PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل این سیستم چی میتونه باشه؟

PersianMatrix
13-05-2011, 10:05
سلام
سیستم من موقعی که روش ویندوز سون نصب می کنم هرزگاهی ریستارت میکنه.
خیلی توی فروم چرخ زدم تا علتش رو بفهمم.
خودم فکر می کنم دمای زیاد کارت گرافیکه.
برای همین از سه تا نرم افزار CPU-Z، CPUID HWMonitor و OCCT استفاده کردم تا مشخصات لازم برای اساتید رو گذاشته باشم.
البته OCCT نتونست کارش رو تموم کنه و سیستم ریستارت شد.
------------------------------------------------------------------------
1. ویندوز سون کرک شده و البته آپدیت شده در دو نسخه مختلف از دو شرکت مختلف دارم.
2. ویروس کش قانونی و آپدیت شده دارم که اسکن هم همیشه انجام میدم.
-----------------------------------------------------------------------

عکس مشخصات سیستم به کمک CPU-Z

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعکس دمای سیستم به کمک HW Monitor

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم مشخصات کارت گرافیک و مادربورد و پاور به صورت جداگانه:

PersianMatrix
13-05-2011, 10:12
در مورد زمان ریستارت هم چند با در مورد نرم افزار های میکس یه بار هم در مورد نصب نرو و بعضی اوقات هم تقریبا موقع اجرای برنامه های سبک مثل IDM و موقع آنالیز کردن فایروال ویروس کش از فعالیت های اینترنتی
صفحه آبی نداره
خیلی عادی ریستارت میشه و میاد بالا بدون هیچ پیغام خطایی چه قبل و چه بعد از ریستارت
روی XP هم گفتم ریستارت نمیشه

jafarian
13-05-2011, 10:31
در مورد زمان ریستارت هم چند با در مورد نرم افزار های میکس یه بار هم در مورد نصب نرو و بعضی اوقات هم تقریبا موقع اجرای برنامه های سبک مثل IDM و موقع آنالیز کردن فایروال ویروس کش از فعالیت های اینترنتی
صفحه آبی نداره
خیلی عادی ریستارت میشه و میاد بالا بدون هیچ پیغام خطایی چه قبل و چه بعد از ریستارت
روی XP هم گفتم ریستارت نمیشه

اول ازهمه بایوس ازداخل ستاپ دیفالت کنیدبعدسیوکنیدبیاین بیرون ....ویندوز7 ازنوع نصب کنید بعدش درایورهای سیستم خودتونم آپدیت کنیدبخصوص گرافیک بهمراه بایوس بعد فقط یک برنامه میکس نصب کنید باهاش کارکنیدببینیدریست میکنه....درضمن روسیستم چه مقداررم دارین؟پاورسیستم یک گرین باوات بالاترفقط جهت تست امتحان کنیدخبرش بدین بعدا:20:

EXTREME
13-05-2011, 13:10
اگه تو xp این مشکل رو ندارین و فقط تو سونه پس سیستم مشکل سخت افزاری نداره
این مشکل یا از ویندوزه یا ضعف قطعات سخت افزاری یا دمای بالای قطعات
ویروسی هم که نیست
عکساتونو مستقیم آپلود کنید انطوری باید هی دانلود کنیم
موفق باشید

PersianMatrix
13-05-2011, 15:49
ممنون از جوابتون
فعلا عکس ها رو مستقیم کردم تا برم سراغ آپدیت و نصب و ... و خبرتون کنم.

عکس مشخصات سیستم به کمک CPU-Z

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

عکس دمای سیستم به کمک HW Monitor

EXTREME
13-05-2011, 15:58
قطعاتتون برای سون خوبه و نباید مشکل ایجاد کنه
دمای سیستم سی پی یو و گرافیک هم خوبه
زمانی که سیستم در حالت لود هم هست یه عکس بزارید
اگه تو xp بدون مشکل دارید کار میکنید قطعاتتون مشکلی نداره
بنابراین یا ویندوز ایراد داره یا باید درایور ها به روز بشن
عکسی که گفتم رو بزارین مرسی

PersianMatrix
13-05-2011, 16:03
اول ازهمه بایوس ازداخل ستاپ دیفالت کنیدبعدسیوکنید...................... ....چشم انجام میدم
بیاین بیرون ....ویندوز7 ازنوع نصب کنید .............................اونم چشم
بعدش درایورهای سیستم خودتونم آپدیت کنید................................اونم حتما
بخصوص گرافیک بهمراه بایوس.............................بایوس تا حالا آپدیت نکردم، اگر آسونه همینجا یه توضیح بدین
بعد فقط یک برنامه میکس نصب کنید باهاش کارکنیدببینیدریست میکنه.........................به چشم
....درضمن روسیستم چه مقداررم دارین؟............................منظور تو نفهمیدم! رمم که 2 گیگه و تکی هم هستش ولی اینکه چقدرش استفاده میشه بی خبرم
پاورسیستم یک گرین باوات بالاترفقط جهت تست امتحان کنیدخبرش بدین بعدا..................................اینو باید بذارم آخر کار که خرج نتراشم ولی احتمال قوی پاور نو می خرم.

-----------------------------------------------------------------------------------------

اگه تو xp این مشکل رو ندارین و فقط تو سونه پس سیستم مشکل سخت افزاری نداره ......................OK
این مشکل یا از ویندوزه...........................تا الان دو مدل ویندوز سون چه با سرویس پک و چه بدون اون عوض کردم
یا ضعف قطعات سخت افزاری..............................اینو احتمال میدم، مثلا اینکه گرافیک زیاد از حد گرم میکنه و یا پاور ضعیفه
یا دمای بالای قطعات ................................اینم میتونه درست بشه، چون دمای کیس امروز صبح به 50 درجه رسیده بود که الان بردمش روی 34 درجه اگرچه بازم ریستارت شد
ویروسی هم که نیست .............................. نه احتمال 99 درصد
عکساتونو مستقیم آپلود کنید انطوری باید هی دانلود کنیم ...........................چشم
موفق باشید ...........................ممنون

---------- Post added at 05:03 PM ---------- Previous post was at 05:00 PM ----------

زمانی که سیستم در حالت لود هم هست یه عکس بزارید........................متوجه نمیشم، یعنی چه موقع؟

EXTREME
13-05-2011, 16:12
خوب نقل کنید چرا خودتونو اذیت میکنید:31:
من گفتم که سخت افزار شما حتی گرافیکتون هم برای سون خوبه پس ضعیف سخت افزاری ندارید
مشکل دما تو اون عکسی که گذاشتین من ندیدم
در حالت لود یعنی سیستم تحت فشار قرار بگیره مثلا نیم ساعت بازی با گرافیک بالا بگیرید و سریع بیاید بیرون از بازی و دما رو بگید به من چنده یا با نرم افزار هایی مثل super pi سیستم رو تحت فشار بزارید و در همون حین با hw monitor نگاه کنید دما به چقدر ماکسیمم میرسه
رمتون که 2 هست برای سون کافی هست و از همون 2 گیگ هم استفاده میشه
بایوس هم آپدیت نکردین هم نکردین ولی درایورهای سیستم رو به روز کنید
واگه درست نشد چون تو xp مشکلی نداشتین و موقع نصب ویندوز هم مشکلی نداشتین من باز هم میگم یا مشکل از ویندوز هست یا ویروس چون علت دیگه ای نمیتونه داشته باشه

PersianMatrix
13-05-2011, 16:22
بازم ممنون
باید بخش بندی کنم تا مغزم هنگ نکنه

---------------------------------------------------------------------------------------

خوب نقل کنید چرا خودتونو اذیت میکنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .ایضا جمله بالا
من گفتم که سخت افزار شما حتی گرافیکتون هم برای سون خوبه پس ضعیف سخت افزاری ندارید..............OK
مشکل دما تو اون عکسی که گذاشتین من ندیدم ........................لینک عکسش توی پست اول هست، اینجام مستقیمش کردم نمیدونم چرا نشون نداد، دوباره میذارم
در حالت لود یعنی سیستم تحت فشار قرار بگیره مثلا نیم ساعت بازی با گرافیک بالا بگیرید و سریع بیاید بیرون از بازی و دما رو بگید به من چنده یا با نرم افزار هایی مثل super pi سیستم رو تحت فشار بزارید و در همون حین با hw monitor نگاه کنید دما به چقدر ماکسیمم میرسه.............................اینم به روی چشم
رمتون که 2 هست برای سون کافی هست و از همون 2 گیگ هم استفاده میشه.....................OK
بایوس هم آپدیت نکردین هم نکردین ولی درایورهای سیستم رو به روز کنید........................اونم چشم
واگه درست نشد چون تو xp مشکلی نداشتین و موقع نصب ویندوز هم مشکلی نداشتین من باز هم میگم یا مشکل از ویندوز هست یا ویروس چون علت دیگه ای نمیتونه داشته باشه امروز 05:03 .....................پس احتمال قوی با همون راهنمائی ها درست میشه
---------------------------------------------------------------------------------------
یه چیزی، الان با باد پنکه دمای کیس رو آوردم روی 34، موقع تست لود نتیجه واقعی به HWMonitor میده؟

اینم عکس دوباره از دمای سیستم به کمک HW Monitor

EXTREME
13-05-2011, 17:00
سیستمتون از نظر دما هیچ مشکلی نداره

PersianMatrix
13-05-2011, 17:19
سیستمتون از نظر دما هیچ مشکلی نداره

پس یعنی احتیاجی به تست در حالت لود نداره؟
من الان Super PI 1.5 رو دانلود کردم، خیلی کم حجمه و نمیدونم چطوری باید ازش برای تست لود استفاده کرد.

EXTREME
13-05-2011, 17:45
من الان نرم افزارشو ندارم ولی در یکی از تب هاش گزینه ی تست داره بعد شما 64m رو فکر کنم باید اتتخاب کنید و تست بگیرید
اگه تست زود تموم شد عدد بالاتری بزارید حین تست با نرم افزار hw monitor دما رو هم چک کتید

PersianMatrix
14-05-2011, 06:05
Super PI رو روی بالاترین درجه یعنی 32M تنظیم کردم و با HW Monitor هم دما رو حین تست چک کردم.
اینم نتیجه:

EXTREME
14-05-2011, 08:21
همونطور که گفتم سیستم شما از نظر دما هیچ مشکلی نداره
شما یک دور ویندوز xp بریز وکار کن اگه اینطوری نبود 100% یا سونتون ایراد داره یا مشکل از درایورهاست

PersianMatrix
14-05-2011, 13:14
درایور کارت گرافیک رو دارم دانلود می کنم.
کارت صوت رو هم دانلود کردم و نصب کردم.
می مونه اصل کاری که مین هستش و اونم اینی که من دارم از تاریخ آپدیتش توی سایتش می بینم احتمالا نیازی به دانلود درایور جدید نداره.
تنها بایوسش آپدیت 2011 داره که اونم گفتی خیلی مهم نیست.
اینم لینک مادربورد که اگه لطف کنی و خودتم یه چک بکنی ببینی چیزی ازش رو لازمه آپدیت کنم یا نه:

jafarian
14-05-2011, 13:19
شماکارهایی که تو این قسمت گفته شد انجام دادین؟درضمن بایوس مین آپدیت کنید.

لینک

PersianMatrix
14-05-2011, 22:58
شماکارهایی که تو این قسمت گفته شد انجام دادین؟.............................اونا ی که دم دستی بود مثل دیفالت کردن بایوس و آپدیت درایور بله، ولی مثل نصب مجدد ویندوز رو نه هنوز، منتظرم ببینم بازم ریستارت میشه یا نه
درضمن بایوس مین آپدیت کنید........................چشم

PersianMatrix
15-05-2011, 06:59
دیشب گرافیک رو آپدیت کردم، یه بار خواست ریستارت بشه ولی نشد، بار دوم بالاخره ریستارت شد.
امروز صبح هم بایوس رو آپدیت کردم، یه نکته داشت اونم اینکه توی فروم گفته بودن یه نسخه قبل آخری رو دانلود کنید، منم همین کار رو کردم، البته خود نرم افزار ASUS Update هم همین ورژن یکی مونده به آخری رو به من معرفی کرد.
منتظرم ببینم ریستارت میشه یا نه، اگر شد میرم دوباره ویندوز نصب کنم و ادامه دستورات را اجرا کنم.

PersianMatrix
17-05-2011, 12:35
دوستان ببخشن که بعد از این همه مدت هنوز جواب کامل ندادم.
اینترنتم قطع شده و اگر بخوام ویندوز مجدد نصب کنم دیگه نمی تونم چیزی رو آپدیت کنم.
فعلا مجبورم با همین ویندوز بسازم تا بعد ما بقی دستورات رو اجرا کنم.
بازم ممنون