PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید یک سری وسایل 206

alex_pk
15-05-2011, 05:23
سلام دوستان
خوب ابتدا بگم میخوایم فعلا یه سری وسایل اولیه رو بگیرم
بعدا سایر وسایل رو هم میگیرم (پول دستم بیاد ال سی دی و کروز و پدال 5 سیمه و ... رو میگیرم)

من فعلا میخوام این سه قلم جنس رو بگیرم
روکش صندلی (یه طرح جذاب)
چادر( ظاهرش مناسب باشه و خط و خش نندازه)
قفل فرمون و کلاج و.... (یه چی باشه که جای دزدگیر رو برام بگیره چون دزگیر فعلا نمیخوام نصب کنم ،
کلا یه چیزی باشه که آقا دزده رو منصرف کنه)

خوب چی پیشنهاد می کنید؟چه قیمتی و از کجا بگیرم؟
مرسی

night lord
15-05-2011, 08:49
آها دمت گرم و مبارک باشه . ایشالله چرخش برات پتکیو پتکیو کنه بدون مشکل:31:
منم همه این سوالارو دارم . دست بچه هارو میبوسه !

night lord
15-05-2011, 08:50
ویرایش ......... مرورگرم قاط زد

MehranVB
15-05-2011, 12:04
اگه به خیابون سورنا سر بزنی همه قطعات جانبی رو با مدلای متنوع میبینی اونجا. مرکز اسپرت کردن ماشین خیابون سورناست.

alex_pk
15-05-2011, 18:49
مرسی
برای یه ماشین مشکی هاچ بک چه رنگ روکشی بهتره؟
جنسش رو یکی از بچه ها گفت یا پارچه یا چرم و پارجه

من برای قفل فرمون نمیدونم چه نوعیش رو بگیرم
چون مدل های زیادی داره که قسمت های مختلفی رو قفل می کنه.
میخوام یه چیزی بگیرم که واقعا قفل باشه چون میخوام ماشین رو بذارم دم در.

night lord
15-05-2011, 23:10
داداش تو هم با من هم دردی . منم پارکینگ ندارم و باید بزارم دم در پس بهتره یه دزدگیر معمولی براش ببندی و یه قفل فرمون به پدال هم بگیری که فرمونو به پدال ها قفل میکنه و بزاری دم در . این روزا هرچی احتیاط کنی بهتره .

soooot
16-05-2011, 09:26
سلام
مبارک باشه، من پاییز 206 رو تحویل گرفتم. امیدوارم تجربیاتم به دردت بخوره :10:
1- هر چه سریعتر صندلی هات رو روکش کن و فرش کف و صندوق عقب رو بنداز، سعی کن فرش صندوق عقبت از اون لبه دار ها باشه تا اگر مایعی، چیزی ریخت تو صندوق به زیر فرش نفوذ نکنه. ( من روکش چرم مشکی کردم و ازش راضی هستم، یکی از دوستام که با من تحویل گرفته بود روکش چرم سفید کرد، اولش خیلی قشنگ بود ولی حالا همش کثیفه ) ( فرش لبه دار صندوق عقب رو بعد از چند ماه گیر آوردم 19000 تومن!!!!!!!!!! )
2- سر دزدگیر دهن من...، رفتم نمایندگی رسمی دزدگیر مجیکار تا آخرین مدلش رو ببندن رو ماشین، وقتی رفتم گفتن برای 206 سوکت فابریک وجود نداره، بعد IKA بستن روش و گفتن با سوکت فابریک بستن، رفتم ایران خودرو، گفتن غلط کرده که با سوکت فابریک بسته، این که اصلا سوکت فابریک نداره و اگر سوکت فابریک بزنه یه دونه سیم هم نباید قطع بشه، رفتم یارو مجددا یازده تومن ازم گرفت و اینبار با سوکت فابریک زد، چون 206 خودش یه سیستم دزدگیر داره و کلیدش هم ریموتش هست و اگر کسی درش رو باز کنه ماشین شروع به بوغ زدن میکنه، پس دزدگیر های معمولی عملا هیچ کاری در 206 انجام نمیدن! یا یه دزدگیر درست و حسابی مثل مجیکار تصویری ببند ( نمایندگی ایران خودرو گفت در صورت بستن این دزدگیر سیستم برق ماشین از گارانتی خارج میشه و نمایندگی مجیکار هم گفت این دزدگیر رو برای 206 به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنه و برای 206 هم سوکت فابریک نداره این دزدگیر ) و یا اگر میخوای سیستم برق ماشینت از گارانتی خارج نشه و دزدگیرت هم درست و حسابی باشه تو خود نمایندگی ایران خودرو بده تلماتیکس برات ببندن که خود ایساکو میده بیرون! ( فکر کنم که یه دزدگیر دیگه هم دارن ) در کل یه چیز رو حواست باشه، اگر دیدی کسی که داره دزدگیر میبنده دستش رو برد طرف سیم چین، با لگد محکم بزن تو دهنش که یارو بپاچه به دیوار، چون بستن دزدگیر با سوکت فابریک = قطع نشدن حتی یک سیم. ( خلاصه یا دزدگیر نبند یا درست و حسابی ببند، اگر من یه بار دیگه 206 میگرفتم میدادم تو نمایندگی ایران خودرو تلماتیکس روش ببندن )
3- چون تابستونه از همین اول یه دونه از این واکس های درست و حسابی بگیر و به داخل ماشینت بزن.
4- ماشینت رو کارواش آشغالی نبر، مخصوصا چون مشکی هست، کافیه با یه لنگ که زمین افتاده یه بار بکشن روی ماشینت، همچین رنگش به فنا میره انگار که سمباده کشیده باشن روش.
5- بعد از 5000 تای اول حتما فیلتر ها و... رو عوض کن، پیشنهاد میکنم از روغن توتال 7000 که پیشنهاد ایران خودرو هست استفاده کنی ( تو دفترچه اش نوشته ) و حرف این و اون رو گوش ندی چون هر کسی یه چیزی میگه.
6- کروز کنترل واقعا، واقعا، واقعا یه چیز ضروری هست :19: ( این رو بعد از 5000 کیلومتر مسافرت دور ایران میگم، اگر میخوای بری مسافرت قبلش حتما کروز کنترل ببند )
7- سعی کن تا جای ممکن همه چیز رو از نمایندگی ایران خودرو ( ترجیحا همونجایی که ماشین رو خریدی ( البته اگر نمایندگی تعمیرات و ایساکو و... هم هست )) تهیه کنی، چون اینا دنبال بهانه برای خارج کردن ماشین از گارانتی هستن.
8- حرف هیچ کدوم از مغازه دار ها رو گوش نده چون همشون دنبال آب کردن جنس هایی هستن که رو دستشون مونده، این رو وقتی به چند تا مغازه مراجعه کنی متوجه میشی، چون هر کدوم یه جنس متفاوت رو میارن و ادعا میکنن این بهترینه!!
9- نمیخوام تو ذوقت بزنم ولی یه جا دیدم نوشته بودی ماشینت خیلی توپه و هیچ ایرادی نداره و...، ماشین منم روز اول همینجوری بود، ولی بعد از یکی دو ماه روغن هیدرولیک کم میکرد ( ایران خودرو فراخوان داد ) الان تنظیم ارتفاء صندلی راننده اش خراب شده، دنده اش زیاد خوب جا نمیره و... و... و...
10- اگر حس کردی دنده عقب بد جا میره قبل از اینکه بزنی دنده عقب حتما بزن دنده 2!!
11- اگر جونت رو دوست داری و میخوای خیالت راحت باشه برو شیشه هات رو لومر کن، اگر میترسی پلیس به دودی بودنش گیر بده و نتونی بکنی برو لومر بدون رنگ بکن بعدش روی لومر برچسب دودی بچسبون، چند ماه پیش تو خیابون جلوی چشمم یه دزد با یه مشت شیشه 206 من رو شکست، البته دستش هم تیکه پاره شده بود و خونش ریخته بود تو ماشین! یه هفته پیش تو جاده چالوس یه پراید خورد به گارد ریل و سر گارد ریل شیشه راننده رو شکست و رفت تو ماشین و راننده رو از وسط نصف کرد!!!!!!!! اگر شیشه هاش لومر بود هیچیش نمیشد. تو شهر خراب شده ما نمایندگی برای لومر کردن شیشه ها وجود نداره، خودم بعد از دیدن اون صحنه در اولین سفرم به تهران شیشه ها رو لومر خواهم کرد.
12- دیگه چی بگم؟ بچه های خوبی باشید، با هم دوست باشید :10:

night lord
16-05-2011, 09:55
عجب . مو به تنمون سیخ شد . دمت گرم حتما گوش فرا میدهیم:46:

isbn
16-05-2011, 11:16
این دزد گیری که شما میگین چه جوری هست ؟ به پای ماجیکار 110 میرسه ؟ تصویری هست امکاناتش مثل ماجیکار؟ پس منی که روز اول رو پارسم ماجیکار بستم از گازانتی خارج شده بوده ؟؟؟؟
این لومر چیه ؟ :31:

منظورتون این دزد گیر هست ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

soooot
16-05-2011, 16:05
نه بابا پرشیا رو خودمون هم داریم، خنگ هست و فکر نمیکنم با این چیزا از گارانتی خارج بشه، توی نمایندگی ایران خودرو بهم گفتن که دیاک میزنن و هر موجودی که در سیستم برق ماشین دخالت داشته باشه باعث خارج شدن ماشین از گارانتی میشه، البته فکر میکنم اگر با سوکت فابریک باشه زیاد مهم نباشه چون فوقش سوکت رو در میارن و ماشین گارانتیش بر میگرده! ولی اگر سوکت فابریک نباشه ( که نمایندگی ماجیکار میگفت برای 206 سوکت فابریک برای مجیکار تصویری وجود نداره ) اون موقع نصف اون سیم های زیر فرمون ماشین رو قطع میکنن و با چسب و هزار کثافت کاری بهم وصله میکنن تا دزدگیر رو بچپونن تو حلق ماشین و خلاصه دهن ماشینت رو صاف میکنن.
بله تلماتیکس تصویری هم هست البته به خوشگلی و با امکانات آخرین مدل مجیکار نیست ولی خب، خیالت راحته، در کل هم زیاد فرقی نمیکنن.
لومر هم یه لایه نانو هست که از داخل به شیشه ها میچسبونن ( آدمیزاد توان کندنش رو نداره و دوباره همون شرکتی که چسبونده با هزار بد بختی میتونه بکندش ) این لایه UV 400 هست ( مثل عینک های آفتابی درست و حسابی ) و از ماشین و شما در برابر نور آفتاب محافظت میکنه و باعث میشه شیشه خیلی مقاوم تر بشه و حتی در صورت شکستن خورد نشه و نریزه، خلاصه چیز خیلی توپی هست که فکر کنم برای 206 حدود 300 تومن هزینه داشته باشه.

isbn
16-05-2011, 17:15
نه بابا پرشیا رو خودمون هم داریم، خنگ هست و فکر نمیکنم با این چیزا از گارانتی خارج بشه، توی نمایندگی ایران خودرو بهم گفتن که دیاک میزنن و هر موجودی که در سیستم برق ماشین دخالت داشته باشه باعث خارج شدن ماشین از گارانتی میشه، البته فکر میکنم اگر با سوکت فابریک باشه زیاد مهم نباشه چون فوقش سوکت رو در میارن و ماشین گارانتیش بر میگرده! ولی اگر سوکت فابریک نباشه ( که نمایندگی ماجیکار میگفت برای 206 سوکت فابریک برای مجیکار تصویری وجود نداره ) اون موقع نصف اون سیم های زیر فرمون ماشین رو قطع میکنن و با چسب و هزار کثافت کاری بهم وصله میکنن تا دزدگیر رو بچپونن تو حلق ماشین و خلاصه دهن ماشینت رو صاف میکنن.
بله تلماتیکس تصویری هم هست البته به خوشگلی و با امکانات آخرین مدل مجیکار نیست ولی خب، خیالت راحته، در کل هم زیاد فرقی نمیکنن.
لومر هم یه لایه نانو هست که از داخل به شیشه ها میچسبونن ( آدمیزاد توان کندنش رو نداره و دوباره همون شرکتی که چسبونده با هزار بد بختی میتونه بکندش ) این لایه UV 400 هست ( مثل عینک های آفتابی درست و حسابی ) و از ماشین و شما در برابر نور آفتاب محافظت میکنه و باعث میشه شیشه خیلی مقاوم تر بشه و حتی در صورت شکستن خورد نشه و نریزه، خلاصه چیز خیلی توپی هست که فکر کنم برای 206 حدود 300 تومن هزینه داشته باشه.

این دزد گیر واقعا این امکان رو داره؟

محافظ در برابر اتصال کوتاه راهنماها

تو مشخصاتش زده شده .

قیمتشم اگه میدونید بگید ممنون میشم الان ماجیکار 110 234 تومن هست این چنده؟

soooot
16-05-2011, 18:07
تنها چیزی که در موردش میدونم اینه که نمایندگی ایران خودرو - ایساکو گفت خودشون روی ماشین با سوکت فابریک میبندن و ماشین هم از گارانتی خارج نمیشه، فکر میکنم ارزون تر از مجیکار باشه.
در ضمن دزدگیر از دزدی جلوگیری نمیکنه!!!
تنها استفاده دزدگیر در ماشین هایی مثل 206 که ایمویلایزر دارن اینه که اگر دزد مثلا برای شکستن شیشه ماشین به ماشین ضربه زد دزد گیر سر و صدا کنه و دزد بترسه و بره و یا وقتی بچه ها دارن تو کوچه فوتبال بازی میکنن با اولین ضربه توپ به ماشین و در اومدن صدای دزدگیر بترسن و برن، نه اینکه از ماشین شما به عنوان سیبل برای تمرین هدف گیری و شوت کردن استفاده کنن ( با دو تا چشمام همچین چیزی رو دیدم که چطور بچه ها با توپ شوت میکردن تو در یه ماشین که تقریبا نو بود و ماشین هم مثل قوطی حلبی میرفت تو و بچه ها ذوق میکردن )
خلاصه تنها استفاده دزدگیر برای اینجور ماشین ها اینه که صدا بده و ملت از ترس اینکه صداش در بیاد از ماشینتون دور بشن، و الا جلوی چشمام شیشه ماشینم رو شکستن و دزدگیرش هم صدا داد و تا من از اینور خیابون برم اونور هر چی تو داشبورد بود برداشتن و با موتور فرار کردن، که البته اگر شیشه ها لومر بود به جای شیشه ماشین دست دزده میشکست. فرقی هم نمیکرد که دزدگیر ماشین چی باشه.
البته این استفاده دزدگیر در زمینه محافظت ماشین هست و الا پیدا کردن ماشین و روشن و خاموش کردن از راه دور و ... هم از امکانات دیگه دزدگیر های درست و حسابی هست.
ولی در کل به نظر من لومر کردن شیشه ها برای حفاظت در برابر دزدی خیلی کارایی بیشتری نسبت به نصب بهترین دزدگیر ها روی ماشین داره.

alex_pk
17-05-2011, 05:52
سلام دوستان
soooot جان خیلی ممنونم از راهنماییت خیلی کارساز و مفید بود
من دزدگیر رو دو سه هفته دیگه نصب می کنم می دم همون ایران خودرو بزنه.
این تلماتیکس که گفتی مدل های متفاوت داره؟ قیمت هاش چطوریه و من کدوم رو بگیرم بهتره؟

دیروز خیابون ملت بودم یه سری چیزا گرفتم
روکش صندلی کاملا شبیه و همرنگ صندلی ها با سری های عقب 50 تومن (البته اینو موقتی گرفتم ، دستم باز بشه یه مدل یکی معرفی کرد قیمتش بالا بود کیفیت خیلی خوبی داشت بعدا اونو می گیرم )
یه قفل فرمون از اینا که موقع بستن کلید نمی خواد و کلید کامپیوتری داره 16 تومن
چادر 24 تومن
اینا با تخفیف بود البته آخرش هم یه تخفیف جدا گرفتم دوباره.

دنبال جاسوئیچی فابریک 206 گشتم پیدا نشد طرف گفت هفته دیگه میاره ولی خوب جاسوئیچی های قشنگی داشت
تو خیابون ملت کوچه آذر توس اون آخراش یه پاساژ هست لوکس فروشی ها اونجان. طبقه پایینش.

===========
امروز میرم نمد کاپوت ، اسپری داشبورد ، بوگیر ، پارکابی و احتمالا کفی صندوق عقب و کفپوش داخل رو می گیرم.
اگر برای اینا توصیه ای دارید بنده گوش می دم.

mohamad skystar
17-05-2011, 11:39
===========
امروز میرم نمد کاپوت ، اسپری داشبورد ، بوگیر ، پارکابی و احتمالا کفی صندوق عقب و کفپوش داخل رو می گیرم.
اگر برای اینا توصیه ای دارید بنده گوش می دم.

پا رکابی از نوعی که روشن میشه رو نصب کن من دیدم بسیار جالب بود.

alex_pk
17-05-2011, 12:06
اوکی می گردم دنبالش
بچه ها یه سری وسایل شستشوی ماشین هم میخوام بگیرم یه توضیحی بدید چیا باید بگیرم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soooot
17-05-2011, 13:46
یه توصیه جدی به تمام کسانی که 206 میخرن، یه فیلتر جاروبرقی بردار و با قیچی اندازه دریچه ورودی هوای کولر که زیر داشبورد هست درش بیار و بچسبونش اونجا، وگرنه ممکنه مثل من یه ذره ( یه ذره هااااااااااااا ) پرز و گرد و خاک از اونجا بره تو و از این به بعد هر وقت کولرت رو روشن کنی بوی بسیار بدی مثل بوی آب که بریزه روی فرش در میاره و هزینه تعمیرش هم حدود 200 هزار تومن هست و کل داشبورد و... باید باز بشه و هزار و یک بد بختی داره.
حتما این کار رو بکن، البته چون برای خودم کار از کار گذشته بود دیگه نرفتم زیر داشبورد رو نگاه کنم ببینم ورودی هواش چجوریه و...
در مورد دزدگیر هم اطلاعات دیگه ای ندارم!
یه چیز دیگه ای هم که هست، منم همش میگفتم الان مثلا فلان روکش رو میکنم بعدا بهترش رو میگذارم، ولی تا چند وقت دیگه اینا برات عادی میشه و حساسیتت نسبت به ماشین کم میشه و تا آخر مثلا همین روکشی که گذاشتی روی ماشینت میمونه، پس اگر خوبش رو میخوای از همین اول خوبش رو بگیر :46:

hoomi_gta
17-05-2011, 14:10
آقا مگه میشه روی 206 کروز کنترل بست؟ چجوریه سیستمش؟ قیمت؟ کجا اینکار و می کنن؟ اگه میشه روشنمون کنید مرسی

mohamad skystar
17-05-2011, 14:54
آقا مگه میشه روی 206 کروز کنترل بست؟ چجوریه سیستمش؟ قیمت؟ کجا اینکار و می کنن؟ اگه میشه روشنمون کنید مرسی

کروز کنترل رو بیشتر برای دنده اتوماتیک نصب میکنن اما روی خودروهایی که اتوماتیک نیستن هم نصب میشه.مثلا الان سمند LX سفارشی با کروز کنترل داره تولید میشه.
اطلاعات بیشتر با شرکت آپکو تماس بگیر:

اینم یه عکس از کروز کنترل روی دنده سمند هست:

mohamad skystar
17-05-2011, 14:59
رینگ و لاستیک هم میخوای بخری؟ یا همون تایرهای فابریک؟

MehranVB
17-05-2011, 19:37
در مورد دزدگیر اینو بگم که من بردم نمایندگی مجیکار توی خیابون سورنا، با سوکت فابریک بست. مصرف دزدگیر هم فقط به درد همون چیزای که sooot گفت میخوره و بس!
کروز کنترل هم یکی از آپشنای 206 هست که به شکل فابریک یا استوک فروخته میشه و قیمتش 70 تومن (بدون لیمیت) و 100 تومنه (با لیمیتر) محل فروش هم همون خیابون سورنا!
کروز 206 زیر فرمون نصب میشه و برای مدل لیمیتر باید پدال 5 سیمه داشته باشی.

برای رینگ و لاستیک هم تحقیقات زیادی داشتم قبلاً در موردش خواستید بگید!

night lord
17-05-2011, 22:47
در مورد دزدگیر اینو بگم که من بردم نمایندگی مجیکار توی خیابون سورنا، با سوکت فابریک بست. مصرف دزدگیر هم فقط به درد همون چیزای که sooot گفت میخوره و بس!
کروز کنترل هم یکی از آپشنای 206 هست که به شکل فابریک یا استوک فروخته میشه و قیمتش 70 تومن (بدون لیمیت) و 100 تومنه (با لیمیتر) محل فروش هم همون خیابون سورنا!

خوب در مورد رینگو لاستیکم بگو دیگه:46:

isbn
18-05-2011, 10:18

خوب نظر شما اینه که آیا لاستیک هایه 206 رو پهن تر کنیم یا همون اندازه یه مارک خارجی؟ الان 185 هست دیگه فابریک من نظرم رو 195 205 هست آیا به نظر شما این کار رو بکنم یا نه؟

hoomi_gta
18-05-2011, 12:36
این کروز کنترل فرمونی روی 206 تیپ 2 نصب میشه؟ درست کار می کنه؟

MehranVB
18-05-2011, 12:39
در مورد لاستیک فکر کنم لاستیک فابریک ایران خودرو سایز 185/65/14 باشه.
مناسبترين سايز رينگ و لاستيک طبق گفته پژو براي 206 با موتور TU5 و ترمز ABS اينايي هست که ميگم. يادتون باشه اگه سايز ديگه بذارين و يا ارتفاع ماشين رو تغيير بدين به جلوبندي صدمه ميزنه، کارکرد ABS خراب میشه، سرعت کیلومترشمار درست نشون داده نمیشه و ...
بهترين سايزها براي لاستيک که توی BSI ماشین تعریف شده باشن:
175/65/14
185/65/14
195/55/15
205/45/16
205/40/17 هم هست که زیاد ندیدم کسی استفاده کنه، طبیعتاً هرچی لاستیک پهن تر و بزرگتر بشه خوشکلتر و اسپرت تر خواهد شد.
در مورد مارکش، بهترین برند لاستیک برای 206 میشلن انرژی یا کلاً یکی از مدلای میشلن هست. ولی چون لاستیکاش تو ایران خیلی کمیابه، مارکای گودیر و بریجستون و تا حدی تویو میتونه جایگزبن خوبی باشه. اگه هم قیمتش براتون بالا بود میتونین از کومهو استفاده کنین.

و اما رینگ. بسته به نوع لاستیک سایز 14 تا 17 میشه استفاده کرد، اما بهترین مدلای رینگ برای 206 رینگای آلمینیومی پژو هست که دو مدل داره، 15 اینچ به نام کوتیا که اسپانیایی هست و 16 اینچ به نام اوراگان که فرانسوی هست و ظاهر زیباتری هم داره و توی آپکو با قیمت بالا پیدا میشه.
ولی بازم اگه قیمتش بالا بود میتونین از مدلای متنوع توی بازار استفاده کنین.

سئوالی بود در خدمتم!

این کروز کنترل فرمونی روی 206 تیپ 2 نصب میشه؟ درست کار می کنه؟
بله قابل نصبه.

hoomi_gta
18-05-2011, 13:50
من مصمم شدم این کروز کنترل و نصب کنم فقط روی سیستم دستگاه تاثیر نمیذاره؟ چیزی بهم نمیریزه؟ دردسر نشه؟ :دی

یک سوال دیگه. این برچست های شیشه پشت ماشین و کجا نصب می کنن؟ مثلا بخوام لوگوی منچستر و بچسبونم پشت شیشه کجا باید برم؟ همین خیابون سورنا گیر میاد؟

mohamad skystar
18-05-2011, 16:30
من مصمم شدم این کروز کنترل و نصب کنم فقط روی سیستم دستگاه تاثیر نمیذاره؟ چیزی بهم نمیریزه؟ دردسر نشه؟ :دی

یک سوال دیگه. این برچست های شیشه پشت ماشین و کجا نصب می کنن؟ مثلا بخوام لوگوی منچستر و بچسبونم پشت شیشه کجا باید برم؟ همین خیابون سورنا گیر میاد؟

بله گیر میاد.
شما سفارش میدین با دستگاه کاترپلاتر برات برش میدن درجه 1

alex_pk
18-05-2011, 17:33
سلام
اینا خریداری شد از خیابون ملت :
نمد 206 بابل : 13 تومن
کفی صندوق عقب 206: 12 تومن
قفل زاپاس :12 تومن
پارکابی فلزی : 5 تومن

یه سری مواد شوینده و پارچه مخصوصا و اسپری براق کننده هم گرفتم کلا 12_13 تومن شد.

پا رکابی از نوعی که روشن میشه رو نصب کن من دیدم بسیار جالب بود.
اصلا خیابون ملت دیگه انگار چیز خاصی ندارن باید کلی بگردی یه چیز دلخواه پیدا کنی
همه چیزاشون مثل همه مغازه ها.

رینگ و لاستیک دوست دارم بگیرم ولی فعلا اونقدر بودجه ندارم یعنی در واقع اصلا بودجه ندارم تا ماه دیگه!
====
در رابطه با کروز برای تیپ 2 من تا اونجا که خبر دارم یه هزینه 250 تومنی هم باید بکنید برای یه تغییراتی تو ای سی یو.
در مورد کروز کنترل هم من خودم یه جا سوال پرسیدم گفتم شاید سوال بقیه هم باشه جوابش رو اینجا میگم
کار کروز کنترل اینه که مثلا سرعت رو روی 100 نگه می داره و می تونید پاتون رو از رو گاز بردارید
اسپید لیمیتر کارش اینطوریه که شما مثلا حد سرعت رو میذارید رو 100 دیگه ماشین سرعتش بیشتر از این نمیشه ولی پاتون رو بردارید کمتر میشه.

mortezaon
18-05-2011, 23:21
سلام داستان این کلاچ برقی و queek-shifter برای 206 چیه
قیمتاش چنده به نظر شما بهترین مارکش چیه؟

isbn
20-05-2011, 09:30
من میخوام این رینگ آلمینیومی فابریک کارخونه رو هم به لیست خریدهام اضافه کنم فقط یه چیز این رینگا 14 هست یا 15 ؟ چه لاستیکی میخوره 195 یا 185 فقط ؟ کلا دیگه میخوام از ماشین اصولی استفاده کنم و دنبال زیبایی و اسپرت نیستم . به نظرتون این رینگ فابریکا جوابگو هست ؟ استاندارده ؟ این رینگا دیگه اون کوبش و خشکی فرمون و تاثیر منفی رو abs رو نداره دیگه ؟
________

MehranVB
21-05-2011, 10:44
من میخوام این رینگ آلمینیومی فابریک کارخونه رو هم به لیست خریدهام اضافه کنم فقط یه چیز این رینگا 14 هست یا 15 ؟ چه لاستیکی میخوره 195 یا 185 فقط ؟ کلا دیگه میخوام از ماشین اصولی استفاده کنم و دنبال زیبایی و اسپرت نیستم . به نظرتون این رینگ فابریکا جوابگو هست ؟ استاندارده ؟ این رینگا دیگه اون کوبش و خشکی فرمون و تاثیر منفی رو abs رو نداره دیگه ؟
بالا کامل توضیح دادم، برای 14 لاستیک 185 و 15 هم 195 مناسبه. بهترین رینگ هم رینگای فابریک خود پژو هستش.

isbn
21-05-2011, 11:09
بالا کامل توضیح دادم، برای 14 لاستیک 185 و 15 هم 195 مناسبه. بهترین رینگ هم رینگای فابریک خود پژو هستش.

رینگ فابریک پژو منظورتون همین کارخونه ای هاست دیگه؟ از خوده نمایندگی تهیه کنم یا جایه دیگه هم هست ؟

MehranVB
21-05-2011, 11:57
رینگ فابریک پژو منظورتون همین کارخونه ای هاست دیگه؟ از خوده نمایندگی تهیه کنم یا جایه دیگه هم هست ؟

اگه کارخونه ای منظورت ایران خودروست خیر! منظورم خود پژوست که آپکو داره. ایران خودرو فکر نکنم داشته باشه.

isbn
21-05-2011, 12:02
اگه کارخونه ای منظورت ایران خودروست خیر! منظورم خود پژوست که آپکو داره. ایران خودرو فکر نکنم داشته باشه.

بله منظورم همین آپکو هست قیمتی که زدن آیا جفتی 85 یا تکی؟
بعد این 207 ها تمام رینگ هاشون آلمینیمی هست دیگه درسته؟ اینارم همین آپکو میزاره روش ؟

من انتخابم شد 195/55/15 رینگ هم حالا باید برم آپکو ببینم چی داره سایز 15 برا 206
آیا انتخاب خوبیه ؟
مارک لاستیک چی پیشنهاد میدید ؟ میگن 195/55/15 مارک خوبش خیلی کمه درسته؟

alex_pk
30-05-2011, 14:08
سلام دوستان
کیف مدارک خودرو رو از کجا می تونم بگیرم یه کیف خیلی خوب و جادار و شیک می خوام.
سایت آپکو یدونه می فروشه اون خوبه؟

(کلا به نظرتون اجناس سایت آپکو قیمت و کیفیتشون مناسب هست برای خرید؟ چون یه سری چیزای دیگه هم می خوام یا به نظرتون بهتره از بیرون خرید کنم؟ )
====================
امروز کارت ماشین هم اومد کلا زمان دریافت مدارک به این صورت بود
سند (همون هفته اول)
کارت سوخت (هفته دوم)
کارت ماشین (هفته سوم)

m.behnam
30-05-2011, 19:03
سلام دوستان
کیف مدارک خودرو رو از کجا می تونم بگیرم یه کیف خیلی خوب و جادار و شیک می خوام.
....

والا خود من کیفی که شرکت بیمه میده رو استفاده میکنم و ازشم راضی هستم.
مشکی و چرم هست و جای کافی برای قرار دادن کارت ماشین و کارت سوخت و معاینه فنی و.... داره.
و اینکه کوچیکه و راحت تو جیب کت و شلوار جا میشه و میشه همه جا حملش کرد!
البته مثل این عکسی که شما گذاشتین نیست که خودکار و اینا هم توش بشه گذاشت فقط جای کارت داره!
و یه چیز دیگه خودم خیلی خوشم مییاد اینکه وقتی پلیس میگه مدارک همون کیف رو بهش میدی و خودش همه چیز رو راحت مثل دفتر ورق میزنه و میبینه. :31:

راستی یه چیزی که دیدم بگمتون بد نیست این هست که تا اونجایی که میتونید همیشه تو کیف مدارکتون یه تراول پنجاه هزارتومنی داشته باشید!
خودتون میدونید ماشین ایرونی هست یه وقت میبینید بیرون رفتید و پول هم همراتون نیست و یک طوری میشه که با همون 50 تومن کلی کارتون انجام میشه! :10:

pouria_br
30-05-2011, 19:16
واقعا نکات جالبی زده شد از همه ممنونم :11:
یه سوال شیشه لومر چیه؟
چیز باحالی به نظر میرسه :31:
عکس هم اگه بزارید ممنون میشم

alex_pk
30-05-2011, 20:11
مرسی بهنام جان
اون کیفی چرمی بیمه رو از کجا گرفتی مال چه بیمه ای بوده ثالث یا بدنه؟
امروز که کارت ماشین اومد به نظرم داشتن یه کیف خیلی ضروری اومد کیف جیبی دارم از اینا که پول می ذارن توش ولی کارت ماشین توش جا نمی گیره در ضمن زیاد برای مدارک هم مناسب نیست.

راستی این برگ معاینه فنی رو هم من باید برم بگیرم؟(ماشین 2 هفته اس گرفتم)

m.behnam
30-05-2011, 20:19
مرسی بهنام جان
اون کیفی چرمی بیمه رو از کجا گرفتی مال چه بیمه ای بوده ثالث یا بدنه؟
امروز که کارت ماشین اومد به نظرم داشتن یه کیف خیلی ضروری اومد کیف جیبی دارم از اینا که پول می ذارن توش ولی کارت ماشین توش جا نمی گیره در ضمن زیاد برای مدارک هم مناسب نیست.

راستی این برگ معاینه فنی رو هم من باید برم بگیرم؟(ماشین 2 هفته اس گرفتم)

خواهش میکنم :11:
هر شرکت بیمه ای که برید برای بیمه بدنه یا خوشون بهتون کیف رو میدن یا اینکه بگیدشون بهتون میدن.(من هم بیمه کارآفرین بهم داد و هم بیمه البرز کلا همشون دارن)
آره این رو موافقم 4 تا چیز همیشه باید همراه داشته باشیم اولی گواهینامه دومی بیمه سومی هم کارت ماشین چهارمیشم که کارت سوخته!
تا اونجایی که من شنیدم معاینه برای 1 سال اول ماشین های نو لازم نیست.(قرار بود 5 سال باشه که نمیدونم چی شد نذاشتن!!)

alex_pk
31-05-2011, 14:16
امروز اگر وقت کنم میرم وسایل مربوط به چراغ داشبورد رو می گیرم
فقط یادمه یجا خوندم بچه ها می گفتم نمی دونم گارانتی باطل می شه و از این حرفا
درسته؟

می خوام از طریق این آموزش برم
نظرتون چیه؟ (تو پی هالز بود)

mohammadflash2006
16-07-2011, 01:37
كروز كنترل چيه؟

alex_pk
30-07-2011, 19:47
یه وسیله است که رو ماشین نصب میشه کارش کنترل سرعته
مثلا پات رو از رو پدال گار بر می داری بیشتر به درد مسافرت می خوره
در نوع لیمیتر دار هم شما می تونی تنظیم کنی سرعت ماشین مثلا بیشتر از 100 نشه

قیمتش هم از 40 تومن دیدم تا 90 تومن.

.F.A.R.I.D.
29-09-2011, 11:53
یه وسیله است که رو ماشین نصب میشه کارش کنترل سرعته
مثلا پات رو از رو پدال گار بر می داری بیشتر به درد مسافرت می خوره
در نوع لیمیتر دار هم شما می تونی تنظیم کنی سرعت ماشین مثلا بیشتر از 100 نشه

قیمتش هم از 40 تومن دیدم تا 90 تومن.

بهش میگن کروز کنترل با لیمیتر.
قیمت هم برای 206 از 35 تومن داره که چینیه تا 120 تومن که فرانسویه اصل با جعبه هستش.