PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه دفعه که بلند میشه چشمش سیاهس میره و سرگیجه میگیره؟

sia0368
23-05-2011, 06:57
یکی از بچه ها هست که وقتی نشسته یا خوابیده یه دفعه بلند میشه چشمش سیاه میشه و سرگیجه میگیره بعد کم کم خوب میشه عادیه؟
14_15 سالش هست
لاغر مردنی هست
خودم میگم شاید کم خونی داره

Mahdi/s
23-05-2011, 09:29
علتش میتونه کم خونی و فقر آهن باشه....
که باید بره پیش دکتر و آزمایش بده....

morsadr
23-05-2011, 14:18
یکی از بچه ها هست که وقتی نشسته یا خوابیده یه دفعه بلند میشه چشمش سیاه میشه و سرگیجه میگیره بعد کم کم خوب میشه عادیه؟
14_15 سالش هست
لاغر مردنی هست
خودم میگم شاید کم خونی داره

در این سنی که شما می فرمائید و با توجه به لاغر بودن ایشون به احتمال زیاد در اثر افت وضعیتی فشار خون این اتفاق می افتد ولی در هر صورت بررسی اولیه مخصوصا از نظر کم خونی و بیماری های تیروئید ضروری می باشد .

a.z.p.z
24-05-2011, 17:56
ببینید منم این مشکل رو دارم و گفتم همه میگفتن به خاطر کم خونی و ... هم هست رفتیم ازمایش دادیم دیدیم برعکس غلظت خون
هم داریم ...
ازمایش خون هم دادم چیز غیر عادی غیر از مقدار زیاد اهن نبود ! ...
فشارمم در حدی پایین نیست که این مشکل رو داشته باشم ! ...
به نظرتون چی میتونه باشه ؟ ... مثلا وقتی میخوام سریع بلند بشم یا وقتی خوابم بلند بشم چشم سیاهی میره جدا از سرگیجه
قلبم سریع ضربانش میره بالا و یه حس خاص و بدی تو قفسه سینم ایجاد میشه ! ...

Saeed System
24-05-2011, 22:48
من هم گاه یاوقات اینجوری میشم فکر کنم بخاطر پایین اومدن فشار باشه...

مثلا وقتی صبحونه نمی خورم ظهرش یهویی که بلند میشم چشمم سیاهی میره و بعد از 10 ثانیه خوب میشه..

به خوراک خیلی ربط داره به نظر من....مثلا وقتی سیر....زیاد بخوریم فشارمون میفته...یا چیز خیلی ترش مثل لیموترش

یا اینکه قند خونمون پایین باشه بخاطر صبحونه نخوردن

ted1996
26-05-2011, 10:35
من هم وقتایی که کم خوابیدم و صبحانه نخوردم سرم جوری گیج میره که حتی به سختی راه میرم!ولی بعد خوب میشه افت فشار به خاطر خستگی شدید پیش میاد

5ajad
26-05-2011, 14:35
منم این مشکل رو دارم...چشمم سیاهی میره...سرم گیج میره...یه حالت خاصی داره کلا
بعضی وقتا هم وقتی از یه محیط میرم تو یه محیط دیگه مثلا از حیاط میام تو خونه یا از یه اتاق به اتاق دیگه اینطوری میشه:13:

Little Sparrow
26-05-2011, 15:54
یه علتش می تونه خوردن گردو باشه.یه جا خوندم گردو می تونه یکی از دلایل این سرگیجه یهویی باشه.
خودمم اینطوریم شاید برای اینه که یه مدت زیاد یه جا نشستیم و یهو بلند می شیم.

Shayan Arya
26-05-2011, 15:55
دوستانی که چنین مشکلی دارند و اهل ورزش و تحرک هم نیستند حتما از این پس ورزش کنند.
پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا هرچی که دوست دارید...
اگر مشکلتون با ورزش حل نشد احتمالا مواردی هست که سایر دوستان گفتند.

shalineh
26-05-2011, 16:44
سندرم مینیر هم مطرح هست. بیماریهای گوش داخلی ( بویژه مجاری نیم دایره ) تشخیص افتراقی دوم هست.
آنمی خیلی بعیده این حالت رو ایجاد کنه.

AB
26-05-2011, 19:12
وقتی یه جایی میشینیم جریان خون به پایین تنه کم میشه.وقتی هم سریع بلند میشین بر اثر جاذبه خون به پاها میره و فشار خون در مغز کاهش پیدا میکنه و با افزایش پمپاژ قلب بعد از چند ثانیه رفع میشه.در صورتی که بیماری دیگه ای مثل دیابت یا آنمی نداشته باشین با آروم بلند شدن حل میشه.

جالبه بدونین که اساس کار ترن های هوایی همینه.وقتی بالا پایین میرین فشار خون در مغز کم و زیاد میشه و موقع سقوط وقتی فشار خون کم میشه مغز قادر به پردازش اطلاعاتی که با سرعت از جلوی چشم ها رد میشه نیست و شما احساس هیجان و ترس میکنین.

sia0368
26-05-2011, 20:32
وقتی یه جایی میشینیم جریان خون به پایین تنه کم میشه.وقتی هم سریع بلند میشین بر اثر جاذبه خون به پاها میره و فشار خون در مغز کاهش پیدا میکنه و با افزایش پمپاژ قلب بعد از چند ثانیه رفع میشه.در صورتی که بیماری دیگه ای مثل دیابت یا آنمی نداشته باشین با آروم بلند شدن حل میشه.

جالبه بدونین که اساس کار ترن های هوایی همینه.وقتی بالا پایین میرین فشار خون در مغز کم و زیاد میشه و موقع سقوط وقتی فشار خون کم میشه مغز قادر به پردازش اطلاعاتی که با سرعت از جلوی چشم ها رد میشه نیست و شما احساس هیجان و ترس میکنین.
پس چرا من اینجوری نمیشم؟

sobery
12-06-2011, 07:36
این مشگل را من هم داشتم بدون مراجعه به پزشگ حالا 90 درصد خوب شده و خیلی کم برام پیش میاد فکر کنم به تغذیه و خستگی و سایر عوامل محیطی بستگی داره و خلاصه اگر شدید و ز یاد نباشه مهم نیست.

Life24
12-06-2011, 09:15
من کم خونی داشتم. یعنی مینور +فقر آهن
اما دکتر گفت این مشکل به خاطر این هست وقتی بلند میشی افت فشار پیدا میکنی.
باید یک دفعه مثلا بلند نشی