PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر فونت با بالاو پایین بردن موس بدون کلیک

nelahe
20-05-2011, 13:11
سلام دوستان عزیز

چطور میتوان فونت یک متن رو عوض کرد بدون اینکه یکی یکی مجبور باشیم روی فونت های مختلف کلیک کنیم

یعنی می خوام متنم رو انتخاب کنم و سپس روی باکس فونت ها بروم بدون هیچ گونه کلیکی موس را بالا و پایین برم و فونت ها روی متن اعمال بشوند در نهایت هر کدام را که دوست داشتم روش کلیک کنم

یعنی نمی خوام مثل یک فونت انتخاب کنم بعد ببینم نه این خوب نیست دوباره برای تمام فونت ها یکی یکی آنها راانتخاب کنم

ferij
21-05-2011, 06:03
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yaghoob1
21-05-2011, 22:51
سلام.

با تشکر از شما ، ولی من فکر میکنم دوستمون مورد دیگری مد نظرشون بود.

تا اونجایی که میدونم تو فتوشاپ تا بحال این امکان قرار داده نشده ( که از این لحاظ مانند Word 2007 و نسخه های بعدی آن باشد. )

منتها میتونید این کارها رو انجام انجام دهید :

»» به قسمت Edit\Preferences\Type بروید و Font Preview Size را برابر Huge قرار دهید تا موقع انتخاب فونت از هرکدام یک نمونه حاضر را به طور واضح داشته باشید.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

یا

»» از برنامه های فونت ویوور استفاده کنید.

یک نمونه رایگان از این برنامه ها در لینک زیر آمده است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

یا

»» از تمام فونتهای موجود خودتون نمونه ایی را بصورت یک تصویر یا psd آماده کرده و موقع نیاز از اون استتفاده کنید .

Jeff hardy M
22-05-2011, 08:17
ماشاا... دو روز نبوديم ، همه دست به عكس شدن ! :31:

nelahe
27-05-2011, 19:59

سلام

من یک نکته اضافه کنم (البته ببخشیدا برای تاکید بیشتر هستش وگرنه من رو چه به اضافه کردن نکته به متن اساتید)

در این روش به هیچ وجه نباید با زدن فلش کنار پنجره فونت، پنجره فونت را باز کرد به هیچ وجه

فقط باید همانطور که در عکس نشان داده شده روی آن قسمت کلیک (روی اسم فونت) که در پنجره در حال نمایش است

فقط کلیک

سپس همانطور که در عکس هم گفته شده
اسکرول موس رو بالا و پایین ببریم و براحتی فونت ها یکی یکی روی متن انتخاب می شوند
:11:

ferij
28-05-2011, 05:06
سلام

من یک نکته اضافه کنم (البته ببخشیدا برای تاکید بیشتر هستش وگرنه من رو چه به اضافه کردن نکته به متن اساتید)

در این روش به هیچ وجه نباید با زدن فلش کنار پنجره فونت، پنجره فونت را باز کرد به هیچ وجه

فقط باید همانطور که در عکس نشان داده شده روی آن قسمت کلیک (روی اسم فونت) که در پنجره در حال نمایش است

فقط کلیک

سپس همانطور که در عکس هم گفته شده
اسکرول موس رو بالا و پایین ببریم و براحتی فونت ها یکی یکی روی متن انتخاب می شوند
:11:

من هم نگفتم رو فلش كليك كنيد. نام فونت كه هايلايت شده مشخصه كه روي نام فونت كليك بايد كرد.:19:

nelahe
28-05-2011, 09:17
من هم نگفتم رو فلش كليك كنيد. نام فونت كه هايلايت شده مشخصه كه روي نام فونت كليك بايد كرد.:19:

آره می دونم منظور شما این بود

کلاً گفتم که بقیه دقت بیشتری کنند

مرد که گریه نمی کنه :31:

ferij
28-05-2011, 18:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yaghoob1
30-05-2011, 05:39
سلام.

خوب با تمام این حرفها تو فتوشاپ 12و نسخه های قبلی این امکان مانند ورد 2007 و نسخه های بعدی اون قرار داده نشده که که بشه از یک باکس به صورت دراپ داون هر فونت دلخواهی رو سریعا انتخاب نمود تا رو متنمون بسرعت اعمال بشه . مثلا تو کارهای مختص گرافیکی اصولا تعداد فونتهای مورد استفاده در سیستم زیاد هست . مثلا ما وقتی 400 فونت فارسی داریم اگر از اسکرول ماوس استفاده کنیم ، بایستی برای یک پری ویوو یک متن بایستی 400 تا اسکرول ماوس پشت سرهم داشته باشیم. در صورتیکه بشیوه ورد 2007 از یک لیست دراپ داون نزدیکترین فونت مد نظر رو وقتی اعمال می کنیم ، نتیجه مشاهده میشود. حالا اگه یکی آمد به مجموعه فونتهاش ، فونتهای جدیدتری را اضافه کرد اون زمان بالاتر میرود. ( البته یک شورت کات هست که اون زیاد جالب نیست و اون اینکه هنگام انتخاب فونت بشیوه اسکرولینگ اگه حروف اول فونت را بلد باشید و اونا رو تایپ کنید فورا به او فونت پریده و متن مون رو تغییر میده. )

از لحاظ اصول مهندسی نرم افزار متد رایج کنونی برنامه نویسی در طراحی نرم افزار برنامه نویسی شی گرا هست ، این مورد برای برنامه فتوشاپ هست که آبجکت Automatic Font Substitution در برنامه پیاده سازی شده منتها از همون آبجکت در یک لیست دراپ داون استفاده نشده ، یعنی صد در صد پروسه اعمال شده ، فقط یک هرایتنس به باکس دراپ داون اعمال نشده. امید که تو نسخه های بعدی فتوشاپ این مورد را نیز لحاظ کنند.

END