PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم مشکوک به ویروسی بودن <<< حل شد >>>

senaps
23-05-2011, 14:20
سلام....
چند وقتی میشه که سیستمم به شدت کند شده....
از ۲−۳ روز ‍ بیش سیستم کلا کند شده بود و دیشب تصمیم گرفتم که درستش کنم....
بنابراین تابیک مربوطه در اینجا رو خوندمُو طبق اموزش ها جلو رفتم...متاسافنه نتیجه این بود که سیستم بیغام داد که باید ریستارت بشه و از اون موقع به بعد نیم ساعت طول میکشه که بوت بشه و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد!!
تنها کاری که تونستم بکنم اینه که یه عکس از براسس ها رو که قبلا گرفته بودم رو بردارم اونم به کمک لینوکس....
الان هم رو لینوکس هستم....
سیستم به شدت کند میشه....

مشخصات:
ویندوز: ۷
انتی ویروس: نود ۳۲ هر روز ابدیت میکردم!!(+دیشب مک افی هم نصب کردم ولی اوضاع تغییری نکرد که هیچ بدتر هم شده!!)
لوگ RKill و cobox موجود نیست....هر دو برنامه بدون هیچ موفقیتی قطع میشدن وسط کار و هیچ \یشرفتی رو حاص نمیکردن!!! ولی به هر حال ممکنه بتونم از تو اوبونتو به فایل های مربوطه دسترسی داشته باشم!!

نکته: باک کردن ویندوز به هیچ وجه نمیتونه جزو گزینه هام باشه چون در این صورت دیگه هیچ ارزشی برام نداره کل سیستم و میتونم راحت بذارمش کنار و از یه کامبیوتر دیگه استافده کنم!!!

توضیح: احساس میکنم که شروع مشکلات از زمانی بودش که fire fox RC رو نصب کردم!! از سایت اصلیش گرفتم و این مسپله همراه بود با لگ زدن سیستم موقع کار کردن با فایر فاکس!! چند روز بیش که فایر فاکس ۴٫۰٫۱ رو نصب کردم و در ادامه خواستم یه هارد دیسک به سیستم اضافه کنم سیستم اینجوری شد....

توضیح: سیستم رو وقی میدم دانلود بدون مشکل دانلود میکنه!! ولی خوب گفتم که به شدت سنگیین شده....
با توجه به اینکه الان نمیتونم هیچ کاری بکنم با ویندوز ۷ُ و اینکه همونطور که گفتم متاسافنه برخی فایل ها هستن که به هیچ وجه نمیتونم ازشون بگذرم راه حل چیه؟!
اینم از لینک به لیست براسس ها!!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوستان ممنون میشم کمک کنین و خواهشا نگین برو فلان تابیک رو بخون چون دیشب نخوابیدم تا حالا و از دم تابیک ها و مطالب رو خوندم و تست کردم و همین باعث داغون تر شدن سیستم شد!!:18:

AlexanderMahone
23-05-2011, 16:54
سلام....
چند وقتی میشه که سیستمم به شدت کند شده....
از ۲−۳ روز ‍ بیش سیستم کلا کند شده بود و دیشب تصمیم گرفتم که درستش کنم....
بنابراین تابیک مربوطه در اینجا رو خوندمُو طبق اموزش ها جلو رفتم...متاسافنه نتیجه این بود که سیستم بیغام داد که باید ریستارت بشه و از اون موقع به بعد نیم ساعت طول میکشه که بوت بشه و هیچ کاری نمیشه باهاش کرد!!
تنها کاری که تونستم بکنم اینه که یه عکس از براسس ها رو که قبلا گرفته بودم رو بردارم اونم به کمک لینوکس....
الان هم رو لینوکس هستم....
سیستم به شدت کند میشه....

مشخصات:
ویندوز: ۷
انتی ویروس: نود ۳۲ هر روز ابدیت میکردم!!(+دیشب مک افی هم نصب کردم ولی اوضاع تغییری نکرد که هیچ بدتر هم شده!!)
لوگ RKill و cobox موجود نیست....هر دو برنامه بدون هیچ موفقیتی قطع میشدن وسط کار و هیچ \یشرفتی رو حاص نمیکردن!!! ولی به هر حال ممکنه بتونم از تو اوبونتو به فایل های مربوطه دسترسی داشته باشم!!

نکته: باک کردن ویندوز به هیچ وجه نمیتونه جزو گزینه هام باشه چون در این صورت دیگه هیچ ارزشی برام نداره کل سیستم و میتونم راحت بذارمش کنار و از یه کامبیوتر دیگه استافده کنم!!!

توضیح: احساس میکنم که شروع مشکلات از زمانی بودش که fire fox RC رو نصب کردم!! از سایت اصلیش گرفتم و این مسپله همراه بود با لگ زدن سیستم موقع کار کردن با فایر فاکس!! چند روز بیش که فایر فاکس ۴٫۰٫۱ رو نصب کردم و در ادامه خواستم یه هارد دیسک به سیستم اضافه کنم سیستم اینجوری شد....

توضیح: سیستم رو وقی میدم دانلود بدون مشکل دانلود میکنه!! ولی خوب گفتم که به شدت سنگیین شده....
با توجه به اینکه الان نمیتونم هیچ کاری بکنم با ویندوز ۷ُ و اینکه همونطور که گفتم متاسافنه برخی فایل ها هستن که به هیچ وجه نمیتونم ازشون بگذرم راه حل چیه؟!
اینم از لینک به لیست براسس ها!!:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان ممنون میشم کمک کنین و خواهشا نگین برو فلان تابیک رو بخون چون دیشب نخوابیدم تا حالا و از دم تابیک ها و مطالب رو خوندم و تست کردم و همین باعث داغون تر شدن سیستم شد!!:18:
با نرم افزار مالوربایت سیستم رو اسکن کنید در Safemode
و با نرم افزار تون اپ 2011 سیستم رو بهینه سازی کنید چون ممکنه هارد مشکلی داشته باشه و باعث کند شدن سیستم بشه
فایرفاکس رو هم پاک کن ببین مشکل حل میشه اگر مشکل از فایرفاکس باشه بجاش از اپرا استفاده کن ضمنا شما چه زمانی بیشتر احساس میکنی سیستم کند و نامنظم عمل میکنه؟

vista7
23-05-2011, 18:03
میبخشید دوست عزیز ممکنه یه لیستی از برنامه هایی که نصب کردید رو اینجا بذارید؟
(قسمت uninstall a program در کنترل پنل) من احساس میکنم مشکل شما بخاطر یکی از برنامه هایی هست که بصورت beta نصب کردید ، توی تسکبار تون پیداست که نسخه آزمایشی مرورگر کروم رو نصب کردید. نسخه های آزمایشی فقط برای تست کردن توسط علاقمندان و سازندگان نرم افزار هست و شما نباید برنامه های beta رو روی سیستمتون نصب کنید.
برنامه های beta و اونهایی که احتمال میدید باعث بوجود اومدن این مشکل شدن رو پاک کنید.
در ضمن برنامه autoruns رو دانلود کنید و ببینید که چه برنامه هایی در استارت آپ شما بالا می آیند. اگر تونستید یه تصویر ازش بذارید . تب Logon رو نگاه کنید و هر برنامه مشکوک یا آزمایشی bata رو از استارت آپ حذف کنید و سیستم رو ریستارت کنید.

احتمالا سیستمتون درست میشه

vista7
23-05-2011, 19:10
در ضمن شما هر چه زود تر اون فایلهایی که براتون اهمیت دارند رو کپی کنید تو یه جای امن میتونید از لینوکس استفاده کنید تا به اونا دسترسی داشته باشید.

senaps
25-05-2011, 01:32
بسیار ممنون از دوستان....
خوشبختانه با کمک لینوکس و کلی کار و تلاش،بعد از تقریبا یه روز کار درستش کردم.....
یه جعبه دی وی دی گرفتم و یه بار برا همیشه فایل های مورد نیازم رو بکاپ گرفتم و یه نسخشون رو هم ریختم رو هارد اون یکی سیستمم!!!
با سیستم ریستور،سیستم رو به طور متوالی و چند روز یه بار برگردوندم و همون سیستم ریستور سیستم رو نجات داد...(با safe mode سیستم ریستور رو اجرا کردم!!).....

نسخه های آزمایشی فقط برای تست کردن توسط علاقمندان و سازندگان نرم افزار هست و شما نباید برنامه های beta رو روی سیستمتون نصب کنید.
میدونم،و منم یکی از همون هام! فقط با ویروس ها مشکل دارم!!

دستتون درد نکنه،راهنمایی های خوبی بود....

با نرم افزار مالوربایت سیستم رو اسکن کنید در Safemode

این کارو انجام دادم قبل ریستور،ولی جواب درستی بهم نداد....خودم هم فکر میکردم که مشکل احتمالا هاردم باشه،ولی وقتی با لینوکس بدون مشکل کار داد،دیدم که مشکلی نداره و نمیتونه مشکل از خود هارد باشه!!

میبخشید دوست عزیز ممکنه یه لیستی از برنامه هایی که نصب کردید رو اینجا بذارید؟
نمیدونم دقیقا مشکل از کدوم برنامه بود،ولی بعد از عمری،نشستم و کلی برنامه پاک کردم....البته به جز برخی ها رو که خودم میدونستم چین و چرا باید باشن و اینا....چند تا برنامه و کامپایلر و sdkرو هم اشتباهی پاک کردم که خوب،مشکلی نیست....

در نهایت،سیستمم به روال عادی برگشته و فکر میکنم این تاپیک باید بسته بشه؟! براش گزارش رد میکنم که بیان ببندن یا هر کاری که میخوان باهاش بکنن!!

vista7
25-05-2011, 09:28
درسته ، نام تاپیک رو ویرایش کنید و کنارش بنویسید ((حل شد)) در انتها هم یه پستی مثل این بدید مدیران محترم تاپیک رو میبندند:
" لطفا تاپیک بسته شود "