PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : !!! همه چيز در مورد Gps و اينكه چطوري كار ميكنه !!!

WooKMaN
02-06-2006, 19:07
GPS چیست ؟

24 ماهواره که دور زمین در گردش هستند سیستم محل یابی جهانی (Global Positioning Systems)، بک سیستم راهبری و مسیریابی ماهواره ای است که از شبکه ای با 24 ماهواره تشکیل شده است. این ماهواره ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار قرار داده شده اند. این سیستم در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال 1980 استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد.

خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین در تمام ساعت شبانه روز در دسترس است. پدید آوردنگان این سیستم، هیچ حق اشتراکی برای کاربران در نظر نگرفته اند و استفاده از آن رایگان است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

GPS چگونه کار می کند؟
ماهواره های این سیستم، در مداراتی دقیق هر روز 2 بار بدور زمین می گردند و اطلاعاتی را به زمین مخابره می کنند. گیرنده های GPS این اطلاعات را دریافت کرده و با انجام محاسبات هندسی، محل دقیق گیرنده را نسبت به زمین محاسبه می کنند. در واقع گیرنده زمان ارسال سیگنال توسط ماهواره را با زمان دریافت آن مقایسه می کند. از اختلاف این دو زمان فاصله گیرنده از ماهواره تعیین می گردد. حال این عمل را با داده های دریافتی از چند ماهواره دیگر تکرار می کند و بدین ترتیب محل دقیق گیرنده را با اختلافی ناچیز، معین می کند.

گیرنده به دریافت اطلاعات همزمان از حداقل 3 ماهواره برای محاسبه 2 بعدی و یافتن طول و عرض جغرافیایی، و همچنین دریافت اطلاعات حداقل 4 ماهواره برای یافتن مختصات سه بعدی نیازمند است. با ادامه دریافت اطلاعات از ماهواره ها گیرنده اقدام به محاسبه سرعت، جهت، مسیرپیموده شده، فواصل طی شده، فاصله باقی مانده تا مقصد، زمان طلوع و غروب خورشید و بسیاری اطاعات مفید دیگر، می نماید.

ماهواره های GPS

صفحه GPS 24 عدد ماهواره GPS در مدارهایی بفاصله 24000 هزار مایل از سطح دریا گردش می کنند. هر ماهواره دقیقا طی 12 ساعت یک دور کامل بدور زمین می گردد. سرعت هریک 7000 مایل بر ساعت است. این ماهواره ها نیروی خود را از خورشید تامین می کنند. همچنین باتری هایی نیز برای زمانهای خورشید گرفتگی و یا مواقعی که در سایه زمین حرکت می کنند بهمراه دارند. راکتهای کوچکی نیز ماهواره ها را در مسیر صحیح نگاه می دارد. به این ماهواره ها NAVSTAR نیز گفته می شود.

در اینجا به برخی مشخصه های جالب این سیستم اشاره می کنیم:

• اولین ماهواره GPS در سال 1978 یعنی حدود 35 سال پیش در مدار زمین قرار گرفت.
• در سال 1994 شبکه 24 عددی NAVSTAR تکمیل گردید.
• عمر هر ماهواره حدود 10 سال است که پس از آن جایگزین می گردد.
• هر ماهواره حدود 2000 پاوند وزن دارد و طول باتری های خورشیدی آن 5.5 متر است.
• انرژی مصرفی هر ماهواره، کمتر از 50 وات است.

گیرنده GPS
بسته به نوع مصرف و بودجه می توانید از طیف وسیع گیرنده های GPS بهره ببرید. همچنین، باید از در دسترس بودن نقشه مناسب و بروزجهت ناحیه مورد استفاده تان، اطمینان حاصل کنید. امروزه بهای گیرنده های GPS بطور چشمگیری کاهش پیدا کرده است و هم اکنون در کشور ما با بهایی معادل یک عدد گوشی متوسط موبایل نیز می توان گیرنده GPS تهیه کرد. در کشورهای توسعه یافته از این سیستم جهت کمک به راهبری خودرو، کشتی و انواع وسایل نقلیه بهره گیری می شود.

هر چه نقشه های منطقه ای که در حافظه گیرنده بارگذاری می شود دقیق تر باشد، سرویسهایی که از GPS می توان دریافت داشت نیز ارتقا می یابد. برای مثال، می توان از GPS مسیر نزدیکنرین پمپ بنزین، تعمیرگاه و یا ایستگاه قطار را سوال نمود و مسیر پیشنهادی را دنبال کرد. دقت مکانیابی این سیستم در حد چند متر می باشد، که بسته به کیفیت گیرنده تغییر می کند. از سیستم محلیابی جهانی می توان در کارههایی چون نقشه برداری و مساحی، پروژه های عمرانی، کوهنوردی، کایت سواری، سفر در مناطق ناشناخته، کشتی رانی و قایقرانی، عملیات نجات هنگام وقوع سیل و زمینلرزه و هر فعالیت دیگر که نیازمند محلیابی باشد، بهره برد.

هر کس که بخواهد بداند کجاست و بکجا می رود به این سیستم نیازمند است، با توجه به نزول شدید بهای گیرنده های این سیستم، و افزایش امکانات آنها، این تکنولوژی در آینده نزدیک بیش از پیش در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

H.I.V
02-06-2006, 19:52
حالا ما چيكار كنيم !؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! !؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! ؟!؟!!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! !؟!؟!؟!؟!

WooKMaN
02-06-2006, 21:16
ايدز جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد از خوندن اين مطلب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] احساس نكردي به اطلاعات علميت اضافه شد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن وقتي خودموني شدي بهت ميگم چيكار كني ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H.I.V
02-06-2006, 21:20
تاز هر چي كه ميدونستم از يادم رفت تازه من خودمونيم راحت باش

saviss
02-06-2006, 21:35
ممنون رامبد جان
اتفاقا تو اين فكر بودم يكي بخرم(براي وقتي كه ميرم دريا ماهي گيري)
اطلاعات خوبي داشت مطلبت
قربان تو

WooKMaN
02-06-2006, 21:37
ساويس جان خوشحال به دردت خورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Babak
02-06-2006, 21:53
منم تا چند وقت ديگه يکی ميگيرم زياد ميرم صحرا خيلی بدردم ميخوره
طرز کارش رو ديدم يکی از کار های جالبش اينه که شما تو يه مسير که حرکت ميکنی هر از چند گاه يه بار مکانت رو به حافظه ميدی
سری بعد که همون مسير رو ميخوای بری ميتونی دقيقاً همون مسير رو تعقيب کنی و ببيني با چه سرعتی حرکت کردی

WooKMaN
02-06-2006, 22:12
فكر كنم در تمام نقاط ايران كار كنه
آره ؟

shaahin18
02-06-2006, 23:46
آقا دستت درد نكنه.خيلي توپ بود.بايد منم بخرم.قلكمو بشكنم ببينم چقد پول دارم!! :happy:
قيمتش چنده؟يه نوعه خوبشم معرفي كني ممنون ميشم/با 200 هزار تومن حل ميشه ؟

mska
02-06-2006, 23:50
من شنيدم كه تو ايران فقط طول و عرض جغرافياي را ميده

Aminzikzak
03-06-2006, 12:12
آقا این Gps روی ماه کار میده؟ آخه یه پسر خاله دارم هر وقت تنها میره به ماه گم میشه...
شوخی کردم واقعاً سیستم جالبیه ... دیگه ننم نمیتونه بگه ( برو گمشو ) چون با Gps راهم رو پیدا میکنم.

Babak
03-06-2006, 12:43
قيمتش حدودا بين 130000 تومان تا 700000 تومان متغيره تو بازار ايران ( اين آمار رو دوستان کوه نورد من بهم دادن )
خودشون هم از نوع ارزونش استفاده ميکردن برای آدم های معمولی که گه گاه سفر ميرن همون 130000 تومنی امکاناتش کافيه به نظر من

boys_won
03-06-2006, 15:39
منم بزارید یه سری اطلاعات بهتون بدم ( چون من کارم تو این زمینه است و نمایندگی گارمین GARMIN هم داریم )

برای کسانی که تو صحرا یا تو کوه میرن خیلی به کار میاد ولی بیشتر برای کسانی که میرن وسط آب برای ماهیگیری مورد استفاده قرار میگیره Gps های دستی دقیقا" اندازه موبایل هستند با قیمت 130 هزار تومن تا 500 هزار تومن

قطب نما . ارتفاع از سطح دریا و جهت یابی از عمده ترین کاراشه شما مثلا" تو دریا میبینی یه جا ماهی زیاده همون جا یه نقطه سیو میکنی این نقطه میاد مسیر اومدن تا اونجا مقدار کلیمتر و جهت رو برای دفعه بعدی که میخوای بیایی اونجا تو خودش دخیره میکنه واسه همین دفعه بعد که خواستی بری اونجا با یه دکمه مسیر جلو چشته و صاف میری همونجا البته این یکی از کاراش بود

یادمه یه شرکت برای موبایل هم این نرم افزار رو ارئه میداد ولی مجانی نیست حتما" باید بری بخری

خلاصه اگه سوالی بود بپرسید

Babak
03-06-2006, 16:28
یادمه یه شرکت برای موبایل هم این نرم افزار رو ارئه میداد ولی مجانی نیست حتما" باید بری بخری

يه کم بيشتر توضيح ميدی ؟ که چيه و روی چه جور گوشی هايي نصب ميشه
و يه سؤال به نظرت تو رده قيمت پايين تر از 200000 چه مارک و مدلی بهتره

boys_won
03-06-2006, 18:10
يه کم بيشتر توضيح ميدی ؟ که چيه و روی چه جور گوشی هايي نصب ميشه
و يه سؤال به نظرت تو رده قيمت پايين تر از 200000 چه مارک و مدلی بهتره

نرم افزار سری 60 بود و روی گوشیهای سیمبین دار نصب میشه کار GPS رو میکرد ولی نه بصورت حرفه ای یه بار برای فروش آورده بودن شرکت

با حدوده 130 الی 140 تومن یه GPS مدل Etrex با مارک Garmin کارتو راه میاندازه البته اگه نخوای بصورت حرفه ای با هاش کار کنی

شما برای کجا میخوای ؟ و چه کاری میخوای واست انجام بده ؟

boys_won
03-06-2006, 18:12
GPS چیست ؟

24 ماهواره که دور زمین در گردش هستند .

الان حدود 28 ماهواره شدن

شرمنده فضولی کردم

WooKMaN
03-06-2006, 21:25
در مورد پست بالا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون دوست عزيز كه اشاره كرديد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

doctor_apachi2
04-06-2006, 10:47
سلام. فعلا كه تو ايران هيچي مطمين نيست. يه موقع امروز ميري كلي پول ميدي فردا همه چي عوض شده ديگه به درد نميخوره.

boys_won
04-06-2006, 15:59
سلام. فعلا كه تو ايران هيچي مطمين نيست. يه موقع امروز ميري كلي پول ميدي فردا همه چي عوض شده ديگه به درد نميخوره.

دوست عزیز این ربطی به ایران و جاهای دیگه نداره

میاد ماهواره پیدا میکنه حالا چه اینجا باشه چه آمریکا

WooKMaN
04-06-2006, 19:17
يه gps در حدود قيمت 250.000 كدوم مدل هستش ؟

boys_won
05-06-2006, 12:17
ساخت گارمین مدل vista یا etrex

Wisdom
05-06-2006, 15:32
توي پاساز امجد در جمهوري هست
انواع مدل ها و مارك ها

خيلي دوست داشتم يكي داشته باشم ولي من سالي به 12 ماه از تهران پام رو اون ور تر نمي ذارم
به دردم نمي خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

WooKMaN
05-06-2006, 15:32
boys_won جان اين مدل ها در جواب سوال من بود ؟

Armita_amini
06-06-2006, 09:43
توي پاساز امجد در جمهوري هست
انواع مدل ها و مارك ها

خيلي دوست داشتم يكي داشته باشم ولي من سالي به 12 ماه از تهران پام رو اون ور تر نمي ذارم
به دردم نمي خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو اين پاساز فقط يه مغازه هست كه gps ميفروشه

boys_won
06-06-2006, 09:45
boys_won جان اين مدل ها در جواب سوال من بود ؟

بله دوست عزيز

تو اين پاساز فقط يه مغازه هست كه gps ميفروشه

منم يه دونه ديدم كه اينكاره باشه

WooKMaN
06-06-2006, 21:07
حالا من تو كرمانشاه ميخوام چيكار كنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsannirvana
06-06-2006, 22:38
اینم یه سایت آموزشی در همین مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

WooKMaN
06-06-2006, 22:44
احسان جان مرسي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته سايت بيشتر توضيح عمومي داده زياده تو فنديات(اطلاعات فني) نرفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsannirvana
06-06-2006, 22:56
نوغرتم داداش

saviss
06-06-2006, 23:00
منم بزارید یه سری اطلاعات بهتون بدم ( چون من کارم تو این زمینه است و نمایندگی گارمین GARMIN هم داریم )

برای کسانی که تو صحرا یا تو کوه میرن خیلی به کار میاد ولی بیشتر برای کسانی که میرن وسط آب برای ماهیگیری مورد استفاده قرار میگیره Gps های دستی دقیقا" اندازه موبایل هستند با قیمت 130 هزار تومن تا 500 هزار تومن

قطب نما . ارتفاع از سطح دریا و جهت یابی از عمده ترین کاراشه شما مثلا" تو دریا میبینی یه جا ماهی زیاده همون جا یه نقطه سیو میکنی این نقطه میاد مسیر اومدن تا اونجا مقدار کلیمتر و جهت رو برای دفعه بعدی که میخوای بیایی اونجا تو خودش دخیره میکنه واسه همین دفعه بعد که خواستی بری اونجا با یه دکمه مسیر جلو چشته و صاف میری همونجا البته این یکی از کاراش بود

خلاصه اگه سوالی بود بپرسید
درسته وممنون
دقتشون هم چقدره؟بستگی به مدل داره؟
من برای ماهی گیری(تفریحی)توی دریا میخوام میشه از طریق یاهو برام مشخصات و پرایس لیست رو ارسال کنید؟
چون میخوام یکی بخرم.....راستی دوبی ارزونتره یا ایران؟
اگه از دوبی بخریم؟خدمات بعداز فروش چی؟
متشکرم

boys_won
07-06-2006, 08:29
اینم یه سایت آموزشی در همین مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرسي دوست عزيز جالب بود

درسته وممنون
دقتشون هم چقدره؟بستگی به مدل داره؟
من برای ماهی گیری(تفریحی)توی دریا میخوام میشه از طریق یاهو برام مشخصات و پرایس لیست رو ارسال کنید؟
چون میخوام یکی بخرم.....راستی دوبی ارزونتره یا ایران؟
اگه از دوبی بخریم؟خدمات بعداز فروش چی؟
متشکرم

سلام

منظورت از دقت ارتباط با ماهواره است يا چيزه ديگه اي ؟ ولي از هر نظر دقت بالايي دارن تو تمامه مدل ها يه نمونه الان بهت ميگم :
اولا" از طريق ماهواره تو ميتوني سرعت راه رفتنه خودتو بفهمي من براي خودم كه تست كردم 6.4 كيلومتر در ساعت بود يه بار هم تو ماشين نشسته بودم داشت با سرعت 190 تا تو اتوبان ميرفت GPS رو روشن كردم تا سرعت دقيق رو از ماهواره بگيرم كه 178 نشون داد ( ماشين هاي ساخته وطنه ديگه ;)

در مورد مشخصات تو سايت گارمين كه بري همه مشخصاتش هست

اگه دوبي قيمت بگيري به من بگو تا بهت بگم كجا ارزونتره

در مورد خدمات بعداز فروش هم ساپورت نرم افزاري داره كه اگه هر وقت گرفتي من خودم از طريق ميل بهت طريقه نرم افزار ريختنشو ياد ميدم

saviss
07-06-2006, 13:34
برم قيمت كنم(از دوبي) بعدش حتما باهات مشورت ميكنم
درضمن منظورم از دقت .........درصد خطاي نقطه يابي بود يعني تاچه دقتي رو درست سيو ميكنه؟
چندمتر فاصله افقي از نقطه اصلي؟

boys_won
07-06-2006, 14:04
برم قيمت كنم(از دوبي) بعدش حتما باهات مشورت ميكنم
درضمن منظورم از دقت .........درصد خطاي نقطه يابي بود يعني تاچه دقتي رو درست سيو ميكنه؟
چندمتر فاصله افقي از نقطه اصلي؟

آهان درصد خطا

فکر کنم 1% تا 5% نسبت به مدلش

WooKMaN
07-06-2006, 20:27
حالا يه مدلي پيدا نميشه هم ارزن باشه و همه جا ازش باشه ؟

saviss
07-06-2006, 23:45
چرا..............گمونم گیر بیاد
میخ طویله
هم ارزونه وهم همه جا هست ;)

godfathergqi
08-06-2006, 00:18
خيلي عالي بود

vahid19
08-06-2006, 00:25
منم دارم يه مدل گارمين

خيلي وسيله جالبي هست تو اردبيل كه جواب ميده

من با سرعت سنجش و اين كه وقتي داري حركت ميكني مسير حركتتو نشون ميده حال ميكنم

راستي يه سوال داشتم

نميشه نقشه شهر ها رو بريزي تو دستگاه تا خيابونا رو هم نشون بده

فكر كنم تو كشور هاي ديگه همچين چيزي بشه

ايران ميشه اين كارو كرد مثلا نقشه تهران رو لود كني بعد كه داري حركت ميكني اسم خيابونا هم مشخص باشه كه داري كجا حركت ميكني

AMIR_EVILPRINCE
08-06-2006, 07:35
عاليه ميميره براي كوه هاي شمال مخصوصا طرفاي آمل و نور

ebilove
08-06-2006, 07:51
با سلام

دوستان کسی در مورد ابگرید کردنشون چیزی میدونه من دوست دارم ابگرید کنم
اما بلد نیستم ممنون میشم اطلاعاتی بدین

ممنون از شما

boys_won
08-06-2006, 15:19

تا چند تومن ؟

منم دارم يه مدل گارمين

راستي يه سوال داشتم

نميشه نقشه شهر ها رو بريزي تو دستگاه تا خيابونا رو هم نشون بده

فكر كنم تو كشور هاي ديگه همچين چيزي بشه

ايران ميشه اين كارو كرد مثلا نقشه تهران رو لود كني بعد كه داري حركت ميكني اسم خيابونا هم مشخص باشه كه داري كجا حركت ميكني

نقشه تهران با جزئیات رو که نمیشه ولی نقشه کامل ایران توش هست تهران هم تا یه جاهایی توشه مثل تجریش

با سلام

دوستان کسی در مورد ابگرید کردنشون چیزی میدونه من دوست دارم ابگرید کنم
اما بلد نیستم ممنون میشم اطلاعاتی بدین

ممنون از شما

چه مدل ؟ گارمین ؟ کابل داری ؟

aranic
08-06-2006, 22:14
آقا يك سوال : روي سري 60 نصب ميشه ؟

كسي داره لينكش رو بزاره

مر30

WooKMaN
08-06-2006, 22:19
boys_won جان تا 150.000 تومن !

boys_won
09-06-2006, 00:39
boys_won جان تا 150.000 تومن !

آره هست ولی تو تهران فکر کنم شما کرمانشاه هستی درسته ؟ نمیدونم اونجا هست یا نه

boys_won
09-06-2006, 00:40
آقا يك سوال : روي سري 60 نصب ميشه ؟

كسي داره لينكش رو بزاره

مر30

نرم افزارش ماله سری 60 اصلن ولی اگه گیر بیاد

WooKMaN
09-06-2006, 01:22
آره هست ولی تو تهران فکر کنم شما کرمانشاه هستی درسته ؟ نمیدونم اونجا هست یا نه

حالا شما مدلش رو بگو من برم دنبالش

aranic
09-06-2006, 16:11
نرم افزارش ماله سری 60 اصلن ولی اگه گیر بیاد

يك سوال ديگه

يعني گوشي به تنهايي امواج رو از ماهواره ميگيره يا نه دستگاه ديگه اي ميخواد

boys_won
10-06-2006, 14:56
حالا شما مدلش رو بگو من برم دنبالش

مدل magelan خيلي ارزونتره نسبت به مدله گارمين فكر كنم زير 50 هزار باشه اگه نخواي كاره حرفه اي باهاش انجام بدي خوبه

يك سوال ديگه

يعني گوشي به تنهايي امواج رو از ماهواره ميگيره يا نه دستگاه ديگه اي ميخواد

معمولا" گوشي يه قطعه الكترونيكي براي اين كار داره ولي خيلي ضعيفه كه با نصب نرم افزار مربوطه كار اون قطعه فعال ميشه من نا حالا روي هيچ گوشي نديدم ولي هست اما در سطح آماتور كار ميكنه يعني اصلا" قابل مقايسه با Gps اصلي نيست

WooKMaN
10-06-2006, 22:19
مرسی رفیق !

WooKMaN
10-06-2006, 22:23
با عرض پوزش این پست اشتباهی ارسال شد

aranic
11-06-2006, 12:13
خوب لينكش رو بزار دانلود كنيم

aranic
11-06-2006, 12:22
البته براي 6630

boys_won
11-06-2006, 13:21
البته براي 6630

فكر كنم تو همين صفحات يه بار گفتم كه پوليه يعني نرم افزارش بصورت دمو هم حتي رو اينترنت نيست

aranic
11-06-2006, 13:26
دوباره سلام

اين سخت افزار مي خواد

اين رو ببينيد

boys_won
11-06-2006, 13:36
اين كه يه سخت افزاره يعني يه وسيله جداست ربطي به نرم افزار هم نداره

aranic
11-06-2006, 13:43
بابا حداقل اسمش رو بگو بگرديم

فوريههههههههههههههههههههه هههههههههه

boys_won
11-06-2006, 14:16
اينجا يه سر برو همه چي رو ميفهمي

WooKMaN
11-06-2006, 21:44
آقا یه سوال:

برنامه واسه gps هستش كه روي موبايل كار كنه ؟

aranic
13-06-2006, 10:47
با با جان

اين هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سخت افزار ميخواد

boys_won
13-06-2006, 13:17
پس معلومه درست نخوندي

براي موبايل هاي packat pc نرم افزاري به نامه gps است ولي براي موبايل هاي سري 60 همچين نرم افزاري فعلا" نيست

aranic
13-06-2006, 20:14
من درست خوندم

خوب من هم براي سري 60 مي خوام

اما به 6600 يك وسيله نصب كرده

من اون رو ميگم.............جيگر

WooKMaN
14-06-2006, 22:00
منم اندر كف چنين برنامه اي هستم

Vallio
18-06-2006, 10:25
ووک من دلبندم ما هوارش هنوز توی ایران نیو مده ولی من دستگاهشو رو دیدم
1000 سال بعد... سلام جی بی اس و جی آر اس

WooKMaN
18-06-2006, 21:48
در مورد پست بالا:

دوست عزيز زيارت قبول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه عكس ازش نشون بده تا ماهم نوراني شيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Vallio
20-06-2006, 18:40
میگم دیدم عکسشو از کجا بیدا کنم

boys_won
20-06-2006, 19:04
میگم دیدم عکسشو از کجا بیدا کنم

عكس دستگاه رو يا عكسه ماهواره ها رو

WooKMaN
20-06-2006, 22:37
اگه بشه هر دو ....
مرسي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsannirvana
20-06-2006, 23:00
آقايون منظور از عكس .عكس دستگاهاشه چون من كاتالوگه كاملشو دارم

boys_won
21-06-2006, 07:44
اين لينكها رو ديدي؟

WooKMaN
21-06-2006, 13:38
مرسي boys_won عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

boys_won
21-06-2006, 15:25
مخلصيم داداش

WooKMaN
22-06-2006, 21:36
راستي يه سوال:

دستگاه gps ساخت وطن هم پيدا ميشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Wisdom
22-06-2006, 22:43
راستي يه سوال:

دستگاه gps ساخت وطن هم پيدا ميشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان
رامبد مزاح كردش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

WooKMaN
22-06-2006, 22:57
دوستان
رامبد مزاح كردش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به جونم خودم شنيدم مدل هاير ساخت وطن اومده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دروغ و راستش با نقل كننده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

boys_won
23-06-2006, 10:27
والا منم بي خبرم

aranic
24-06-2006, 09:53
حالا ساخت وطنو بي خيال

سري 60 چي شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

WooKMaN
27-06-2006, 20:05
سري 60 رو كه فكر نكنم داشته باشه !

parsbin
04-07-2006, 14:18
Wookman جان
منو از اون يكي تاپيك به اين ور ديپورت كردي!
اينجا هم كه انگار جوابي براش نداري
پس چطوري نرم افزار معرفي كردي اونور؟!

WooKMaN
05-07-2006, 03:55
Wookman جان
منو از اون يكي تاپيك به اين ور ديپورت كردي!
اينجا هم كه انگار جوابي براش نداري
پس چطوري نرم افزار معرفي كردي اونور؟!

دوست عزيز صبر كن بابا چرا اينقدر عجله ميكني ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

radiman
07-02-2007, 01:26
ایا کسی نقشه تهران در gps را دارد.یا نقشه gps ایران برای download

KILLER_PANT
07-02-2007, 02:13
GPS چيست؟

GPS يعني سيستم موقعيت ياب جهاني اين سيستم تشكيل شده است از يك شبكه 24 ماهواره اي در مدار زمين كه توسط وزارت دفاع دولت آمريكا پشتيباني ميشود.
هـدف اصـلي و اولـيـه از طـراحـي GPS ، اهـداف نـظامـي بـوده امـا از ســال 1980 به بـعــد بـراي اسـتـفاده هاي غــير نـــــظامي نيز در دسترس قرار گرفت.
GPS در تمام شرايط بصورت 24 ساعت در شبانه روز و در تمام دنيا قابل استفاده مي باشد . و هيچ گونه بهائي بابت اين خدمات اخذ نمي شود.
GPS چطور كارمي كند ؟
ماهواره هاي GPS هر روز دوبار در يك مدار دقيق دور زمين ميگردند و سيگنال هاي حاوي اطلاعات را به زمين مي فرستند.
GPS براساس زمان مقايسه زمان ارسال و دريافت سيگنال توسط يك ماهواره كار مي كند . اختلاف زمان مشخص مي كند كه گيرندة GPS چقدر از ماهواره دور است . حال با انداره گيري مسافت از چند ماهواره گيرندة GPS ميتواند موقعيت كاربر را مشخص نموده حتي روي نقشه الكترو نيكي نمايش دهد.
يك گيرندة GPS بايستي حداقل سيگنالهاي 3 ماهواره را براي تعيين دقيق 2 موقعيت (طول و عرض جغرافيايي ) يك شيء دريافت نمايد و سيگنالهاي 4 ماهواره يا بيشتر ميتواند 3 موقعيت (طول و عرض جغرافيايي و ارتفاع ) را نشان دهد.
هم چنين ازGPS ميتوان براي اندازه گيري سرعت ، جهت يابي ، جستجو ، مسافرت طولاني ،‌رفتن به مقصد ، زمان طول و مغرب خورشيد و غيره نيز استفاده كرد .
سيستم ماهواره اي GPS:
24 مارهواره در بخش هاي مختلف فضاي زمين در مداري خاص با فاصله حدود 12000 مايلي بالاي سر ما قرار گرفته است.
آنها با يك سرعت ثابت در حركتند و در هر 24 ساعت دوبار دور زمين را با سرعتي معادل 7000 مايل در ساعت مي گردند.
ماهواره هاي GPS توسط انرژي خورشيد تغذيه ميشوند آنها مجهز به باطريهاي قابل شارژ اتوماتيك براي زمانهاي بارندگي يا خورشيد گرفتگي مي باشند.
yocket booster هاي كوچك روي هر ماهواره آنها را دريك مسير پروازي صحيح نگهداري مي كنند.
از ماهواره هاي GPS بيشتر بدانيد:
- اولين ماهواره GPS در سال 1978 با موفقيت به فضا پرتاب شد.
- درسال 1994 تمامي 24 ماهواره در مدار زمين قرار گرفت.
- هر ماهواره براي 10 سال مأموريت ساخته ميشود و پس از طي اين زمان حتماً بايستي ماهواره ديگر جايگزين گردد.
- وزن يك ماهواره GPS حدود 2000 پوند (معادل 907 كيلو گرم ) با 17 فوت عرض (18/5متر).
- قدرت انتقال آنها هم 50 وات يا كمتر مي باشد .
چگونه ميتوان يك GPS تهيه نمود ؟
چنانچه قصد خريد GPS را براي اولين بار داريد ما به شما اطلاعات مهمي را كه چه محصولاتي موجود بوده و مناسب كاربري در GPSS ميباشند را نشان مي دهيم.
در حقيقت دستگاه GPS با قيمت مناسب پيشنهادي ما Garmin Etrex با كابل مي باشد كه قيمت آن كمتر از 100 دلار آمريكاست اگر شما ساكن USA باشيد و نهايت 300 دلار آمريكا براي كشورهايي كه عوارض بالايي دارند باشد ، در انگليس نيز شما بايستي 110 دلار آمريكا بابت دستگاه GPSو 25 دلار نيز بابت كابل آن بپردازيد.
يك GPS دستي ارزان قيمت بدون هيچگونه نياز به LaptaP و با يك قيمت معقول قابليتهاي زيادي دارد.
هيچ بهايي بابت استفاده از خدمات GPS نبايستي توسط شما پرداخته شود . خدمات GPS توسط دولت آمريكا آماده شده و كاملاً مجاني مي باشد هم چنين دريافت اطلاعات توسط گوشي موبايل نيز ممكن ميباشد.
دسته بندي دستگاههاي GPS:
بطور كلي يك GPS را ميتوان از يكي از 3 گروه ذيل دانست.
GPS MOUSE : هيچ صفحه يا دكمه اي ندارد اما توسط يكpc Laptop با نرم افزار مربوطه قابل استفادة سرويس GPSS مي باشد.
دستگاههاي اين گروه مانند:
Garmin GPS 35
Delorme يا Rand Macnalley ( باقيمت هاي پايينتر)
قيمت اين GPS ها حدود 75 تا 150 دلار آمريكا متغير مي باشد. ولي فراموش نكنيد كه اين نوع GPS ها حتماً به Laptop pc نياز دارند.
Hand-Held GPS: اين نوع دستگاهها مي توانند بصورت سيار مورد استفاده قرار گيرند آنها خودشان يك‌صفحه كوچك جهت نمايش اطلاعات و چند دكمه دارند و در شكل ها و تركيب هاي مختلفي عرضه مي‌شوند و هيچگونه نيازي بهLaptop ندارند. كه بطور مثال ميتوان مدل‌هاي با قيمت پائين Garmin شبيه Etrex, GPS12*l , GPS12 يا مدل هاي 315, 310 ازMagellan را نام برد. تعدادي از اينها يك رابط NMEA و يك كابل رابط دارند قيمت با كابل ممكن است حدود 210 دلار به بالا باشد و ممكن است بعضي از كشورها ارزانتر هم موجود باشد.
يك GPS دستي ارزان قيمت با يك كابل رابط براي انتخاب و آغاز كار با GPS مناسب ميباشد, حتي براي سرگرمي يا كار يا آشنايي شما با طرز كار و خدمات GPS.
High-End GPS products: اين دستگاهها شامل يك صفحه نمايشگر بزرگتر و تعدادي نقشه ميباشند و در بعضي از آنها شما بايستي مبلغ بيشتري جهت نقشه ها بپردازيد.
قيمت اين دستگاهها ممكن است بسته به نوع محصول بالاتر از 1500 دلار آمريكا باشد كه نمونه هايي از آن مانند Blaupunkt PhihPs و Alpine ميباشد.
چه نوع GPS هايي مردم خريداري نموده اند ؟
در اينجا يك نمودار فروش انواع GPS در سال 200۴ , 2000 آورده شده است .
اين آمار براساس اطلاعات 100 مركز خدمات فروش دستگاههاي GPS ميباشد .
اين تحقيق كوچكي است ولي می تواند نشانگر خوبي از آمار فروش باشد . نشان ميدهد چطور مدل هاي Garmin بر تسلط خود بر انواع ديگر ادامه مي دهد .
البته به كمك GPS هاي دستي Etrex .
اين آمار هم چنين صعود تعدادي محصولات GPS Mouse شيبه Lassen Axiom Pharos , Holux , Haicom , Deluo و غيره.همراه با Delorme (Rockwell) .Rand Mcnalley(talon/ NaVman) و , Pioneered در آمريكا را نشان مي دهد.
ديگر انواع GPS شامل: Eagle , Lowrance , Furuno , San jose , Silva , Smile , Trimble , Motorola.
كجا مي توانيم يك GPS تهيه كنيم ؟
امروزه سريعترين روش براي پيدا كردن يك عرضه كننده GPS مي تواند از طريق موتور جستجوگر Altavista باشد با نوشتن كلمه “ gps” در محل جستجوي اين سايت.
اما اگر نتوانستيد يك توزيع كننده GPS در كشورتان پيدا كنيد سعي كنيد به يكي از ليست هاي ذيل كه توزيع كننده هاي جهاني GPS ميباشند ارتباط برقرار نمائيد . آنها ممكن است از طريق email مشكل شما را حل نمايند يا اينكه كسي شما را در خصوص مشكلتان كمك نمايد .
اگر شما سايت GPSS Links pages را ببينيد شما يك طيف وسيعي از انواع GPS و مدل هاي آنرا كه قابل كار با GPS ميباشد را خواهيد پيدا كرد . كه اكثر آنها از نوع Garmin ميباشد.

pooreya_2008
07-02-2007, 16:03
نقشه تهران دقیقش هست ولی 50000 تومن همینتور نقشه ایران کامل که رستورانا فروشگاهها هتلها تعمیرگاهاو... داره 50000تومن برای gps garmin

Excel-VB
24-08-2014, 08:10
سلام دوستان
در برنامه NDrive يا Sygic چگونه مي توان مسير رفته با ماشين را Save كرد و سپس براي شخص ديگري فرستاد؟؟
مورد استفاده اين كار: شخصي كه پشت سر ما با فاصله چند ساعته قرار است همين مسير را بيايد و بلد نيست.
فكر مي كنم يكي از پركاربردترين موارد استفاده جي پي اس هاي آف لاين همين باشد ولي من بحث و آموزشي در اين مورد در جايي نديده ام!
با سپاس