PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به کمک فوری -بوق ممتد کیس

mehraboun1985
12-05-2011, 17:38
دوستان بی زحمت فوری فوتی کمک کنید .
اگه تاپیک تکراری شد ببخشید انقدر این قضیه رفته رو اعصابم نشد خوب توی تاپیکهای دیگه رو بگردم.

من کامپیوترم 2 روزه آژیر میکشه.یعنی یه صدای بوق ممتد از توی کیس میاد. (از کامپوتر هم زیاد سر در نمیارم که بدونم این مال کجاست و مشکل چیه.اگه میشه با جزئیات راهنماییم کنید.)

این چیزهایی بود که به نظرم رسید و انجام دادم.همه رو مینویسم شما هم بررسی کنید

0-دیروز تمام کیس رو چک کردم که همه سیمها به سر جاشون وصل باشه.همه فنها کار کنه. جای رمها رو عوض کردم که اگه مشکل از اسلات اونهاست شاید درست بشه. فن CPU رو تمیز کردم دوباره گذاشتم سرجاش.

1-مادر بودر کامپیوترم Abit هست و روی خود مادربورد یه چراغی داره که مخصوص ایرادیابی هست.یعنی اگه موقع روشن کردن کامپروتر مشکلی پیش بیاد اونجا یه کد 2رقمی مینویسه که بفهمید مشکل از کجاست و تا چه مرحله ای پیش رفته. توی این قسمت مینویسه FF یعنی هیچ مشکلی نداره و درست داره کارمیکنه.

2-پاورم 580 رو کامپیوتره و نوسان برق نداشتیم که بگم برق نیمرسه
3-توی کیس 5تا فن وصله (کیسم مدل Silent storm هست ) یعنی به خاطر داغ شدن سیستم نمیتونه باشه.

4-تمام سیستم داره کار میکنه.یعنی الان که دارم این پیغام رو مینویسم از همین کامپیوتر دارم کار میکنم و هیچ برنامه ای ارور نمیده یا هنگ نکرده ولی داره آژیر میزنه

5-کامپیوتر خود به خود Restart نمیشه که بگم هاردها یا ... مشکل پیدا کرده

6- وقتی کامپیوتر رو خاموش میکنم یا دوباره استارت میکنم، بوق نمیزنه، عادی کار میکنه ولی 1 ساعت نشده شروع میکنه بوق زدن.

همه پیشچها و سیمها و ... هم وصله.چون خودم کیس رو بستم میدونم چی به چیه و همه رو چک کردم.

به داد برسید که این بوق دیوونم کرد.نمیتونم هم کامپیوتر رو خاموش کنم چون تمام زندگیم به این وصله.

حتی اگه نمیتونید دقیق بگید مشکل از چیه بهم بگید آیا خطری واسه هاردها ممکنه پیش بیاد یانه چون چیزهایی که روشونه رو دیگه نیمتونم تهیه کنم و چندین میلیون باید بدم تا دوباره بتونم بگیرم.

EXTREME
12-05-2011, 17:53
اگه سیستمتون داره درست کار میکنه و بدون هیچ مشکلی دارید ازش استفاده میکنید این دو حالت داره
یا سیم اسپیکر خرابه که باید از روی مین بکشید تا صداش قطع بشه
یا اینکه ممکنه مدل کیستون طوری هست که تنظیم دما داره اون دماشو باید ببرید بالا تا کمتر بوق بزنه
یا کلا برقشو بکشید که تموم بشه فکر نکنم سیستمتون مشکل سخت افزاری داشته باشه با توجه به حرف های شما

jafarian
12-05-2011, 22:16
مشکل که بابت هارد پیش نمیادشما بایوس مین خالی کنید اول ازرو مین بعدش دیفالت کنید درضمن بایوسم آپدیت کنید این برنامه hwinfo32 رودانلود کنید هروقت که صدای سیستم دراومد بعدش اجراش کنید وقتی بازشد گزینه sensor انتخاب کنید بعدش عکسش اینجاقراربدین:20:

لینک دانلود
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehraboun1985
13-05-2011, 00:56
اگه سیستمتون داره درست کار میکنه و بدون هیچ مشکلی دارید ازش استفاده میکنید این دو حالت داره
یا سیم اسپیکر خرابه که باید از روی مین بکشید تا صداش قطع بشه
یا اینکه ممکنه مدل کیستون طوری هست که تنظیم دما داره اون دماشو باید ببرید بالا تا کمتر بوق بزنه
یا کلا برقشو بکشید که تموم بشه فکر نکنم سیستمتون مشکل سخت افزاری داشته باشه با توجه به حرف های شما

مشکل که بابت هارد پیش نمیادشما بایوس مین خالی کنید اول ازرو مین بعدش دیفالت کنید درضمن بایوسم آپدیت کنید این برنامه hwinfo32 رودانلود کنید هروقت که صدای سیستم دراومد بعدش اجراش کنید وقتی بازشد گزینه sensor انتخاب کنید بعدش عکسش اینجاقراربدین:20:

لینک دانلود

مرسی از راهنمایی جفتتون.
سیم اسپیکر رو هم کشیدم بیرون ولی باز بوق میزنه (کلا اسپیکر رو وصل کردم به MP3player و همه چیش رو به راه بود) اصلا صدای بوق از توی کیس میاد
این سیستم 2سال خیلی خوب داره کار میکنه.هیچ چیزش هم درعرض 3 روز گذشته تغییر نکرده نه آل و هوای محیط نه کاری که ازش کشیدم یا ....
فکر میکنم که تنظیم دما داره ولی تا الان دست کاریش نکردم و همیشه همه فنها هم کار میکنند.(به طور دیفالت تعریف شده که اگه دما بیشتر شد از یه حدی شد چیکار کنه)

این چیزا که درمورد بایوس مین و ... گفتید من زیاد سر در نمیارم.همیشه ویندوز که نصب میکنم یه سری دیسکهای خود سیستموکارت گرافیک و ... رو میذارم.2تا فایل آپدیت هم برای مادربور و صدا هست که اونها رو هم نصب میکنم که همه چی رو به راه میشه.

میدونم که پشت کیس یه دکمه هست که کلا همه چیز رو Reset میکنه (دکمه نیستا یه چیز دیگه است که با پیچ گوشتی میشه جاشو عوض کرد) منظورتون از اینکه "شما بایوس مین خالی کنید اول ازرو مین بعدش دیفالت کنید" همونه؟ یعنی اون باید ریست بشه(من تا حالا این یکی رو تست نکردم و نمیدونم برای چی هست)

اگه یه کم بیشتر توضیحات بدید ممنون میشم.البته اگه فکر میکنید که کار خودم و نیست و نمیتونم درستش کنم و باید ببرم بیرون درست کنن بگید.ولی اگه میتونید کمک کنید (یه کم قدم به قدم بهم بگید چیکار کنم) ممنون میشم.

اگه تونستم اونجایی که تنظیمات دما هست رو هم پیدا میکنم.
این برنامه هم که گفتید الان میگیرم نتیجه اش رو میذارم. قعلا یه چندساعتی خاموش کنم سیستم رو شاید واقعا داغ کرده،خودش خوب بشه! باز هم ممنون از کمکتون

SAMCRO
13-05-2011, 01:21
یه بار باتری مین بردتو در ار 2 باره بزن جاش ! البته یکی این کارو کرد کیسش دیگه روشن نشد ! :دي نمی دونم چرا و هیچ وقت هم نفهمیدم ! دي
بعد اگه دوس داشتی اون اسپیکری که به مین برد اوویزنه رو بکن ! :دي

فن CPU رو تمیز کردم دوباره گذاشتم سرجاش.البته کار خوبی نکردینا ...

mehraboun1985
13-05-2011, 02:08
یه بار باتری مین بردتو در ار 2 باره بزن جاش ! البته یکی این کارو کرد کیسش دیگه روشن نشد ! :دي نمی دونم چرا و هیچ وقت هم نفهمیدم ! دي
بعد اگه دوس داشتی اون اسپیکری که به مین برد اوویزنه رو بکن ! :دي

البته کار خوبی نکردینا ...
اون اسپیکر کجاست؟:31: آخه چه معنی داره یه کیس 40سانتی صداش از یه بچه 4 ساله بیشتر باشه!!؟!

اون پیشنهادتون رو هم فکر کنم فعلا دست نگه دارم.من جونم به این کامپیوتر بسته است.

چرا کار خوبی نکردم؟ این همه گرد و خاک که میره تو کیس، پس چی کار کنم؟
توی کیس رو باید تمیز کرد یا نه؟
اصلا چجوری باید توی کیس رو تمیز کرد؟
من هر از گاهی یه دستمالی اون تو میکشم که هرچی گرد و خاک روی کف کیس نشسته پاک بشه.یکم هم روی سیمها و ... یکم هم فنهارو با گوش پاککن تمیز میکنم ولی نه فن سی پی یو یا کارت گرافیک با اونها کار نداشتم تا حالا. مشکلش چیه؟ بهش آسیب نرسوندم.پره هاش که از هم باز نشده فشار هم که نیومده تا خرخره هم توی آب یا الکل نکردمش. یه دستمال روش کشیدم و یه فوتی هم بهش کردم که خاکش بریزه بیرون جایی که راحت تمیز کنم.ایرادش توی چیه؟

EhsanCPU
13-05-2011, 02:52
سلام
منظور از اسپیکر اسپیکر کوچکی است به رنگ مشکی که داخل کیسه و به مادر بورد وصله
راستی اون کلید کوچک پشت کیست رو به هیچ عنوان نزن چون پاورت میسوزه اون ماله تغییر ولتاژه
فکر کنم به احتمال زیاد تنظیمات مربوط به فن CPU بایوس به هم ریخته که مدام بوق میزنه

EXTREME
13-05-2011, 07:17
اون اسپیکر کجاست؟:31: آخه چه معنی داره یه کیس 40سانتی صداش از یه بچه 4 ساله بیشتر باشه!!؟!

اون پیشنهادتون رو هم فکر کنم فعلا دست نگه دارم.من جونم به این کامپیوتر بسته است.

من هر از گاهی یه دستمالی اون تو میکشم که هرچی گرد و خاک روی کف کیس نشسته پاک بشه.یکم هم روی سیمها و ... یکم هم فنهارو با گوش پاککن تمیز میکنم ولی نه فن سی پی یو یا کارت گرافیک با اونها کار نداشتم تا حالا. مشکلش چیه؟ بهش آسیب نرسوندم.پره هاش که از هم باز نشده فشار هم که نیومده تا خرخره هم توی آب یا الکل نکردمش. یه دستمال روش کشیدم و یه فوتی هم بهش کردم که خاکش بریزه بیرون جایی که راحت تمیز کنم.ایرادش توی چیه؟
دوست من من اسپیکری رو میگم که سیمش روی مین وصل شده کنار کلید پاور و ریست اونجا نه اسپیکر کامپیوتر
بایوس رو هم یک دور دیفالت کنید

jafarian
13-05-2011, 08:06
منظورازآپدیت اینه که میرین داخل سایت سازنده مین ازقسمت بایوس آخرین ورژن بایوس میگیرین بعدش آپدیت میکنید سیستم تو پست پایین هم آپدیت بایوس آموزش داده....واسه خالی کردن بایوس مین هم اسم دکمه پشت مین شما اینو نوشته روش clr CMOS اگراینو نوشته میتونید فشارش بدین تابایوس مین خالی بشه شکلشم پایین گذاشتم اگرایم دکمه نبود شما ازطریق جامپیرمیتونید بایوس مین تخلیه کنیددرضمن یک عکسم به همون صورت که توضیح دادم بزارین .

پست آموزش آپدیت بایوس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehraboun1985
13-05-2011, 11:29
فکر کنم خودش فهمید که نباید اذیتم کنه فعلا ساکت شده.الان 5 ساعته روشنه نه ارور داده نه ری استارت شده نه بوق زده.
البته دوباره آخرین بایوس رو نصب کردم.شاید مال اونه که الان بوق نمیزنه

اون دکمه پشت کیس رو هم دیدم.یه دکمه مشکی خیلی کوچیکه مثل دکمه پشت ساعت دیواری که هیچیم بغلش ننوشته بود برای همین دست نزدم.میرم اون تاپیکی که آدرس دادید رو میخونم که از روی مین ریست کنم.

اینم کل اطلاعات اون برنامه ای که گفتید:
(متاسفانه عکس بزرگش رو اینجا نشون نمیده و ارور میده.من لینک اونجایی که عکس رو گذاشتم رو زیر هر عکس میذارم.)

(این مال الان هست که بوق نزده.اگه بوق زد دوباره عکس اون حالتشم میذارم)

SAMCRO
13-05-2011, 12:23
نه اخه ممکنه اون خمیر سیلیکنش از بین بره ...

mehraboun1985
13-05-2011, 14:07
دوباره خراب شد
اینها عکس موقع بوق زدن

EXTREME
13-05-2011, 14:37
دمای سی پی یو و مین بالاست
دمای گرافیک عادیه
با نرم افزار hw monitor آخرین ورژن هم ببینید دما چطوره اگه بازم دما بالا باشه
اول از همه بایوس رو آپدیت کنید
فن رو خاک گیری کنید با یه فن دیگه امتحان کنید و سیستم تهویه کیس رو هم چک کنید و خمیر سیلیکون هم بزنید

mehraboun1985
13-05-2011, 14:53
فکر کنم دفعه پیش بایوس نسخه ثبلتر رو نصب کرده بودم. الان آخرین نسحه رو ریختم و قشنگ نصب شد.سیستمم ری استارت شد. واسه اطمینان سیم برق رو هم دراوردم و دوباره زدم.
یه سری چیزهای جرئی رو هم توی همون اولین صفحه که باز میشه که نمیدونم بهش چی میگن (همون که میگه دکمه del رو بزن) تغییر دادم مثلا اولویت هارد و ....
(در ضمن تمام تنظیمات دما،سرعت گردش و ... مادربرد و سی پی یو و .... توی همین جا تحت یه سرفصلیه به اسم UGuru هست که من چیزیش رو تغییر ندادم ولی فکر کنم بشه عوضشون کرد)
تازه فکر کنم از همونجا این صدای بوق رو هم میشه قطع کرد

فکر کنم یه تغییراتی کرده.باز شما که سردرمیارید نظر بدید بعد بگید اگه کاری لازمه ،انجام بدم

اینم 2 تا عکس که الان گرفتم.با همون برنامه ها که سریهای قبل باز بود (خواستم شرایط همونطوری باشه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(خمیر سیلیکون چیه و به چه درد میخوره و کجا باید زده بشه؟!)
مرسی که با صبر جوابم رو میدید.خیلی داره کمک میکنه. یه چیزهایی هم که بلد نبودم تازه دارم میفهمم
Thank you

jafarian
13-05-2011, 20:04
شمااول سیستم کامل با هوای فشرده گردگیری کنید مخصوصا فن cpu بعدش دیدین بازم مورد داشت یک خمیرسلیکون معتبررو cpu بزنید مثل این مدل Tuniq TX-4 به قیمت 9000 تومن دیدین بازم مورد داشت باید فم چنج بشه .

SAMCRO
13-05-2011, 20:21
(خمیر سیلیکون چیه و به چه درد میخوره و کجا باید زده بشه؟!)
مرسی که با صبر جوابم رو میدید.خیلی داره کمک میکنه. یه چیزهایی هم که بلد نبودم تازه دارم میفهمم
Thank you
وقتی فن سی پی یو رو در اووردید کفش یه ماده ای نچسبیده بود ؟
نکنه پاکش کرده باشی ! :دي
البته وقتی داشتی می زدی مواظب باش سمیه ..
اره از این 1000 تومنیا هم نگیر زیاد به درد نمی خوره البته کار رو را می ندازه ها ...
فقط اوول ببین وقتی سیستم کار می کنه وقتی خاموشش می کنی اون قسمت اهنی فن سی پیو سرده یا گرم شده ...

mehraboun1985
13-05-2011, 20:39
وقتی فن سی پی یو رو در اووردید کفش یه ماده ای نچسبیده بود ؟
نکنه پاکش کرده باشی ! :دي
البته وقتی داشتی می زدی مواظب باش سمیه ..
اره از این 1000 تومنیا هم نگیر زیاد به درد نمی خوره البته کار رو را می ندازه ها ...
فقط اوول ببین وقتی سیستم کار می کنه وقتی خاموشش می کنی اون قسمت اهنی فن سی پیو سرده یا گرم شده ...
نخندیدا ولی فکرکنم خرابکاری کرده باشم.:31: من فکر کردم کثیف شده همچین قشنگم سابیدمش که حتی یه سر سوزن هم اثرش نمونه.یه چیزی بود بین سبز و خاکستری یکم هم چسبناک وقتی دیدمش یاد اون چیزایی که دور باطری ماشین جمع میشه افتادم. بسوزه پدر مادر تمیزی،یکی نمیست بگه دختر به دل و روده ی این کامپیوتر چی کار داری.

فردا میرم میخرم.
(این کارها رو دیروز کردم .این بوقه مال قبل تر از این بود که خونه تکونی کنم.ولی فکر کنم الان هربلاییم سرش بیاد دیگه بوق نزنه.از کار انداختمش)

مرسی از کمک همگی:11:
یه سوال آخری هم بپرسم که دوباره خرابکاری نکنم. خمیر رو که گرفتم روی قسمت زیری فن باید بزنم(بعد از اینکه فن رو درآوردم روی خود فن) یا روی سی پی یو؟ (هر دوشون دایره شکل هستند)
همه این تیوپ سلیکون رو خالی کنم؟مثل این "سیل" که دور ظرفشوری و اینها میزنن اینهم همونجوریه دیگه؟یه لایه نازک باشه حله؟

jafarian
13-05-2011, 22:06
شماخمیرکه گرفتین لازم نیست همش خالی کنید روcpu شما باید مثل شکل پایین که گذاشتم روی خود cpu به صورت 4 نقطه قراربدین بعلاوه وسط cpu بعدش به آرومی پخش کنید رو خود سطح cpu.

mehraboun1985
13-05-2011, 22:47
اگه بدونید چه حس خوبیه وقتی هییییییییییییییچ صدایی از توی کیس نمیاد به جز یه صدای ریز مال چرخیدن فن.:11::40:
ممنون که اینقدر دقیق برام نوشتید و کلی کمک کردید.فردا میرم میخرم و این یه تیکه رو هم حل میکنم (امیدوارم که دیگه مشکلی پیش نیاد )