PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خبر مهم : اولین سیاره قابل زندگی در فاصله بیست سال نوری زمین کشف شد

Gilopa
18-05-2011, 13:52
سیاره ای در فاصله بیست سال نوری منظومه شمسی کشف شده که دانشمندان آنرا مناسب برای زندگی تشخیص داده اند. / این سیاره شرایطی شبیه زمین را برای زندگی دارد، از جمله بارش بارن و حتی اقیانوس آب/ دما آنقدر زیاد نیست که آب بخار شود و آنقدر کم هم نیست که یخ بزند. / البته اتمسفر آن پر است از دی اکسید کربن و قدرت جاذبه نیز دو برابر زمین است./ با حجمی 5.6 برابر زمین ، آنرا در دسته ابر سیاره جا داده اند./ تحقیقات جدید ، سیاره را قابل زندگی ارزیابی می کند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانشمندان ادعا می کنند، سیاره ای خارج از منظومه شمسی رصد کرده اند که شرایط سکونت را دارد. به گفته آن ها فاصله سیاره صخره ای گلیس 581 دی (581 D) با ما حدود 20 سال نوری است و شرایط سکونت از قبیل بارش باران و منابع آبی در آن وجود دارد.
این سیاره همانند گلیس 581 که پیش از این به عنوان سیاره قابل سکونت معرفی شده بود، حول منطقه ای از یک ستاره کوتوله قرمز، در گردش است که منطقه گولدیلاکس (Goldilocks zone) نامیده می شود.
در این منطقه نه از حرارتی که باعث جوشیدن آب می شود، خبری است و نه سرمایی که آب ها در آن منجمد می شوند.
به گزارش تلگراف، اما با همه شرایطی که در گلیس 581 دی وجود دارد فعلا عقیده دانشمندان بر این است که سکونت در این سیاره تنها با استفاده از فناوری های فضانوردی امکان پذیر خواهد بود.
بر اساس تحقیقات دانمشندان فضایی، گرانش گلیس 581 دی، 2 برابر گرانش زمین و جو آن از دی اکسید کربن متراکم شده است.
از آن جایی که جرم این سیاره حدود 5.6 برابر زمین است، گلیس 581 دی به عنوان یک سوپر سیاره به حساب می آید.
دانشمندان بر اساس یک مدل رایانه ای که شرایط مختلف زندگی را شبیه سازی می کند، دریافتند که شرایط گلیس 581 دی ، کاملا برای حیات متناسب خواهد بود.

منبع خبر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shabe.saket
18-05-2011, 16:18
چقدر هیجان انگیز بود این خبر.

MOHAMMAD2010
18-05-2011, 16:33
یعنی کجای منظومه شمسی هست ؟ فاصلش تا خورشید چقدره !؟

Mr.Crow
18-05-2011, 16:35
ممنون بابت خبر !
حالا دو روز دیگه میگن اشتباه محاسباتی بود و همچین چیزی نیست و ... :(

shabe.saket
18-05-2011, 16:48
یعنی کجای منظومه شمسی هست ؟ فاصلش تا خورشید چقدره !؟

در منظومه شمسی نیست.
در حدود اواسط کهکشان راه شیری باید باشه.
20 سال نوری. فاصله از زمین. یعنی همون 20 سال نوری فاصله از خورشید..

فاصلش از زمین میشه در حدود 189 تریلیون و 200 میلیارد کیلومتر.
دست نیافتنی ه و هرگز بشر نمیتونه اونجاها بره حالا حالاها با علم کنونی.

essi4300
18-05-2011, 16:51
من که الان دیگه مشغول بستن چمدونم هستم......

دیگه خسته شدم از کره خاکی.

راستی میدونید طی کردن 20 سال نوری چند سال طول میکشه؟؟؟!!!!!!

Cleeev
18-05-2011, 18:06
با جاذبه دو برابر، قد انسان هایی که آنجا زندگی کنند تقریباً باید نصف شود...!

amin666
18-05-2011, 19:39
مجلات معتبر تر مثل science یا nature یا ... تایید نکردن؟یا خود ناسا؟وقت ندارم بگردم.خسته ام فعلا!ابته national geography معتبره.کسی خبر نداره؟

بی باک بی بال
18-05-2011, 20:03
فکر کنم اونجا زمین خوردن خیلی درد داشته باشه

MosaferJade
18-05-2011, 20:18
هیچ موجود زنده ای روی اون زندگی نمیکنه؟(آدم فضایی)

Gilopa
18-05-2011, 21:03
البته باید ببینیم واکنش ناسا در این مورد چیه .. مطمئنن فعلا اطلاعات جامع و کامل نیست در این زمینه

SamGun
18-05-2011, 21:05
در منظومه شمسی نیست.
در حدود اواسط کهکشان راه شیری باید باشه.
20 سال نوری. فاصله از زمین. یعنی همون 20 سال نوری فاصله از خورشید..

فاصلش از زمین میشه در حدود 189 تریلیون و 200 میلیارد کیلومتر.
دست نیافتنی ه و هرگز بشر نمیتونه اونجاها بره حالا حالاها با علم کنونی.

نه اینطوری هم نیست

سوخت ضد ماده این مشکل رو بر طرف کرده . فعلا دارن روش کار میکنن اگه جواب بده تخمین زده شده به سرعت های بیش از نور دست میابیم !!!

mahammad_reza
18-05-2011, 21:24
نه اینطوری هم نیست
سوخت ضد ماده این مشکل رو بر طرف کرده . فعلا دارن روش کار میکنن اگه جواب بده تخمین زده شده به سرعت های بیش از نور دست میابیم !!!

مگه میشه به سرعت بیش از نور دست یافت
من تو یک مستندی شنیدم که برای دست یابی به سرعت نور باید جرم ما هم به اندازه فوتون نور باشه.

SamGun
18-05-2011, 21:29
مگه میشه به سرعت بیش از نور دست یافت
من تو یک مستندی شنیدم که برای دست یابی به سرعت نور باید جرم ما هم به اندازه فوتون نور باشه.

ما نمیتونیم ولی یک محفظه که بتونی تغییر شرایط داخل و خارج رو باهم منطبق کنه امکان پذیر میکنه این امر رو .

MosaferJade
18-05-2011, 21:41
تو فضا که اصطحکاک نیست
با سرعت بالی نور به نظرم شدنیه

ehsan_wwe
18-05-2011, 21:44
20 سال نوريو با شرت كات ها سريع ميشه طي كرد يعني انرژي كه توليد ميكنيم رو اگه با انرژيه مقناتيس هاي آزاد جمع كنيم از نور هم جلو ميزنه :دي فقط ايرادش اينه كه زمان بر ميگرده عقب :31:

البطه براي رسيدن به اولين مقناتيس بايد 14 سال مسافرت كرد

shabe.saket
18-05-2011, 22:18
نه اینطوری هم نیست

لینکی هم از این مطلب دارید؟

اصولا دستیابی به سرعت بالای نور (حتی نزدیکتر و مساوی نور) بدلیل گرایش جرم ماده به بینهایت بر اساس نظریات انیشتین، غیرممکن فیزیکی ه.
ولی با علم الان.
با علم آینده شاید بتونیم...
QUOTE]

20 سال نوريو با شرت كات ها سريع ميشه طي كرد يعني انرژي كه توليد ميكنيم رو اگه با انرژيه مقناتيس هاي آزاد جمع كنيم از نور هم جلو ميزنه :دي فقط ايرادش اينه كه زمان بر ميگرده عقب :31:

آقا لاست زیاد نیگاه میکنیا...
یادل دنیل فارادی انداختی منو:31:...

این منبع مغناطیس کجاست حالا؟

Soheil-Green
18-05-2011, 22:50
سرعت های بیش از نور دست میابیم !!!

با سرعت بالی نور به نظرم شدنیه
بیش از یک قرن از طرح نظریه نسبیت میگذره ولی هیچکس و هیچ دانشمندی نتونسته اونو رد کنه! ولی ماشالا ایرانیا انقدر که مردمان باهوشی هستن و به قول پیامبرشون "اگه علم تو ثریا باشه هم بهش دست پیدا میکنن" دو سه روزه نسبیت و فیزیک نوین و کوانتوم و .... رو بردن زیر سوال! واقعا ماشالا داره!(میخوام حرف سیاسی نزنم ولی فکر میکنم اینم از دست آورد های دولته!)

باید جرم ما هم به اندازه فوتون نور باشه.
همونطور که اطلاع دارید جرم فوتون صفر -0- هستش و فکر نکنم بتونیم جرممون رو به صفر برسونیم!(مگه اینکه فیلم تخیلی زیاد دیده باشیم!)

ولی یک محفظه که بتونی تغییر شرایط داخل و خارج رو باهم منطبق کنه امکان پذیر میکنه این امر رو .
شما تو جشنواره خوارزمی شرکت نکردید دوست عزیز؟! اگه شرکت نکردید حتما شرکت کنید واسه سال بعد در ضمن این طرحتونو با سرن و ناسا هم در میون بذارید با سر میبرنتون!

اصولا دستیابی به سرعت بالای نور (حتی نزدیکتر و مساوی نور) بدلیل گرایش جرم ماده به بینهایت بر اساس نظریات انیشتین، غیرممکن فیزیکی ه.

قربون آدم چیز فهم!(البته به نزدیک سرعت نور میشه رسید ولی مساوی هرگز،تازه اونم واسه ذرات اتمیه که تو شتاب دهنده به اون سرعت میرسن)

SamGun
18-05-2011, 22:53
لینکی هم از این مطلب دارید؟

ولی با علم الان.
با علم آینده شاید بتونیم...
QUOTE]

آقا لاست زیاد نیگاه میکنیا...
یادل دنیل فارادی انداختی منو:31:...

این منبع مغناطیس کجاست حالا؟

لینک نداره چون مربوط به یک مقاله مطالعاتی بود.

====================

یک راه دیگه هم برای سفر در فضا وجود داره که اونم کرم (سیاه چاله ) های فضایی هستن که یک گسستگی بین زمان و مکان رو ایجاد میکنن و شما در یک چشم به هم زدن میتونید میلیون ها سال نوری رو طی کنید که هنوز کنترل این کرم ها و این که مقصد کجا خواهد بود برای انسان مقدور نیست و یک موضوع کاملا پیچیده هست.

SamGun
18-05-2011, 22:59
شما تو جشنواره خوارزمی شرکت نکردید دوست عزیز؟! اگه شرکت نکردید حتما شرکت کنید واسه سال بعد در ضمن این طرحتونو با سرن و ناسا هم در میون بذارید با سر میبرنتون!

نه والا هنوز به این سعادت نایل نشدیم :31:

این حرف کاملا نظریه خودم هست :31: که خب با عقل هم جور در میاد .

شما در این زمینه تحصیل میکنید ؟

MosaferJade
18-05-2011, 23:00
نقل قول:باید جرم ما هم به اندازه فوتون نور باشه.

همونطور که اطلاع دارید جرم فوتون صفر -0- هستش و فکر نکنم بتونیم جرممون رو به صفر برسونیم!(مگه اینکه فیلم تخیلی زیاد دیده باشیم!)
جرم یا همون وزن مگه به گرانش بستگی نداره
خوب تو فضا که فکر میکنم گرانش خیلی کم باشه
مگه اینطور نیست؟ ( نخندید لطفا )

taia
18-05-2011, 23:49
لینک نداره چون مربوط به یک مقاله مطالعاتی بود.

====================

یک راه دیگه هم برای سفر در فضا وجود داره که اونم کرم (سیاه چاله ) های فضایی هستن که یک گسستگی بین زمان و مکان رو ایجاد میکنن و شما در یک چشم به هم زدن میتونید میلیون ها سال نوری رو طی کنید که هنوز کنترل این کرم ها و این که مقصد کجا خواهد بود برای انسان مقدور نیست و یک موضوع کاملا پیچیده هست.

البته مبحث کرم چاله ها با مبحث سیاه چاله ها از زمین تا آسمان با هم فرق داره :46:

خیر،
جرم در واقع مقدار ماده ی تشکیل دهنده ی شماست و وزن مقدار نیرویی که در واقع از سمت زمین به شما وارد میشود!
جرم شما صرف تغییر مکان تغییر نخواهد کرد، یعنی اگر شما 60 کیلوگرم هستید، در زمین یا در کره ی ماه 60 کیلوگرم خواهید بود، ولی وزن شما در زمین حدود 600 نیوتن و در ماه شاید 90 نیوتن باشد!

در کل هم مبحث تاپیک یک سیاره بود با امکان حیات، دوستان با نظریات یعضا خلاف واقع موضوع رو خارج نبرند :46: در حال حاضر، با دانش امروز، و در جهان امروز، رسیدن به سرعت نور امکان نداره، و گرچه مبحث سرعت فراتر از نور هم خیلی وقت هست مطرح هست، ولی اگر کامل برید سراغش خواهید دید نظریات برای این جهان نیست.
امیدوارم بزودی به سیاره ی جدیدی سفر کنیم و زندگی جدیدی شروع کنیم :46::46:

Soheil-Green
18-05-2011, 23:55
این حرف کاملا نظریه خودم هست :31: که خب با عقل هم جور در میاد .

شما در این زمینه تحصیل میکنید ؟
من در این زمینه تحصیل نمیکنم ولی اونقدری مطالعه داشتم در این زمینه.

همونطور که دوستمون هم اشاره کرد جرم با وزن باهم فرق داره،شما این دوتا رو باهم یکی گرفتید

shabe.saket
19-05-2011, 01:48
====================

مباحث کرم چاله و سیاهچاله بسیار فرق داره با هم.
این دو تا یکی نیستند.
ببینید یک اشتباه عمومی همگانی وجود داره بین همگان.
مردم فکر میکنند با ورود به سیاهچاله ها میتونن سفر در زمان انجام بدند. (حتی اگر فاکتورهای نابود کننده، نادیده گرفته بشه). اینطوری نیست.

سیاهچاله یک واقعیت ه. مشاهده نشده ولی به سبب بلع نور، وجودش درک و اثبات شده است.

اما کرم چاله اینگونه نیست.
کرم چاله یک تئوری ه ریاضی نجومی ه.
هرگز مشاهده نشده وطبعآ اثبات هم نشده است.
جان ویلر برای اولین بار در جهان (همه فکر میکنن کرم چاله از نظریات انیشتین یا هاوکینگ ه) مطرح کرد، و سپس تحقیقات گسترده ای که انیشتین بوسیله نظریات نسبیت عام خودش روی کرم چاله های احتمالی انجام داد.

ببینید کرم چاله رو یک شتابدهنده تصور کنید.
کرم چاله یک میان بر کیهانی ه. به محض ورود (فاکتورهای متلاشی کننده رو لحاظ نمیکنیم) از یک کرم چاله دیگر در آنسوی کیهان خارج میشید.
پس کرم چاله میتونه 1 سال نوری رو برای ما در 5 ثانیه خلاصه کنه.
این حرف پایه های قوی ه ریاضی داره ولی واقعیت فیزیک نیست. هرگز اثبات نشده است.

حتی اگر کرم چاله ها همین فردا رویت شوند، باز نمیشه سفر در زمان انجام داد. چون به محض ورود انسان به درون اون به دلیل نزدیک شدن به سرعت نور و عبور از آن، اندامها متلاشی خواهند شد.

حالا فرق سفر در زمان با کرم چاله و سیاهچاله چیه؟

این تصور اشتباه عمومی ه.

سیاهچاله، زندان آلکاتراز کیهان ه.
چیزی نمیتونه بهش وارد بشه و بعد بتونه خارج بشه ازش. انسان هم همینطور. هر چیزی به محض ورود بهش زندانی خواهد شد.

shabe.saket
19-05-2011, 01:49
پست تکراری
-------------------------------------
تصوری از یک سیاهچاله را میزارم.

Behsood
19-05-2011, 02:14
سلام
اگه اشتباه نکنم برای ایجاد نیرویی که سرعت نور رو به ما بده به ذخیره ی انرژی ای به میزان کل انرژی سیاره به مدت 7 روز نیازه!
با این حساب از همین الان شروع کنیم انرژی جمع کنیم که زود بریم اونجا من عجله دارم! :31:
حدودا چند میلیون سال دیگه میشه! اگه خوش بین باشیم و همتون کمک کنید البته! :27:

Cleeev
19-05-2011, 03:40
این تصور اشتباه عمومی ه.

سیاهچاله، زندان آلکاتراز کیهان ه.
چیزی نمیتونه بهش وارد بشه و بعد بتونه خارج بشه ازش. انسان هم همینطور. هر چیزی به محض ورود بهش زندانی خواهد شد.

در واقع سیاهچاله ها آنقدر هم سیاه نیستند...

یک سیاهچاله یعنی مقدار عظیمی ماده فروپاشی شده در فضایی به اندازه 0 که باعث ایجاد حفره ای در صفحه فضا میشه که تا بینهایت ادامه داره...

به دلیل گرانش بسیار فجیع در آن نقطه، حتی ار یک سیاهچاله نوری هم ساطع کند، نور گسیل شده قبل از اینکه بتواند واقعاً گسیل شود فرو می افتد...!

در واقع هر چقدر یک سیاهچاله بیشتر ببلعد، جرمش بیشتر شده و سوراخی که در صفحه فضا ایجاد کرده بیشتر به بینهایت میل میکنه...! و در واقع انتهایی نمیتوان متصور بود و انتظار داشت زیرا هیچ مفهوم مطلقی از فضا و زمان و مکان نیست که بگوییم آخرش باید متوقف شود...

در لبه یک سیاهچاله، تمامی اجزای ماده به اتم های سازنده ـشان فرو میپاشند و همان اتم ها هم به اتم های ساده تر فروپاشی میکنند... پس سفید چاله ای اگر وجود داشته باشه و بخواد این حجم از ماده رو دوباره به همون شکل بیرون بده (برعکس سیاهچاله که میبلعه!) پس باید مقدار بسیار فجیعی نور و تشعشعات از خودش گسیل کنه که به شدت به قول معروف تابلو هستش؛ که البته تا بحال چنین چیزی دیده نشده و این فرضیه تا حد زیادی به دور از واقعیت انگاشته میشه...

MosaferJade
19-05-2011, 07:18
به دلیل گرانش بسیار فجیع در آن نقطه، حتی ار یک سیاهچاله نوری هم ساطع کند، نور گسیل شده قبل از اینکه بتواند واقعاً گسیل شود فرو می افتد...!
آره من هم این را شنیدم البته اطلاعات آنچنانی در این زمینه ندارم
ولی فکر نمی کنید سیاهچاله ای که نوری از آن خارج نشود باید یه جورایی نامرئی باشد

shabe.saket
19-05-2011, 12:53
دقیقآ یه جورایی نامرئی ه.
فقط اثرش دیده میشه. بلع ناگهانی نور.
وگرنه با هیچ تلسکوپی نمیشه هیچ سیاهچاله ای دید و عکسی ازش گرفت.

Gilopa
19-05-2011, 15:25
دانشمندان ادعا می کنند، سیاره ای خارج از منظومه شمسی رصد کرده اند که شرایط سکونت را دارد. به گفته آن ها فاصله سیاره صخره ای گلیس 581 دی (581 D) با ما حدود 20 سال نوری است و شرایط سکونت از قبیل بارش باران و منابع آبی در آن وجود دارد.
این سیاره همانند گلیس 581 که پیش از این به عنوان سیاره قابل سکونت معرفی شده بود، حول منطقه ای از یک ستاره کوتوله قرمز، در گردش است که منطقه گولدیلاکس (Goldilocks zone) نامیده می شود.
در این منطقه نه از حرارتی که باعث جوشیدن آب می شود، خبری است و نه سرمایی که آب ها در آن منجمد می شوند.
به گزارش تلگراف، اما با همه شرایطی که در گلیس 581 دی وجود دارد فعلا عقیده دانشمندان بر این است که سکونت در این سیاره تنها با استفاده از فناوری های فضانوردی امکان پذیر خواهد بود.
بر اساس تحقیقات دانمشندان فضایی، گرانش گلیس 581 دی، 2 برابر گرانش زمین و جو آن از دی اکسید کربن متراکم شده است.
از آن جایی که جرم این سیاره حدود 5.6 برابر زمین است، گلیس 581 دی به عنوان یک سوپر سیاره به حساب می آید.
دانشمندان بر اساس یک مدل رایانه ای که شرایط مختلف زندگی را شبیه سازی می کند، دریافتند که شرایط گلیس 581 دی ، کاملا برای حیات متناسب خواهد بود.

mahammad_reza
19-05-2011, 17:13
البته یک راه دیگر هم برای رسیدن به سرعت خیلی بیشتر از نور است و اون هم انبساط فضا است.

shabe.saket
19-05-2011, 17:57
یعنی چجوری؟ انبساط فضا چه جوری؟
اصلا انبساط فضا یعنی چی؟

ahadz
19-05-2011, 23:01
یک چیزی به ذهنم رسید که سریع تر از نوره که اون خود اتم های هادی نور هستند
نمیدونم من اطلاعات زیادی ندارم اما برام خیلی جالبه

Soheil-Green
20-05-2011, 00:14
یک چیزی به ذهنم رسید که سریع تر از نوره که اون خود اتم های هادی نور هستند
نمیدونم من اطلاعات زیادی ندارم اما برام خیلی جالبه
ذرات تشکیل دهنده ی نور فوتون (PHOTON) هست و چون جرم نسبیش صفره با سرعت نور حرکت میکنه.
طبق اصول نسبیت هیچ چیزی نمیتونه از نور سریعتر باشه

amin666
20-05-2011, 19:52
بیش از یک قرن از طرح نظریه نسبیت میگذره ولی هیچکس و هیچ دانشمندی نتونسته اونو رد کنه! ولی ماشالا ایرانیا انقدر که مردمان باهوشی هستن و به قول پیامبرشون "اگه علم تو ثریا باشه هم بهش دست پیدا میکنن" دو سه روزه نسبیت و فیزیک نوین و کوانتوم و .... رو بردن زیر سوال! واقعا ماشالا داره!(میخوام حرف سیاسی نزنم ولی فکر میکنم اینم از دست آورد های دولته!)

قربون آدم چیز فهم!(البته به نزدیک سرعت نور میشه رسید ولی مساوی هرگز،تازه اونم واسه ذرات اتمیه که تو شتاب دهنده به اون سرعت میرسن)

:16:
خیلی باحال بود!کلا خیلی حال می کنم با پستهات!
واقعا ادم شاخ در میاره بعضی وقتها!یه نکته بگم فقط که جرم سکون فوتون صفره.یعنی فوتون ساکن نداریم اصلا.فوتون تا وقتی وجود داره که در حرکته که اون موقع انر÷یش مشخصه و جرم معادل انر÷یش رو می شه در نظر گرفت.کلا اگه جرم سکون صفر نباشه اون به اصطلاح ذره یا هرچی نمی تونه با سرعت نور حرکت کنه و فوتون هم فقط با سرعت نور حرکت می کنه و بس.(حالا تو محیطهای مختلف بسته به رسانایی و عایقی یا از نظر اپتیکی در محیطهای مختلف با ضریب شکست های مختلف سرعتش کمتر می شه)
به نظر مناگه با تکنولو÷ی تا نزدیکیهای سرعت نور هم برسیم خیلی عالیه.مثلا 99 درصد سرعت نور.اینجوری زیاد فرقی نداره و انگار در عمل واقعا به سرعت نور رسیدیم(البته به نظر من بعید نیست به این سرعتها یا شاید یه مقدار کمتر در آینده برسیم).یه مثال می زنم.طبق اصول ترمودینامیک ما نمی تونیم دمای یک جسم رو به صفر کلوین برسونیم.ولی الان با تکنولو÷ی دما رو تا یک میلی کلوین می رسونن و با کارهای خاص مثل جفت کردن اسپینها(برای حد اقل انر÷ی و حد اکثر نظم)با میدانهای مغناطیسی در ازمایشگاه تونستن دما رو تا یک میکرو کلوین هم پایین بیارن!در واقع در عمل به صفر کلوین رسیدن.دیگه یکی میلیونیوم کلوین خیلی با صفر فرق نداره در عمل.هر چند در این دماها با هر مقدار جزیی کم شدن دما خواص ماده به طور عجیبی تغییر می کنه.مثل ابر رسانایی و ... .ولی ب هنظر من همین یک میکرو کلوین هم خیلی عالیه.شاید یه روزی تکنولو÷ی این اجازه رو به ما بده که به سرعتهای مثلا 60-70 درصد نور برسیم که باز هم خیلی خوبه.هر چند 14 میلیارد سال با خد سرعت نور طول بکشه که از این سرر کائنات بریم اون سرش!

SamGun
21-05-2011, 10:25
دوستان ممنون از نظرات و صحبت هایی که کردین خیلی استفاده کردیم :11:

ایشالا این تاپیک همینطوری جلو بره و همه از اطلاعات هم استفاده کنیم.

========================

در مورد کرم و سیاه چاله من فکر میکنم مقاله ای رو که بررسی کردم و خوندم رو اشتباه متوجه شدم .

ahadz
21-05-2011, 23:08
ذرات تشکیل دهنده ی نور فوتون (PHOTON) هست و چون جرم نسبیش صفره با سرعت نور حرکت میکنه.
طبق اصول نسبیت هیچ چیزی نمیتونه از نور سریعتر باشه

یعنی نور توی هوا یا اجسام دیگه چطور عبور میکنه
من اطلاعات کافی ندارم جایگزین چی میشه یا باچی ترکیب میشه

ahadz
21-05-2011, 23:46
جای تقریبی این زمین دوم کجاست

shabe.saket
22-05-2011, 00:34
جای تقریبی این زمین دوم کجاست

عکسی که گزاشتید بسیار (تشدید به توان تشدید) وسیع ه.

تقریبآ اینجاها...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

در امتداد خط نارنجی میتونه متغییر باشه.
مکان خودش قرمزه.

ahadz
22-05-2011, 20:42
با سلام وتشکر از دوستان
جای این سیاره جدید توی منضومه شمسی هستش ؟
یه عکس جدید از کائنات حجم بزرگش 11 مگ هستش که از گرفتنش پشیمون نیستم:11:

این کوچیکشه

shabe.saket
22-05-2011, 23:15
خیر.
جای سیاره کشف شده به طور تقریبی در پست 5 صفحه اول تاپیک ذکر شده.
منظومه شمسی رو با کهکشان راه شیری اشتباه نگیرید.

ahadz
23-05-2011, 14:56
شرمنده اخه نیمه شب بود موقع خوندن من
با تشکر

dashmojtaba
29-05-2011, 15:05
دی اکسید کربن سمیه جاذبه دوبرابر هم برداشتن هر چیزی از جمله قدمها رو دوبرابر میکنه فرض کن کسی که وزنش 40 باشه و مسلما قدرتشم کمتره باید زانوهاش 80 کیلوی زمینیو تحمل کنه تازه تنفس تو دی اکسید کربنم هست
یعنی چی برای زندگی مناسبه !!

mortez maya
31-05-2011, 23:45
دی اکسید کربن سمیه جاذبه دوبرابر هم برداشتن هر چیزی از جمله قدمها رو دوبرابر میکنه فرض کن کسی که وزنش 40 باشه و مسلما قدرتشم کمتره باید زانوهاش 80 کیلوی زمینیو تحمل کنه تازه تنفس تو دی اکسید کربنم هست
یعنی چی برای زندگی مناسبه !!
جاذبه دو برابر که مشکلی نیست ! دی اکسید کربن هم اگه بارون بباره حله !!

mahammad_reza
01-06-2011, 11:48
یعنی چجوری؟ انبساط فضا چه جوری؟
اصلا انبساط فضا یعنی چی؟

البته من اینو ت ویک مسند دیدم که تو این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید صفحه نقض شده.
چون با انبساط فضا وسایل اندازه گیری ما هم منبسط میشند و سرعت نور افزایش یافته ، زمان کندتر میشود. و طبق فرمول های فزیک اون صفحه همیشه مقدار ثابتی رو میبینیم.

mahammad_reza
01-06-2011, 13:53
سرعت نور شکسته شد
اين پديده توسط دکتر دانيل سالارت و همکارانش در دانشگاه ژنو مورد بررسي قرار گرفت. وي دو فوتون نور مرتبط و درگير به هم را در آزمايشگاه به فاصله 18 کيلومتر از يکديگر دور کرد و با بررسي خصوصيات هر يک از آنها دريافت که با تغيير در هر کدام ديگري نيز متحول مي‌شود.

محققان دانشگاهي در سوئيس سيگنالي را رديابي کردند که سرعتي بالاتر از سرعت نور دارد.

به گزارش خبرگزاري مهر، محققان دانشگاه ژنو در سوئيس موفق به کشف سيگنالي شدند که سرعت حرکت آن از سرعت نور بيشتر است.

در دنياي خارق‌العاده کوانتوم و مکانيک کوانتومي، پديده‌اي به نام درگيري ذرات با يکديگر وجود دارد؛ به اين معني که اگر دو ذره که به شدت با هم در ارتباطند را از يکديگر جدا کرده و در فاصله طولاني از هم نگه داريم، علي رغم فاصله‌اي که بين آنها وجود دارد، در صورت بروز تغيير در يکي از ذره‌ها ديگري نيز دچار تغيير خواهد شد.

اين پديده توسط دکتر دانيل سالارت و همکارانش در دانشگاه ژنو مورد بررسي قرار گرفت. وي دو فوتون نور مرتبط و درگير به هم را در آزمايشگاه به فاصله 18 کيلومتر از يکديگر دور کرد و با بررسي خصوصيات هر يک از آنها دريافت که با تغيير در هر کدام ديگري نيز متحول مي‌شود.

وي اين آزمايش را بر روي جفت‌هاي زيادي از فوتون‌ها انجام داد که نتايج به دست آمده مشابه نتيجه اوليه بود.

با مشاهده اين نتايج، محققان به اين نتيجه رسيدند که بين اين دو ذره، سيگنالي در حال حرکت است که خصوصيات يکي را به ديگري منتقل مي‌کند.

بر اساس گزارش NewScientist، محققان بر اين باورند که اين سيگنال بايد سرعتي 10000 بار بيشتر از سرعت نور داشته باشد تا بتواند خصوصيت يک فوتون را به ديگري منتقل کند.

نظريه ديگري که اين تيم ارائه داد، مبني بر اين است که سنجش خصوصيات يک فوتون به سرعت بر روي فوتون‌هاي ديگر نيز تاثير مي‌گذارد.

shabe.saket
01-06-2011, 14:17
منبع خبر رو هم میتونید ذکر کنید؟
احیانآ پروژه اثبات جهانهای موازی که نیست؟ اونم فکر کنم دانشگاه ژنو انجام داده بود...

البته همین الانم پروژه دالان اروپا داره روی شکستن سرعت نور کار میکنه. این خبر مربوط به اونجاست؟ تاریخ خبر مال کیه؟

mahammad_reza
01-06-2011, 15:27
منبع خبر رو هم میتونید ذکر کنید؟
احیانآ پروژه اثبات جهانهای موازی که نیست؟ اونم فکر کنم دانشگاه ژنو انجام داده بود...

البته همین الانم پروژه دالان اروپا داره روی شکستن سرعت نور کار میکنه. این خبر مربوط به اونجاست؟ تاریخ خبر مال کیه؟

سلام
فکرکنم مال خیلی وقت پیش باشه از تو سایت های ایرانی کپی کردم. چون مضمونش منطقی بود گفتم اینجا هم بزارم
ولی تواین صفحه در مورد سرعت نور اطلاعاتی هست.

amir h1999
20-06-2011, 20:29
این خبر رو قبلا هم خونده بودم اگر کسی خواست بگه که در بارهی کل این منظومه توضیح دهم

befermatooo
21-06-2011, 17:11
احتمالا خدا اونجا رو گذاشته واسه انسانهای ورژن جدید .

شاید اونجا مهد زمین و بشر دیگه ای باشه و اونها هم بعد هزاران سال ، در بیابند که در فاصله دوری از انها ، چیزی بنام زمین وجود داشت که به فنا رفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mormak
22-06-2011, 14:44
جالبه واسم چرا تا بحث علمی میاد وسط زود بحث خدا هم میاد وسط. یادمون باشه از نظر علمی وجود یه هوشمند بالاتر از ما ثابت نشده یعنی فرض بر اینه که خدایی وجود نداره. منظورم اینه که اعتقاد به خدا یه اعتقاد علمی نیست یه اعتقاد قلبیه و نباید تو بحثهای علمی لحاظ شه مگر اینکه شواهد جدیدی پیدا شه. اگه نظریه وجود هوشمندی که ما رو درست کرده رو بپذیریم میشه هزاران نظریه عجیب و غریب تخیلی دیگه هم ساخت.

essence
08-08-2011, 16:45
خبر فوق العاده هیجان انگیزیه . درسته که با علم کنونی بشر نمیشه به اونجا رفت ولی کشف فوق العاده ایه
امیدوارم یه روز بشه بشر به دوردست ها به ژرفای کیهان بتونه سفر کنه به امید اون روز

dashmojtaba
24-08-2011, 16:01
خبر فوق العاده هیجان انگیزیه . درسته که با علم کنونی بشر نمیشه به اونجا رفت ولی کشف فوق العاده ایه
امیدوارم یه روز بشه بشر به دوردست ها به ژرفای کیهان بتونه سفر کنه به امید اون روز
اصلاً هم برا من هجان نداشت:46:
شما اگر مدونستد تو چه دنا بکران هستم انجور درباره ان چزا کوچک توجهتون جلب نمشد...
فقط به ان نکته توجه کند که همه کهکشانها کشف شده در برابر دنا کشف نشده ذره ا بسار رزند و ک اتم در خودش دنا از اجسام ناشناخته و ب نهات داره که نسبت به ما کوچکن ول نسبت به موجودات کوچکتر دنا خودشون بزرگن !
پ.ن: ی کبوردم خرابه !