PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال کلاینت به سرور 2003

mehdi199
22-05-2011, 21:24
سلام
بنده نوی یک سیستیمی ویندوز 2003 سرور نصب کردم و active directory و dns server نصب و نام کاربری برای یک کلاینت تعریف کردم .حالا من چطوری کلاینت را به سرور بشناسونم .
با تشکر

Pejvak61
23-05-2011, 09:59
با فرض اينكه كلاينتت XP باشه اينا رو مينوسم هر چند در كل تفاوتي نداره.

بايد به طرق دينايك يا استاتيك به كلاينتت IP بدي (اگر سرويس DHCP روي سرورت نصب كرده باشي ميتوني ديناميك IP بدي وگرنه بايد به صورت استاتيك عمل كني)
بعدش بايد با username و password شخص Administrator وارد دامين بشي و لاگين كني اونوقت كلاينتت restart ميشه و ميتوني با همون ID وارد بشي و اونوقت در قسمت User Accounts ويندور User تعريف شده رو اضافه كني و بعدش با همون يوزر لاگين كني.
همين.

mehdi199
24-05-2011, 22:25
با فرض اينكه كلاينتت XP باشه اينا رو مينوسم هر چند در كل تفاوتي نداره.

بايد به طرق دينايك يا استاتيك به كلاينتت IP بدي (اگر سرويس DHCP روي سرورت نصب كرده باشي ميتوني ديناميك IP بدي وگرنه بايد به صورت استاتيك عمل كني)
بعدش بايد با username و password شخص Administrator وارد دامين بشي و لاگين كني اونوقت كلاينتت restart ميشه و ميتوني با همون ID وارد بشي و اونوقت در قسمت User Accounts ويندور User تعريف شده رو اضافه كني و بعدش با همون يوزر لاگين كني.
همين.

بر فرض ای پی 192.168.0.1 برای سرور 2003 در نظر می گیریم و اکتیور دایرکتوری را نصب و یوزر را تعریف می کنیم سئوال من اینه که در local area connection کلاینت ، ip سرور را باید در default geteway قرار دهیم یا در dns server .کلا تنظیماتی که باید در کلاینت انجام شود را دوستان لطف کنند توضیح دهند.

mjzaret
25-05-2011, 00:18
رنج IP كلاينت‌ها بايستي در رنج IP سرور باشه.

در مثالي كه خودتون آورديد IP سرور 192.168.0.1 هست. بنابراين IP كلاينتها به صورت زير مشخص مي‌شود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به جاي x هر عددي غير از 1 بگذاريد.

در صورتي كه از DNS استفاده مي‌كنيد اونها رو در قسمتي كه به كلاينت‌ها IP مي‌دهيد وارد نماييد.

شاد باشيد

siyanor
25-05-2011, 18:32
رنج IP كلاينت‌ها بايستي در رنج IP سرور باشه.

در مثالي كه خودتون آورديد IP سرور 192.168.0.1 هست. بنابراين IP كلاينتها به صورت زير مشخص مي‌شود:

به جاي x هر عددي غير از 1 بگذاريد.

در صورتي كه از DNS استفاده مي‌كنيد اونها رو در قسمتي كه به كلاينت‌ها IP مي‌دهيد وارد نماييد.

شاد باشيد

دوست عزيز با عرض پوزش ,من تكميلش ميكنم

ip سرور رو هم در قسمت dns کلاینت قرار بديد (البته بايد dns در سرور فعال باشه)

يه نكته دربارهى gateway اگه سويچ يا روتر دارى بايد اون ip رو قرار بدى ,اگه ميخواى از طريق سرور ,كلاينت ها به نت وصل بشند ,ip سرور و تظيمات خاص روى سرور رو انجام ميدى و اگه نميخواى به نت وصل بشى و يا دسترسى به نت رو ندارى اونو خالى بذار

mehdi199
27-05-2011, 11:31
اگر من بخوام این کلاینت را شبکه خارج کنم و همان pc معمولی بشود باید چکار کنم

mehdi199
31-05-2011, 21:56
دوستان لطفا پاسخ دهند

Amir Varasteh
31-05-2011, 22:15
اگر من بخوام این کلاینت را شبکه خارج کنم و همان pc معمولی بشود باید چکار کنم
اگه عضو دومین هست ، برو به همونجایی که سیستم رو به شبکه Join کردی و دوباری برش گردون به حالت Workgroup.

Pejvak61
20-06-2011, 07:56
اگه عضو دومین هست ، برو به همونجایی که سیستم رو به شبکه Join کردی و دوباری برش گردون به حالت Workgroup.
البته چندان اين كار لازم نيست چون كلاينت ميتونه موقع ورود به ويندوز زير username و password از منوي domain گزينه اي غير از دامين مورد نظر رو با اين الگو computername(this computer) رو انتخاب كنه و به جاي Username كلمه Administrator و يا هر يوزري ويندوزي ديگه رو تايپ كنه البته با پسورد مربوطه و وارد سيستم بشه بدون اينكه با دامين ارتباطي داشته باشه. البته فكر ميكنم كماكان مثل workgroup با ديگر اعضاي دامين ارتباط خواهد داشت ولي امكانات دامين براش قابل استفاده نخواهد شد.

Amir Varasteh
20-06-2011, 12:49
البته چندان اين كار لازم نيست چون كلاينت ميتونه موقع ورود به ويندوز زير username و password از منوي domain گزينه اي غير از دامين مورد نظر رو با اين الگو computername(this computer) رو انتخاب كنه و به جاي Username كلمه Administrator و يا هر يوزري ويندوزي ديگه رو تايپ كنه البته با پسورد مربوطه و وارد سيستم بشه بدون اينكه با دامين ارتباطي داشته باشه. البته فكر ميكنم كماكان مثل workgroup با ديگر اعضاي دامين ارتباط خواهد داشت ولي امكانات دامين براش قابل استفاده نخواهد شد.
بله. اما کماکان عضوی از دومین حساب میشه و ادمین سرور بهش دسترسی داره.

پس بهترین راه برای خارج کردن از شبکه همون Disjoin هست.

hraeissi
20-06-2011, 13:19
چقدر خوب است قبل از هر کاری در این خصوص دوستان یه مطالعه ای در این خصوص داشته باشند و بعد دست به کار شوند