PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات برونشیت سینوزیت کلیه

xmixx
19-05-2011, 16:53
سلام

مادرم مریضه و حدود 3 ماهی هست که پیش چند دکتر خیلی خوب توو مازندران بردیمش اما متأسفانه نتیجه ای نگرفتیم
هم خودش و هم ما دیگه خسته شدیم هیچ بهبودی نداشته خیلی نگرانم
از دوستان چند سؤال داشتم

بیمارستان میلاد ببریم خوبه یا بهتره ببریمش مطب شخصی؟
میلاد اورژانسش بریم و دکتر ببینه تخت میتونیم بگیریم بستری شه یا باید توو نوبت بره؟
از دوستان "فوق تخصص داخلی" از دانشگاه تهران یا بهشتی کسی آدرس مطب داره توو پیام شخصی بهم بده ممنون میشم.

دوستان لطفا کمکم کنید عجله ایه

pooriya_hp
19-05-2011, 17:02
میلاد بیمارستان خیلی خوبی هست اما در عوض خیلی شلوغه و بیشتر اونجا دانشجو هستند !
+
اورژانس که می تونید ببرید اما برای بستری و یا بررسی باید نوبت بگیرید

-----------
امیدوارم که مادرتون هرچه سریعتر بهبود پیدا کنند !

xmixx
19-05-2011, 20:17
ممنون دوست عزیز
نوبتش خیلی طول میکشه؟ یکی میگفت حداقل یکماه طول میکشه آره؟

ازین دکترایی که برنامه سلامت باشید میان کسی تلفن فوق تخصص داخلیشونو نداره؟
توو سایتش رفتم اما فوق تخصص داخلی نداره
اگه کسی داره کمک کنه لطفا

morsadr
21-05-2011, 17:30
سلام

مادرم مریضه و حدود 3 ماهی هست که پیش چند دکتر خیلی خوب توو مازندران بردیمش اما متأسفانه نتیجه ای نگرفتیم
هم خودش و هم ما دیگه خسته شدیم هیچ بهبودی نداشته خیلی نگرانم
از دوستان چند سؤال داشتم

بیمارستان میلاد ببریم خوبه یا بهتره ببریمش مطب شخصی؟
میلاد اورژانسش بریم و دکتر ببینه تخت میتونیم بگیریم بستری شه یا باید توو نوبت بره؟
از دوستان "فوق تخصص داخلی" از دانشگاه تهران یا بهشتی کسی آدرس مطب داره توو پیام شخصی بهم بده ممنون میشم.

دوستان لطفا کمکم کنید عجله ایه

مشکلشون چیه ؟

<HTML>
21-05-2011, 17:37
توی مطب شخصی بهتر میتونن به بیمار رسیدگی کنن.

Alamate Soal
21-05-2011, 18:51
با آرزوي سلامتي براي مادرتون ، دوست عزيز اولا كه اشتباه بهت آمار دادن و بيمارستان ميلاد اصلا بيمارستان خوبي نيست و هيچ آدم حسابي ـيي اونجا نميره . نه امكانات بهتر براي مريض هاش داره و نه كسي اونجا به مريض ها رسيدگي ميكنه ! بهتره سعي كنين به بيمارستان خصوصي ببرين مادرتون رو .
در ضمن ؛ داخلي يه تخصص هست و فوق تخصص هاش هم قلب ؛ ريه ؛ كليه ؛ غدد و ... هستن و ما فوق تخصص داخلي ندارم اصلا .

شما مشكل مادرتون و مشخصاتش رو بگين

morsadr
22-05-2011, 10:36
البته من با نظر این دوستمون که بیمارستانهای خصوصی حتما بهتر از بیمارستانهای دولتی می باشند موافق نیستم :41:

Alamate Soal
22-05-2011, 13:00
البته من با نظر این دوستمون که بیمارستانهای خصوصی حتما بهتر از بیمارستانهای دولتی می باشند موافق نیستم :41:

بيمارستان هاي دولتي فقط تو شهر هاي كم جمعيت خوب رسيدگي ميكنن و شهرهاي پرجمعيت رفتن به بيمارستان دولتي براي بستري در بخش هاي غيرحساس ؛ خطرناك هست . توي بيمارستان امام خميني اردبيل من كسي رو با چشم خودم ديدم كه عفونت شديد و خونريزي زياد داشت ولي توي بخش مردان !! بستريش كردن‌!
كسي رو كه از شهرستان اومده بود و سابقه آنژيو و ... داشت و بيمار قلبي شديد محسوب ميشد به جاي CCU در بخش مردان بستري كردن ! ولي تا يكي از دوستان و فاميل هاي پزشكان بيمارستان بستري ميشد بهترين امكانات و تخت ها رو در اختيارش ميزاشتن
همون بيمارستان ميلاد هم شهرت جهاني در اينجور چيزها داره . كلا اگه آشنا توي بيمارستان دولتي نداري نبايد بري
بيمارستان خصوصي اينطور نيست و هرچقدر كه پول بدي بهت امكانات ميدن . ارزش جون آدم هم از پول خيلي بيشتره

البته براي شما فرقي نميكنه كدوم بيمارستان برين ( دور از جون شما ) چون پزشكان هماكاري خودتون هستن و بهتون رسدگي ميكنن

morsadr
23-05-2011, 14:00
بيمارستان هاي دولتي فقط تو شهر هاي كم جمعيت خوب رسيدگي ميكنن و شهرهاي پرجمعيت رفتن به بيمارستان دولتي براي بستري در بخش هاي غيرحساس ؛ خطرناك هست . توي بيمارستان امام خميني اردبيل من كسي رو با چشم خودم ديدم كه عفونت شديد و خونريزي زياد داشت ولي توي بخش مردان !! بستريش كردن‌!
كسي رو كه از شهرستان اومده بود و سابقه آنژيو و ... داشت و بيمار قلبي شديد محسوب ميشد به جاي CCU در بخش مردان بستري كردن ! ولي تا يكي از دوستان و فاميل هاي پزشكان بيمارستان بستري ميشد بهترين امكانات و تخت ها رو در اختيارش ميزاشتن
همون بيمارستان ميلاد هم شهرت جهاني در اينجور چيزها داره . كلا اگه آشنا توي بيمارستان دولتي نداري نبايد بري
بيمارستان خصوصي اينطور نيست و هرچقدر كه پول بدي بهت امكانات ميدن . ارزش جون آدم هم از پول خيلي بيشتره

البته براي شما فرقي نميكنه كدوم بيمارستان برين ( دور از جون شما ) چون پزشكان هماكاري خودتون هستن و بهتون رسدگي ميكنن

البته این طور که شما می فرمایید نیست . دوست عزیز بیمارستان با هتل متفاوت می باشد و مساله مهم انجام کارهای علمی و منطقی می باشد که گاهی اوقات در بیمارستانهای خصوصی این اتفاق نمی افتد . منظور بنده اینه که صرف تمیزی و رسیدگی ظاهری ملاک خوبی نمی باشد بلکه انجام اصول علمی ملاک می باشد . بنده با بیمارستانهای خصوصی مخالفتی ندارم فقط عرض می کنم که حتما خصوصی بودن دلیل بر خوب بودن نیست .
موفق باشید . :11:

Alamate Soal
24-05-2011, 00:06
البته این طور که شما می فرمایید نیست . دوست عزیز بیمارستان با هتل متفاوت می باشد و مساله مهم انجام کارهای علمی و منطقی می باشد که گاهی اوقات در بیمارستانهای خصوصی این اتفاق نمی افتد . منظور بنده اینه که صرف تمیزی و رسیدگی ظاهری ملاک خوبی نمی باشد بلکه انجام اصول علمی ملاک می باشد . بنده با بیمارستانهای خصوصی مخالفتی ندارم فقط عرض می کنم که حتما خصوصی بودن دلیل بر خوب بودن نیست .
موفق باشید . :11:

نكته همين جاست كه توي بيمارستان دولتي اگه پارتي نداشته باشي به هيچ وجه اين مورد انجام نميشه .
بيمارستان خصوصي پول داشته باشي بهترين مراقبت ها رو ازت ميكنن . فكر ميكنم تقريبا همه مردم يا مستقيما يا به طور غيرمستقيم از طريق آشنايانشون اين موضوع رو تجربه كرده باشن

xmixx
24-05-2011, 15:21
سلام
ممنون از همه ی دوستان
مادرم برونشیت داشته و سینوزیت که با سرما خوردگی شدید شده بود
کلیشم یه مقدار خیلی کمی شن داره

دوستان عزیز کسی یه دکتر باسواد و با تجربه داخلی سراغ داره؟ ازینایی که میرن صدا سیما فکر کنم خیلی خوبن

Alamate Soal
24-05-2011, 15:38
سلام
ممنون از همه ی دوستان
مادرم برونشیت داشته و سینوزیت که با سرما خوردگی شدید شده بود
کلیشم یه مقدار خیلی کمی شن داره

دوستان عزیز کسی یه دکتر باسواد و با تجربه داخلی سراغ داره؟ ازینایی که میرن صدا سیما فکر کنم خیلی خوبن

صدا سيما رفتن دليل باسواد بودن نيست

كدوم شهر هستين شما ؟

xmixx
25-05-2011, 08:15
مازندرانم

دیروز بردیم میلاد پیش متخصص عفونی
یه سری آزمایش و سونوگرافی نوشته گفته ببریم ببینه
میخام جواب آزمایش و سونوگرافی رو ببرم مطب اما دکتر خوب نمیشناسم
دکترم که میخای بری باید بدونی کارش خوبه یا نه

Alamate Soal
25-05-2011, 11:40
مازندرانم

دیروز بردیم میلاد پیش متخصص عفونی
یه سری آزمایش و سونوگرافی نوشته گفته ببریم ببینه
میخام جواب آزمایش و سونوگرافی رو ببرم مطب اما دکتر خوب نمیشناسم
دکترم که میخای بری باید بدونی کارش خوبه یا نه

اگه اولين باره كه ميره پيش متخصص بهتره به همين دكتر فعليش اعتماد كنين .
فقط سعي كنين مادرتون توصيه هاي پزشك رو مو به مو اجرا كنه و داروهاش رو سر وقت مصرف كنه و پرهيزش رو حتما نگه داره

morsadr
25-05-2011, 14:22
نكته همين جاست كه توي بيمارستان دولتي اگه پارتي نداشته باشي به هيچ وجه اين مورد انجام نميشه .
بيمارستان خصوصي پول داشته باشي بهترين مراقبت ها رو ازت ميكنن . فكر ميكنم تقريبا همه مردم يا مستقيما يا به طور غيرمستقيم از طريق آشنايانشون اين موضوع رو تجربه كرده باشن

آیا شما از روال علمی درمان اطلاعی دارید که این حرف را می زنید ؟ آیا می دانید که چه کاری بر اساس اصول علمی می باشد و چه کاری خیر ؟ آیا می دانید که بسیاری از اقداماتی که در بعضی از بیمارستانها انجام می شود فقط و فقط برای خرج تراشی می باشد ؟ شما وقتی از این ماجرا مطلع می شوید که اطلاع کامل از علم پزشکی داشته باشید در غیر اینصورت اقدامات در ظاهر زیبا را کاملا درست و علمی می بینید ولی شاید دقیقا بر عکس باشد .

xmixx
25-05-2011, 17:56
اگه اولين باره كه ميره پيش متخصص بهتره به همين دكتر فعليش اعتماد كنين .
فقط سعي كنين مادرتون توصيه هاي پزشك رو مو به مو اجرا كنه و داروهاش رو سر وقت مصرف كنه و پرهيزش رو حتما نگه داره

دوست عزیز اگر میشد به هر دکتری اعتماد کرد که دیگه وقت شما رو نمیگرفتم!
چن تا نمونه بیارم که به پای این اعتماد جون دادن؟
یکیشم مادر بزرگ بدبختم بود که همیشه مریض بود،آخرشم 2 ماه بیمارستان بستری بود گفتن چیزی نیست
حالش که بد شد بردیشم بیمارستان دیگه،آخرش که قشنگ کبدش داغون شد فهمیدن سرطان کبد داره
خیلی راحتم گفتن دیگه کاریش نمیشه کرد، باید زودتر میاوردین!
آخرشم رفت اون دنیا
اولیش نبود،آخریشم نیست،خیلیا با همین وضع میمیرن
به همین خاطر اینقد پیگیرم

Alamate Soal
26-05-2011, 16:56
آیا شما از روال علمی درمان اطلاعی دارید که این حرف را می زنید ؟ آیا می دانید که چه کاری بر اساس اصول علمی می باشد و چه کاری خیر ؟ آیا می دانید که بسیاری از اقداماتی که در بعضی از بیمارستانها انجام می شود فقط و فقط برای خرج تراشی می باشد ؟ شما وقتی از این ماجرا مطلع می شوید که اطلاع کامل از علم پزشکی داشته باشید در غیر اینصورت اقدامات در ظاهر زیبا را کاملا درست و علمی می بینید ولی شاید دقیقا بر عکس باشد .

خب دكتر جان بيا بررسي كنيم ببينيم اين اقداما علمي هستن يا غيرعلمي ؟

نصف شبي مريض تصادفي رو كه معلومه سرش محكم به شيشه خورده ؛ به جاي آنكال مغز و اعصاب ؛ پزشك عمومي معاينش ميكنه

بيمار كودك زير 2 سال كه براي دومين بار به علت مسموميت معاينه ميشه به جاي متخصص اطفال پزشك عمومي معاينش ميكنه

مريضي كه سال هاست تحت مراقبت دارويي قرار داره و مشكل قلبي داره و براي ناراحتي فشار خون مراجعه كرده به جاي بخش قلب و CCU در بخش مردان بستري ميشه ؛ ولي بعد كه ميشناسنش توي CCU بستريش ميكنن ( اين مورد در مورد پدر مرحوم خودم هست )

پزشك جراح از اتاق عمل زنگ ميزنه كه علاوه بر چسبندگي روده ؛ بيمار دچار فتق هم هست و بايد هزينش رو همين الان پرداخت كنين

برگه هاي معايه شما رو رزيدنت ها پر ميكنن و هر شب پزشك معالج مياد امظاش ميكنه ! يعني پزشك معالج شما در معاينتون قصور ميكنه و وقتي هم كه پزشك براي معاينتون مياد در كمتر از چندثانيه تمومش ميكنه !

بيمارستان خصوصي به هيچ وجه اين چيزها صورت نميگيره ؛ هم اقدامات مسئولان بيمارستان خصوصي مشكلاتي داره و هم دولتي ؛ دولتي هم از نظر مالي به ضرر آدم هست ( مخصوصا زيرميزي هاي جراحان ) و هم از نظر جاني ( در اختيار قرار نگرفتن امكانات لازم ) ولي خصوصي فقط از نظر مالي ممكنه به شما صدمه بزنه

حالا رها كردن بيمارا وسط گرگ هاي بيابون و ... رو هم نميخوام تعميم بدم وگرنه از اين جنايت ها تو همه بيمارستان هاي دولتي مشاهده ميشه

Alamate Soal
26-05-2011, 17:04
دوست عزیز اگر میشد به هر دکتری اعتماد کرد که دیگه وقت شما رو نمیگرفتم!
چن تا نمونه بیارم که به پای این اعتماد جون دادن؟
یکیشم مادر بزرگ بدبختم بود که همیشه مریض بود،آخرشم 2 ماه بیمارستان بستری بود گفتن چیزی نیست
حالش که بد شد بردیشم بیمارستان دیگه،آخرش که قشنگ کبدش داغون شد فهمیدن سرطان کبد داره
خیلی راحتم گفتن دیگه کاریش نمیشه کرد، باید زودتر میاوردین!
آخرشم رفت اون دنیا
اولیش نبود،آخریشم نیست،خیلیا با همین وضع میمیرن
به همین خاطر اینقد پیگیرم

احتمالا بيمارستان دولتي نبردينش ؟
معاينه هاي پزشكان بيمارستان هاي دولتي معمولا يا توسط رزيدنتت ها انجام ميشه (‌يعني دانشجوهاي تخصص ) و يا توسط پزشكان هم انجام بشه چند ثانيه بيشتر طول نميكشه !
احتمالش هم وجود داره كه تشخيص داده باشن و چون فكر كردن كه وضع مالي ايشون خوب نيست ؛ براي اينكه مجبور به ارائه خدمات نباشن و ايشون در صف منتظران دريافت و پيوند كبد قرار نگيره بيماريش رو اعلام نكردن .

شما توي بيمارستان خصوصي ببرينش مطمعن باشين از اين مشكلا پيش نمياد . پزشكان بيمارستان هاي خصوصي چون با سرمايشون سهام بيمارستان رو خريدن ؛ اعتبارشون و كل سرمايه زندگيشون به جون بيمارا بستست و هيچ كوتاهي يي نميكنن .

اگه خودتون رو هم زرنگ نشون بدين به اين راحتي ها هزينه اضافه بهتون تحميل نميكنن .

اين تاپيك رو هم بخونين بد نيست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

xmixx
26-05-2011, 18:04
مادر بزرگم که به رحمت الهی پیوست!!

برای مادرم میخام ببرمش مطب

کسی اینجا دکتر عفونی یا داخلی فوق تخصص باسواد و با تجربه سراغ نداره؟ خواهشا آشناتونو غالب نکنید!

morsadr
28-05-2011, 14:06
خب دكتر جان بيا بررسي كنيم ببينيم اين اقداما علمي هستن يا غيرعلمي ؟

نصف شبي مريض تصادفي رو كه معلومه سرش محكم به شيشه خورده ؛ به جاي آنكال مغز و اعصاب ؛ پزشك عمومي معاينش ميكنه

بيمار كودك زير 2 سال كه براي دومين بار به علت مسموميت معاينه ميشه به جاي متخصص اطفال پزشك عمومي معاينش ميكنه

مريضي كه سال هاست تحت مراقبت دارويي قرار داره و مشكل قلبي داره و براي ناراحتي فشار خون مراجعه كرده به جاي بخش قلب و CCU در بخش مردان بستري ميشه ؛ ولي بعد كه ميشناسنش توي CCU بستريش ميكنن ( اين مورد در مورد پدر مرحوم خودم هست )

پزشك جراح از اتاق عمل زنگ ميزنه كه علاوه بر چسبندگي روده ؛ بيمار دچار فتق هم هست و بايد هزينش رو همين الان پرداخت كنين

برگه هاي معايه شما رو رزيدنت ها پر ميكنن و هر شب پزشك معالج مياد امظاش ميكنه ! يعني پزشك معالج شما در معاينتون قصور ميكنه و وقتي هم كه پزشك براي معاينتون مياد در كمتر از چندثانيه تمومش ميكنه !

بيمارستان خصوصي به هيچ وجه اين چيزها صورت نميگيره ؛ هم اقدامات مسئولان بيمارستان خصوصي مشكلاتي داره و هم دولتي ؛ دولتي هم از نظر مالي به ضرر آدم هست ( مخصوصا زيرميزي هاي جراحان ) و هم از نظر جاني ( در اختيار قرار نگرفتن امكانات لازم ) ولي خصوصي فقط از نظر مالي ممكنه به شما صدمه بزنه

حالا رها كردن بيمارا وسط گرگ هاي بيابون و ... رو هم نميخوام تعميم بدم وگرنه از اين جنايت ها تو همه بيمارستان هاي دولتي مشاهده ميشه

دوست عزیز بحث من و شما فایده ای ندارد چون شما با تعصب خاصی مطلب را دنبال می کنید . بنده از نظر شغلی اجازه ندارم بسیاری از اتفاقاتی را که در بیمارستانها می افتد ذکر کنم . اینهایی که شما می گویید درست است ولی در برابر بسیاری از اتفاقات دیگر که شما اصلا شاید نتونید تصورش را هم بکنید بسیار کوچک است . البته این را بدانید که در همه جای دنیا خط اول بررسی و درمان پزشک عمومی می باشد و هیج جا حتی در بیمارستانهای خصوصی حتی در بهترین نقاط دنیا ویزیت اول توسط پزشک متخصص صورت نمی گیرد . اتفاقا روال کار علمی این است که در هر در ویزیتی ابتدا پزشک عمومی ویزیت کند و سپس در صورت نیاز پزشک متخصص .
یک مثال کوچک در مورد بیمارستان خصوصی همان مشکل داروهای بیهوشی تاریخ گذشته در یکی از به ظاهر بهترین بیمارستان های خصوصی را هنوز فراموش نکرده ایم .
موفق باشید .

Alamate Soal
28-05-2011, 16:51
حتي توي فروم هاي رويال كالج انگلستان هم هر بحثي قرار نيست منجر به كشف پديده اي بشه ! همين كه چند نفر ميان و بحثي رو ميخونن و براي خودشون قضاوت ميكنن ؛ بحث رو تبديل ميكنه به بحث مفيد ؛ يكي از دلايلي كه من و شما داريم از فروم استفاده ميكنيم .
هر اختلاف نظري هم دليل تعصب نيست . اگه باشه تعصب شما بيشتره چون منو متهم به بررسي غير علمي ميكنين ولي وقتي مثال از كارهايي كه تو بيمارتسان دولتي انجام ميشه ميارم نميبينينشون !

واقعا جالبه آقاي دكتر ؛ انگار شما نبودين كه مشكلات دارويي كشور رو همين 2 ماه پيش به طور كل انكار ميكردين ! الان از داروهاي بيهوشي بيمارستان هاي خصوصي اشكال ميگيرين . جالبه كه همه بيمارستان هاي دولتي رو بازار عمدهخريد و فروش داروي تقلبي ميدونن . فكر كنم از خبر ها اطلاع ندارين كه بيمارستان قلب تهران داره دست ناصرخسرو رو از پشت ميبنده در زمينه ارائه داروهاي تقلبي ! ( مواد مخدر كه شهرت قبلي اين بيمارستان بود الانم پيشرفت كردن داروهاي تقلبي هم ارائه ميدن ) . حتي استعمال مواد مخدر در بيمارستان هاي دولتي از زندان ها هم بيشتر شده !

كسي كه چشماش رو روي اين حقايق ببنده متعصبه نه كسي كه فقط سعي ميكنه انتقاد كنه

موفق باشيد

morsadr
29-05-2011, 08:36
حتي توي فروم هاي رويال كالج انگلستان هم هر بحثي قرار نيست منجر به كشف پديده اي بشه ! همين كه چند نفر ميان و بحثي رو ميخونن و براي خودشون قضاوت ميكنن ؛ بحث رو تبديل ميكنه به بحث مفيد ؛ يكي از دلايلي كه من و شما داريم از فروم استفاده ميكنيم .
هر اختلاف نظري هم دليل تعصب نيست . اگه باشه تعصب شما بيشتره چون منو متهم به بررسي غير علمي ميكنين ولي وقتي مثال از كارهايي كه تو بيمارتسان دولتي انجام ميشه ميارم نميبينينشون !

واقعا جالبه آقاي دكتر ؛ انگار شما نبودين كه مشكلات دارويي كشور رو همين 2 ماه پيش به طور كل انكار ميكردين ! الان از داروهاي بيهوشي بيمارستان هاي خصوصي اشكال ميگيرين . جالبه كه همه بيمارستان هاي دولتي رو بازار عمدهخريد و فروش داروي تقلبي ميدونن . فكر كنم از خبر ها اطلاع ندارين كه بيمارستان قلب تهران داره دست ناصرخسرو رو از پشت ميبنده در زمينه ارائه داروهاي تقلبي ! ( مواد مخدر كه شهرت قبلي اين بيمارستان بود الانم پيشرفت كردن داروهاي تقلبي هم ارائه ميدن ) . حتي استعمال مواد مخدر در بيمارستان هاي دولتي از زندان ها هم بيشتر شده !

كسي كه چشماش رو روي اين حقايق ببنده متعصبه نه كسي كه فقط سعي ميكنه انتقاد كنه

موفق باشيد

ببنید دوست عزیز اگر بنده به شما می گم که علمی بررسی کنید دلیل بر اتهام شما نیست . بنده می گم که اگر کسی چیزی میگه باید در مورد آن علم داشته باشه و نه اینکه فقط شنیده هاش را بگه . خود بنده در بخش خصوصی مشغول به کار هستم و دلیلی بر تعصب بیجا در مخالفت با بیمارستانهای خصوصی وجود ندارد . حرف بنده اینه که در این مورد نمیشه حکم کلی صادر کرد که اگر بیمارستانی دولتی بود حتما بد است و بلعکس . بنده میگم ملاک خوبی و یا بدی نوع بیمارستان نیست بلکه ملاک کاری است که در آن بیمارستان انجام می دهند . چه بسیارند بیمارستانهای دولتی که بسیار بد می باشند و همچنین چه بسیارند بیمارستانهای خصوصی که خوبند ولی این دلیل نمیشه که همه بیمارستانهای دولتی بد و خصوصی خوب باشند . همچنین اشتباه ها و مشکلات فردی را نمی توان به یک سری بیمارستان تعمیم داد .
شما یک مثال در مورد ویزیت بیماران توسط پزشک عمومی زدید و بنده گفتم که این امر کاملا علمی می باشد و در همه جای دنیا و حتی در بیمارستانهای خصوصی که شما می فرمایید در ابتدا یک پزشک عمومی بیمار را باید ویریت کند . این است که من می گم باید در موردی علم داشت و سپس چیزی گفت . به نظر شما این کار عین خلاف است در صورتیکه اینطور نیست و این کار کاملا درست و علمی می باشد .
دوست عزیز مشکلات دارویی کشور چه ارتباطی با بیمارستان دولتی و یا خصوصی داره که شما اینجا مطرح می کنید . بنده این مشکلات را منکر نیستم چون چندین برابر شما با آنها در گیر می باشم .بیمارستان متولی امور دارویی کشور نیست بیمارستان کار درمان بیماران را بعهده دارد .
در مورد داروهای تقلبی که می فرمایید در بیمارستانها خرید و فروش می شود آیا مدرکی دارید و یا فقط بر اساس شایعات دارید صحبت می کنید ؟ در مورد استعمال مواد مخدر چطور ؟ شما این اطلاعات جالب را از کجا تهیه کرده اید ؟ آیا مدرک مناسبی در این مورد دارید ؟

Alamate Soal
29-05-2011, 09:33
بنید دوست عزیز اگر بنده به شما می گم که علمی بررسی کنید دلیل بر اتهام شما نیست . بنده می گم که اگر کسی چیزی میگه باید در مورد آن علم داشته باشه و نه اینکه فقط شنیده هاش را بگه
در مورد پزشكي كه رشته تحصيليم هست به اندازه اي كه علم داشتم صحبت كردم . مثال هايي كه زدم رو خودم شاهد بودم . وقتي ميگم پدرم رو توي بخش مردان نگه داشته بودن و هرچي ميگفتيم بايد تحت مراقبت CCU باشه زير بار نميرفتن ( ولي وقتي فهميدن نظامي بازنشسته هست بالافاصله منتقلش كردن ) اين رو از شايعه شنيدم به نظرتون ؟
در مورد شايعات من اگه ميخواستم صحبت كنم حرف هاي ديگه هم داشتم ولي چون مدارك كافي براشون ندارم از ذكرشون خودداري كردم .

شما یک مثال در مورد ویزیت بیماران توسط پزشک عمومی زدید و بنده گفتم که این امر کاملا علمی می باشد و در همه جای دنیا و حتی در بیمارستانهای خصوصی که شما می فرمایید در ابتدا یک پزشک عمومی بیمار را باید ویریت کند .
من فقط همين يه مثال رو زدم ؟ من خودم هم موافقم كه تشخيص اول بايد با پزشك عمومي باشه ( اصلا در تعين وظايف هم همينطوره ) ولي اين كه بيماري كه سابقه طولاني مراقبت دارويي براي قلب داره بايد به جاي بخش قلب توي بخش مردان باشه ؟ پزشك عمومي بايد ويزيت كنه اما وقتي كه بيماري دچار حادثه قلبي يا مغزي شده بايد بلافاصله پزشك On Call مربوط به بخش رو بهش زنگ بزنن و بيارنش كه در خيلي موارد نميارن و حتي روز بعدش هم پزشك متخصص طرف رو ويزيت نميكنه !

در مورد داروهای تقلبی که می فرمایید در بیمارستانها خرید و فروش می شود آیا مدرکی دارید و یا فقط بر اساس شایعات دارید صحبت می کنید ؟ در مورد استعمال مواد مخدر چطور ؟ شما این اطلاعات جالب را از کجا تهیه کرده اید ؟ آیا مدرک مناسبی در این مورد دارید ؟

اولا اينو عرض كنم كه وزارت بهداشت بهش نظارت بر مصرف مواد مخدر رو داره كه درخواست بيمارستان ها براي ارائه مواد مخدر به بيماران رو بررسي ميكنه ( براي كسب اطلاعات در اين مورد ميتونين به معاونت غذا و دارو مراجعه كنين )
براي مصرف آزادانه مواد مخدر هم اگه ميخواين مدرك رو با چشمهاي خودتون ببينين يه سر بزنين به بيمارستان قلب تهران . من خودم حاضرم بعد امتحانات اين ترم اگه بيام تهران با شما قرار ملاقات بزارم و يه سر بريم به بيمارستان قلب تا نشونتون بدم ! خودتون هم كه پزشك هستين و به هر جاي هر بيمارستاني بخواين راه ميدن شما رو و ميتونين برين و ببينين

به خدا باورم نميشه شما كه پزشك هستين در مورد بيمارتسان قلب تهران ندونين ! دايي خودم كه اونجا بستري بود زنگ زده بودن به منزلش گفته بودن هرچي مصرف ميكنه براش بيارين ! ( خونوادش 2تا شاخ گنده رو كلشون سبز شد وقتي اينو شنيدن ! ) خودم كه 5 دقيقه براي گرفتن امظاش واسه جك رفته بودم با 2تا چشماي خودم شيره ترياك رو ديدم اونم كجا ؟ توي اتاق ريكاوري ! ( حالا شما حساب كن توي بخش ها چه ميگذره ! )
من اگه ميخواستم در مورد شايعات صحبت كنم در مورد خريد و فروش مواد مخدر توسط پرسنل شيفت شب اونجا حرف ميزدم نه استعمال مواد مخدر كه تحت برخي شرايط حتي آزاد هست ! تازه كسايي كه كارت درمان داشته باشن به طور كاملا قانوني اين كار رو انجام ميدن و مجازاتي هم براي حمل به منظور مصرف شخصي توي مراكز درماني وجود نداره ( كه به خاطر مسئوليتي كه اينكار براي بيمارستان داره تقريبا براي همه بيمارستان هاي خصوصي ممنوع هست شايد توي كل ايران يكي دوتا بيمارستان خصوصي وجود داشته باشن كه همچين مجوزي گرفته باشن )
شما اون فيلمي كه 3 هفته پيش توي پارازيت پخش شد رو نديدين ؟ بچه 5 ساله داشت توي بيمارستان كراك ميكشيد ( كه از سر و وضع بيمارستان و همراهاي اون بچه معلوم بود كه بيمارستان دولتيه ) وقتي به بچه 5 ساله كه دست هاش كوچيكتر از يه سيگار هستن اجازه مصرف كراك داده ميشه به افراد مسن كه طبق قانون ( طبق ‌ايين دادرسي كيفري ) بدون نياز به كارت درمان ميتونن مواد مخدر مصرف كنن چه اجازه هايي داده ميشه ؟

من نه مستقميا و نه تلويحا به شما اهام نزدم كه جانبداري ميكنين ؛ ولي چطور ممكنه كه مصرف مواد مخدر توي بيمارستان هاي دولتي رو انكار كنين ؟ من به هيچ وجه باور نميكنم شما پاتون به بيمارستان قلب نرسيده باشه و يا تو هيچكدوم از بيمارستان ها اين مساله رو باهاش مواجه نشده باشين !

فعلا چندتا منبع معتبر براتون ميزارم :

ولي توصيه ميكنم اگه در اين خصوص واقعا چيزي نميدونين و ميخواين اطلاعات كسب كنين ؛ با كارت شناساييتون به عنوان پزشك مشاور به يكي از بيمارستان هاي دولتي مراجعه كنين و به خانواده ها بگين كه دارين خدمات ترك اعتياد رايگان ارائه ميدين . اونوقت نسبت تعداد مصرف كنندگان به مصرف نكنندگان رو محاسبه كنين‌!

اين موضوع اونقدر تابلو شده كه همه شهرستان ها يه بخش توي معاونت غذا و دارو دارن به اسم ( -نظارت و بازرسی بر عملکرد مراکز درمانی و بیماران مصرف کننده داروهای مخدر )

morsadr
29-05-2011, 12:53
دوست عزیز . اگر در جایی ماده مخدر مصرف می شود دلیل بر این می شود که آنجا درمان علمی انجام نمی شود ؟ در مورد فردی که سالیان سال است که اعتیاد دارد و در حال حاضر به علت بیماری قلبی بستری می باشد قطع ماده مخدر یعنی به کشتن دادن فرد پس خیلی طبیعی می باشد که فرد ماده مخدر خود را مصرف کند . من نمی دانم شما که در این رشته تحصیل می کنید چرا این حرف را میزنید ؟ فرد معتاد بیمار است و نه جنایتکار که بخواهیم بعلت اعتیاد وی یا فرد را در بیمارستان درمان نکنیم و یا با نرساندن ماده مخدر وی را به کشتن بدهیم .
آیا شما می دانید که چه کارهای غیر ضروری در بسیاری از مراکز درمانی خصوصی فقط و فقط برای سود آوری مالی انجام میشود که بعضا عوارض جبران ناپذیری برای بیمار دارد ؟ آیا شما بحثهای علمی اول صبح در بیمارستانهای آموزشی را دیده اید که چگونه باعث می شود یک پزشک معالج سعی کند کاملا علمی با بیمار برخورد کند تا مورد توبیخ قرار نگیرد ؟
دوباره عرض می کنم بنده هیچ طرفداری خاصی از بیمارستانهای دولتی ندارم و مجددا عرض می کنم که 15 سال است که در بخش خصوصی فعالیت دارم و دقیفا به همین علت است که این حرف را میزنم . شما کمی صبر کنید بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار و البته تجارت در بیمارستانهای خصوصی بشوید تا متوجه بشید که بنده چه می گویم .
مشکلات کوچک درون بخشها و پرسنل بیمارستانها را کسی نفی نمی کند ولی این مطالبی که شما می فرمایید هم در بسیاری از بیمارستانهای خصوصی بسیار رواج دارد و همچنین در بسیاری از بیمارستانهای دولتی دیده نمی شود . بنابر این صرف دولتی و یا خصوصی بودن ملاک نیست .
من نمی دانم که این بچه که می فرمایید در کدام بیمارستان بوده است ولی آیا می دانید که بسیاری از فجایع که در بسیاری از بیمارستانها اتفاق می افتد بعلت اینکه مدیریت خصوصی دارند به بیرون درز پیدا نمی کند ؟
بازم عرض می کنم شما کمی صبر کنید تا وقتی که مستقیما درگیر این مسائل که شدید منظور بنده را متوجه می شوید .البته امیدوارم که تا آن زمان اوضاع بهتر شود .
در هر صورت بنده از نابسامانی های زیادی در کل سیستم درمانی کشور اطلاع دارم که اینهایی که شما می فرمایید جزء کوچکی از آنها می باشد و باز کردن همه آنها در اینجا به صلاح نمی باشد . این مشکلات در کل سیستم چه خصوصی و چه دولتی می باشد و به این راحتی قابل تفکیک نیستند . بنابر این بهتره که این بحث را خاتمه بدهیم و بگذاریم کاربران خودشان نتیجه گیری کنند .
موفق و پیروز باشید .

xmixx
30-05-2011, 19:27
آقایون میشه بس کنید

آنچه که عیان ست چه حاجت به بیان ست

اگر میخاید بحث کنید یه پست بزنید

لطفا به من کمک کنید