PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت دیتابیس برای هر کاربر

Web Design
18-05-2011, 10:06
سلام
میخواستم بدونم ساخت دیتابیس برای هر کاربر کار درستیه ؟
چون کاربر باید فعالیت مخصوص خودشو انجام بده نمیشه عمومی کار کرد .
بع سنگین نمیشه دیتابیس ؟ برای سبک کردنش کاری نمیشه کرد ؟
ببخشید من همه سوالام 5-6 تا با هم هست .
:11::40:

eAmin
18-05-2011, 11:27
ساخت دیتابیس برای هر کاربر اصلن کاری بدور از منطق هست! هیچ بنی بشری تاحالا حتی جرأت نکرده همچین فکرهایی به ذهنش برسه! علاوه بر اینکه اینکار غیر عقلانی هست، کار زمانبر و بسیار سنگینی هست. اگر میخواستیم برای هرکاربر یک دیتابیس ایجاد کنیم که دیگه اصلن نیازی به دیتابیس نبود.

شما اگر میخواید دیتابیس پرفورمانس بالایی داشته باشه باید در ایجاد جدول و فیلدهای اون دقت کنید، و کوئری های بهینه برای واکشی اطلاعات بنویسید. اگر علاقه مند هستید، میتونید مستندات پایگاه داده هایی که از اون استفاده میکنید رو مطالعه کنید و به توصیه هایی که برای بالا بردن راندمان دیتابیس گفته شده دقت کنید و اونها رو بکار ببرید.

Web Design
18-05-2011, 11:46
ببخشید پس دستور CREATE DATABASE چیه ؟ از عقل به دوره ؟:31:

eAmin
18-05-2011, 22:25
عذر میخوام ولی این چه ربطی به موضوع داره!؟ اینکه شما بیاید برای هرکاربر یک دیتابیس با نامهای محتلف ایجاد کنید و جدا از اون، برای کانکشن جدید هی کدهای ایجاد/قطع ارتباط بنویسید و یا اگر کمی حرفه ای تر باشید و از کلاس استفاده کنید اینکار به نظرتون منطقی هست؟ تازه بماند که خود این قطع و وصل کردن ارتباط با دیتابیس چقدر در پرفورمانس سایت تاثیر داره!
از هر امکانی درجای خودش و بصورت مناسب باید استفاده کرد!

مثلا شما میاید و برای هر کاربر یک کانکشن می سازید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
فرض کنیم 1000 کاربر دارید، اگر 1/2 این کاربرها همزمان در سایت آنلاین باشن، به نظر خودتون چی پیش می یاد؟ میتونید حدس بزنید؟

neopersia
18-05-2011, 23:20
ببخشید پس دستور CREATE DATABASE چیه ؟ از عقل به دوره ؟:31:
نه به دور از عقل نیست اما این دستور برای ساختن یک دیتابیس اون هم از خط فرمان mysql خوبه نه برای ساخت دیتابیس از php. در ضمن در سرورها معمولاً اجازه ساخت دیتابیس با php به کاربر داده نمیشه

یک دیتابیس برای هر کاربر همونطور که امین جان گفت کاملاً غیر منطقی هست

Web Design
19-05-2011, 08:29
امین جان ببخشید اول من یکم بی ادبی کردم به شما .
خب پس الان برای من مشکل پیش میاد فکر کنید که 10000 کاربر داریم و هرکدوم بخوان 2 گروه بسازن و گروهشون مطلب بفرستن ٰ ایمیل بفرستن ٰ تو وبلاگ مطلب بزارن ٰ عضو گروه های دیگه بشن و ......... خب اینطوری خیلی بدجور میشه و سرعت پاییین میاد .
نمیاد ؟
مثلا سایتی مثل فیس بوک همه کاربرا رو میریزه تو یک دیتابیس ؟

Mehdis87
19-05-2011, 12:25
نگاه کنید ساخت دیتابیس برا سایت های بزرگ یه تکنیک خیلی خوبی هست که لود سرور زیاد نشه !
ولی اینکه برا هرکاربر یه دیتابیس ساخته بشه اصلا جالب نیست !!
این روش که میگید به این صورت هست که مثلا من میام اطلاعات مربوط به پی ام های کاربران رو تو یه دیتابیس جدا میزارم !
یا میام مطالب سایت رو تو یه دیتابیس جدا میسازم , یا سرچ ایندکس رو تو یه دیتابیس جدا میزارم , .....

نکته : ساخت دیتابیس رو داینامیک نمیکنن !!

درضمن از وقتی امکان پارتشین بندی برا مای اس کیو ال اومده دیگه این روش رو کمتر استفاده میکنن !!