PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هاردي براي امروز و فردا - لطفا اساتيد راهنمايي كنن

subliz
16-05-2011, 08:19
سلام خدمت اساتيد
توي زمينه خريد هارد ديسك نياز به راهنمايي دارم
پيشاپيش از عزيزاني كه راهنماييم ميكنن تشكر ميكنم
واقعيتش اينه كه من يه سيستم قديمي دارم مال 2005-6 هستش هاردش 80 ا و با كابل IDE وصله. مادربوردم هم SATA ساپورت ميكنه ولي فكر كنم " 1 SATA" رو ساپورت ميكنه
چند وقت ديگه ميخوام يه كيس ديگه بخرم در حدود 500 600 تومن
حالا به نظرتون هارد ديسك اينترنال 1 ترابايتي وجود داره كه روي هر 2 سيستم كار كنه ؟
البته اولويت من سيستم جديدتره ست پس اگر چنين هاردي وجود نداره يا به صرفه نيست يه هارد 1 ترا با يه قيمت معقول معرفي كنيد كه با بودجه 500 600 تومني من خيلي تضاد نداشته باشه

sasan816
17-05-2011, 09:47
هارد دیسکی وجود نداره که هم زمان هم IDE باشه و هم ساتا

E.I
17-05-2011, 09:54
شمامدل مین خودتون ذکرکنید:20:

subliz
17-05-2011, 12:37
هارد دیسکی وجود نداره که هم زمان هم IDE باشه و هم ساتا

من كه عرض كردم مادربورد قديميم هم IDE داره هم SATA ولي گفتم ساتا 1 رو ساپورت ميكنه
سوال من اينه كه هاردهاي sata 2 يا sata 3 رو sata هاي پايين تر كار ميكنن يا نه حتما بايد مادر بورد sata 2 يا sata 3 باشه

Erfan.B
17-05-2011, 12:43
من كه عرض كردم مادربورد قديميم هم IDE داره هم SATA ولي گفتم ساتا 1 رو ساپورت ميكنه
سوال من اينه كه هاردهاي sata 2 يا sata 3 رو sata هاي پايين تر كار ميكنن يا نه حتما بايد مادر بورد sata 2 يا sata 3 باشه

دوست عزيز تا اون جايي كه من مي دونم ساتا 2 ها مشكلي ندارن رو ساتا 1 ولي ساتا 3 رو نمي دونم . چون سابق يه جامپر بود كه ست مي شد رو ساتا 1 يا ساتا 2. ولي قاعدتاً بايد بشه فقط سرعتت بيش تر از 150MB نمي شه. البته نمي دونم 1 ترا رو هم بايوس مادربرد شما ساپورت مي كنه يا نه ولي بهتره هر هاردي مي گيري نسبت به سيستم جديدت بگيري چون سيستم شما قديميه.

subliz
17-05-2011, 14:00
دوست عزيز تا اون جايي كه من مي دونم ساتا 2 ها مشكلي ندارن رو ساتا 1 ولي ساتا 3 رو نمي دونم . چون سابق يه جامپر بود كه ست مي شد رو ساتا 1 يا ساتا 2. ولي قاعدتاً بايد بشه فقط سرعتت بيش تر از 150MB نمي شه. البته نمي دونم 1 ترا رو هم بايوس مادربرد شما ساپورت مي كنه يا نه ولي بهتره هر هاردي مي گيري نسبت به سيستم جديدت بگيري چون سيستم شما قديميه.

ممنون كه وقت گذاشتيد و جواب داد
دقيقا همين كارو مي خوام بكنم ولي گفتم تا اون موقع رو كامپيوتر قديميه استفاده كنم موقع خريد ميندازم رو جديده
ولي ظاهرا ارزش نداره
بازم ممنون

Erfan.B
17-05-2011, 17:23
ممنون كه وقت گذاشتيد و جواب داد
دقيقا همين كارو مي خوام بكنم ولي گفتم تا اون موقع رو كامپيوتر قديميه استفاده كنم موقع خريد ميندازم رو جديده
ولي ظاهرا ارزش نداره
بازم ممنون

خواهش مي كنم وظيفه ي من تو اين فاروم همينه گرچه كسي اين وظيفه رو به من نسپرده! واسه تشكر هم مي توني فقط به دكمه ي تشكر بسنده كني عزيز.
فقط در تكميل پست قبليم اين رو هم اضافه كنم كه شما از هر نسل ساتا هارد بگيري با هر نسل ساتايي كه روي مادربردت هست سازگاره فقط مي مونه قضيه ي 1 ترا كه بايوست ساپورت كنه يا نه. ولي پيشنهادم اينه كه سيستم جديد بگير يه دفعه بنداز رو اون سيستم كه از حداكثر قدرت هاردت استفاده كني.
موفق باشي.

subliz
17-05-2011, 17:30
خواهش مي كنم وظيفه ي من تو اين فاروم همينه گرچه كسي اين وظيفه رو به من نسپرده! واسه تشكر هم مي توني فقط به دكمه ي تشكر بسنده كني عزيز.
فقط در تكميل پست قبليم اين رو هم اضافه كنم كه شما از هر نسل ساتا هارد بگيري با هر نسل ساتايي كه روي مادربردت هست سازگاره فقط مي مونه قضيه ي 1 ترا كه بايوست ساپورت كنه يا نه. ولي پيشنهادم اينه كه سيستم جديد بگير يه دفعه بنداز رو اون سيستم كه از حداكثر قدرت هاردت استفاده كني.
موفق باشي.

مدل مادر بوردم 8S648FXP-RZ هست
چيزي هم راجع به هارد ننوشته

E.I
18-05-2011, 07:57
هارد 1 ترابایت ساپورت میکنه مین شما اول بایوس یک آپدیت کنیدبعد خواستینم بگیرین من این مدل پیشنهاد میدم SAMSUNG 1TB F3 HD105SI به قیمت 72000t فقط که اگرسیستم ارتقادادین روسیستم جدیدم بتونید نصب کنیدفقط واسه نصب xp روسیستم خودتون یکم دردسر داره شما باید از ویندوز با قابلیت ساپورت کننده هارد ساتا استفاده کنید یایک دیسکت بوت درست کنید ازاون طریق هارد به ویندوز xp واسه نصب تعریف کنید روش اولی به نظرم واسه شما راحتره:20:

subliz
20-05-2011, 10:37
هارد 1 ترابایت ساپورت میکنه مین شما اول بایوس یک آپدیت کنیدبعد خواستینم بگیرین من این مدل پیشنهاد میدم SAMSUNG 1TB F3 HD105SI به قیمت 72000t فقط که اگرسیستم ارتقادادین روسیستم جدیدم بتونید نصب کنیدفقط واسه نصب xp روسیستم خودتون یکم دردسر داره شما باید از ویندوز با قابلیت ساپورت کننده هارد ساتا استفاده کنید یایک دیسکت بوت درست کنید ازاون طریق هارد به ویندوز xp واسه نصب تعریف کنید روش اولی به نظرم واسه شما راحتره:20:

و اگه از 7 استفاده كنم چي ؟

LANDASEFR
20-05-2011, 10:52
و اگه از 7 استفاده كنم چي ؟

منم دقيقا همين مادربورد رو دارم 7 ساله داره كار مي كنه

E.I
20-05-2011, 11:11
اگرسیستم شماقابلیت نصب 7 داره که اونو نصب کنید دردسرندارین فقط قبلش کلیه مشخصات سیستم اینجا قراربدین مثلا برندمادربورد_برندرم و باسش_گرافیک سیستم.

subliz
20-05-2011, 13:50
اگرسیستم شماقابلیت نصب 7 داره که اونو نصب کنید دردسرندارین فقط قبلش کلیه مشخصات سیستم اینجا قراربدین مثلا برندمادربورد_برندرم و باسش_گرافیک سیستم.

قبلا نصب كردم به خاطر رم پايينم بايد مدارا كنم باهاش
مدل مادر بوردم كه چند تا پست بالا تر گفتم
رمم 512 ddr 1 با باس 333 هست
گرافيكمم كه 256 ati radeon مدلم نميدونم

E.I
21-05-2011, 22:18
سیستم شماباهمون xp سازگارتره شما xp نصب کنید بازدهی خیلی بیشتری داره فقط ویندوز xp sata ساپورت باید تهیه کنید.

subliz
07-06-2011, 12:14
دوستان کسی می دونه این کار عملی هست یا نه ؟
من فعلا امکان تعویض کلی سیستم رو ندارم ولی به یه هارد 1 ترا نیاز دارم
لطفا راهنمایی کنید ؟

subliz
24-06-2011, 15:02
كسي نيست بدونه هارد F3 سامسونگ ساتا 3 رو سيستم من جواب ميده يا نه ؟
اصلا مهم نيست كه سرعتش رو سيستم الانم چقدره برا من ظرفيت مهم ا
دو سوال هم داشتم
اونم اينكه ميتونم هم زمان از 2 هارد كه يكي با IDE وصله و يكي با SATA استفاده كنم ؟
چون اگه سيستم رو هم عوض كنم اطلاعاتي دارم كه بايد تو جديده بريزم

2 اگه سيستم رو عوض كنم يا هارد رو بفروشم چيكار كنم كه احتمال بازيابي اطلاعات كمتر شه ؟
فرمت و كپي چندباره اطلاعات جعلي ميتونه كمكم كنه ؟
نرم افزاري هست ؟

Ultra_Black
24-06-2011, 15:46
كسي نيست بدونه هارد F3 سامسونگ ساتا 3 رو سيستم من جواب ميده يا نه ؟
اصلا مهم نيست كه سرعتش رو سيستم الانم چقدره برا من ظرفيت مهم ا
دو سوال هم داشتم
جواب میده

اونم اينكه ميتونم هم زمان از 2 هارد كه يكي با IDE وصله و يكي با SATA استفاده كنم ؟
چون اگه سيستم رو هم عوض كنم اطلاعاتي دارم كه بايد تو جديده بريزم
بله میشه

2 اگه سيستم رو عوض كنم يا هارد رو بفروشم چيكار كنم كه احتمال بازيابي اطلاعات كمتر شه ؟
فرمت و كپي چندباره اطلاعات جعلي ميتونه كمكم كنه ؟
نرم افزاري هست ؟
همون راه حل خودتون اطلاعات جعلی و فرمت کافیه...

subliz
04-07-2011, 19:32
با تحقیق هایی که کردم به نظرم f3 ساسونگ مناسب ترین گزینه برا من باشه
فقط چند تا مشکل هست که ممنون میشم راهنمایی کنین
مین من 2 تا پورت ساتا داره که یکیش دی وی دی رایتر وصله پس 2*500 فعلا منتفی میشه
1 - حالا به نظرتون من یه 1 ترا بایت ساسونگ به قیمت 68 تومن ( تو اکثر پست های فروم این قیمتشه ) بگیرم و رو جدیده هم همین رو بندازم یا الان یه 500 بگیرم ( 48 تومنه ؟ ) و بعدا یه 500 دیگه هم بگیرم و RAID 0 کنم ؟ به نظر خودم 1ترابایت عاقلانه تره خود شنیدم اگه یه هارد مشکل داشته باشه اطلاعات 2 تا هاردم معیوب میشه. چنین چیزی صحت داره ؟
2 - وقتی ویندوز رو می خوام عوض کنم و از رو دیسک بوت کنم فقط سی دی رام رو میشناسه و دی وی دی حتی بعد نصب ویندوز هم شناخته نمیشه مگه با نصب درایور ها. با این تفاسیر اگه هارد جدید هم مثل دی وی دی رایتر باشه که باید ویندوز رو هارد قبلیم نصب کنم و از هارد جدیدم برا آرشیو استفاده کنم که به دردم نمی خوره
آیا راهی برا حل این مشکل هست ؟
اگه آره تو این هفته یکی میخرم . اگه نه که قیدش رو میزنم
ممنون که وقت رو میذارید.

subliz
12-07-2011, 17:47
کسی نیست من رو راهنمایی کنه ؟