PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کردن صدای فن به صورت نرم افزاری

abbas13677_2005
19-05-2011, 16:45
این کیس ما وقتی روشن میکنی خوبه ولی بعد از اینکه یکی دو ساعت کار میکنه صداش همینطوری میره بالا و کلا همش رو اعصابه
من میخواهم این صداش بعد از یه مدت کار زیاد نشه و ثابت بمونه
باید راه نرم افزاری باشه حتما
من که تو بایوس و غیره رفتم چیزی ندیدم که بتونم کمو زیاد کنم که مربوط به فن باشه
چی کار کنم من ؟ :2:

Hamid.dzh
19-05-2011, 17:17
این کیس ما وقتی روشن میکنی خوبه ولی بعد از اینکه یکی دو ساعت کار میکنه صداش همینطوری میره بالا و کلا همش رو اعصابه
من میخواهم این صداش بعد از یه مدت کار زیاد نشه و ثابت بمونه
باید راه نرم افزاری باشه حتما
من که تو بایوس و غیره رفتم چیزی ندیدم که بتونم کمو زیاد کنم که مربوط به فن باشه
چی کار کنم من ؟ :2:

داداش فکر نکنم بشه ولی برو فن رو روغن کاری کن:40:

abbas13677_2005
19-05-2011, 17:25
روغن فکر نکنم جواب بده آخه کمی تا قسمتی نو هست
بعد اگر از روغن بود خوب از همون اول صدای بدرد نخورش باید در میومد. ولی این بعد از یک ساعت مثلا صداش میره رو دور آخر اعصاب ... !

Hamid.dzh
21-05-2011, 13:33
روغن فکر نکنم جواب بده آخه کمی تا قسمتی نو هست
بعد اگر از روغن بود خوب از همون اول صدای بدرد نخورش باید در میومد. ولی این بعد از یک ساعت مثلا صداش میره رو دور آخر اعصاب ... !

مال خودمم همینطوری بود روغن زدم خوب شد:46::40::40:

happyfeat
21-05-2011, 13:45
آیا فنی که صداش زیاد میشه فن پاور هستش ؟
اگه افزایش صدا مربوط به فن پاور هستش ممکنه به این علت باشه که وقتی سیستم روشن میشه به علت مصرف زیاد سیستم دور فن پاور که اتوماتیک با میزان مصرف و حرارت بالا میره باعث ایجاد نویز بشه
اگه صدا مربوط به فن های سیستم هستش و شامل فن پاور نمیشه اگه این فن ها رو به مادربرد وصل کده باشید (سوکت 3 سیم) میتونید دور اونها رو کنترل کنید
اگه مشخصات سیستم رو بگید بهتر میشه نظر داد

E.I
21-05-2011, 14:03
سیستم کامل با هوای فشرده گردگیری کنید مخصوصا فن داخل پاور بعد چک کنید ببینید صدا داره دیدین درست نشد اگرفن به بدنه کیس یا پشت کیس واسه تهویه کیس نصبه کابل برقش قطع کنید ببینید بازم صدا داره درضمن بعدازگردگیری فن cpu و power گریس کاری بشه به اینصورت که گریس به قسمت مرکزی فن میزنید بعد بادوانگشت خودتون وقتی سیستم خاموشه پره های فن بالا و پایین میدین چند دورم میچرخونید بادست فن بعد سیستم روشن کنید تست کنید ببینید چطوریه درضمن فن گرافیکم چک بشه جوابش بدین بعدا:20: