. زبان فوتبال زبان جوانمردي است و همه چيز آن در ميدان مسابقه تعيين مي‌شود نه در اتاق مذاكره يا رختكن.
مديرعامل ملوان در مورد اولين دوره ليگ برتر كه اين تيم مانع از قهرماني استقلال شد و در ليگ دوم كه برخي از قديمي هاي استقلال از جمله زرينچه و نوازي ادعا مي‌كنند با تباني استقلال اهواز و استقلال تهران، ملوان به ليگ يك سقوط كرده است؛ گفت: بله؛ ملوان قرباني تباني شده است اما يك ضرب‌المثل چيني مي‌گويد فراموش كن تا راحت باشي و به خاطر بياور تا عذاب بكشي. بنابراين ما مي خواهيم گذشته را فراموش كنيم.
پورنعمت يادآور شد: در همين استاديوم تيم ما را اوت كردند؛ بعد گفتند به خاطر آقا امام رضا(ع) بوده است؛ چون يك سر ماجرا در آن سال ابومسلم بود. ما هم مي گوييم به خاطر آقا امام رضا(ع) بجنگيد. با اين حال ما همه اينها را فراموش كرده ايم. پنجشنبه يك فوتبال سلامت و پاك را ارائه خواهيم داد. نتيجه يك ديدار فوتبال بايد در ميدان مسابقه رقم بخورد.

mobin
13-04-2009, 19:14

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمیاب نیوز ،چند سالی است که فرهنگ قرار گرفتن چهره های معروف در کادر بیلبوردهای تبلیغاتی، در ایران جا افتاده و این روزها ستاره های بسیاری را می توان نام برد که با کمپانی های مختلفی قراردادهای کلان بسته و به مبلغ کالای آن ها بدل شده اند.
در این تابلوهای عظیم، خوش تیپ هایی مثل محمدرضا گلزار آخرین مدل های کت و شلوار روز را به تن می کنند و امثال رضازاده هم به افتخار روغن موتورها وزنه می زنند!
تازه ترین نمونه در این زمینه، قراردادی است که میان نمایندگی یک شرکت تولید پوشاک مردانه و فریدون زندی هافبک دورگه تیم ملی بسته شده؛ البته فریدون مدت هاست که به ایران نیامده و درحقیقت پدر او (که به نوعی منیجر و تصمیم گیرنده اصلی امور زندی است) با نمایندگان برند ایتالیایی به توافق رسید.
شنیده شده مبلغ این قرارداد 50 میلیون تومان بوده و ضمنا مسئولان تبلیغات این نمایندگی قصد دارند تا با استفاده از ناصر حجازی دروازه بان اسبق تیم ملی که به خوش پوشی معروف است، بیلبورد های با مسمایی را در اتوبان های تهران بالا ببرند؛ نمایندگان دو نسل متفاوت فوتبال، با یک نقطه اشتراک: خوش تیپی!

aliaskon
14-04-2009, 06:22
دوستان عزیز من چندین ساله که به دقت فوتبال ایران وجهان رو دنبال میکنم،
حرف یا مفت و صدتا یه غاز هم نمیزنم ،

عادل فردوسی پور از طرفداران یکی از تیمهای پایتخته و 2سالی میشه که دیگه نمیتونه حتی تو اجرای برنامه 90علاقه و بی طرفیشو حفظ کنه و این مساله آخر سر کار دستش میده ؛
من خودم برنامه 90 رو رنسانس فوتبال ایران میدونم که فردوسی پور دون کیشوت اونه وفوتبال ایرانو حتی معتاد به 90 و فردوسی پور می بینم ولی این عدم بی طرفیشو هنگام اجرا اصلا صلاح نمیدونم و نمیپسندم .

فقط یکی دو نشونه بهتون میدم خودتون تحقیق کنید ببینید راست میگم یا نه :
کساییکه 90 دیشبو دیدن میتونن بگن چرا عزاداری بود اصلا از برنامه غصه غم میریخت بیرون ؟
آخرش که خیلی با حال بود با مونتاژ یه گزارش وپخش نصفه نیمه مصاحبه یکی از طرفین (ج-ز) و خداحافظی سریع واینکه این مسایل همیشه اواخر فصل مطرح میشه و یه چیزه عادیه ،ماله کشید به اصل ماجرا تا آخرین کمکهاشم به تیم محبوبش بکنه،
ولی امان از روزی که این اتفاق در باشگاه رقیب می افتاد ؛زنگ میزد نصفه شب خونه بالا تا پایین باشگاه و میگفت :آقا اونجا چه خبره ؟ -خاب چه خبری می خواستی باشه ...خبرای زیادیه تا دنبال چی باشی -...
در حقیقت انحراف (نخواستم به پاس زحماتش لفظ فساد رو بکار ببرم)حتی در اجرای پر بیننده ترین برنامه تلوزیونی اتفاق می افته (البته بسیار بسیار زیرکانه و نامحسوس )دیگه چی بگیم از پشت پرده قراردادها ودلالیهاوعزل ونصبها
حالا بعدا اگه دیدم طالب هست و خودمم حسشو داشتم یکسری از مستنداتشو براتون میذارم .
:41:

h-s-game
14-04-2009, 07:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عصرایران - در پی فشارهای وارده بر برنامه 90 ، بازار شایعات درباره عادل فردوسی پور ، مجری این برنامه نیز داغ شده است به گونه ای که حتی خبر بازداشت وی نیز بر سر زبان ها افتاد؛خبری که توسط معاون دادستان تهران تکذیب شد.

با این حال ، از شامگاه گذشته ، خبر تأیید نشده ای بر سر زبان ها افتاده ، مبنی بر این که جریان مخالف برنامه 90 ، سرانجام توانست مسوولان صدا و سیما را به حذف عادل از این برنامه متقاعد کند.
پیشتر ، مسوولان صدا و سیما در مقابل تقاضاهای مکرر برخی مسوولان مبنی بر سپردن تریبون 90 به یک مجری دیگر مقاومت کرده بودند ولی خبرهای تأیید نشده ، خبر از شکست این مقاومت و عقب نشینی سیمایی ها در مقابل عوامل برون سازمانی می دهند.

بر اساس شایعات موجود ، عادل تا زمان نامعلومی ممنوع التصویر شده و تنها مجاز خواهد بود مسابقات فوتبال را گزارش کند زیرا در گزارش فوتبال ، تصویرش دیده نمی شود!

با این حال ، پیگیری های خبرنگار عصرایران ، برای تأیید یا تکذیب این خبر به جایی نرسید و شنیده ها و خبرهای غیر رسمی موجود ، تنها به ابهامات بیشتر انجامید به گونه ای که از یک سو گفته می شود این ممنوع التصویر شدن ، بعد از پایان لیگ برتر اعمال می شود ولی برخی می گویند از دوشنبه آینده ،عادل حق اجرای برنامه 90 را نخواهد داشت و حتی گفته می شود که از خیابانی هم برای جانشینی این برنامه دعوت شده است.

90 ، پربیننده ترین برنامه ورزشی سیماست و مسؤولان صدا و سیما تا کنون رویکرد مناسبی در تهیه و اجرای برنامه و حمایت از آن در برابر فشارهای خارجی داشته اند و حتی سخن از تهیه برنامه "90 سیاسی" نیز در میان بود که البته در حد سخن باقی ماند.

به هر حال باید منتظر توضیح مسوولان و یا دستکم فرارسیدن شب پخش برنامه شد تا ببینیم آیا آنچه از دیشب در میان محافل خبری و ورزشی پیچیده ، شایعه است یا آن که واقعیت دارد؟!و البته امیدواریم که شایعات موجود رنگ واقعیت به خود نگیرند.

عین این.

البته طنزه

خبر:(طنز)
عادل فردوسی پور معروف به عادل نود و باندش که قصد بر اندازی ورزشی را داشتند متلاشی شد!
مدیر شبکه سه فعالیت عادل فردوسی پور در آن شبکه را تکذیب کرد!
یک منبع آگاه:عادل فردوسی پور مدارک محرمانه تیم ملی را در اختیار آمـریکـا قرار می داد!
عادل فردوسی پور در راه زندان به دلیل سرما خوردگی درگذشت!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

resident_evil
14-04-2009, 13:02
ديشبم تصوير نداشت تو برنامه 90 فقط صدا بود !!!

3phase boy
14-04-2009, 14:25
واقعا بعضی از این حرکات رو باید گفت: جاهلی قرن 21

مثل تعویض سرمربی از یه صبح تا بعد از ظهر .
در ضمن اون مجله(همشهری جوان) قبلا بارها از دایی حمایت کرده بود.

مسئولان هفته نامه همشهری جوان با توجه به انتشار عكس روی جلد شماره 206 روی برخی از سایت ها كه شبهه برانگیز بود، متنی را منتشر كردند.

به گزارش فارس، در متن ارسالی آمده است: هنوز مدت زیادی ازبركناری علی دایی نمی گذرد كه برخی رسانه‌ها دفاع كردن از او را آغاز كرده اند. مجله همشهری جوان نیز در شماره 206 خود با جلدی كاملا متفاوت به دفاع از علی دایی پرداخته است.

در ادامه متن آمده است: هر چند از تصویر نمادین "اعلامیه قتل دایی "در صفحه اول استفاده شده است؛ اما در همان تیتر با مطرح كردن موضوع قتل، افكار عمومی را متوجه اتفاقی مشكوك كرده است. روی جلد تلاش شده بركناری علی دایی به قتل او تشبیه شود و در داخل پرونده به دنبال مسئول قتل او بگردند.

مسئولان همشهری جوان تاكید كردند: در این میان هرچند در پرونده به خصوصیات اخلاقی دایی پرداخته شده و سرمربی تیم ملی به عنوان یكی از مسوولان ماجرا معرفی شده است؛ اما در پایان مسوول اصلی اتفاق رخ داده برای سرمربی تیم ملی فدراسیون فوتبال معرفی شده است.

منبع:

aliaskon
14-04-2009, 17:15
ديشبم تصوير نداشت تو برنامه 90 فقط صدا بود !!!

یعنی چی ؟ منظورت اینه که دل و دماغ اجرای برنامه رو نداشت .:3:

mobin
14-04-2009, 17:30
عصرایران- سرمربی تیم ملی فوتبال که برای تشریح برنامه های خود در جلسه فراکسیون ورزش مجلس حاضر شده بود، به دلیل حاشیه روی و بیان موضع گیری های سیاسی، نمایندگان را عصبانی کرد.
به گزارش خبرنگار عصرایران، مایلی کهن ظهر امروز در جلسه فراکسیون ورزش حاضر شده بود و اما به جای ارائه برنامه های فوتبالی به بیان مسایل سیاسی و اظهارنظرهای انتخاباتی روی آورده بود.
وی گفت: دو دوره به خاتمی رای دادم اما در دوره قبل به احمدی نژاد رای داده بودم.
این دست سخنان مایلی کهن اعتراض نمایندگان مجلس را برانگیخت و یکی از نمایندگان خطاب به مایلی کهن گفت: شما با این حرف هایتان حاشیه سازی می کنید.
نماینده مردم ملایر نیز با فریاد خطاب به مایلی کهن گفت: آقای مایلی کهن شما خوب هستید اما خیلی ساده اید.
مایلی کهن از این گفته نماینده مجلس برآشفته شد و خطاب به او گفت: من ساده ام؟! من آدم سیاسی هستم اما سیاسی باز نیستم.
در این هنگام ونایی از واکنش مایلی کهن خشمگین شد و با فریاد از او خواست نمایندگان مجلس را تحقیر نکند.
دهقان، گوینده خبرهای ورزشی سابق و نماینده فعلی مجلس هم خطاب به نمایندگان معترض گفت: شما دارید سیاسی کاری می کنید؛ بگذارید مایلی کهن حرفش را بزند.
حسن بنایی نماینده ملایر بار دیگر خطاب به مایلی کهن گفت: این جلسه برای حمایت از شما برگزار شده بود اما از یک مربی حرفه ای بعید است که این جملات را بگوید که من به دفتر احمدی نژاد رفتم یا عادل فردوسی پور بی طرف نیست و یا رسانه ملی یار تیم ملی نیست.
وی ادامه داد: اینها ربطی به فوتبال ندارد و شما می گویید احتیاجی به حمایت کسی ندارید و یار دوازدهم تیم ملی هم کشک است.
این عضو فراکسیون ورزش خطاب به مایلی کهن تاکید کرد: چه بخواهی و چه نخواهی چشممان کور، دندمان نرم، باید کمکت کنیم چون تیم ملی فوتبال کشورمان را دوست داریم و مردم به آن حساس هستند.
علی مطهری نماینده مردم تهران هم نداشتن سعه صدر کافی را نقطه ضعف مایلی کهن عنوان کرد.
گفتنی است، مایلی کهن در این جلسه بسیار عصبی بود و به همین دلیل نمایندگان نسبت به او معترض شده بودند که باید با سعه صدر بیشتر فعالیت کند.
مایلی کهن در اظهارات خود درباره نحوه انتصابش گفت: می گویند من با دستور احمدی نژاد سرمربی تیم ملی شده ام در حالی که من چند ماه قبل برای گرفتن دستور بازسازی خانه یکی از خویشاوندان نابینایم در دهات ، پیش احمدی نژاد رفتم اما با وجود دستور رییس جمهور مشکل او حل نشد و در نهایت هم فامیل ما فوت کرد و هنوز آن نامه در پیچ و خم اداری گرفتار است.

aliaskon
14-04-2009, 18:26
من اینارو نمیدونم

الان تیم ملی یه روحیه نا آرام و کله خرابی میخواد تا روحیه مبارزه طلبیش بره بالا

وفکر نکنه با یه گل بازی تموم میشه وتا دقیقه 90 بره با دو کره اونجا بجنگه

این حالت رو عمدا یا سهوا در چند برخورد اخیر مایلی کهن میبینم
:27:
ودر مجموع میدونم این روح نا آرام به تیم هم منتقل میشه و یخورده بچه ها هم به غیرت میان ،

بنابر این شخصا حضورشو تو این مقطع مفید میبینم .

Fusi0n
14-04-2009, 19:04
واقعا تعجب میکنم چی شده انقدر عصبی شده :13: تو مصاحبهاشم خیلی عصبی بود :5: بعد 90 دقیقا این جوری شده :31:

فکر کنم چند روز دیگه خبرای خوبی برسه :27:

نادر1368
14-04-2009, 21:14
من برای مملکتی که فقط درد فوتبالیش حالیشه منتنفرم!یعنی چه مربی یه تیم فوتبال و مجلس و سیاست اه اه اه فوتبال زده شدیم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

aliaskon
15-04-2009, 18:29
eblis جون سلام

با جمع بندی ولحن قشنگ نوشتارت خیلی حال کردم (دکمه تشکر نبود یه تشکر خشک وخالی کنیم )

منتظر این سبک حرفات (که به نظرم هم انصاف توش هست هم شیرینی کلام) هستیم

:33:

نادر1368
15-04-2009, 20:12
به نظرم زیادی بزرگش کردن
اینقدر هم تیترهای فضایی نزنین !
اره واقعا همین طور میزان رای ملت است:27:همش سیاست است و سیاست حالم به هم میخوره از این پولای بیت المال که حیف و میل میشه مایلی کهن میخواد ورجه وورجه!کنه (نصف مدت حضورش در برنامه نود عرق نمیکنه!) خدا تومن پول بگیره اخر سر هم که هیچی اگه رفتیم جام جهانی چه میکنن این بازیکنای میلیونر حماسه ساز پایتخت نیوزلند که دقیق یادم نیست مورد محبت قرار میگیره و اگه نرفتیم به جهنم گدای اروپایی خیلی زیاده!چاه نفت هم که هر روز سه چهارتا پیدا میشه و برای هفت جد مایلی کهن و عادل ووووو کفایت میکنه(کلا زیاد چرت و پرت میگم:31:):46:

ارمغان جنون
16-04-2009, 13:47
پس از دستگیری این خبرنگاران مشخص شد که آنان قصد داشتند افشين قطبي مر بي سابق پرسپوليس را به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي كنند!و در قبال آن يك سوم قرارداد وي را به خود اختصاص دهند!

به گزارش سرویس ورزشی جهان، اين خبرنگاران که با دلالی بازیکن اقدام به ایجاد مافیایی برای رد و بدل کردن بازیکن و نیز فشار بر تیم ها، بازیکنان و مربیان غیر همسو با خود می کردند پس از ماه ها تلاش نیروهای مسئول به دام افتاده و دستگیر شدند.

اما دلیل مراجع قضایی برای برخورد با باند دستگیرشدگان ، تنها دلالی نبود. دستگاه اطلاعاتی که گفته می شود به درخواست تعدادی از مدیران تیم های فوتبال به موضوع کسب درآمد نامشروع این باند مشکوک شده بودند ، ورود یافتند
با تحقیقات ویژه خود حالا موارد اتهامی چون شرط بندی ، قراردادهای صوری و تغییر نتایج مسابقات فوتبال را در پرونده متهمان قرار داده اند که هرکدام شان جرم محسوب می شوند و چون این درآمد حاصل از کسب نامشروع بیت المال بوده ، این عمل مجرمانه تشدید می شود.

اعتراف بازداشت شدگان هم این حقیقت را تائید می کند که آنها توان اعمال فشار به تیم ها و تعیین نتیجه مسابقات را داشته اند و این یعنی لیگ و همه هیجانش نه بر اساس شایستگی تیم ها که در بسیاری از مواقع در مسیر کسب سودی بیشتر از سوی واسطه‌ها رقم می‌خورده است. جریان فاسدی که تنها در مرحله اول واسطه‌ها و عوامل رسانه‌ا‌ی‌اش بازداشت شده‌اند و هنوز پرونده مفتوح است تا در مرحله بعدی آنها که باعث می‌شدند به سادگی بودجه بیت‌المال در اختیار واسطه‌ها قرار بگیرند، بازداشت شوند.

بر همین اساس یکی از مسائل مبهم و حائز اهمیت این دستگیری اطلاع از نام و اسامی افرادی بود که این خبرنگاران ورزشی نویس را هدایت می کردند.

بنا بر اظهارات یک منبع آگاه؛ پس از دستگیری این خبرنگاران مشخص شداعضاي اين باند قصد داشتند افشين قطبي مربي سابق پرسپوليس را به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي كنند! و در قبال آن يك سوم قرارداد وي را به خود اختصاص دهند!

درضمن چند تن از آنان با هدایت دو تن از سرمربیان فوتبال کشور که سابقه حضور در لیگ های برتر و تیم های سطح اول کشور را دارند فعالیت های خود را انجام می داده اند.

MoJtaBa.R
16-04-2009, 14:14
اين هم ...رنده

کشته مرده ي ان همه اخبار زرد رنگم

ali_ranger22
16-04-2009, 14:41
دیدن داره گند کاری هایی قلعه نوعی در میاد گفتن بزار قطبی رو هم خراب کنیم !!
برین بابا !

ferdfe
16-04-2009, 14:50
اول اينكه تيتر اشتباه
خبر نگار ها مي خواستن با قطبي تباني كنن ....
اگر يادتون نرفته باشه قطبي حتي گفت حاضر اين چند بازي رو بدون هيچ پولي مربي باشه !!!

پس از دستگیری این خبرنگاران مشخص شد که آنان قصد داشتند افشين قطبي مر بي سابق پرسپوليس را به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي كنند!و در قبال آن يك سوم قرارداد وي را به خود اختصاص دهند!

درضمن چند تن از آنان با هدایت دو تن از سرمربیان فوتبال کشور که سابقه حضور در لیگ های برتر و تیم های سطح اول کشور را دارند فعالیت های خود را انجام می داده اند.

دیدن داره گند کاری هایی قلعه نوعی در میاد گفتن بزار قطبی رو هم خراب کنیم !!
برین بابا !

بعدا گندش در مياد كه تمام تباني هاي ليگ برتر زير سر قلعه نوعي !!

s@leh
16-04-2009, 14:56
اصلا افشین قطبی که همه عمرش رو خارج بوده و بلد نسیت فارسی رو درست حرف بزنه ، حالا بیاد از این (( ایرانی بازی ها )) و دسیسه و سوسه اومدن و باند بازی و اینجور کارا بلد باشه ؟؟

من یکی مطمئنم که قطبی اصلا از این کارا بلد نیست ، توی مخیله اش هم نمیگنجه از این کارا بخواد بکنه

100% میخوان خرابش کنن ، و احتمالا زیر سر مایلی کهنه یا اون تربیت بدنی که همه میدونن چه تحفه ایه

بد بخت قطبی ؛ حالا هم که رفته واسش میزنن :دی

B3HZ@D
16-04-2009, 15:16
همه این اخبار چرته...اونا فقط میخوان قطبی رو بکوبن
بعد از موفقیت افشین قطبی اون محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده و میخوان اینطوری خرابش کنن
ولی اونا دارن خودشون رو خراب می کنن...دیگه معلومه چه کسی اهل این کارها هست و چه کسی نیست
زنده باد افشین قطبی

ارمغان جنون
16-04-2009, 16:03
لطفا یکم منطقی باشید
من نه طرفدار قطبی ام نه ضد قطبی نه طرفدار قلعه نوعی یا مایلی کهن یا کسه دیگه ای
ولی قطبی صرفا یک مربی مقطعی بود یک مربی شوک دهنده کسی که از دانش فنی بالایی برخوردار نیست ولی در یک مقطع و با کارهای روحی روانی میتونه موفقیت کسب کنه مثل یورگن کلینزمن در آلمان , چقدر حرکات هیجان انگیز این دو نفر کنار زمین شبیه همه
و پارسال هم قطبی تونست که پرسپولیس رو قهرمان کنه طبق همون روش شوک و البته در زمان قطبی هیچ وقت پرسپولیس زیبا بازی نکرد و صرفا نتیجه می گرفت
ولی دیدیم که امسال نتونست نتیجه هم بگیره و برکنار شد و در واقع تاریخ مصرفش تموم شد و پرسپولیس دوباره رو آورد به مربیان با دانش و با تجربه
در ضمن خبر بالا رو هم فقط برای اطلاع رسانی گذاشتم و راست یا دروغ بودنشو خبر ندارم

momkhbpsp
16-04-2009, 16:50
لطفا یکم منطقی باشید
ولی دیدیم که امسال نتونست نتیجه هم بگیره و برکنار شد و در واقع تاریخ مصرفش تموم شد و پرسپولیس دوباره رو آورد به مربیان با دانش و با تجربه

منظوره شما از منطقی باشین چیه

کسی که کمک مربی تیم آمریکا تو جام جهانی 98 و از آنالیزورها و کمک مربی های کره جنوبی تو جام جهانی 2006 بوده رو میگید تاریخ مصرفش گذشته

جالبه تو این مملکت خراب کردن اسطوره ها و افراد مشهور شده هنر

از رضازاده که آخر یه کاری کردن که خودش رو بکشه کنار گرفته تا دایی و قطبی

من نمی دونم چه جوری یارو حتی نرفته سر کلاس های مربی گری بشینه اونوقت میگن مدرک مربی گری درجه a آسیا داره بعد که تیمش میاد آسیا از afc میان چک میکنن بعد آمارش در میاد یارو اصلا مدرک نداره

من خودم پرسپولیسی هستم اما شما وقتی میگید مربی با تجربه که حتما منظورتون وینگاداست باید بدونید که ایشون اگه خیلی حالیش بود حتی ایران هم نمی اومد و فقط به خاطر پول اومده و مترسک هستش

آدمی مثل کلمنته با اون پیشنهاد خوب فدراسیون گذاشت در رفت چون فهمید چه خبره و یا حتی لیت بارسکی با اون سابقش.

همه می دونستن که دیگه پرسپولیس نمی تونه تو لیگ قهرمان بشه چون تو ایران به صلاح نیست یه تیم دوبار پیاپی قهرمان لیگ بشه البته تازگی ها این رسم جا افتاده و قطبی واسه آسیا اومده بود که من مطمئنم اگه میموند قهرمان میشدیم
دیگه همه هم دلیل رفتن قطبی رو از ایران میدونن.

raz72592
16-04-2009, 17:12
دیگه همه هم دلیل رفتن قطبی رو از ایران میدونن.

فکر میکننین فقط دلیل همین ها بوده؟ سانسور بیداد میکنه!

ali_ranger22
16-04-2009, 17:21
لطفا یکم منطقی باشید
ولی قطبی صرفا یک مربی مقطعی بود یک مربی شوک دهنده کسی که از دانش فنی بالایی برخوردار نیست ولی در یک مقطع و با کارهای روحی روانی میتونه موفقیت کسب کنه مثل یورگن کلینزمن در آلمان , چقدر حرکات هیجان انگیز این دو نفر کنار زمین شبیه همه
و پارسال هم قطبی تونست که پرسپولیس رو قهرمان کنه طبق همون روش شوک و البته در زمان قطبی هیچ وقت پرسپولیس زیبا بازی نکرد و صرفا نتیجه می گرفت
در ضمن خبر بالا رو هم فقط برای اطلاع رسانی گذاشتم و راست یا دروغ بودنشو خبر ندارم

واقعا منطق شما اینه ؟ میشه اصلا منطق رو برای من تعریف کنی ؟!
اگه اینطوریه من میرم مربی تیم ملی میشم هر 1 دیقه 1 بار 3 متر می پرم هوا تیم میره فهرمان جام جهانی میشه !!

arash_zp
16-04-2009, 23:57
لطفا یکم منطقی باشید
برادرمن اين منطقت خيلي جالبه
من خودم استقلالي هم و خوب يادمه كه 7-8 هقته اول ليگ پارسال واقعا از فوتبال پرسپوليس قطبي لذت ميبردم و احساس ميكردم واقعا تفكرات جالبي پشت بازي تيم هست كه قطعا نتيجه ي كارهاي + قطبي و علمش بوده
ولي از اون به بعد دست هاي ........ شروع كردن به ايجاد مشكل تو پرسپوليس كه قهرمان مردن تيم توسط قطبي تو اين شرايط نشانه اي از بزرگي و توانايي هاشه
اين فصل هم اگر آقاي مصطفوي مدير عامل وحاشيه ساز اين تيم نبود شك ندارم كه قطبي موفق مي شد
در ضمن اين مطالب چرند هم مطمئنم مافيايي توليد شده و كذب محضه

masoudtr
17-04-2009, 00:02
لطفا یکم منطقی باشید
شما اگه منطقی بودی این حرف ها را نمیزدی
راست میگن که مرد تا سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
بهتر بود اصلا چیزی نمی گفتی

iman_s
17-04-2009, 01:39
اون اعلامیه بیشتر شبیه به طرفداری بود نه انتقاد.

eblis_boy1386
17-04-2009, 13:41
تصمیم مدیران ابومسلم عجولانه بود

مشهد - خبرگزاری مهر: سرمربی سابق ابومسلم گفت: تصمیم مدیران ابومسلم در برکناری من خیلی عجولانه بود.علی حنطه در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد افزود: زمانی که من این تیم را تحویل گرفتم تنها 16 امتیاز داشت و توانستم با این تیم نتایج خوبی بگیریم اما برخی از اتفاقات نگذاشتند ما در هفته های پایانی خوب ظاهر شویم.
سرمربی سابق ابومسلم با بیان اینکه پس از این جریان تمام حق حقوق خودرا از ابومسلم خواهم گرفت، اظهار داشت: اگر جای میثاقیان بودم در هفته پایانی به عنوان مدیر فنی حاضر می شدم نه تحت نام سرمربی .
وی در مورد ایجاد مسائل حاشیه های اخیر در این تیم افزود: متاسفانه در دو سه هفته اخیر مسائل حاشیه‌ای بسیاری برای تیم ابومسلم به وجود آمد که باعث شد این تیم به حاشیه برود و این مسائل را بعد از بازی ملوان خواهم گفت.
سرمربی سابق ابومسلم تاکید کرد: آنهایی که باید در چند هفته پایانی لیگ از تیم حمایت می کردند این کار را نکردند و حتی با برخی از اظهارنظرها باعث شدند آرامش تیم ما به هم بریزد.
وی افزود: ما در این بازی استرسی نداشتیم و بچه‌ها با جان و دل بازی کردند اما در فوتبال یکسری اتفاقات می افتد که نمی توان جلوی آنها را گرفت.

ali_ranger22
17-04-2009, 13:51
من می خواستم یه تاپیک بزنم با این عنوان که مافیای فوتبال چقدر زود دست به کار شده است !
مربی ها پشت سر هم برکنار می شن (بعضی ها بدون هیچ دلیل منطقی )و می شنویم که مربی یه تیم دیگه می شن !
میثاقیان دیگه باید چیکار کنه که ثابت کنه هیچی حالش نیست ؟ اون از راه آهن این از اهواز ! اصلا کارنامه ی خوبی داره این اکبر ؟!
ولی امان از دست مافیا ....

eblis_boy1386
17-04-2009, 16:29
من می خواستم یه تاپیک بزنم با این عنوان که مافیای فوتبال چقدر زود دست به کار شده است !
مربی ها پشت سر هم برکنار می شن (بعضی ها بدون هیچ دلیل منطقی )و می شنویم که مربی یه تیم دیگه می شن !
میثاقیان دیگه باید چیکار کنه که ثابت کنه هیچی حالش نیست ؟ اون از راه آهن این از اهواز ! اصلا کارنامه ی خوبی داره این اکبر ؟!
ولی امان از دست مافیا ....

با ليگ مافيفايي موافقم

ولي خوب ميثاقيان و همه ميدونن كه تو ابومسلم خيلي عالي كار ميكنه

يك جوري مشكوك ميزنه

وقتي تو ابومسلمه خوب نتيجه ميگيره

ولي تيم ديگه ميره تيمو به مرز دسته 2 ميكشونه

fouad-pes
17-04-2009, 16:46
آره واقعا
اصلا همین میثاقیان باعث شد استقلال اهواز بیاد تا رده شانزدهم.
ولی خیلی غیر عادیه رفتنش به ابومسلم.

iman_s
17-04-2009, 23:33
حنطه بنده خدا کارش بد نبودخوب بود میزاشتن بازی آخر هم تموم میشد بعد اینکار رو میکردند.

masoudtr
17-04-2009, 23:38
من از این میثاقیان بدم می یاد که نگو همه میدونن چرا تو مشهد نتیجه میگیره تماشاگر ها را تحریک میکنه به داور فحش ناموسی بدن و تیم حریف فحش خواهر مادر بعد هم اونا تحت فشار قرار میگیرند میشه مثل بازی استقلال که داور تحت فشار پنالتی گرفت

نادر1368
17-04-2009, 23:46
حنطه خوب نتیجه میگرفت کارش خوب بود تیم رو تا تونست نگه داره گفتن بسه!

aliaskon
18-04-2009, 06:45
نادر جون خیلی سعی کردم درکت کنم داداش ولی نشد !

خیلی اعصابی معصابی چرا (نکنه استقلالی هستی) ؟

خود کشی مد کشی نکنی حالا...

هنوز امید هست (هم واسه استقلال هم تیم ملی )

سر و تهش بازیه ، غیر اینه ؟ :27:

eblis_boy1386
19-04-2009, 19:49
همين چند روز پيش بود كه مصاحبه‌اي از فريدون زندي در شبكه «جام‌جم» همه كساني را كه بيننده اين برنامه بودند، تحت تاثير قرار داد. بغضي گلويش را مي‌فشرد و حرفي را كه مي‌خواست، نمي‌توانست براحتي بزند! تا اين‌كه پس از كلي طفره رفتن و صحبت در مورد ليگ قبرس، فريدون بالاخره تعارف را كنار گذاشت و با صدايي لرزان گفت: «از تيم ملي انصراف مي‌دهم.» همين و بس.

او ديگر حرفي نزد و ادامه صحبت‌هاي فريدون هم پخش نشد كه دليل انصراف او از تيم ملي مشخص شود. او آخرين بازيش براي تيم ملي را مقابل عربستان (در دور رفت) انجام داده بود. آيا اين آخرين بازي فريدون براي تيم ملي ايران است؟ يك هفته پس از اين اتفاق و در حالي كه تلفن همراه زندي شبانه‌روز خاموش بود، بالاخره در يكي از بعد از ظهر‌هاي بهاري پس از صداي بوق آزاد تلفنش صداي فريدون از آن طرف خط شنيده شد. او تمايلي به حرف زدن نداشت و اصرار مي‌كرد كه نمي‌خواهد صحبت كند؛‌ اما به نظر آرام و قرار نداشت و مي‌خواست همه آن چيزي را كه در دلش باقي مانده روي دايره بريزد.

زندي در گفتگو با جام‌جم حرف‌هايي زد كه به نظر خيلي وقت بود در سينه نگه داشته بود. او دليل اين‌كه از تيم ملي هم انصراف داده را گفت، ولي هنوز هم كه هنوز است، ايران را دوست دارد و ... . ياد نخستين عكسي كه او با پرچم ايران گرفته بود، ياد نخستين گلي كه براي تيم ملي زد و ياد تمام حرف‌هايي كه با تلفظ نادرست و به زبان فارسي مي‌زد، آيا او ديگر براي تيم ملي ايران بازي نمي‌كند؟

چه اتفاقي افتاده؟ زندي بدون اين كه حرفي در مورد خداحافظي بزند از حضور در تيم ملي ايران انصراف داده است؟
بله. تصميم به اين كار گرفته‌ام و آن را در گفتگو با يكي از شبكه‌ها اعلام كردم. ديگر نمي‌خواهم براي تيم ملي ايران بازي كنم. ديگر خسته شده‌ام و مي‌خواهم مدتي استراحت كنم.

اما اين دليل قانع‌كننده‌اي نيست. زندي عاشق فوتبال ايران بود و تلاش زيادي كرد تا توانست پيراهن تيم ملي را تن كند.

نمي‌شود همه حرف‌ها را زد. به همين دليل هم نمي‌خواهم در مورد آن حرفي بزنم. فقط تصميم گرفتم كه ديگر براي تيم ملي ايران بازي نكنم.

آيا دلخوري زندي به دليل دعوت نشدن به تيم ملي است يا اين‌كه فريدون با كسي مشكل دارد؟
نه چه مشكلي. به هر حال من هم براي خودم فاكتور‌هايي دارم و وقتي خارج از آن چارچوب‌ها با من برخورد مي‌شود بايد چه كاري بكنم؟ در ايران رفتارها با من خيلي بد بود. خيلي‌ها اصلا من را ايراني نمي‌دانستند.

انگار كه از كره مريخ آمده بودم و با آنها فرق داشتم. هر بار كه براي تيم ملي خوب بازي مي‌كردم در اردوي بعد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از من دعوت نمي‌كردند. نمي‌دانم اسمش را چه مي‌گذارند، اما اين طرز برخورد‌ها اصلا منصفانه نيست.

اينها باعث مي‌شود آدم ديگر قيد بازي كردن براي تيم ملي را بزند. آن زمان خيلي عصباني مي‌شدم، اما حالا سعي كرده‌ام با شرايط كنار بيايم. صادقانه بگويم هميشه مجبور بودم براي جايگاهم در تيم ملي بجنگم. من از اين ناراحتم؛ ‌البته اين مبارزه‌اي‌ است كه با افتخار انجام دادم، اما تا به حال در مجموع براي تيم ملي بد كار نكرده‌ام. در واقع در تمام بازي‌هايي كه براي تيم ملي فيكس بازي كرده‌ام فقط 2 بار باخته‌ايم.

منظورت علي دايي است؟ چون او سرمربي تيم ملي بود و اگر هم به تيم ملي دعوت نمي‌شدي نظر شخصي او بوده.
من اسمي ‌از كسي نبردم، اما نمي‌دانم چقدر اين حرف را باور مي‌كنيد كه من از دايي بدي نديدم،‌ ولي دليلي براي دعوت نشدنم پيدا نكردم. حرف زدن در اين مورد عصباني‌ام مي‌كند.

تا به حال روي اين موضوع فكر نكرده‌اي؟ به نظرت به دليل مسائل فني نيست كه فريدون را به تيم ملي دعوت نمي‌كنند؟
نه. بعيد است، چون به نظر خودم در حال حاضر آماده‌ترين بازيكن ايران هستم. از روزي كه به ايران آمدم مشكلات زيادي داشتم، اما دايي با من مشكلي نداشت.

پس چه اتفاقي مي‌تواند فريدون را از تيم ملي دور كند؟
فدراسيون، طرز تفكرات و ... خيلي‌ها حتي به اين گير مي‌دهند كه چون در ليگ قبرس بازي مي‌كنم به تيم ملي دعوت نمي‌شوم. اما مشكل جاي ديگري است!

تو از مشكلي حرف مي‌زني كه مي‌داني چه چيز يا چه كسي است؛ اما تلاش مي‌كني آن را محفوظ نگه‌داري.
هر بار كه براي تيم ملي خوب بازي ‌كردم در اردوي بعد از من دعوت نكردند. نمي‌دانم اسمش را چه مي‌گذارند، اما اين طرز برخورد‌ منصفانه نيست

مي‌خواهم مشكل خودم را به ديگران بروز بدهم. دوست ندارم كسي فكر كند به خاطر او قيد همه چيز را مي‌زنم. مي‌خواهم بگويم من به خاطر سرمربي جديد ايران از بازي كردن انصراف دادم تا وقتي ايشان سرمربي باشد. فريدون به تيم ملي فكر نمي‌كند!

چرا مايلي‌كهن؟چه مشكلي با او داشتي؟
او مدام از من انتقاد مي‌كرد. هر وقت كه به تيم ملي دعوت مي‌شدم مي‌گفت زندي بلد نيست به توپ ضربه بزند. زندي شوت كردن هم بلد نيست و اصلا نمي‌تواند فوتبال بازي كند! خبرها را به من مي‌دادند و مصاحبه‌هايي كه مايلي‌كهن عليه من انجام مي‌داد را برايم مي‌خواندند. يادم است قبل از بازي با امارات هم مايلي‌كهن از من انتقاد كرده بود. در آن بازي گل نجات ايران را من زدم و از همه بازيكنان هم بهتر بودم. در ايران هيچ كس هواي من را نداشت. من براي آنها غريبه اي بودم كه از آلمان آمده بود.

يعني به خاطر مايلي‌كهن و...
تا زماني كه او سرمربي تيم ملي است ديگر به ايران بر نمي‌گردم.

حالا شناختي از مايلي‌كهن داري؟
زياد نه؛ اما مي‌دانم كه در ايران خيلي‌ها دوستش دارند.

به نظرت ايران با او به جام جهاني صعود مي‌كند؟
نمي‌دانم. اما دوست دارم ايران به جام جهاني برود.من هم ايراني هستم و دوست دارم مثل بقيه ايراني‌ها تيمم را در جام جهاني ببينم.

از ليگ قبرس چه خبر؟ فريدون گل‌هاي زيادي را براي آلكي زده است؟
خوشبختانه اينجا همه چيز خوب است. پس از رفع مصدوميتم تقريبا در تمام بازي‌ها بازي كرده‌ام. در بيشتر آنها هم يا گل زده‌ام يا پاس گل داده‌ام تا اينجا 9 گل براي آلكي زده‌ام.

با اين حال تيم شما در خطر سقوط قرار دارد.
خب باشگاه ما هم مثل بقيه باشگاه‌هاي جهان با مشكل مالي روبه‌رو شده است. همين باعث شده تا بازيكنان روحيه خود را از دست بدهند. آنها چند ماهي است كه پول نگرفته‌اند. با اين حال تمام تلاشمان اين است كه آلكي در ليگ دسته برتر بماند.

در خبر‌ها آمده بود كه اين آخرين فصل حضور زندي در قبرس است.
تصميم گرفته‌ام با انجام بازي‌هاي خوب به دوران خوب گذشته باز گردم. در حال حاضر از 2 تيم آلماني و يك تيم اتريشي پيشنهاد دارم. بايد با دقت آنها را بررسي كنم و بهترين گزينه را انتخاب كنم. دوست ندارم تصميمي‌ بگيرم كه در آينده پشيمان شوم.

eblis_boy1386
19-04-2009, 19:50
رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: با بازيكناني كه دو ساعت قبل و بعد از بازي را صرف آرايش كردن موهاي خود مي كنند، برخورد انضباطي خواهد شد.

دكتر مجتبي شريفي امروز در كنفرانس خبري خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار ورزشي «شبکه خبر دانشجو»، در خصوص احكام جديد انضباطي و ماده جديد 33 كميته انضباطي مبني بر اينكه نبايد چهره و سيماي رفتار فرد برخلاف عرف حاكم بر جامعه باشد، اظهار داشت: منظور از عرف، تماشاگران فوتبال و عده اي از جامعه كه هوادار و طرفدار فوتبال هستند، است.

رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال در ادامه با اشاره به نسبي بودن عرف افزود: مي توان تا حدودي از حضور افرادي كه در مسابقات فوتبال ظاهر نامناسب دارند، جلوگيري كرد.

وي تصريح كرد: ما با كسي كه شلوار جين مي پوشد، مشكلي نداريم، ولي بعضي از بازيكنان هستند كه شلوارهايي مي پوشند كه چندين سوراخ دارد و يا خود را به شكل و قيافه هاي عجيب و غريبي درست مي كنند تا بتوانند خود را بيشتر در رسانه ملي و در بين هواداران مطرح كنند كه ما با تصويب اين ماده از حضور آنها در ورزشگاه و همراهي كردن تيم جلوگيري به عمل مي آوريم كه در صورت تكرار اين عمل، محروميت آنها بيشتر خواهد شد.

شريفي با انتقاد از بعضي از بازيكنان تيم ملي كه با مدل موهاي خاص خود موجب نگراني بيش از پيش خانواده ها مي شوند، اظهار داشت: به همه آنها تذكر داده شده است.

رئيس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال در ادامه گفت: بسياري از مديران باشگاه ها با من تماس گرفته و گفته اند كه بعضي از بازيكنانشان دو ساعت قبل و بعد از بازي را صرف آرايش كردن موهاي خود مي كنند، بنابراين ديگر وقتي نمي ماند تا به فوتبال و مسائل فني بپردازند كه از اين به بعد با اين افراد برخورد انضباطي مي شود.
وي درباره سوال پرسيده شده مبني بر اينكه رسيدگي به پرونده انضباطي بازيكنان در مورد ظاهرشان مربوط به باشگاه هايشان است و چرا كميته انضباطي آن را بررسي مي كند؟ تصريح كرد: ما اعتراض خود را به باشگاه ها اعلام كرده بوديم، ولي به دليل عدم عكس العمل باشگاه ها در خصوص پوشش اين بازيكنان، خود وارد عمل شديم و با تصويب اين ماده حكم الزام آوري را به وجود آورديم كه نه تنها بازيكنان خاطي، بلكه باشگاه هايشان نيز به دليل رسيدگي نكردن به اين موضوع توبيخ مي شوند.
شريفي اظهار داشت: بر اساس اين حكم، دو جلسه محروميت هم به بازيكنان و هم به باشگاه ضرر مي رساند و اين موجب مي شود كه باشگاه ها نظارت بيشتري بر بازيكنان خودشان داشته باشند./

Grand
20-04-2009, 01:31
من واقعاً از بازی فریدون لذت می‎بردم. جاش توی تیم ملی خیلی خالیه...

momkhbpsp
20-04-2009, 09:03
ترسیده بنده خدا
مایلی وقتی تو نود گفت زیر ابرو برداشتن دیگه باید فاتحه یه همچین کسایی خونده می شد
آخه یه نفر نیست بهش بگه قیافه طرف به توچه
مثل اینکه فرگوسن بگه من به خاطر خوش تیپ بودن رونالدو دعوتش نمی کنم

بردیا
20-04-2009, 12:54
زندی چپ خوبیه تو این وانفسای نداشتن چپ پای مناسب
امیدوارم همونطور که اونقدر ناز هاشمیان رو کشیدن،اینم برگردونن

masoudtr
20-04-2009, 17:39
واقعا هم با اخلاقه و هم خوب بازی میکنه حیف که اینم قربانی سیاست بازی های فوتبال شد

ارمغان جنون
20-04-2009, 17:56
حق داره بنده خدا
ولی امیدوارم برش گردونن

JEFF_HARDY
20-04-2009, 20:45
حق داره بنده خدا
ولی امیدوارم برش گردونن

به نظر من بچه خوشگلی بی مصرف هست.حالا خود دانید

hoomaan
20-04-2009, 22:12
به نظر من بچه خوشگلی بی مصرف هست.حالا خود دانید

کجا بازی میکنه الان ؟ فریدون زندی کیه حالتون خوشه ؟ دورش تموم شد .

بردیا
21-04-2009, 08:36
اگه زندی نبود،شک دارم که ایران حتی صعود میکرد به دور دوم مقدماتی
یکی از بهترین ضربه آزاد زنای ایرانی هستش
تکنیک خیلی مناسبی داره و توی کارای تهاجمی عالیه هر چند دفاع بلد نیستش
به همین خاطر کاملا به درد ایران میخوره

MoJtaBa.R
21-04-2009, 10:22
تکنیک خیلی مناسبی داره و توی کارای تهاجمی عالیه هر چند دفاع بلد نیستش

توي زمان ژنرال! انگاري تو دفاع چپ بود : خوب هم بازي ميکرد

اختلافش با مايلي يه چيزه نپذيرفتنش تو ايران به عنوان يه انسان هم نژاد يه چيز ديگست : اونقدرها هم مردم بهش کم لطف نبودن که زيادش کرده

بردیا
22-04-2009, 19:40
منظورش مردم نیست
اکثر کسایی که دستی تو فوتبال داشتن که بیشترشون مربیا و بازیکنای پشت خط مونده بودن،قبولش نداشتن.

H A M A S
24-04-2009, 07:09
استقلال تيم روزهاي سخت نيست. اين جمله شايد به مذاق طرفداران تيم آبي‌پوش پايتخت كه اين روزها تيم‌شان اميد اندكي براي قهرماني در ليگ هشتم دارد خوش نيايد اما اين يك واقعيت است. با نگاهي به عملكرد تيم استقلال در ادوار گذشته ليگ برتر شاهد هستيم كه اين تيم در اكثر دوره‌ها جزو تيم‌هاي داراي شانس قهرماني بوده است اما به جز يك دوره در همه اين ادوار در هفته‌هاي پاياني كم آورده است و نتوانسته به قهرماني دست يابد. مهم‌ترين مثال براي اثبات اين ادعا به اولين دوره ليگ برتر برمي‌گردد. جايي كه تيم استقلال نيازمند كسب يك تساوي براي قهرماني بود اما در بازي آخر در زمين ملوان انزلي شكست خورد تا دو دستي قهرماني را تقديم پرسپوليس كند. شبيه اين اتفاق در دوران بعدي ليگ هم رخ داد. رقابت شانه به شانه اين تيم با تيم‌هاي پاس، سايپا و فولاد خوزستان و حتي سپاهان نشانه ديگري از اين واقعيت است. باتوجه به تجربه چند ساله اخير مي‌توان فهميد بعيد است كه استقلال قهرمان شود هرچند از كنار اتفاق‌هاي عجيب و غريب دنياي توپ گرد نمي‌توان به راحتي گذشت. با اين حساب در بازي آخر ليگ، استقلال كم روحيه كه اين روزها درگير حاشيه‌هاي زيادي شده است كاري سخت مقابل مردان سبزپوش پيامي در مشهد تجربه خواهد كرد. پيامي‌ها كه در چند هفته اخير احيا شده‌اند براي آن‌كه در ليگ ماندني شوند بايد پيروز ميدان شوند. با آناليز بازي‌هاي 5 هفته اخير 2 تيم پيام و استقلال در مي‌يابيم كه پيام موفق به كسب 4 پيروزي و يك شكست شده است و اين در حالي است كه استقلال تهران در 5 بازي گذشته‌اش موفق به كسب يك پيروزي،3 تساوي و يك شكست شده است. با تجزيه و تحليل اين 5 مسابقه در مي‌يابيم كه پيام صاحب 12 امتياز شده و تيم استقلال تنها 6 امتياز به دست آورده است. اين واقعيت در كنار موارد حاشيه‌اي اخير در تيم استقلال و نيز انگيزه بالاي تيم پيام براي ماندن در ليگ برتر و حضور انبوه فوتبال‌دوستان خراساني در ورزشگاه ثامن سبب مي‌شود استقلال شانس كمي براي نتيجه گيري داشته باشد.

Retired User
24-04-2009, 13:45
استقلال تيم روزهاي سخت نيست. اين جمله شايد به مذاق طرفداران تيم آبي‌پوش پايتخت كه اين روزها تيم‌شان اميد اندكي براي قهرماني در ليگ هشتم دارد خوش نيايد اما اين يك واقعيت است. با نگاهي به عملكرد تيم استقلال در ادوار گذشته ليگ برتر شاهد هستيم كه اين تيم در اكثر دوره‌ها جزو تيم‌هاي داراي شانس قهرماني بوده است اما به جز يك دوره در همه اين ادوار در هفته‌هاي پاياني كم آورده است و نتوانسته به قهرماني دست يابد. مهم‌ترين مثال براي اثبات اين ادعا به اولين دوره ليگ برتر برمي‌گردد. جايي كه تيم استقلال نيازمند كسب يك تساوي براي قهرماني بود اما در بازي آخر در زمين ملوان انزلي شكست خورد تا دو دستي قهرماني را تقديم پرسپوليس كند. شبيه اين اتفاق در دوران بعدي ليگ هم رخ داد. رقابت شانه به شانه اين تيم با تيم‌هاي پاس، سايپا و فولاد خوزستان و حتي سپاهان نشانه ديگري از اين واقعيت است. باتوجه به تجربه چند ساله اخير مي‌توان فهميد بعيد است كه استقلال قهرمان شود هرچند از كنار اتفاق‌هاي عجيب و غريب دنياي توپ گرد نمي‌توان به راحتي گذشت. با اين حساب در بازي آخر ليگ، استقلال كم روحيه كه اين روزها درگير حاشيه‌هاي زيادي شده است كاري سخت مقابل مردان سبزپوش پيامي در مشهد تجربه خواهد كرد. پيامي‌ها كه در چند هفته اخير احيا شده‌اند براي آن‌كه در ليگ ماندني شوند بايد پيروز ميدان شوند. با آناليز بازي‌هاي 5 هفته اخير 2 تيم پيام و استقلال در مي‌يابيم كه پيام موفق به كسب 4 پيروزي و يك شكست شده است و اين در حالي است كه استقلال تهران در 5 بازي گذشته‌اش موفق به كسب يك پيروزي،3 تساوي و يك شكست شده است. با تجزيه و تحليل اين 5 مسابقه در مي‌يابيم كه پيام صاحب 12 امتياز شده و تيم استقلال تنها 6 امتياز به دست آورده است. اين واقعيت در كنار موارد حاشيه‌اي اخير در تيم استقلال و نيز انگيزه بالاي تيم پيام براي ماندن در ليگ برتر و حضور انبوه فوتبال‌دوستان خراساني در ورزشگاه ثامن سبب مي‌شود استقلال شانس كمي براي نتيجه گيري داشته باشد.
ببخشید منبع؟
توی روزنامه خونده بودم

alireza fatemi
24-04-2009, 14:04
اگه می بینی استقلال الان به این روز افتاده تقصیر سرمربی یا کلا کادر فنیه که تو چندین بازی برای رسیدن به پیروزی
علیزاده رو وارد میدان کرد و البته اگر عباسفرد می اومد خیلی بهتر بود.
باید بگم من خودم استقلالیم

iman_s
25-04-2009, 00:26
اشتباهات مربی یک طرف استرس و فشارها و حاشیه هایی که روی تیم هست یک طرف دیگر.
روزی نیست که در روزنامه ها و سایتها حاشیه های بعضا ساهتگی در مورد استقلال و پیروزی منتشر نشه و بازیکن و مربی باید سنگ باشه که بتونه در برابر اینها مقاومت کنه.
یک نگاه بندازید به همین چند هفته اخیر لیگ و حاشیه هایی که در مورد تیم استقلال وجود داشت.

aaaammmm87
25-04-2009, 10:00

یکی از شیوه هایی که در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما سابقه فراوانی دارد، خطاب نامه هایی است که به فرزندان نوشته شده است. یکی از مشهورترین این فرزندنامه ها را لقمان نگاشته و قرآن برای ما نقل کرده است:

"اى پسر من اگر خطيئه‏اى به اندازه سنگينى دانه خردل باشد، و در دل سنگ بزرگ يا آسمانها يا زمين قرار گيرد (بر خدا مخفى نمى‏ماند) آن را مى‏آورد. خداوند دقيق و آگاه است." لقمان 16

"ای پسرعزیزم نماز را بپادار و امر به معروف و نهی از منکر کن و در این کار صبر پیشه گیر." لقمان 17

این شیوه از سوی برخی بزرگان نیز مورد استفاده قرار گرفته است مثلا در بخشی از نامه امام خمینی به فرزندش آقا مصطفی می خوانیم:

"پسرم! نه گوشه‌گیری صوفیانه دلیل پیوستن به حق است و نه ورود به جامعه و تشكیل حكومت شاهد گسستن از حق؛ میزان در اعمال انگیزه‌های انها است.

پسرم! از زیر بار مسئولیت انسانی كه خدمت به حق در صورت خدمت به خلق است، شانه خالی مكن كه تاخت و تاز شیطان در این میدان كمتر از میدان تا خت و تاز در بین مسئولین و دست اندر كاران نیست.

پسرم! هیچگاه به دنبال تحصیل دنیا اگر چه حلال او باشد؛ مباش كه حب دنیا ‌گر چه حلالش باشد، راس همه خطایا است، چرا كه خود حجاب بزرگی است و انسان را ناچار به دنیای حرام می‌كند."

2

در چند هفته اخیر شیوه جدیدی از نامه نگاری به فرزند مرسوم شد که بیش از آنکه نصیحت و دلسوزی در آن باشد نوعی فحاشی و رد رقیب در آن دیده می شد و فرزند و خطاب به فرزند مورد استفاده ابزاری قرار گرفت:

اولین نامه توسط عبدالجبار کاکایی خطاب به فرزندش نوشته شد. این نامه البته به نظر می رسد نامه ای واقعی بود که خطاب به فرزند او بعد از فیلم اخراجی ها نوشته شد. در بخشی از این نامه کوتاه آمده است:

از بارون عصر 20 فروردين با پسرم پناه برديم به سينما پايتخت و اخراجي ها 2 در حال نمايش بود. از اينکه کارگردان آدم هاي شبيه به خودش رو دستمايه خنده مردم تهرون 88 کرده، ناراحت شدم. دوست نداشتم چهره تحريف شده آرمانگراهاي دهه 60، مضحکه مردم بشه.

نه پسرم جنگ اين نبود. اين آدماي عملي و لمپن به کيلومتر 50 جبهه مي رسيدن استحاله مي شدن. ديگه تا اردوگاه اسارت به همون حال نمي موندن. پسرم کسي که بوي مرگ رو بشنوه خماري از سرش مي پره.

پسرم دنياي ذهني کارگردان به اندازه شخصيت هاي فيلمشه. او فکر مي کنه اگه روحاني و جاهل به درک هم برسند همه مشکلات کشور حله. نجبا و عقلا هم يا دکترهاي هالو هفت شنبه هستند يا هواپيمارباهاي منافق.

پسرم ما خسته شديم و داريم به خودمون مي خنديم. اين تلخ ترين خنده يه نسل سرخورده است."

اما جوابیه ای که از سوی حمید داودآبادی -مشاور ده نمکی- خطاب به فرزندش نوشته شد بیش از آنکه خطاب به فرزند باشد، خطاب به کاکایی بود. در بخشی از این نامه با عنوان "پسرم! من به تو دروغ نمي‌گويم" میخوانیم:

"نه پسرم. حرف‌هاي سياه و چهره تكيده وازده‌هايي را كه شما و ما را "نسل سر خورده " و "نسل سوخته " مي‌دانند، باور نكن.

نه پسرم! اينها را باور نكن. نان اين‌ها با همين زهر سروده‌ها و در تنور كنگره‌ها و جشنواره‌ها پخت مي‌شود. اينها همه جنگ را خويش مي‌دانند و مدافع حقوق تمامي ملت‌اند. از ديد اينها همه لمپن هستند و همه آناني كه به سينما رفتند، عده‌اي بي‌شعور نافهم!

نه پسرم! بجاي اين كه وقت با ارزشت را با ناله هاي حزين و ساختگي اين كنج عزلت گزينان كه ترس آن دارند منبع آب كنگره هاي شان آجر شود، سر كني، خاطرات آزادگان عزيز را بخوان."

و در سومین مورد دیروز مایلی کهن در میان نزاع ناپسندی که میان او و قلعه نوعی درگرفته، همین ادبیات را درپیش گرفت و البته از فرزند پا را فراتر گذاشت و پای نوه اش را هم به میان کشید! در بخشی از این نامه می خوانیم:

"پسرم آنها به دليل حضور مبارك تو در كنار من سنگ تمام گذاشتند و دارند پدرت را بيش از هميشه مورد لطف و تشويق خود قرار مي‌دهند. پسرم هيچ مي‌داني كه پدرت در تمامي دوران قهرماني‌اش اين گونه مورد لطف و حمايت قرار نگرفته بود. به راستي اي مزدور، خائن، گلادياتور، با كدام منطق و جسارتي به خود اجازه دادي كه بازيكنانت بدون غل و زنجير در مسابقات حاضر شوند.

عجيب است كه روده‌درازي مي‌كنم اما اين پسر؛ عليرضا (نوه‌ام) اين شعر را مي‌خواند: يك توپ دارم قلقلي، سرخ و سفيد و آبي، مي‌زنم زمين هوا مي‌ره، نمي‌دوني تا كجا مي‌ره. من اين توپو نداشتم ،‌مشقامو خوب نوشتم ، بابام بهم عيدي داد يك توپ قلقلي داد.

بابا، عليرضاي بهتر از جانم تو هم وقت گير آوردي اما به خودم مي‌آيم و مي‌گويم اين پسر 3 ساله از من كوتوله 55 ساله عقلش بيشتر است. صدايش مي‌كنم و مي‌گويم، عزيزم عجب توپي، عجب صفايي، عجب معرفتي، عجب مروتي، عجب مردانگي، عجب دوستي، بابا عليرضاي بهتر از جانم مي شه به من هم يكي از اون توپ ها را بدي و با همان پاكي و صداقت صميميت و معصوميت تو."

در این میانه نگارنده این مطلب به هیچ وجه سنجه حق شناسی در دست ندارد تا بفهمد حق با چه کسی است و بر آن نیست تا به این پرسش پاسخ دهد که آیا نویسنده این "پسرنامه ها" بر حق بوده اند یا نه ، بلکه تنها به ناپسندی این شیوه اعتراض دارد. نباید مهربانی و صداقت فرزندانمان را به دعواها و نزاع های خود وارد کنیم و از هم اکنون دنیای کودکی آنها را همچون دنیای بزرگسالی خودمان ناپاک و ناسالم کنیم. بگذاریم کودکانمان کودک بمانند.

اکنون که در آستانه انتخابات هستیم، از این بیم دارم که این شیوه نگارش به دنیای سیاست نیز وارد شود و وجه المصالحه نزاع های سیاسی گردد.

sAeEd_kHaAn
25-04-2009, 10:01
من پرسپولیسی ام اما استقلال کلا چند فصل تا هفته های اخر صدر جدول بوده و 2-3 بازیه اخرشو خراب کرده و قهرمانیو از دست داده این فصل هم همینطور شد و قهرمانیو داد به ذوب اهن یه فصل هم هفته اخر داد به پرسپولیس یه فصل دیگه هم داد سایپا یکی دو فصل دیگه هم داد به تیم های دیگه این نشوندهنه اینه که . . .

arash_3tar
28-04-2009, 11:04
سرمربي سايپا که هنوز داستان اختلافاتش با علي دايي نقل محافل ورزشي است و يک پرونده قضايي ديگر نيز به خاطر اظهاراتش در مورد امير قلعه نويي دارد، در آخرين روز از رقابت هاي ليگ برتر مجدداً حاشيه ساز شد.

اين بار سوژه فيروز کريمي سرمربي باشگاه صباباتري قم است.

غروب يکشنبه خبرنگاراني که در محل کنفرانس مطبوعاتي ورزشگاه انقلاب کرج جمع شده بودند با وجود سابقه اظهارات تند محمد مايلي کهن، تمام تلاش شان را به خرج دادند تا در قبال حرف هاي تازه او چندان شگفت زده نشوند. مايلي کهن که به نظر مي رسيد به شدت از فيروز کريمي دلخور است، از الفاظ رکيکي سخن گفت که اين مربي در طول جريان بازي استفاده کرده است. مايلي کهن مي گويد؛ «وقتي الفاظ رکيکي از فيروز کريمي شنيدم از داور چهارم خواستم با اين رفتار برخورد کند چراکه ورزشگاه محيطي است مقدس و نبايد چنين الفاظي در آن برده شود.» سرمربي سايپا در تشريح اتفاقات بازي سايپا و صباي قم مي گويد؛ «داور مسابقه درست يا غلط بازيکن ما را مستقيم اخراج کرد و فيروز کريمي در کنار زمين از هر لفظي استفاده مي کرد و حتي يکي از بازيکنانم بعد از بازي به من گفت شنيده اين آقا به بازيکن خود مي گويد مگه بهت نگفتم اين غ...ف رو بگير، البته اين لفظ در مقابل ديگر الفاظ اين آقا مودبانه بود. من به داور چهارم گفتم ورزشگاه مکان مقدسي است و اينجا باغ وحش نيست که اين آقا چنين مي گويد. به همين خاطر هم از زمين مسابقه اخراج شدم.» مايلي کهن در ادامه مي گويد؛ «اگر من اين حرف ها را مي زنم براي اين است که فوتبال ما بايد پاک شود، چراکه امروز فوتبال ما بسيار آلوده شده و تا زماني که من باشم اجازه نمي دهم برخي افراد همچون فيروز کريمي با لودگي، مضحکه و دلقک بازي خيلي از افراد را تخريب کنند. به قاطعيت مي گويم اين آقا بازيکنان خود را به زور آمپول به زمين مي فرستد و يکي از عاملان دوپينگ است. البته من در اين زمينه مدارک و مستندات کافي دارم که در صورت نياز ارائه مي دهم.»

سرمربي سايپا در ادامه حتي افشين قطبي و مقداد نجف نژاد مديرعامل سابق استقلال تهران را نيز بي نصيب نمي گذارد؛ «آقاي نجف نژاد بعد از اينکه قطبي به جاي من آمد، مي گويد از قبل گفته مايلي کهن لياقت تيم ملي را ندارد و افشين قطبي را به فدراسيون فوتبال معرفي کرده است. به همين خاطر من از اين به بعد اين آقا را بي مقداد نجف نژاد صدا مي زنم. کارنامه ايشان با شاهکاري که در استقلال داشته اند مشخص است. به ايشان توصيه مي کنم حالا که قطبي را براي تيم ملي معرفي کرده اند، خانم رايس را هم به جاي متکي براي وزارت امور خارجه معرفي کنند.»

اظهارات مايلي کهن در مورد افشين قطبي هم جالب توجه است؛ «اين آقا بعد از رفتن از ايران کل کشور را زير سوال برد و گفت ايران فاقد امنيت و امکانات ابتدايي است و ... ايشان حتي وقتي در ايران بودند همه خبرنگاران را ديوانه و بازيکنان خود را حيوان خطاب کرده بودند. پس پارتي ايشان باراک اوباما بوده که توانسته با تمام اين الفاظ به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شود.»

اظهارات محمد مايلي کهن در مورد فيروز کريمي به سرعت از جانب باشگاه صباباتري با واکنش روبه رو مي شود. سرپرست صباي قم در اين مورد مي گويد؛ «تهمت به باشگاه و سرمربي تيم را حتماً از طريق مراجع قضايي پيگيري مي کنيم. ما براي مايلي کهن احترام قائل هستيم اما صحبت هاي انجام شده را رد مي کنيم و بي ترديد هر تهمتي که به مجموعه باشگاه صبا زده شود را از طريق مراجع قضايي پيگيري مي کنيم.»

کريم ملاحي مديرعامل باشگاه صبا نيز فرداي روزي که مايلي کهن مدعي شده فيروز کريمي بازيکنان خود را به زور آمپول به زمين مي فرستد و يکي از عاملان دوپينگ است، در گفت وگو با يک خبرگزاري مي گويد؛ «نمي دانم چرا مايلي کهن قبل از ديدار با صبا چنين صحبت هايي را انجام نداده بود. ظاهراً ايشان مدعي العموم است و احساس مي کند پاک ترين انسان روي زمين است. به دليل اظهارات مايلي کهن حتماً از او به کميته انضباطي شکايت خواهيم کرد و اين موضوع را از طريق مراجع قانوني پيگيري مي کنيم.»

m2stech
28-04-2009, 11:11
این مایلی چقدر بیمزس، فکر میکنه جوک هاش مثل فیروز کریمی مشهور میشه! :22:

DANIAL_2000
28-04-2009, 11:50
کار به حاجی ندارم که تازگیا خیلی تند حرف میزنه....
اما لودگیایه فیروز خان واقعا از حد گذشته!

kasra_khan2003
28-04-2009, 23:11
متاسفم واسه فوتبالمون! که در حد محلات هست!!!

مربی های خارجی به هم دیگه میتوپن، ما هم به هم میتوپیم، تفاوت ...

iman_s
29-04-2009, 00:13
اون نماینده اسمش فکر کنم یوسف نژاد بوده که این اشتباهی گفته نجف نژاد.بهش هم لقب "بی مقدار یوسف نژاد" داده.

m2stech
29-04-2009, 10:44
مایلی‌کهن: کتاب ویژه تیم ملی را می‌نویسم

سرمربی تیم فوتبال سایپا پس از حضور در نشست کمیته انضباطی عصر سه شنبه با بیان اینکه کسی نمی تواند او را تهدید کند گفت: شاید برای من جریمه یا محرومیتی در نظر بگیرند اما من به نان فوتبال وابسته نیستم.

به گزارش مهر، محمد مایلی کهن که پس از نشست عصر سه شنبه کمیته انضباطی در جمع خبرنگاران سخن می گفت ضمن بیان این مطلب افزود: شما به من می گویید حقایق را بگویم و زمانی که حقایق را می گویم می گویید مایلی کهن به سیم آخر زده است.

وی در ادامه با بیان انیکه اگر برخی مطالبی که در روزنامه ها به چاپ می رسد را بخواند دیوانه می شود در خصوص نشست امروز کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: من در پایان بازی سایپا و صبا نگفتم که بازیکنان صبا در فصل جاری دوپینگ می کنند بلکه منظور من این بود که سرمربی فعلی صبا در طول سالیان گذشته مربیگری اش این کار را انجام می داد. تمام بازیکنانی که زیر دست او کار کرده اند و شاگرد من بوده اند زنده هستند و می توانند شهادت بدهند که این کار انجام شده یا نه.

وی با بیان اینکه این مربیان به بازیکنان خود تاکید می کردند اگر از مواد نیروزا استفاده نکنند باید ساک شان را بردارند و بروند خاطرنشان کرد: موارد تخلفی که از این مربیان سر زده است غیر از این هم بوده . مانند بازی راه آهن و شهید قندی یزد که چند سال پیش در مرحله پلی آف لیگ دسته اول برگزار شد.

مایلی کهن خاطر نشان کرد: در جلسه امروز کمیته انضباطی در مورد فینال جام حذفی سال گذشته نیز توضیحاتی را بیان کردم و مستنداتی را به کمیته انضباطی ارائه کردم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا تاکید کرد: کسی نمی تواند مایلی کهن را تهدید کند. شاید برای من جریمه یا محرومیتی در نظر بگیرند اما من به نان فوتبال وابسته نیستم.

وی در مورد اینکه علی مولایی نیز قرار بود در خصوص موضوع دوپینگ مطالبی را عنوان کند اما از شهادت در مورد یکی از مربیانی که در این ماجرا دخیل بود منصرف شد، افزود: مولایی یک بازیکن جوان است و حتما به پول فوتبال نیاز داشته که از این افشاگری فرار کرد. اما ظاهرا در مصاحبه با یکی از روزنامه ها برخی حقایق را افشا کرد اما به ناگاه از پیگیری موضوع خودداری کرد.

مایلی کهن در ادامه گفت: برای ماندن در فوتبال کشور نمی توانم همرنگ جماعت این رشته شوم.

وی در مورد اظهارات کریم ملاحی مدیرعامل باشگاه صبای قم نیز که عنوان کرده بود" مایلی کهن فکر می کند پاک ترین انسان روی زمین است" خاطر نشان کرد: من ناپاک ترین آدم دنیا هستم و مخلص آقای ملاحی هم هستم. من در جبهه نبودم و سربازی هم نرفتم و معافیت کفالت گرفته اما ای کاش مشکلات زندگی باعث نمی شد آقای ملاحی از فضای جبهه و جنگ که مقدس بود دور شود. ای کاش به آن روزهای دوران جبهه و جنگ برگردد که اگر اینچنین شود او هم حرف های مرا تایید می کند.

وی ادامه داد: من آدم گناهکاری هستم. اگر شما 500 گناه من را می بینید من در خلوت خود پنج هزار گناهم را می بینم.

مایلی کهن در ادامه خاطرنشان کرد: من همیشه واقعیت ها را می گویم. امروز دوربین تلویزیونی در نشست کمیته انضباطی فدراسیون نبود و درخواست کردم دوربینی حرف هایم را ضبط کند. اگر حرف هایی که امروز زدم را اکران کنند فروشش از اخراجی های 2 بیشتر خواهد شد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا به مسئولان کمیته انضباطی مستنداتی هم ارائه کرده است گفت: بنده آدرس هایی که نیاز بود را خدمت مسئولان کمیته انضباطی اعلام کرد وامیدوارم خودشان پیگیر این ماجرا ها باشند.

مایلی کهن در ادامه خاطرنشان کرد: در 15 روزی که قرار بود سرمربی تیم ملی باشم تمام نکات را یادداشت کرده ام که بیش از 150 صفحه است. قصد دارم این یادداشت ها را به صورت کتابی درآورم و درآمدش را به خیریه بدهم. خودم این کتاب ها را سر چهارراه ها می فروشم ، همانطور که بروشور تبلیغات انتخابات را خودم پخش کردم.

محمدمایلی کهن در بخش دیگری از گفتگوی عصر سه شنبه خود با خبرنگاران گفت: فوتبال ما پشت پرده ای ندارد و همه چیز روی پرده است.

وی با انتقاد از برنامه نود که مصاحبه او را به طور خلاصه پخش کرد گفت: متاسفانه در این برنامه ساعت دو و نیم شب گفتگوهای من برای اموات پخش کردند و تقدم و تاخر این مصاحبه حذف شد و فقط قسمت میانی آن پخش شد که در محتوای آن تغییراتی ایجاد شده بود.

وی درادامه خاطرنشان کرد: زمانی که در مورد نماینده مجلس اظهار نظر کردم منظورم آقای یوسف نژاد بود که نجف نژاد عنوان شده بود. اظهار نظر ایشان برایم خنده دار است که چرا ظرف 15 روز اینقدر تغییرکرده بود. ایشان ابتدا بنده را یک بسیجی دلاور معرفی کرده بود اما بعد از 15 روز اعلام کرد مایلی کهن فرهنگ و لیاقت حضور در تیم ملی را ندارد. من از آقای یوسف نژاد یک سوال دارم؛ چطور می شود یک بسیجی دلاور در کمتر از 15 روز اینقدر تغییر کند؟ من از شما می خواهم که خانم رایس را به هیئت دولت معرفی کنید تا جای متکی را بگیرد!

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: خطاب بیانیه اولم مسئولان این فدراسیون بودند و بزودی بیانیه سوم را نیز منتشر خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مایلی کهن در ادامه گفتگوی عصر سه شنبه خود با خبرنگاران با اشاره به افتخارات و سوابق گذشته ورزشی اش خاطر نشان کرد: با این همه سابقه ورزشی و افتخارات گفته می شود مایلی کهن را احمدی نژاد به فدراسیون فوتبال پیشنهاد کرده است. من در اینجا باید بگویم افتخار می کنم که احمدی نژاد مرا به فدراسیون فوتبال پیشنهاد کرده باشد. اما بعید می دانم ایشان با مشغله کاری که دارند چنین کاری را انجام دهند. من با این سابقه و با وجود اینکه بیشترین کلاس مربیگری را در دنیا طی کرده ام می گویند با پیشنهاد احمدی نژاد به تیم ملی رفته ام اما با این شرایط باید گفت قطبی با پیشنهاد باراک اوباما سرمربی تیم ملی شده است.

وی در ادامه افزود: من هر روز اعتقادم نسبت به احمدی نژاد بیشتر و بیشتر می شود. من و خانواده ام در زمان حضور خاتمی در عرصه ریاست جمهوری دو بار به او رای دادیم. من آدم سیاسی نیستم اما از سیاست مطلعم. باید بگویم احمدی نژاد فردی است که مردم کشور را دوست دارد.

وی در ادامه افشین قطبی را به نقد کشید و گفت: قطبی به ایران آمد و 2-3 میلیارد پول گرفت و رفت. به شما (خبرنگاران، بازیکنان و داوران) توهین کرد، در خارج اعلام کرد اینجا امنیت ندارد، یک عده با چوب و چماق ماشین مرا تخریب کردند، همسرم از این اتفاقات ترسید و... با این حال باز هم تاکید کردند که قطبی با لیاقت خودش سرمربی شده اما مایلی کهن را پیشنهاد کردند.

مایلی کهن با تاکید بر اینکه با ورود پول به فوتبال و ورزش کشور کار این رشته ورزشی خراب شده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه ما از حرفه ای شدن فقط پول دادن آن را دیدیم و نتوانستیم برای رشد فوتبال کشورمان از آن استفاده کنیم.

وی در ادامه یادآور شد: می خواهم بدانم من در بازی استقلال - سایپا چه مشکلی داشتم. عابدزاده چه مشکلی داشت که فحش شنید آیا کاری خلاف و دور از اخلاق کرده ام.

خبرنگاری مدعی شد آقای مایلی کهن هواداران استقلال به اتلاف وقت شما در زما ن تعویض ناراحت بودند که مایلی کهن گفت: ما اتلاف وقت نکردیم. قرار بود عیسی ترائوره که پیراهن شماره 23 را به تن داشت را تعویض کنیم که داور به اشتباه روی تابلوی تعویض شماره 22 درج کرد که اصلا در زمین چنین بازیکنی نداشتیم. در همین حین ابراهیم صادقی روی زمین افتاد و پایش را گرفت و من از فریاد شیران خواستم بجای عیسی، صادقی را تعویض کند. آیا این کار ما اتلاف وقت بود؟

وی افزود: تماشاگران استقلال می خواستند سایپا از تیمشان 4 گل بخورد و بعد بگویند سرمربی تیم ملی چنین و چنان است که این امر محقق نشد. زمانی که دیدند این خواسته محقق نمی شود دست به توهین به داور و مایلی کهن زدند و فحاشی به خانواده من کردند. در آنجا گناه من این بود که بی غیرتی کردم باید همانجا ورزشگاه را به آتش می کشیدم. در آن روز جلوی فرزندم بدترین توهین ها را به من کردند اما یک کلمه حرف نزدم.

مایلی کهن گفت: فدراسیون فوتبال پس از این وقایع اصلا از من حمایت نکرد. با گذشت دو روز از برگزاری مسابقه باز هم حمایتی از جانب فدارسیون فوتبال ندیدم اما مسئولان باشگاه استقلال مصاحبه کردند، بیانیه دادند و آن آقا آمد و گفت مایلی کهن اراجیف زیاد می گوید. به همین خاطر تصمیم گرفتم بیانیه اول را منتشر کنم. در اصل خطاب بیانیه اول من آقایان فدراسیون بودند.

وی با تاکید بر اینکه نسبت به وقایعی که در بازی استقلال و سایپا رقم خورد خویشتنداری کرده است افزود: فدراسیون فوتبال به هیچ عنوان از من حمایت نکرد. زمانی که از تیم ملی رفتم هیئت رئیسه فدراسیون برای من بیانیه حمایت صادر کرد. بیانیه سوم من که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد در پاسخ به رفتار همین آقایان است.

مایلی کهن در ادامه خاطر نشان کرد: نمی دانم ناسزاهایی که در ورزشگاه آزادی و در روز بازی استقلال - سایپا بیان می شد تشنج زاست یا بیانیه های من؟

خبرنگاری از مایلی کهن پرسید چرا فدراسیون فوتبال از شما حمایت نکرد که وی در پاسخ گفت: من نمی دانم چرا فدراسیون از من حمایت نکرد. آخر فدراسیونی که زیر سئوال است و خیلی چیزها دست خودش نیست چطور می تواند از کسی حمایت کند؟ شما به من بگویید در زمان انتخابات فدراسیون فوتبال چند نفر کاندیدای ریاست بودند که آقای کفاشیان انتخاب شدند؟

مایلی کهن در خصوص این موضوع که گفته می شود مایلی کهن قصد براندازی فدراسیون فوتبال را دارد گفت: من کی هستم که فدراسیون را براندازم. من خودم در حالی که معتقدم دادکان می توانست یکی از بهترین روسای فدراسیون فوتبال باشد باز هم از او انتقاد کردم چون مملکتم را دوست داشتم.

وی در پایان گفت: باید تیم ملی با افشین قطبی به جام جهانی برود اما مگر آن دو باری که به جام جهانی رفتیم چه اتفاقی افتاد که این بار برویم؟

momkhbpsp
29-04-2009, 12:09
وی در پایان گفت: باید تیم ملی با افشین قطبی به جام جهانی برود اما مگر آن دو باری که به جام جهانی رفتیم چه اتفاقی افتاد که این بار برویم؟

با این حرفش کارش دیگه تمومه
خب اگه این طوریه واسه چی قبول کردی سرمربی تیم ملی بشی
یعنی اگه صعود نمی کردیم هم میومدی تو tv همینو میگفتی
این اصلا معنای جام جهانی رو نمیفهمه

Retired User
29-04-2009, 14:08
ديگه يكي بايد جلوي اين مايلي رو بگيره

بی باک بی بال
29-04-2009, 15:32
جنجال جدید مایلی : فیروز کریمی . افشین قطبی. باراک اوباما. رایس .متکی
پیدا کنید پرتقال فرش را

ارمغان جنون
30-04-2009, 13:11
مايلي كهن پس از آنكه دعوايش با علي دايي باعث به دادگاه كشانده شدن هر دو و ايضا ممنوع المصاحبه شدن وي گرديد، و بيانيه هايش بر عليه قلعه نويي منجر به استعفا (شما بخوانيد اخراجش) از سرمربي گري تيم ملي شد، در هفته انتهايي ليگ برتر نيز به فيروز كريمي گفت دلقك(!)، در انتهاي اين بازي براي آنكه قطبي ابراز گلايه نكند كه چرا مايلي كهن او را از بيانات خود مستفيض ننموده است ، به قطبي هم گير داد.

بر اساس شنيده ها مايلي كهن در حين بازي به داور معترض شده است كه چرا فيروز كريمي به جاي استفاده از كلماتي همچون "گنده باقالي"، "گروهبان قندلي" و "كوتوله" بازيكنان خودش را با الفاظ ديگري صدا مي كرده است، كه در نتيجه داور مسابقه هر دو مربي را از زمين بازي اخراج كرده است!

مايلي كهن پس از بازي تيمش در برابر صبا باطري گفت: "كريمي دلقك است ... من نام همه را افشا مي‌كنم چند نفر ديگر هم در فوتبال ايران هستند كه نام آنها را هم افشا خواهم كرد."

البته آقاي مايلي كهن تا قبل از اين نام گروهبان قندلي و گنده باقالي و ايضا شعبان بي مخ و كوتوله را افشا نموده است، يك دلقك در فوتبال كم داشتيم كه آن را هم كشف كردند، با توجه به نوع ادبيات مايلي احتمال مي رود چند نفر ديگري كه مي خواهند افشا كنند بدين شرح باشد:

خداداد.ع: اراذل و اوباش ، اكبر.م: ماموت، غلامحسين.پ: مفلس، عادل.ف: ژانگولر ، علي.ك: مترسك و ...
مايلي كهن همچنان گفت: "پارتي قطبي، اوباما است و طرفدارانش تام‌كروز ، رفيق من احمدي‌نژاد است وهر روز هم ارادتم بيشتر مي‌شود دلتان بسوزد."

شنيده مي شود پس از گفته شدن اين جملات توسط مايلي كهن، محل كنفرانس خبري دچار آتش سوزي شد كه كارشناسان آتش نشاني گفتند اين آتش سوزي در اثر سوختن دل خبرنگاران و عكاسان و در نتيجه سرايت آتش از دل اين افراد به اتاق كنفرانس خبري بوده است!
گفته مي شود در همين راستا اخيرا نامه اي از طرف اوباما خطاب به فدراسيون فوتبال كشف شده است كه پارتي بازي در انتخاب سرمربي جديد تيم ملي را تاييد مي كند، نامه ي مذكور به شرح زير است:

Hello MR Kafashian
I am obama, ghotbi is a nice boy because he is pesar khaleye man!, ghotbi sazmandarish good hast and he have dele shir!
He love dare sarmorabi Iran beshe, if ghotbi ro sar morabi kunin, I ejaze midam oraniyom ghani konin!!!
Dar zemn you are very happy, and I love “her her” khandidan e you!
Gole zard and write and arghavani, remember me ta mitavani!

گفتني است كفاشيان نيز جواب نامه ي مذكور را بدين گونه داده است:

هلو اوباما
هاو آر يو؟ گود هست حالت؟!
آي ام نُ تصميم گيرنده، آي ام جاست امضا آندر حكم هاي سرمربي ها!
پليز سند ايميل فور منيجر علي آبادي!
تنكيو وري ماچ! آي تالك ماچ! رممبر وي ن ُ عيد ديدني!
قوري ز پنسيل، پنسيل زقوري، آي لاو يو، گوگولي مگولي!
توضيح ضروري: البته هنوز فدراسيون فوتبال در مورد افشاي نامه هاي فوق اظهار نظري نكرده و آنها تاييد و يا تكذيب ننموده است!

يكي از كارشناسان كه خيلي دوست داشت نامش را فاش كنيم اما ما براي گرفتن حالش اين كار را نمي كنيم دليل صحبت هاي اخير مايلي كهن را اينگونه شرح داد: از آنجا كه صندوق بين المللي پول گفته است ايران بالاترين نرخ تورم را در خاورميانه دارد و در نتيجه هزينه هاي زندگي بالا رفته است، مايلي كهن چون مي خواهد به نوعي به اقتصاد اقشار متوسط جامعه كمك كند و شنيده است كه شريفي (رئيس كميته انضباطي) حقوقش كم است، قصد دارد با اينگونه صحبت هايش باعث اضافه كاري شريفي و در نتيجه بالا رفتن حقوق ايشان بشود.
اين كارشناس در حالي كه اشك در چشمهايش حلقه زده بود ادامه داد: مايلي كهن خودش را فدا مي كند تا اقشار كم درآمد جامعه زير بار تورم له نشوند!

جناب مايلي كهن همچنين در انتهاي اين ديدار گفتند: "تنها هدف من سالم سازي فوتبال است."، يكي از آگاهان گفت: همين سالم سازي فوتبال از نوع مايلي كهني منجر به سقوط تيم پيام شد، زيرا ايشان به گفته ي خودش در بازي با استقلال اهواز از دروازبان چهارم و ايضا بسياري از نيمكت نشينانش استفاده كرد و به طور سالم به استقلال اهواز باخت!!

ارمغان جنون
01-05-2009, 11:31
تست چهار گزینه ای درس ادبیات فوتبالی
مايلي كهن: من به داور چهارم گفتم ورزشگاه ..... است اينجا .... نيست كه اين ... چنين مي‌گويد و به همين خاطر از زمين مسابقه اخراج شدم.

الف. باغ وحش – مكان مقدس – معلم ادبيات
ب. مكان مقدس- بيانيه – گنده باقالي
ج. گنده – جاي شعبان بي مخ ها - كوتوله
د. مكان مقدسي - باغ وحش – آقا

منظور آقاي مايلي كهن از كلمه "ايشان" در جمله زير چه كسي است؟

"ايشان" حتي وقتي در ايران بودند همه خبرنگاران را ديوانه و بازيكنان خود را حيوان خطاب كرده بودند.
الف. خواجه حافظ شيرازي
ب. ابوريحان بيروني
ج. پرفسور بالتازار
د. افشين قطبي

مايلي كهن: به قاطعيت مي‌گويم فيروز كريمي بازيكنان خود را .... به زمين مي‌فرستد و يكي از عاملان ... است.

الف. از ترس آمپول- توزيع پرتقال هاي اسرائيلي(!)
ب. از كره ي مريخ – بالا رفتن ترافيك مسافرت هاي بين كره اي!
ج. به زور جك و لطيفه – اس ام اس هاي تخريبي بر عليه دولت
د. به زور آمپول- دوپينگ

*پاسخ صحيح هر سه سئوال گزينه "د" بود.

- جمله پاياني: تعجب نكنيد اگر در روزهايي نه چندان دور شاهد صدور چنين بيانيه اي از طرف يكي از مربيان بر عليه قطبي بوديد: "اي سوسول منچ باز، من كه مي دونم توي كره هميشه مار پله بازي مي كردي، تو جومونگ هم نيستي چه برسه به امپراطور ...

vahid78
01-05-2009, 12:51
تمامی متهمان مایلی کهن در چند روز !

کفاشیان : ریاست غیرمشروع
فیروز کریمی : عامل دوپینگ
تاج: تحمیل
قطبی: اوباما
و ...

حتما بخونید جالبه !

ارمغان جنون
01-05-2009, 17:51
عادل فردوسی‌پور؛ سه‌شنبه بدون فوتبال

بعد از هر اتفاق در برنامه 90، به خصوص بعدا اتفاقات جنجالی
در این برنامه، یک موضوع مطرح می‌شود؛ آیا این آخرین برنامه عادل فردوسی‌پور بود؟ و هر بار معمولا اتفاق خاصی نمی‌افتد. طوری که این برنامه سال از 78 پابرجاست و البته با بودن عادل فردوسی‌پور همچنان جذاب.

او با الگو برداری از گزارشگران خارجی مثل جان ماتسن انگلیسی و با استفاده از نبوغش خیلی زود گزارشگرانی چون جواد خیابانی را کنار زد. او بعدها برنامه 90 را پایه‌گذاری کرد؛ برنامه‌ای که هم مجری آن است و هم تهیه‌کننده‌اش.
البته در مورد فردوسی‌پور نمی‌شود گفت که آیا گزارشگر فوتبال شغل اولش است و اجرای برنامه 90 شغل دومش یا برعکس. در نگاه علاقه‌مندان به فوتبال او به غیر از این دو کار، شغل دیگری ندارد.
فردوسی‌پور اما در نشریات مکتوب هم دست دارد. او که اتفاقا کار فوتبال را با گزارش‌نویسی در روزنامه‌های ورزشی شروع کرد، در حال حاضر با یک ماهنامه خارجی همکاری می‌کند.
مجله ورد ساکر یکی از نشریه‌های معتبر در دنیای فوتبال به حساب می‌آید، جایی است که گاهی فردوسی‌پور از فوتبال ایران در آنجا می‌نویسد. او البته یک روز در هفته هم فارغ از مسائل فوتبال به دانشگاه صنعتی شریف می‌رود تا به تدریس زبان انگلیسی بپردازد؛ روز سه‌شنبه.

جهانگیر کوثری؛ تهیه‌کننده و مجری
سینمایی‌ها او را به عنوان یک تهیه‌کننده فعال و مطرح می‌شناسند و فوتبالی‌ها به عنوان یک کارشناس فوتبال و مجری برنامه‌های ورزشی. البته کوثری همان بازیکن اسبق استقلال است که بعد از دوران بازی فوتبال، به گزارشگری فوتبال روی‌آورد. بعد‌ها در روزنامه همشهری استخدام شد و به عنوان دبیر سرویس ورزشی مشغول به کار شد.
او همین یکی دو سال پیش از موسسه همشهری بیرون آمد و به نظر می‌رسید که به همان کار تهیه‌کنندگی بپردازد. ولی زمانی که پیشنهاد برنامه ورزشی شبکه دوم سیما به دستش رسید، نتوانست از آن بگذرد.

کوثری حالا مدتی است نام مجری برنامه «ورزش از نگاه 2» را یدک می‌کشد. در کنار آن البته سینما را رها نکرد و در حال حاضر نیز 3،2 فیلمی را تهیه‌کنندگی کرده که هنوز به مرحله اکران نرسیده است.
فیلمی مثل «میزاک» که در آخرین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و البته انتقادهای بسیاری را برانگیخت. طوری که از شخص کوثری هم انتقاد زیادی شد.
«حیران» نیز فیلم دیگری است که هنوز به نمایش عموم درنیامده و گفته می‌شود این فیلم هم چندان راضی کننده نیست. گفته می‌شود تهیه‌کنندگی شغل اول او است و مجری برنامه ورزشی شغل دومش.

جواد خیابانی؛ دفتر تبلیغاتی

نام او یادآور گزارش‌های حماسی است که خیلی‌ها بر این باورند که جواد خیابانی پتانسیل این را دارد که از هر مسابقه یک حماسه بسازد؛ حتی از بازی‌های دسته چندم فوتبال ایران.
البته همه خیابانی را با گزارش مسابقه ایران-استرالیا به یاد می‌آورند. کسی که مثل بقیه گزارشگران فوتبال مجری برنامه‌ها چون فوتبال برتر نیز هست. او زمانی در نشریات مکتوب مشغول به کار بود. البته او هنوز هم به این کار علاقه‌مند است.

به خصوص به آمار و ارقام فوتبال لیگ برتر. برای همین سعی می‌کند بعد از پایان هر فصل فوتبالی یک مجله منتشر کند تا علاقه‌مندان به لیگ آمار مسابقه‌ها را در آرشیو خود داشته باشند. اما جالب است بدانید که در این نشریه بیشتر از هر چیزی آگهی‌ها توی چشم است و ظاهرا مجله‌ای تبلیغاتی است و در کنار آن آمار و ارقام لیگ دیده می‌شود.
البته اگر بدانید شغل دوم خیابانی چیست، مطمئنا به او حق می‌دهید. او یک دفتر تبلیغاتی دارد؛ با عنوان کانون آگهی و تبلیغات... ظاهرا زمانی که خیابانی در سازمان صدا و سیما حضور ندارد، می‌توانید او را در دفتر تبلیغاتی‌اش پیدا کند.

پیمان یوسفی؛ جام‌جم
همه کار پیمان یوسفی در سازمان صدا و سیما خلاصه می‌شود. او که نامش همیشه بعد از گزارشگرانی چون عادل فردوسی‌پور، مزدک میرزایی و جواد خیابانی مطرح است، یکی از گزارشگران فعال این مجموعه به حساب می‌آید.
البته ممکن است برخی این جمله را مطرح کنند که «اگر او جزو گزارشگران فعال صدا و سیما است، پس چرا در برنامه‌های ورزشی کمتر دیده می‌شود؟» البته به آنها باید حق داد. چون این افراد احتمالا از فعالیت‌های پیمان یوسفی در شبکه جهانی جام‌جم مطلع نیستند. به گفته خودش به غیر از گزارشگری فوتبال در برنامه سازی برنامه‌های ورزشی مشغول به‌کار است.

یوسفی می‌گوید: «در شبکه جام‌جم کار تهیه‌کنندگی می‌کنم. در دو برنامه گزارش ورزشی و گزارش فوتبال لیگ یک مشغول هستم. البته گزارش ورزشی مثل همان برنامه فوتبال برتر شبکه 3 است. در این برنامه‌ها به عنوان مجری هم جلوی دوربین تلویزیونی می‌آیم.»
یوسفی در ادامه عنوان می‌کند که به غیر از آن، کار دیگری انجام نمی‌دهد:«بیرون از سازمان کار دیگری ندارم و البته تا حالا به این موضوع فکر نکردم که آیا می‌توانم داشته باشم یا نه.»

مزدک میرزایی؛ خبرگزاری فوتبال
نه مثل فردوسی‌پور و یوسفی تهیه‌کننده برنامه‌ای است و نه مثل خیابانی در فعالیتی دیگر. فعالیت‌هایش نسبت به دیگر همکارانش کمتر است. از برنامه‌های ورزشی روزمره شبکه سوم سیما مثل بقیه سهم دارد.
البته با فردوسی‌پور و یوسفی همکاری‌هایی دارد. در برنامه 90 با فردوسی‌پور همکاری می‌کند و با یوسفی در برنامه لیگ یک در شبکه جام‌جم. مزدک میرزایی در حال حاضر با برخی از رسانه‌های مکتوب نیز همکاری دارد.

در روزنامه جام‌جم و سایت خبر آنلاین معمولا نویسنده گزارش لیگ قهرمانان اروپا است و البته مترجم مقالات ورزشی مجلات اروپایی هم به حساب می‌آید. به گفته خودش شغل دوم به آن شکل که گفته می‌شود، ندارد. اما مدتی است که ایده‌ای را در سر می‌پرواند.
اینکه می‌خواهد گردانده یک سایت ورزشی باشد. ظاهرا این موضوع از دغدغه‌هایش به حساب می‌آید و در آینده مطمئنا از آن خواهید شنید.
البته از اینکه او مسوول یک خبرگزاری تخصصی فوتبال است. گفته می‌شود او با همکاری یکی دو نفر از دوستان مطبوعاتی‌اش دست به چنین کاری خواهد زد. در هر حال، آنطور که پیداست میرزایی به قدری به ورزش و البته به فوتبال علاقمند است که ظاهرا هرگز نمی‌خواهد کار دیگری انجام دهد.

رضا جاودانی؛ وکیل پایه یک
رضا جاودانی خود را به عنوان مجری برنامه‌های ورزشی شبکه سوم سیما مطرح کرد. بعدها مجری برنامه «دایره طلایی» شد که گفته می‌شد این برنامه کپی‌برداری از برنامه 90 است؛ با این تفاوت که برنامه «دایره طلایی» اختصاص دارد به ورزش کشتی.

این برنامه همچنان ادامه دارد. کسی که مجری برنامه فوتبال برتر، لیگ قهرمانان اروپا و... نیز هست. یعنی می‌شود همه اینها را به فعالیت‌های رسانه‌ای او اضافه کرد. جالب اینکه همه این کارها برای جاودانی به عنوان شغل دوم مطرح است.
به این ترتیب که او وکالت را شغل اول خودش می‌داند. وکیل پایه یک دادگستری است و نکته اینجاست که فعالیت رسانه‌ای را زودتر شروع کرده. وکالت جاودانی عمر زیادی ندارد و ظاهرا با همکاری یکی از دوستانش می‌خواهد شغل اولش را ارتقا ببخشد.
برای همین دوستش که در این کار است، نقش بسیاری در این راه خواهد داشت. به هر حال، بعدها احتمالا از شغل اول جاودانی بیشتر خواهید شنید.

Retired User
01-05-2009, 20:46
فردوسي پور از همه شغلش درآمد بيشتري داره

بردیا
02-05-2009, 15:37
خرج بیشتری هم میکنه برای اپدیت موندن

momkhbpsp
02-05-2009, 19:17
ببین اونایی که باهاش کلاس دارن چه حالی میکنن
فرداصبح بعد از 90 میان باهاش کل کل
امیدوارم از این استاد گ و ه ا نباشه که خودشون رو میگیرن

ارمغان جنون
02-05-2009, 19:27
من که از همشون بدم میاد:2:

masoudtr
02-05-2009, 22:28
فردوسی پور استاد یکی از دوستام تو شریف بوده
میگه اصلا کلاس جداست و اصلا بحث فوتبالی توش نیست

franch
03-05-2009, 11:58
حرف‌هايم براي ترساندن نبود؛ فقط روي كاغذ برتريم
وقتي برنامه‌ريزي و مديريت نداريم، نمي‌توان توقع "اخلاق" داشت

"فوتبال ما مثل دانشجويي است كه مي‌خواهد از روي ديوار وارد دانشگاه شود!" همه‌ي ما اين جمله معروف صفايي فراهاني را شنيده‌ايم. او هنوز هم معتقد است كه ما فقط در كاغذ فدراسيون برتر آسيا هستيم و بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا و تيم ملي نشان از اين واقعيت تلخ دارد. فوتبال ما يك مديريت ساختارمند مي‌خواهد. آيا با گذشت هشت سال از ليگ به اهداف خود رسيده‌ايم؟ ليگ هسته‌يي از فوتبال است، تا مشكل كل فوتبال حل نشود، مشكل ليگ حل نخواهد شد.

محسن صفايي فراهاني در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با ابراز تاسف از جايگاه كنوني فوتبال ايران خاطرنشان كرد: ليگ، هسته‌يي كوچك از كل فوتبال است. نمي‌توانيم كل فوتبال را نداشته باشيم اما، يك ليگ خوب داشته باشيم. زماني كه يك ليگ مرتب، منظم و هدفمند داريم كه ريشه درستي داشته و كل فوتبال از پتانسيل درست و استاندارد برخوردار باشد. ولي آيا حالا كل فوتبال ما اين شرايط را دارد؟

وي افزود: زماني كه ليگ قهرمانان آسيا مي‌خواست برگزار شود، گفتم ما مثل دانشجويي هستيم كه مي‌خواهد از ديوار دانشگاه بالا برود. فوتبال ما رتبه 326 را روي كاغذ به دست آورده است اما، ژاپني‌ها واقعا 457 شدند، آقايان واكنش نشان دادند و گفتند كه فراهاني براي ترساندن ما اين حرف‌ها را مي‌زند اما، حالا به خوبي مي‌توان ديد كه بيان آن حرف‌ها، بحث ترس نبوده است. ما حالا داريم نتيجه كار فوتبال را در ليگ داخلي، ليگ قهرمانان آسيا و بازي‌هاي تيم ملي مي‌بينيم. پس وقتي مي‌گويم ما روي كاغذ فدراسيون برتريم و ژاپن در واقع برتر است،‌ بحث ترساندن نيست.

فراهاني با بيان اينكه مديريت فوتبال يك ساختار منسجم مي‌خواهد، تصريح كرد: تنها يك مديريت ساختارمند به ما كمك مي‌كند كه فوتبال موفقي داشته باشيم، در سال 1997 ليگ ژاپن كار خود را با هفت تيم شروع كرد و امروز ليگ ژاپن 18 تيم حرفه‌يي دارد. ايران نيز در هشتمين سال ليگ خود قرار دارد يعني تنها چهار سال با ژاپن فاصله داريم حالا بايد مقايسه كنيم و ببينيم ژاپني‌ها به كجا رسيده‌اند و ما به كجا. با حل كردن مشكل يك بخش كوچك از فوتبال، مشكل فوتبال حل نمي‌شود. مشكل فوتبال را با حرف زدن نمي‌توان حل كرد. اين كار يك برنامه 10 ساله مي‌خواهد. بايد براي باشگاه‌، هيات‌، ليگ و... برنامه‌ريزي هدفمند كرد. بايد ببينيم كه آيا ليگ ايران بعد از هشت سال توانسته به اهداف خود برسد. در آيين نامه ليگ آمده است كه تمام باشگاه‌ها بايد تيم‌هاي پايه داشته باشند اما،‌آيا حالا واقعا باشگاه‌هاي ما تيم‌هاي پايه دارند؟ در آيين نامه آمده باشگاه‌ها بايد زمين تمرين مختص خود داشته باشند، آيا دارند؟ همه اينها در آيين نامه ليگ پيش‌بيني شده است، حالا اگر بعد از هشت سال فاقد اين اصول هستيم، باز جاي بحث دارد.
وي از عملكرد رسانه‌ها نيز انتقاد كرد و به ايسنا گفت: متاسفانه رسانه فقط حاشيه را مي‌بيند اما، آيا درد ما فقط مسايل حاشيه‌يي است. ورزشي نويسان بررسي كنند و ببينند كه چه شده فوتبال ژاپن بدون دردسر به جام جهاني و المپيك مي‌رود اما، حضور در اين رويدادها براي ما آرزوست.

وي تاكيد كرد: تمام مشكلات فوتبال نشان مي‌دهد كه ما برنامه‌ريزي نداريم و تا زماني كه مشكل برنامه‌ريزي حل نشود، مشكل فوتبال حل نخواهد شد. مديران ما درگير امروزند، آنها فقط امروز را مي‌بينند نه 10 سال ديگر را و هيچ مقامي هم از مدير نمي‌خواهد كه برنامه 10 ساله بياورد. همه دوست دارند كه تيم امروز به جام جهاني برود و بگويند ما اين كار را كرديم. كاري ندارند كه چه بلايي سر فوتبال ما مي‌آيد. ما قبلا در جام جهاني بوده‌ايم آيا به اين معني است كه ما به عرش فوتبال رسيده‌ايم و يا انگلستان كه نتوانست به جام ملت‌هاي اروپا راه يابد، در قعر فوتبال دنياست.

فراهاني تاكيد كرد: اگر به اصل موضوع نپردازيم فقط وقت‌مان را تلف كرده‌ايم، به همين دليل است كه من زماني نمي‌گذارم كه مسايل فوتبال و ليگ را پيگيري كنم. وقتي مي‌دانم در فوتبال ما هيچ چيزي وجود ندارد دليلي نمي‌بينم كه داخلش را بگردم تا شايد چيزي پيدا شود. اگر مي‌دانستم كه بررسي‌هاي ما تاثيرگذار است فكر مي‌كردم، بررسي مي‌كردم و راهكار ارايه مي‌دادم.

وي درباره مسايل و مشكلات فرهنگي به وجود آمده در ليگ هشتم نيز به ايسنا گفت: اخلاق هم بخشي از مديريت است. در دنيا نيز همين طور است. اگر شما سيستم‌هاي پيشرفته مديريتي دنيا را بررسي كنيد خواهيد ديد كه اخلاق اصل اوليه مديريت است. اما، وقتي در فوتبال اصل برنامه‌ريزي و مديريت وجود ندارد، نمي‌توان توقع اخلاق داشت.

بردیا
03-05-2009, 13:08
خیلی قبولش دارم اینو
بهترین مدیر فدراسیون تاریخ ما بودش
ولی حیف
ورزش ما کلا سیاسی بازیه.
به خدا باید فوتبال رو 10سال بدن دست این با اختیار تام تا حداقل سروسامونی بگیریم

Retired User
03-05-2009, 13:21
از اين افراد حرفه اي ايران خيلي كم داره
حيف

نادر1368
03-05-2009, 14:50
صفايي فراهاني: فوتبال ما هيچ چيزي ندارد!
قربان دهنت فوتبال ما هیچی نداره یه چهارتا بازیکن درپیت مغرور داره با مربیان زیر اب زن و روانی!

Antivirus II
03-05-2009, 20:52
اصولا وقتي 2 فوتباليست به درگيري كلامي مي‌پردازند، نبايد در انتظار خيرات حلوا بود. بنابراين خودتان مي‌توانيد حدس بزنيد كه چه اتفاقي رخ داده است

سايت گل ـ‌ در عكس‌هايي كه از روز اول كلاس مربيگري در تهران مخابره شده بود، همه عكاس‌ها به دنبال اين بودند كه محمد مايلي كهن و امير قلعه نوئي را در يك قاب شكار كنند. اتفاقاً‌ بهترين اين عكس‌ها، تصويري بود كه مايلي كهن را به صورت فوكوس و قلعه نوئي را كه با پوزخند به وي مي‌نگريست در پشت او نشان مي‌داد.
اين دو مربي كه در دو هفته‌ي پاياني ليگ فوتبال ايران، درگيري كلامي‌ سختي با يكديگر داشتند، در كلاس مربيگري اريش روته مولر، با يكديگر هم كلاس شدند كه اين مثل همنشيني بنزين و آتش بود. آتشي كه صبح امروز ناگهان گر گرفت و به سرعت خبرنگاران را به صرافت پيگيري انداخت.
يكي از دوستان قلعه نوئي مي‌گويد: «اميرخان در طبقه پايين منتظر شروع كلاس بوده كه متوجه صدايي از طبقه بالا مي‌شود.» به گفته اين منبع نزديك به قلعه‌نوئي، او بعد از آنكه متوجه مي‌شود صاحب صدا محمد مايلي كهن است كه مشغول سروصدا عليه اوست، بي‌معطلي با فرياد شروع به تلافي حرف‌هاي تند مايلي كهن مي‌كند. اصولا وقتي 2 فوتباليست به درگيري كلامي مي‌پردازند، نبايد در انتظار خيرات حلوا بود. بنابراين خودتان مي‌توانيد حدس بزنيد كه چه اتفاقي رخ داده است. اين يك حادثه تلخ در حاشيه‌ي كلاسي است كه براي افزايش سطح آگاهي مربيان درجه اول فوتبال ايران برگزار مي‌شود. اينبار هيچكس حرمت كلاس را نگه نداشت.

Antivirus II
03-05-2009, 20:53
سايت گل ـ اين يك خبر چند خطي است كه معاني مختلفي به همراه خود دارد. اين چيزي جز ذكر جزييات يك درگيري نيست. درگيري‌اي كه يك طرف آن كسي قرار دارد كه در يك ماه گذشته، پرده‌هاي عجيب و تازه از خود به نمايش گذاشته كه در تاريخ فوتبال ايران بي‌نظير است. او تمام اهالي فوتبال را به اخلاق دعوت مي‌كند در حالي كه جملاتش عين بي‌اخلاقي است.
در راهروي آكادمي، اميرقلعه‌نوئي با محمدمايلي كهن رودرو شده است. صحنه را تصور كنيد و با داستان ما پيش بيايد:
م. م :« ... »
الف. ق: چي مي‌گي؟
م.م : توپ، تانك، فشفشه، ژنرال .... !
الف. ق : برو بابا «....»
م.م:الان از اين بالا مي‌ندازمت پايين.
الف. ق: بيخود مي كني ... تو مثل ....ها هستي.
توضيح : اين مكالمه دوستانه با كلمات ديگر و وساطت اطرافياني مثل افشين پيرواني، مرتضي محصص و اصغر مديرروستا به پايان رسيده است. شما مي‌توانيد به جاي «....»ها هر چه دوست داريد، بگذاريد!

M.etallic.A
03-05-2009, 21:07
مایلی کهن رو چرا نمیندازن زندان ؟ این داره به همه توهین میکنه....

ghermezeteh
03-05-2009, 21:11
درگیری فیزیکی هم داشتن؟

bleu2u4u
03-05-2009, 21:27
درگیری فیزیکی هم داشتن؟

اره میگن ژنرال همون کاری که با محرمی کرده بود رو باهاش کرده : دی

bleu2u4u
03-05-2009, 21:40
اتفاقاً‌ بهترين اين عكس‌ها، تصويري بود كه مايلي كهن را به صورت فوكوس و قلعه نوئي را كه با پوزخند به وي مي‌نگريست در پشت او نشان مي‌داد.

این عکسه رو کسی نداره؟
باید خیلی جالب بشه

corey
03-05-2009, 21:41
اره میگن ژنرال همون کاری که با محرمی کرده بود رو باهاش کرده : دی

تا اونجا که دیدم جای سیلی محرمی تا چند روز رو صورت ژنرال مونده بود!!!!!!!!!

ارمغان جنون
03-05-2009, 21:55

hoomaan
03-05-2009, 21:59
ای بابا ! من گفم مایلی کهن مشکل روانی داره .مریضه پس منو پاک کردن . بعد این طرف اومده میگه باید مثل مجبی محرمی ... میکرد عین خیالشونم نیس . یه مشت بچه دبیرسانی ریختن اینجا .

bleu2u4u
03-05-2009, 22:14
تا اونجا که دیدم جای سیلی محرمی تا چند روز رو صورت ژنرال مونده بود!!!!!!!!!

مهم ... بوده که به مقصد رسیده باقی فسانه (خیال, توهم) است

بعد این طرف اومده میگه باید مثل مجبی محرمی ... میکرد

مصداق بارز هوچی بازی(این یک توهین نیست به معنی به هم ریختن جو است)
من گفتم اره احتمالا باهاش یه کاری کرده بوده بعد شما جمله ی من رو طوری نوشتید که انگاری دعا کردم یه همچین اتفاقی بیفته

momkhbpsp
03-05-2009, 22:21
ای بابا ! من گفم مایلی کهن مشکل روانی داره .مریضه پس منو پاک کردن . بعد این طرف اومده میگه باید مثل مجبی محرمی ... میکرد عین خیالشونم نیس . یه مشت بچه دبیرسانی ریختن اینجا .

100% تایید میشه
--------
اما کلا فیروز حسابی گند زد به هیکل این دیوونه
مگه ایشون مواد شوینده هستن :31::27:

نادر1368
03-05-2009, 22:22
اقا من دلم کمی به حال حاجی میسوزه!

hoomaan
03-05-2009, 22:24
مهم ... بوده که به مقصد رسیده باقی فسانه (خیال, توهم) است

مصداق بارز هوچی بازی(این یک توهین نیست به معنی به هم ریختن جو است)
من گفتم اره احتمالا باهاش یه کاری کرده بوده بعد شما جمله ی من رو طوری نوشتید که انگاری دعا کردم یه همچین اتفاقی بیفته

تو سنت به اونجا قد نیده که کرمانی مقدم رف سم جایگاه اسقلالیا و یه ب.....خ گنده اندازه کل باشگاه حوالشون کرد.
آقا شرمنده دیگر کاربران .چون این آقا پارتی داره و پستای توهین آمیزش پاک نمیشه مجبورم جوابشو بدم .

Antivirus II
03-05-2009, 22:32
یکی مایلی کهن از برق بکشه ، خیلی اوضاش ناجور شده !!!!

اما کلا فیروز حسابی گند زد به هیکل این دیوونه
مگه ایشون مواد شوینده هستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تازه یه جای دیگه گفته ؛ کمک کنیم مایلی کهن به حالت عادی برگردد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bleu2u4u
03-05-2009, 23:59
تو سنت به اونجا قد نیده که کرمانی مقدم رف سم جایگاه اسقلالیا و یه ب.....خ گنده اندازه کل باشگاه حوالشون کرد.

بابابزرگ من اون یادم نمیاد ولی اونجایی که محمود خان اومد یه حرکت زشتی جلوی طرفدارای پرسپولیس کرد رو خوب یادمه
تازه این محمود خان بی ادب یه حرکت زشتی (تو مایه های همون کار ژنرال با محرمی) هم با کاظمیان کرد من چشمامو بستم

M.etallic.A
04-05-2009, 00:24
اقا من دلم کمی به حال حاجی میسوزه!

خودش دلش به حال خودش نمیسوزه دل منو تو چرا بسوزه ؟

تازه یه جای دیگه گفته ؛ کمک کنیم مایلی کهن به حالت عادی برگردد

خیلی باحال بود : دی

iman_s
04-05-2009, 01:23
یکی مایلی کهن از برق بکشه ، خیلی اوضاش ناجور شده !!!!
مشکل اینه که طرف شارژی هست.
این چند سال هم که تو خونه بوده تا میتونسته شارژ شده و حالا حالاها هم خالی نمیشه.

iman_s
04-05-2009, 01:24
حرفهای خوب و منطقی میزنه ولی وقتی رئیس فدراسیون بود همه ازش ایراد میگرفتند که سیاست رو وارد فوتبال کرده.

bleu2u4u
04-05-2009, 01:42
اقا باید بریم خدا رو شکر کنیم که سایپا از جام حذفی حذف شده و دیگه هیچ بازی ای امسال روی نیمکت نمیشینه

M.etallic.A
04-05-2009, 01:59
تقصیر رسانه هاس که حرفای اینو تو بوق میکنن. اگه کسی تحویلش نگیره خودش خود به خود خوب میشه. به قول فیروزخان باید کمک کنیم تا به حالت عادی برگرده : دی

unartig
04-05-2009, 02:57
دیشب توبرنامه 2 4 4 گفتند این خبرکذب محض بوده وازقول استیلی گفتند که حتی این دونفرروبوسی کردند.حتی گفتند که پیروانی و محصص واسطه آشتی بودند. البته چیزی که واضح هست هیچ روزنامه نگاری یاخبرنگاری رااونجاراه نداده بودند وهمه چیزبرمبنای گمانه زنی بوده .حالا هی شما توسرهمدیگه بزنید

bleu2u4u
04-05-2009, 03:33
دیشب توبرنامه 2 4 4 گفتند این خبرکذب محض بوده وازقول استیلی گفتند که حتی این دونفرروبوسی کردند.حتی گفتند که پیروانی و محصص واسطه آشتی بودند. البته چیزی که واضح هست هیچ روزنامه نگاری یاخبرنگاری رااونجاراه نداده بودند وهمه چیزبرمبنای گمانه زنی بوده .حالا هی شما توسرهمدیگه بزنید

من گفتم این ژنرال همینطوری حاجی رو ول نمیکنه بره.پس نگو یه .... ... .... .

s-b
04-05-2009, 13:09
پول مفت (بیت المال) میگرند مست میشند

vahid78
04-05-2009, 18:48
مايلي‌كهن نام 7 شاهد را براي پرونده دوپينگ به كميته انضباطي داد

مجتبي شريفي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس در مورد زمان صدور راي درباره پرونده مايلي كهن و فيروز كريمي اظهار داشت: محمد مايلي كهن به تازگي نام 7 شاهد را به من داد و اصرار داشت نام آنها مخفي باقي بماند. ما اين 7 نفر را به كميته انضباطي دعوت مي‌كنيم تا صحبت‌هايشان را بشنويم. همچنين ايشان مدارك ديگري نيز به ما ارائه داده است.
رئيس كميته انضباطي ادامه داد: با توجه به صحبت‌هايي كه محمد مومني انجام داده، او را هم احضار مي‌كنيم تا صحبت‌هايش را بشنويم. نام او در بين شاهدان نبود. البته فيروز كريمي نيز با من تماس تلفني گرفت و گفت؛ در مورد برخي از مسائل شاهد‌ مي‌خواهد بياورد.
شريفي در مورد احضار ابراهيم تقي پور در ماجراي ديدار استقلال و پگاه در سال گذشته تصريح كرد: از وي دعوت خواهيم كرد تا توضيحاتي ارائه كند.
وي ادامه داد: با توجه به اين مسائل زمان دقيق صدور راي اين پرونده مشخص نيست و بايد ببينيم شاهدان آيا مدارك ديگري ارائه خواهند كرد يا خير. اجراي اين حكم هر چه كه باشد به فصل آينده موكول مي‌شود.
شريفي در مورد درگيري قلعه نويي و مايلي كهن در كلاس مربيگري عنوان كرد: از ناظر اين كلاس گزارش مي‌خواهيم و به اين تخلف نيز رسيدگي خواهد شد اما راي اين ماجرا با راي كلي اين پرونده صادر خواهد شد.

masoudtr
04-05-2009, 21:49
جریان از این قرار بوده
مربیان وقت استراحت میدن و اینا میرن برای استراحت
مایلی کهن میره توی دستشویی، وقتی میخواد بیاد بیرون از قضا قلعه نوعی میخواد وارد دستشویی بشه که یکدفعه مایلی کهن قلعه نوعی رو که میبینه، یقه قلعه نوعی رو میگیره و میگه: توپ، تانک، فشفشه

momkhbpsp
04-05-2009, 22:25
تو روزنامه همشهری هم خوندم به نظر میاد جریان خیلی جدیه
تازه گفته مومنی هم میخواد علیه فیروز کریمی شهادت بده که مجرمه
مومنی کی هست حالا؟

iman_s
05-05-2009, 01:41
وازقول استیلی گفتند که حتی این دونفرروبوسی کردند
این مایلی عقده ای مگه از اینکارها میکنه. جلوی دوربین خبرنگارها با کریمی که دستش رو به طرفش دراز کرده دست نمیده حالغا بیاد با قلعه نویی روبوسی کنه !!

B3HZ@D
05-05-2009, 01:54

B3HZ@D
05-05-2009, 01:56

M.etallic.A
05-05-2009, 10:06
این مایلی عقده ای مگه از اینکارها میکنه. جلوی دوربین خبرنگارها با کریمی که دستش رو به طرفش دراز کرده دست نمیده حالغا بیاد با قلعه نویی روبوسی کنه !!

اتفاقا منم وقتی اینو دیدم بیشتر از قبل از مایلی کهن متنفر شدم. به طرف تهمت زده تازه میگه من از دست شما دلخورم. فیروز کریمی دستشو دراز میکنه باهاش دست نمیده. شخصیت یه نفرو میرسونه این حرکت...

unartig
05-05-2009, 10:26
اتفاقا منم وقتی اینو دیدم بیشتر از قبل از مایلی کهن متنفر شدم. به طرف تهمت زده تازه میگه من از دست شما دلخورم. فیروز کریمی دستشو دراز میکنه باهاش دست نمیده. شخصیت یه نفرو میرسونه این حرکت...
خبرجدیدهم اینکه مایلی کهن 7تاازشاگردهای مشترک خودش وفیروزکریمی رابرده پیش شریفی.

bleu2u4u
05-05-2009, 10:51

اره منم دیدم با اون کار میخواست افه بزاره که من خیلی رو ام و اگه با کسی خوب نباشم باهاش حتی اگه دستشو به طرفم دراز کنه دست نمیدم.
واقعا این مایلی رو باید ببرن ازمایشگاه به نظر من ناشناخته ترین موجود روی کره ی زمینه(حتی ناشناخته تر از دایناسور ها)
اینکه واقعا چرا داره این کاها رو میکنه اصلا هیچ جوابی براش نیست
کریمی خودش هم گفتش چیزی که من به بازیکنم گفتم از این اصطلاحات خودمونی بوده و با توجه به حرف مایلی که گفته فیروز بازیکنش رو با نام یه حیون خطاب کرده بوده احتمالا یه گاوی الاغی خری چیزی بهش گفته بوده و اینقدر خشم برای یه همچین کلمه ای واقعا عجیبه

bleu2u4u
05-05-2009, 10:57
خبرجدیدهم اینکه مایلی کهن 7تاازشاگردهای مشترک خودش وفیروزکریمی رابرده پیش شریفی.

برای امپول؟؟
اوه مای گاد این مایلی ول کن نیست
با وایتکس افتاده به جون این فوتبال به جای تمیز کردن همه رو داره مسموم میکنه

yahoda
05-05-2009, 13:51
اين آقا به بازيکن خود مي گويد مگه بهت نگفتم اين غ...ف رو بگير

منظور از کلمه رکیک با این حروف چیه ؟

M.etallic.A
05-05-2009, 14:10
اره منم دیدم با اون کار میخواست افه بزاره که من خیلی رو ام و اگه با کسی خوب نباشم باهاش حتی اگه دستشو به طرفم دراز کنه دست نمیدم.
واقعا این مایلی رو باید ببرن ازمایشگاه به نظر من ناشناخته ترین موجود روی کره ی زمینه(حتی ناشناخته تر از دایناسور ها)
اینکه واقعا چرا داره این کاها رو میکنه اصلا هیچ جوابی براش نیست
کریمی خودش هم گفتش چیزی که من به بازیکنم گفتم از این اصطلاحات خودمونی بوده و با توجه به حرف مایلی که گفته فیروز بازیکنش رو با نام یه حیون خطاب کرده بوده احتمالا یه گاوی الاغی خری چیزی بهش گفته بوده و اینقدر خشم برای یه همچین کلمه ای واقعا عجیبه

حالا فکر کن کسی که اینقدر حساسه به فحش تو ورزشگاه بهش گفتن توپ تانک فشفشه.... : دی

momkhbpsp
05-05-2009, 14:30
این بنده خدا زمانی که از تیم ملی انداختنش بیرون لجش گرفته پیش خودش گفته دهن همتون رو سرویس میکنم
حالا یه نکته تو این عکس هست
چرا تی شرت مایلی آرم تولیدی دایی رو نداره؟ واسه بقیه همه داره

M.etallic.A
05-05-2009, 14:35
این بنده خدا زمانی که از تیم ملی انداختنش بیرون لجش گرفته پیش خودش گفته دهن همتون رو سرویس میکنم
حالا یه نکته تو این عکس هست
چرا تی شرت مایلی آرم تولیدی دایی رو نداره؟ واسه بقیه همه داره

میگن گرفته کنده...

راستی قیافه احمدزاده چه باحال شده : دی

ارمغان جنون
05-05-2009, 15:46
فيروز كريمي: گفته‌ام براي مايلي‌كهن قيم بگيرند

خوشحاليم كه قلعه‌نويي جان سالم به در برد
كسي كه اقرار مي‌كند ديوانه‌ام، بايد به كمكش رفت

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ـ نمايندگي قم؛ فيروز كريمي صبح روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: از نظر وجداني هم كه باشد بايد قبول كنيم كه كه محمد مايلي‌كهن براي فوتبال ايران زحمت‌هاي بسياري كشيده است اما، در شرايط فعلي او از حالت نرمال و عادي خارج شده و بايد به وي كمك كنيم.

وي افزود: بايد دست به دست هم دهيم تا مشكل مايلي‌كهن رفع شود. چرا كه اين مشكل ممكن است براي هر كسي پيش آيد و اگر براي بنده هم روزي چنين شرايطي ايجاد شود، از ديگران انتظار كمك دارم.

كريمي تاكيد كرد: براساس اتهامي كه مايلي‌كهن به بنده وارد كرده است، شكايتي را تنظيم و آن را تحويل دادگاه داده‌ام اما، چون خودش صراحتا اعلام كرده كه ديوانه است، به دليل حفظ موقعيت و شرايطي كه دارد، گفته‌ام قيمي در نظر بگيرند كه او به خودش و ساير دوستان صدمه نزند.

وي افزود: پس از اينكه در كلاس مربيگري فدراسيون فوتبال مايلي‌كهن صندلي را به طرف امير قلعه‌نويي پرتاب كرد و با وساطت دوستان، قلعه‌نويي از مهلكه جان سالم به در برد، ما خدا را شكر مي‌كنيم كه اكنون قلعه‌نويي در كنار ماست. ما از فدراسيون فوتبال براي برگزاري چنين كلاس‌هاي پيشرفته‌اي تشكر مي‌كنيم و البته تقاضا كرديم تا يگان‌هاي ويژه تمهيدات خاصي را براي اتفاقاتي كه در اين كلاس مي‌افتد، داشته باشند. بنده شخصا گارد امنيتي خاصي را تدارك ديده‌ام تا به طور نامحسوس محافظتم كند.

وي گفت: ما واقعا نگران مايلي‌كهن هستيم. چرا كه جدا از مسايل و اتفاقاتي كه رخ داده، ممكن است او جراحت و صدماتي را به خودش نيز وارد كند. ما بايد دست به دست هم دهيم و به او كمك كنيم و البته فدراسيون فوتبال هم در اين زمينه اقدامات لازم را به عمل بياورد. چون اين مساله از بحث ديني ما نيز خارج نيست.

فيروز كريمي با اشاره به آيه‌اي از قرآن گفت: كسي كه اقرار مي‌كند ديوانه‌ام بايد درصدد كمك او بشتابيم. در عين حال دادستان نيز اعلام كرده است ايشان با توجه به شرايط فعلي‌اش قيمي نيز داشته باشد.

Retired User
05-05-2009, 15:55
فيروز كريمي: گفته‌ام براي مايلي‌كهن قيم بگيرند

خوشحاليم كه قلعه‌نويي جان سالم به در برد
كسي كه اقرار مي‌كند ديوانه‌ام، بايد به كمكش رفت

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ـ نمايندگي قم؛ فيروز كريمي صبح روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: از نظر وجداني هم كه باشد بايد قبول كنيم كه كه محمد مايلي‌كهن براي فوتبال ايران زحمت‌هاي بسياري كشيده است اما، در شرايط فعلي او از حالت نرمال و عادي خارج شده و بايد به وي كمك كنيم.

وي افزود: بايد دست به دست هم دهيم تا مشكل مايلي‌كهن رفع شود. چرا كه اين مشكل ممكن است براي هر كسي پيش آيد و اگر براي بنده هم روزي چنين شرايطي ايجاد شود، از ديگران انتظار كمك دارم.

كريمي تاكيد كرد: براساس اتهامي كه مايلي‌كهن به بنده وارد كرده است، شكايتي را تنظيم و آن را تحويل دادگاه داده‌ام اما، چون خودش صراحتا اعلام كرده كه ديوانه است، به دليل حفظ موقعيت و شرايطي كه دارد، گفته‌ام قيمي در نظر بگيرند كه او به خودش و ساير دوستان صدمه نزند.

وي افزود: پس از اينكه در كلاس مربيگري فدراسيون فوتبال مايلي‌كهن صندلي را به طرف امير قلعه‌نويي پرتاب كرد و با وساطت دوستان، قلعه‌نويي از مهلكه جان سالم به در برد، ما خدا را شكر مي‌كنيم كه اكنون قلعه‌نويي در كنار ماست. ما از فدراسيون فوتبال براي برگزاري چنين كلاس‌هاي پيشرفته‌اي تشكر مي‌كنيم و البته تقاضا كرديم تا يگان‌هاي ويژه تمهيدات خاصي را براي اتفاقاتي كه در اين كلاس مي‌افتد، داشته باشند. بنده شخصا گارد امنيتي خاصي را تدارك ديده‌ام تا به طور نامحسوس محافظتم كند.

وي گفت: ما واقعا نگران مايلي‌كهن هستيم. چرا كه جدا از مسايل و اتفاقاتي كه رخ داده، ممكن است او جراحت و صدماتي را به خودش نيز وارد كند. ما بايد دست به دست هم دهيم و به او كمك كنيم و البته فدراسيون فوتبال هم در اين زمينه اقدامات لازم را به عمل بياورد. چون اين مساله از بحث ديني ما نيز خارج نيست.

فيروز كريمي با اشاره به آيه‌اي از قرآن گفت: كسي كه اقرار مي‌كند ديوانه‌ام بايد درصدد كمك او بشتابيم. در عين حال دادستان نيز اعلام كرده است ايشان با توجه به شرايط فعلي‌اش قيمي نيز داشته باشد.

خيلي باحال حرف ميزنه
دمش گرم

واقعا خود مايلي كهن گفته ديوونه است؟
منكه نشنيدم

بردیا
05-05-2009, 17:56
من فکر میکنم اون عکسه قدیمیه و مربوط به زمان دعواش با دایی هستش که آرم پیراهنشو کنده بود

من احتمال میدم کریمی گفته باشه گوسفند.:دی

ارمغان جنون
05-05-2009, 20:18
سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: ديگر در اين تيم نمي‌مانم و به مسئولان باشگاه گفته‌ام مربي مورد نظر خود را انتخاب كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، امير قلعه‌نويي پس از حذف تيم استقلال از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در جمع خبرنگاران اظهار كرد:‌ از بازيكنانم تشكر مي‌كنم، آنها واقعا زحمت كشيدند و فوتبال خوب و تاكتيكي را ارائه دادند، متاسفانه ما در ليگ قهرمانان آسيا اصلا شانس نداشتيم. با اين حال از مردم تشكر مي‌كنم كه امروز من را شرمنده خودشان كردند.

وي افزود: قاعدتا هر باشگاهي پس از قهرماني ليگ تا كسب قهرماني ديگري در اين مسابقات به خود مي‌بالد، اما ما سه روز پس از قهرماني همه چيز را لوث كرديم و با خودزني‌هاي خودمان شيريني اين قهرماني را از بين برديم.

قلعه‌نويي ادامه داد: در هر صورت خدا را شكر مي‌كنم كه در شش ماه دو قهرماني براي اين تيم به دست آورديم، البته شايد عده‌اي دوست نداشتند استقلال اين فصل با امير قلعه‌نويي قهرمان شود كه به لطف امام زمان و امام هشتم اين عنوان را به دست آورديم. در هر صورت به خاطرآن كه استقلال را دوست دارم و نمي‌خواهم به مردم و تيم استقلال لطمه بخورد همان طور كه قبلا هم به دوستان گفته بودم به خاطر نگرش‌هاي فكري و مسائلي كه وجود دارد از استقلال مي‌روم، اميدوارم مردم نيز من را حلال كنند و واعظي آشتياني هم به عنوان دوست من و يك مدير خوب در ليگ آينده يك استقلال قوي درست كند.

سرمربي تيم استقلال تهران درباره اينكه باشگاه براي تمديد قرارداد با او شرايطي گذاشته است، گفت: هيچ احدي نمي‌تواند براي من شرط و شروط بگذارد، من براي خود استانداردهايي دارم كه آن را در كار رعايت مي‌كنم، شما خودتان مي‌دانيد چه مسائلي وجود داشت و من به خاطر مردم اين مسائل را بيان نمي‌كنم اما زير بار هيچ شرطي نمي‌روم. در هر صورت من و واعظي آشتياني دوستان خوبي هستيم اما نمي‌توانيم همكاران خوبي باشيم.

قلعه‌نويي افزود: مردم امروز من را شرمنده كردند، شايد باز هم مي‌خواهند بگويند كه قلعه‌نويي به اين تماشاگران پول داده است، آري اصلا همين طور است و من به آن‌ها پول دادم اما براي آنكه به همين مردم و مجموعه استقلال لطمه نخورد از اين تيم مي‌روم.

قلعه‌نويي درباره مذاكره با تيم‌هاي ديگر نيز گفت: به جان عزيزانم تا زماني كه تعهد دارم با هيچ باشگاه ديگري مذاكره نمي‌كنم.

وي افزود: در هر صورت تيم استقلال داشت كار خودش را انجام مي‌داد كه دو، سه مصاحبه انجام شد و من ديدم با اين نگرش‌ها نمي‌توانم با مجموعه استقلال كار كنم. پنج روز پيش هم در نشستي با "فتحي" معاون بين‌الملل و حقوقي باشگاه به او گفتم با توجه به رسيدن به فصل يارگيري من ديگر در استقلال نمي‌مانم و دوستان سريعتر سرمربي مورد نظر خود را انتخاب كنند تا او بتواند بازيكنان مورد نظرش را جذب كند و ما شرمنده مردم نشويم.

قلعه‌نويي درباره اينكه آيا در بازي با الجزيره نيز بر روي نيمكت استقلال مي‌نشيند، گفت: من مي‌گويم كه دارم مي‌روم البته تا موقعي كه تعهد دارم كار مي‌كنم اما به باشگاه گفتم كه به فكر مربي باشد. من قلبا واعظ را دوست دارم اما نمي‌توانم ديگر با او همكاري كنم.

به گزارش ايسنا، سرمربي استقلال در پاسخ به سوالي پيرامون انتقاد از نحوه بازي اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا نيز گفت:‌ به هيچ عنوان اين موضوع را قبول ندارم، ما در بازي امروز فرصت‌هاي بسياري داشتيم و اكبرپور و برهاني چندين موقعيت گلزني را از دست دادند، در هر صورت در روزهاي اخير هم شرايط استقلال عادي نبود و تماشاگران را به تمرين راه نمي‌دادند كه ناراحتي مردم را بر روي سكوها شاهد بوديد اما در مجموع استقلال بدشانسي آورد. ما به غير از بازي رفت مقابل ام‌صلال در بازي هاي ديگر شايسته‌ي پيروزي بوديم و حداقل تاكنون بايد 9 امتياز كسب مي‌كرديم و با همين امتياز از گروه صعود مي‌كرديم اما در هر حال استقلال بازي‌هاي خوبي انجام داد.

وي درباره عقب ماندن تيم‌هاي ايراني از تيم‌هاي عربي نيز گفت: به هيچ عنوان چنين چيزي را قبول ندارم. اگر در ليگ قهرمانان اروپا تيم‌هاي ايتاليايي بالا نيامدند به معني آن است كه فوتبالشان عقب افتاده است؟

قلعه‌نويي درباره اينكه آيا نمايندگان ايران در آسيا ضعيف كار كردند؟ گفت: من اين موضوع را قبول ندارم، پس از آخرين قهرماني پاس يك بار استقلال با ناصر حجازي و يك بار سپاهان در آسيا دوم شدند، در هر صورت ما تيم‌هاي خوبي داشتيم اما از نظر سخت‌افزاري و برنامه‌ريزي بايد به سمت حرفه‌اي شدن برويم. سازمان ليگ بايد برنامه مسابقات داخلي را با تقويم مسابقات بين‌المللي تطبيق دهد، ضمن آن كه استقلال و پرسپوليس مدت زيادي در رقابت‌هاي آسيايي حضور نداشتند.

امير قلعه‌نويي درباره اظهارات برخي بازيكنان اين تيم كه عنوان كردند در صورت رفتن او آنها نيز استقلال را ترك مي‌كنند، گفت: به بازيكنان مي‌گويم كه به هيچ وجه نبايد اين كار را انجام دهند. آنها متعلق به مردم و طرفداران استقلال هستند و بايد با توجه به تعهدي كه به باشگاه دارند در خدمت تيم بمانند.

قلعه‌نويي همچنين درباره سرنوشت نافرجام خودش پس از قهرماني در ليگ برتر نيز گفت: در هر صورت همواره شرايط براي امير قلعه‌نويي اينگونه بوده است و گويا بايد بعد از موفقيت بروم. البته كسي من را بركنار نكرده است، من حتي نخواستم با آن‌ها سر ميز بنشينم و مذاكره كنم، در هر صورت نمي‌خواهم پيرامون مسائل درون باشگاهي صحبت كنم. پرسپوليس و استقلال براي مردم هستند و من براي باشگاه استقلال آرزوي موفقيت دارم.

قلعه‌نويي ادامه داد: در هر صورت تيم استقلال اكنون شكل و زيربناي خودش را گرفته، ما در اين فصل ركوردهاي مختلفي را به دست آورديم، نزديك به 70 گل در 34 بازي و ميانگين 1.2 گل براي هر بازي، همچنين تنها 33 گل خورده توانايي‌هاي خط حمله و دفاع استقلال را نشان مي‌دهد. ما در كل دوره‌هاي ليگ برتر بيشترين گل زده را داريم و پس از بارسلونا دومين خط حمله جهان را در اختيار داريم. آقاي گلي ليگ هم در اختيار استقلال است.

وي ادامه داد: اما با همين شرايط كل هزينه‌هاي كادرفني تيم استقلال از سرمربي، سرپرست تا دستياران و تداركات زير 700 ميليون تومان بوده است. ما براي عشق و علاقه به مردم كار كرديم و همين كه مردم از ما راضي و شاد هستند ميلياردها برايمان ارزش دارد.

قلعه‌نويي ادامه داد: در هر صورت ما در سخت‌ترين شرايط در كنار استقلال بوديم، چه آن روزي كه در دسته سوم بود استقلال را بالا آورديم و چه در روزهايي كه نهم و سيزدهم بود اين تيم را قهرمان كرديم. در هر صورت اميدوارم استقلال فصل آينده توسط واعظ آشتياني و به لطف امام زمان بهتر از امسال باشد، البته اين موضوع را بعيد مي‌دانم.

payam
05-05-2009, 20:30
عجب . . . ارمغان جون خبر از كجاست ؟!

corey
05-05-2009, 20:31
آره عکس قدیمیه چون احمدزاده خیلی وقته که دماغش عمل کرده!!!!!!!!!!

bleu2u4u
05-05-2009, 20:41
من احتمال میدم کریمی گفته باشه گوسفند.

اره دیگه منم همینو میگم نهایت حرفی که کریمی با توجه به حرفهای خود مایلی زده یه همچین چیزی بوده
خداییش ادم میمونه چی بگه!!!

ارمغان جنون
05-05-2009, 20:45
عجب . . . ارمغان جون خبر از كجاست ؟!

hoomaan
05-05-2009, 22:06
بابا بیخیال ! این قلعه هم خیلی زرنگه . حالا که تیمو قهرمان کرده میخواد بره با یه قرارداد خوب یه تیم دیگه .هم پول بهتری میگیره هم با قهرمانی میره و هم اینکه منتی هم سر مدیرعامل و مسئولای استقلال میذاره که من میخواستم بمونم ولی شما نذاشتین . در صورتیکه کسی نمیخواست برکنارش کنه . اینا همش بهانست . با ساکت و یکی دو تیم دیگه مذاکره کرده .

masoudtr
05-05-2009, 22:11
الان حق با واعظ است یا قلعه نوعی؟
ولی خوب موقعی رفت

بردیا
06-05-2009, 00:41
من در مورد بقیش حرف خاصی ندارم ولی این بزرگترین دروغ سال هستش
نمیدونم چه جوری روش میشه انقدر خالی میبنده.خوبه با مدرک هم ثابت شد که حرفش دراین زمینه چرته
یه ذره مطالعه داشته باشه بد نیست.هرچیزی رو که اطرافیانش بهش میگن بعضی وقتا سریع باور میکنه

قلعه‌نويي ادامه داد: در هر صورت تيم استقلال اكنون شكل و زيربناي خودش را گرفته، ما در اين فصل ركوردهاي مختلفي را به دست آورديم، نزديك به 70 گل در 34 بازي و ميانگين 1.2 گل براي هر بازي، همچنين تنها 33 گل خورده توانايي‌هاي خط حمله و دفاع استقلال را نشان مي‌دهد. ما در كل دوره‌هاي ليگ برتر بيشترين گل زده را داريم و پس از بارسلونا دومين خط حمله جهان را در اختيار داريم. آقاي گلي ليگ هم در اختيار استقلال است.اینم یه مدرک کوچیک برای ثابت کردن دروغ قلعه نوعی و سایت طرفدارای استقلال که قبلا هم توی هر2تا تاپیک استقلال و پرسپولیس گذاشته شد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی لیگ اتریش سالزبورگ و راپیدوین 81 و 79 گل به ثمر رسوندن طی این فصل اونم تازه فعلا با 32 بازی نه 34 بازی
توی لیگ اسکاتلند هم سلتیک 75 گل زده.
تازه به قول دوستمون لیگای خیلی بیشتریم هستش که بدون بررسی هستن از نظر علاقه مندا و شاید تیمای دیگه ای هم باشن که گلای بیشتری زده باشن.
دیگه نمیدونم هوادارای آبی پوش درباره این چه نظری میخوان بدن.
شایدم ترجیح بدن کلا جواب ندن