PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشتراک اینترنت از طریق روتر وایرلس و مودم adsl with ethernet

hamed_aa
13-05-2011, 18:32
سلام.
من یه مودم TP-Link با خروجی شبکه و یو اس بی دارم
تا الان با BroadBand Connection و یوزر و پسوورد کانکت میشدم به اینترنت.
حالا یه روتر Edimax 6204 گرفتم که پشتش 5 تا جای اثرنت (یکی wan و 4 تا lan) داره.می خوام با این روتر اینترنت adsl رو به صورت وایرلس به اشتراک بذارم.
حالا چند تا سوال داشتم.
1.اول اینکه سیم کشی بین مودم و روتر و کامپیوتر به چه صورت هست؟آیا کامپیوتر هم باید یو اس بی وصل باشه به مودم و هم با شبکه به روتر وصل شه؟نیاز هست؟؟
2.اینترنت کامپیوتر مثل قبل باید با Dial کانکت بشه یا باید bridge بشه؟بخاطر این میگم که زمانی که مثلا کامپیوتر داره اینترنت رو استفاده میکنه، آیا همزمان مودم میتونه اینترنت رو به صورت وایرلس اشتراک بذاره ؟(اخه تا جایی که میدونم فقط یه وسیله میتونه از adsl استفاده کنه)
3.تنظیمات روتر باید برای wan روی broadband باشه؟؟روتر چجوری به اینترنت وصل میشه؟؟با یوزر و پسورد؟؟
4.آیا مودم باید به اینترنت وصل بشه و بعد بین روتر و کامپیوتر به اشتراک بذاره و روتر هم بین چند دستگاه دیگه؟؟(بخاطر این میپرسم که نمیخاو تنظیمات جوری باشه که برای وصل شدن به اینترنت مجبور باشم حتما کامپیوتر رو روشن بذارم تا روتر کار کنه و برعکس؟؟
فعلا همینا به ذهنم رسیده:10:
چند تا سوال دیگه هم داشتم که یادم بیاد می پرسم.
دوستان ممنون میشم فقط کامل و مرحله به مرحله توضیح بدید.چوت اصلا با روتر کار نکردم و نمیدونم به چه صورته.
ضمن اینکه همون اول که روتر رو گرفتم،وقتی سیم شبکه مودم رو به روتر زدم و یه شبکه وایرلس درست کردم،اتصال برقرار شد و بعد از اون هر کاری کردم نشد که نشد

hamed_aa
14-05-2011, 22:44
ممنون از همگی
درست شد...

vipnn
16-05-2011, 01:00
ماشالا سرعت - بابا بزا جواب بدین پست امون زیاد شه :D:D:D:D:D:D:D:D

tarashee
13-06-2012, 13:07
سلام
همین سوال هم برای من پیش اومده ....!

ali_mohammad1365
13-06-2012, 18:22
بابا سوال میکنی بعد هم میگی درست شد تا تو کف بمونیم.حالا تکلیف ما چیه که جواب سوالا رو نمیدونیم!!!!!!خواستیم 2 کلمه یاد بگیریما!!!!!

Hamed DC
15-06-2012, 15:11
سلام.
من یه مودم TP-Link با خروجی شبکه و یو اس بی دارم
تا الان با BroadBand Connection و یوزر و پسوورد کانکت میشدم به اینترنت.
حالا یه روتر Edimax 6204 گرفتم که پشتش 5 تا جای اثرنت (یکی wan و 4 تا lan) داره.می خوام با این روتر اینترنت adsl رو به صورت وایرلس به اشتراک بذارم.
حالا چند تا سوال داشتم.
1.اول اینکه سیم کشی بین مودم و روتر و کامپیوتر به چه صورت هست؟آیا کامپیوتر هم باید یو اس بی وصل باشه به مودم و هم با شبکه به روتر وصل شه؟نیاز هست؟؟
2.اینترنت کامپیوتر مثل قبل باید با Dial کانکت بشه یا باید bridge بشه؟بخاطر این میگم که زمانی که مثلا کامپیوتر داره اینترنت رو استفاده میکنه، آیا همزمان مودم میتونه اینترنت رو به صورت وایرلس اشتراک بذاره ؟(اخه تا جایی که میدونم فقط یه وسیله میتونه از adsl استفاده کنه)
3.تنظیمات روتر باید برای wan روی broadband باشه؟؟روتر چجوری به اینترنت وصل میشه؟؟با یوزر و پسورد؟؟
4.آیا مودم باید به اینترنت وصل بشه و بعد بین روتر و کامپیوتر به اشتراک بذاره و روتر هم بین چند دستگاه دیگه؟؟(بخاطر این میپرسم که نمیخاو تنظیمات جوری باشه که برای وصل شدن به اینترنت مجبور باشم حتما کامپیوتر رو روشن بذارم تا روتر کار کنه و برعکس؟؟
فعلا همینا به ذهنم رسیده:10:
چند تا سوال دیگه هم داشتم که یادم بیاد می پرسم.
دوستان ممنون میشم فقط کامل و مرحله به مرحله توضیح بدید.چوت اصلا با روتر کار نکردم و نمیدونم به چه صورته.
ضمن اینکه همون اول که روتر رو گرفتم،وقتی سیم شبکه مودم رو به روتر زدم و یه شبکه وایرلس درست کردم،اتصال برقرار شد و بعد از اون هر کاری کردم نشد که نشد

سلام.
مدل مودم تی پیلینک شما چیه؟؟؟

Hamed DC
15-06-2012, 15:16
سلام
همین سوال هم برای من پیش اومده ....!
سلام.
مدل مودم شما چیه؟؟؟

tarashee
16-06-2012, 17:35
روتر ایسوز rt-n10 + .........
مودم 2520u dlink

Hamed DC
16-06-2012, 18:44
روتر ایسوز rt-n10 + .........
مودم 2520u dlink

کابل شبکه مودم رو به درگاه WAN روتر متصل کنید و پیکر بندی رو انجام بدین.
بعداز اتصال مودم با روتر، یکی از درگاه های روتر رو به PC متصل کنید.
میتونی برای راه دوم، تاپیک زیر رو بخونی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید