PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم

liza20012002us
25-05-2011, 09:39
مادربورد P4XP_X
ایسوس وقتی میخواستم رم اضافه کنم بوی سوختگی داد و دیگر مانیتور روی استندبای میماند فقط فن سی پی یو
و منبع تغذیه کار میکردهیچ بوق اخطاری هم نمی دادرم و کارت گرافیک رو عوض کردم فرقی نکرد
فن سی پی یو را باز کردم برای یک ثانیه روشن کردم سی پی یو داغ میشد شکم به مادر بورد رفت مادر بورد
p4sdr-vm
را که سوکت سی پی یواش مشابه بود بجایش گذاشتم حال فقط لد روی مادر بورد و سی دی درایوو فن منبع تغذیه روشن می شوند و فن سی پی یو خاموش و سی پی یو داغ نمیشود لطفا راهنمایی بفرمایید

NirvanaH
25-05-2011, 21:00
مادربورد P4XP_X
ایسوس وقتی میخواستم رم اضافه کنم بوی سوختگی داد و دیگر مانیتور روی استندبای میماند فقط فن سی پی یو
و منبع تغذیه کار میکردهیچ بوق اخطاری هم نمی دادرم و کارت گرافیک رو عوض کردم فرقی نکرد
فن سی پی یو را باز کردم برای یک ثانیه روشن کردم سی پی یو داغ میشد شکم به مادر بورد رفت مادر بورد
p4sdr-vm
را که سوکت سی پی یواش مشابه بود بجایش گذاشتم حال فقط لد روی مادر بورد و سی دی درایوو فن منبع تغذیه روشن می شوند و فن سی پی یو خاموش و سی پی یو داغ نمیشود لطفا راهنمایی بفرمایید

با سلام
دوست عزیز هنگام نصب رم مادر برد را تخلیه بار کردید؟بلنگوی بایوس رو چک کنید ببینید وصل هست یا نه(آخه 99/9999 آسمبل چی ها به این قطعه بسیار مهم به چشم یه قطعه فانتزی نگاه میکنن!)؟

حامد:11:

jafarian
25-05-2011, 21:39
اینطوری که شما میگین احتمالش هست به غیرازمین به cpu شماهم خسارت وارد کرده باشه اگر روی مین دیگه cpu راداخل سوکت جامیزارین دسستون اگررو cpu قراربدین داغ نشه احتمالا cpu سوخته:20:

amd>intel
25-05-2011, 22:55
مادربورد P4XP_X
p4sdr-vm

`پاور سيستمت رو چك كن

liza20012002us
28-05-2011, 10:11
با سلام
دوست عزیز هنگام نصب رم مادر برد را تخلیه بار کردید؟بلنگوی بایوس رو چک کنید ببینید وصل هست یا نه(آخه 99/9999 آسمبل چی ها به این قطعه بسیار مهم به چشم یه قطعه فانتزی نگاه میکنن!)؟

حامد:11:
ایراد رم میتونه فن سی پی یو رم از کار بیاندازه؟

---------- Post added at 10:07 AM ---------- Previous post was at 10:04 AM ----------

`پاور سيستمت رو چك كن

کانکتور 4 سیمه 12 ولت رو داره فن سی پی یو را بیرون مدار میچرخونه ولی cpufan مادربورد ولتاژ نداره

---------- Post added at 10:09 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

اینطوری که شما میگین احتمالش هست به غیرازمین به cpu شماهم خسارت وارد کرده باشه اگر روی مین دیگه cpu راداخل سوکت جامیزارین دسستون اگررو cpu قراربدین داغ نشه احتمالا cpu سوخته:20:
سی پی یو رو مادر بورد قبلی داغ میشد اگر دوباره رو اون نسبش کنم و داغ شد یعنی سالمه؟

---------- Post added at 10:11 AM ---------- Previous post was at 10:09 AM ----------

این سایت کلید تشکر نداره؟

jafarian
28-05-2011, 10:13
اگررومین قبلی یا رو یک مین دیگه با همین سوکث شما cpu رو نصب کنید داغ نکرد یعنی cpu سوخته البته قبلش پاورسیستم رویک سیستم دیگه چک کنید.

liza20012002us
04-06-2011, 10:53
اگررومین قبلی یا رو یک مین دیگه با همین سوکث شما cpu رو نصب کنید داغ نکرد یعنی cpu سوخته البته قبلش پاورسیستم رویک سیستم دیگه چک کنید.

مادربرد سوخته
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مادربرد نو

cpu هم سلرون نیست

jafarian
04-06-2011, 11:01
اونکارایی که من یا دوستان گفتن انجام دادین؟درضمن اون دو تا آدرس پایین هم باز نمیشه.

EXTREME
04-06-2011, 11:11
اگر همه ی قطعه ها از جمله رم پاور گرافیگ و فن سی پی یو همه چک شده پس ایراد از مینتونه باید قطعاتون رو روی یه مین مشابه سوار کنید

liza20012002us
04-06-2011, 19:43
اونکارایی که من یا دوستان گفتن انجام دادین؟درضمن اون دو تا آدرس پایین هم باز نمیشه.

---------- Post added at 07:43 PM ---------- Previous post was at 07:41 PM ----------

اگر همه ی قطعه ها از جمله رم پاور گرافیگ و فن سی پی یو همه چک شده پس ایراد از مینتونه باید قطعاتون رو روی یه مین مشابه سوار کنید
مین مشابه نو گیر نیاوردم
بجاش

سی پی یوم سلرون نیست و روی سوکت جا رفت ولی داغ نمیشه کار هم نمیکنه

EXTREME
04-06-2011, 20:07
یکم قاطی پاتی شد الان شما گفتید سی پی یوتون رو روی یه مین دیگه سوار کردید اصلا داع نمیشه اگه اینطور باشه سی پی یو ایراد داره

jafarian
04-06-2011, 21:13
مشکل به احتمال زیاد دیگه از cpu چون داغ نمیکنه شما محض احتیاط قطعات دیگه خودتون روی یک مین دیگه که cpu شماروش نصب نیست تست کنید.

liza20012002us
07-06-2011, 19:15
مشکل به احتمال زیاد دیگه از cpu چون داغ نمیکنه شما محض احتیاط قطعات دیگه خودتون روی یک مین دیگه که cpu شماروش نصب نیست تست کنید.

cpu را هم در مادربرد GA-8PE800 - GIGA-BYTE تست کردم کار کرد

با این حساب فقط پاور تست نشده ابا پاورهای جدید که وات بالاتری دارند میتوانم تست کنم؟
کانکتورهایش بهم میخورند؟

EXTREME
07-06-2011, 19:30
cpu را هم در مادربرد GA-8PE800 - GIGA-BYTE تست کردم کار کرد

با این حساب فقط پاور تست نشده ابا پاورهای جدید که وات بالاتری دارند میتوانم تست کنم؟
کانکتورهایش بهم میخورند؟
نه مشکلی نداره پاور رو هم چک کنید