PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ذخیره اطلاعات چند جدول از بانک توسط دلفی

abrras
17-05-2011, 12:02
سلام...
یه برنامه گزارش ساز طراحی کردم و میخوام بعد از اینکه کاربر گزارششو طراحی کرد همه اطلاعات این گزارش رو تو فایل NotePad ذخیره کنم تا بتونه بعدا هم از این گزارش استفاده کنه و مجبور نشه گزارششو دو باره طراحی کنه...

4تا جدول دارم که هرکدوم ممکنه شامل چندین ردیف باشه و نیاز دارم اطلاعات این 4 جدول رو یجا ذخیره کنم...
ممنون میشم راهنماییم کنید...

مرد مباح
21-05-2011, 19:50
توی notepad؟؟
شما هیچ وقت سعی کردین که توی NotPad یک گزارش درست کنید؟
نه اینکه بگم شدنی نیست. چون در دوران DOS در همسن کار استفاده میشد ولی فرایند بسیار سختیه.
به نظرم عکس با html گزینه بهتری براتون خواهد بود.

abrras
22-05-2011, 10:25
سلام..
برای Preview گزارش نمیخوام... برای ذخیره و بازیابی میخوام..
یه جدول گرفتم که از فیلد اصلیش تو 4تا جدولم ازش استفاده کردم مشکلم حل شد..
حالا مونده قسمت Preview گزراشم که نمیدونم تو برنامه های دیگه چطوری یه preview از گزارش به کاربر نشون میدن.:41:
با QuickReport کار میکنم..

مرد مباح
22-05-2011, 16:00
از اسم اصلی فرمت استفاده کن و فرمان زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

abrras
25-05-2011, 13:55
سلام.. اینو که میدونم ... من میخوام کاربر گزراشو خودش طراحی کنه مثل چاپ چک که کاربر خودش مکان و فونت و اندازه نوشته ها رو بتونه انتخاب کنه..

مرد مباح
25-05-2011, 15:35
برای این کرا چند چیز وجود داره :

1. ساده ترین روش: سیستم چاپ رو ببری روی FastReport که فرم دیزاینر معقولی داره
2. سطح متوسط : چندتا امکان در زمینه جابجایی بعضی فیلدها به سیستم برنامت اضافه کنی که بسته به نیاز اونارو انتخاب کنه
3. سطح حرفه ای و سخت : یک طراح فرم به کمک QuickReport و دلفی بسازی که فوق العاده میشه. ولی طراحب و اجراش فکر کنم حداقل 1 ماه طول میکشه ولی کاریت دیدنی میشه و بعدا توی برنامه های آینده هم میتونی ازش استفاده کنی.

abrras
26-05-2011, 10:55
سلام..
منم دنبال سومین گزینشم(البته ازم خواستن)، با مدل Application.Create باید کار کنم. یعنی هر چند فیلدی که کاربر انتخاب کرده تو QuichReport باید Text و Labelبراش Create کنم... هم سخته هم جالب...
کارم مدل سازی View های Sql با دستورات دلفیه... فقط همین مرحلش مونده

مرد مباح
26-05-2011, 22:27
دقیقا درست میگی. کار سخت و قشنگیه.

موفق باشی.