PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدیـر عامـل همـراه اول : امسال 10 میلیـون مشتـرك فعـال جـذب می کنیـمHadi King
17-05-2011, 10:40
مدیر عامل شركت ارتباطات سیار گفت: توسعه ظرفیت GPRS را در اردیبهشت ماه یعنی ماه جاری در دست داریم و قرار است برای 20 میلیون مشترك ظرفیت GPRS ایجاد كنیم و ظرفیت IN نیز از 20 میلیون به 40 میلیون ارتقاء خواهد یافت.

به نقل از ایسنا ، وحید صدوقی - مدیر عامل همراه اول - در نشست خبری با بیان این كه در پایان سال 89 همراه اول پوشش شهری صددرصدی داشته است گفت: پوشش جمعیتی همراه اول 95 درصد و پوشش روستایی 69 درصد بود.

وی افزود: پوشش جاده های اصلی در سال 89، 98 درصد، پوشش جاده های فرعی 75 درصد، پوشش مسیرهای ریلی 82 درصد و كل پوشش جاده ای 88 درصد و پوشش رومینگ با 266 اپراتور در 110 كشور است هم چنین رومینگ روستایی با 35 هزار و 346 روستا در 20 استان است و مراكز پیامك در سال 89 تعداد 10 مركز بود.

او افزود: در فاز چهارم توسعه شبكه رادیویی، شش هزار و 83 سایت را در برنامه داشتیم كه 81 درصد عملیات عمرانی آن انجام شد و 15 درصد سایت ها نیز راه اندازی شدند.

وی گفت: برنامه توسعه شبكه همراه اول در سال 90 شامل برنامه توسعه شبكه رادیویی است كه در این زمینه ادامه پروژه فاز چهارم توسعه شبكه رادیویی را خواهیم داشت و پروژه تدوین طرح گذار به شبكه های نسل آتی و اجرای طرح پایلوت و پروژه بهره برداری از سایت های بی.تی.اس متحرك به منظور جذب ترافیك های شناور از جمله كارهایی است كه انجام خواهیم داد.

مدیر عامل همراه اول افزود: امسال جذب 10 میلیون مشترك فعال را پیش بینی كردیم و استقرار ساختار جدید بازاریابی را در دست داریم.

صدوقی هم چنین در بخشی از سخنان خود درباره خطرساز نبودن امواج بی.ات.اس گفت: بارها در این رابطه گزارشاتی عنوان شده و برخی تصور می كنند این تشعشعات ضرر دارد، در صورتی كه بارها وزارت علوم و سازمان انرژی اتمی مطالبی دررابطه با بی خطر بودن این امواج ارائه داده بودند اما برخی این موضوعات را مطرح می كنند اما آن ها باید بگویند كه آیا این موضوع دغدغه شخصی است و یا مستندات و موارد حقوقی را اعلام كنند.

او در ادامه با بیان این كه كیفیت مراكز پیامك در حال افزایش و آمار پیام هایی كه به مقصد نمی رسند همچنان در حال كاهش است گفت: ما سال قبل حدود 10 درصد پیام های ناموفق داشتیم كه این میزان در حال كاهش است و درحال حاضر حدود 98.39 درصد پیام ها با موفقیت ارسال می شوند.

در ادامه محمدمهدی عطوفی - معاون همراه اول - با بیان این كه مبین نت كه اولین اپراتور سراسری وایمكس است از اواسط سال شبكه اش در سطح مراكز استان ها و فرمانداری ها گسترش می دهد گفت: در حال حاضر سرویس آن در مركز 30 استان ارائه می شود و در آینده با توسعه شبكه مبین نت به عنوان یكی از ابزارهای ارائه پهنای باند وسیع در كنار همراه اول خواهد بود و با عنوان یكی از سرویس های پهنای باند وسیع در اختیار مشتركان قرار می گیرد.

همچنین رضوی - معاون همراه اول در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، درباره با پوشش همراه اول در مترو گفت: این كار به سرعت در حال انجام و توسعه است كه امیدواریم با اقدامات انجام شده، ظرف دو ماه آینده پوشش كامل مترو را داشته باشیم.

در ادامه صدوقی درباره زمان راه ندازی سرویس تماس های ناموفق اظهار كرد: این سرویس درحال حاضر فعال است و اگر مشتركان متقاضی دریافت این سرویس هستند، می توانند آن را فعال كنند و به محض افزایش درخواست توسعه نیز انجام می شود.

رضوی درباره پوشش مناطقی مثل پل گیشا و بلوار فردوس كه برای نصب آنتن ها مشكل وجود داشته است گفت: پوشش گیشا حدود دو هفته ای است كه انجام شده و مشكلی در این رابطه وجود ندارد.

عطوفی هم با بیان این كه در حال حاضر مشتركان می توانند برای افزایش اعتبار خود به دفاتر مراجعه كنند گفت: مشتركان همراه اول می توانند با مراجعه به دفاتر بین 50 هزار تومان تا یك میلیون تومان برای خطشان تضمین ایجاد كنند كه البته این كار را بیش تر مشتركانی انجام می دهند كه قصد سفر داشته و می خواهند از سرویس رومینگ استفاده كنند.

هم چنین در ادامه صدوقی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران مبنی بر تعداد كاربران GPRS و سرعت نامناسب این سرویس تاكید كرد: درحال حاضر حدود 4.2 میلیون مشترك GPRS داریم كه البته در زمینه سرعت این سرویس باید كارهایی انجام شود كه در دست انجام است و می توان گفت متناسب با افزایش متقاضیان سرعت و كیفیت این سرویس را افزایش می دهیم.

او با بیان این كه از نظر تعداد مشتركان دائمی در كشور و خاورمیانه در بین 52 اپراتور رتبه اول را داریم تصریح كرد: در دنیا و در بین 791 اپراتور، همراه اول رتبه هفدهم در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به نام گذاری سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این زمینه گفت: محورهای این موضوع را مقام معظم رهبری مشخص كرده اند و ما به عنوان یك اپراتور می توانیم در این زمینه تحول بزرگی را ایجاد كنیم؛ رویكرد ما این است كه فضای متعادلی را ایجاد كنیم برای كار كردن و اگر مشكلی وجود داشت با تعامل حل كنیم و از ظرفیت و فضای موجود برای كار بهتر استفاده كنیم.
موفق باشید!:40: