PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سنگ کیسه صفرا

مژه
10-05-2011, 14:09
سلام من عضو جدید هستم و یه سوال دارم یه دوست دارم تو هفته 8 بارداری متوجه شده سنگ کیسه صفرا داره و خیلی هم نگرانه آیا تا حالا کسی با این موضوع برخورد داشته تا راهنماییش کنه؟:41:

eMer@lD
10-05-2011, 18:36
با سلام

معمولا بانوان در هفته های چهارم به بعد ممکن هست دچار این بیماری بشوند

که علتهایی داره:
یکی از دلایل این هست که به خاطر مصرف غذاهای کم کالری باعث کم وزنی شده اند و دچار سنگ کیسه صفرا

بارداری به تنهایی می تونه باعث کیسه صفرا بشه و اگر غذاهای دارای کلسترل و موادی که باعث اسید زایی در کیسه صفرا و بالا رفتن سطح کلسترول ،شوند مصرف شود باعث می شود

به هیچ عنوان چربی و گوشت قرمز مصرف نفرمایید(زرده تخم مرغ ،خامه،کره، روغن حیوانی و...)

از گوشت مرغ و ماهی به صورت کبابی مصرف فرمایید

فعالیت زیاد بدنی نداشته باشید

تا جایی که امکان داشته باشه دست به جراحی نمی زنند و موکول می شه به بعد از زایمان اما اگر دچار حمله شوید امکان جراحی بالا میره اا نه با عمل لاپارسکپی

به طور کلی غذاهايي که مي توان از آن استفاده کرد، عبارتند از:

شير کم چربي قهوه و چاي و آب ميوه و نان ، Cornflakes ( برشتوک ) پنير کم چرب تخم مرغ هفته اي سه عدد چربي هاي گياهي و انواع ميوه جاتي که بيمار بتواند آنها را تحمل کند. گوشت ها اعم از گوسفند و گوساله و مرغ ويا ماهي ها سرخ شده نباشد و به صورت آب پز يا کباب و يا بريان شده مي توان مورد استفاده قرار داد.

سوپ هاي صاف شده و ادويه جات از قبيل نمک، فلفل، ادويه به حد اعتدال شيريني جات همه رقم از قبيل مربا ژله مارمالات و شکر آزاد است.

سبزيجات از قبيل هويج – سيب زميني – کلم و غيره همه نوع در صورت تحمل موقعي که بدون اضافه کردن کره و يا خامه آب پز شده باشند.

ميوه جات همه نوع در صورت تحمل بيمار مي تواند مصرف شود.

۲) غذاهايي که مي بايد پرهيز شود.

شير چرب بستني که از شير پر چربي درست شده باشد کيک ها و شيريني هايي که خامه و چربي داشته باشند.

تخم مرغ نيم رو و چربي هاي حيواني و چربي هايي مانند خامه و سس سالاد .

از گوشت هايي که به صورت کنسرو شده پرچربي و يا گوشت هاي چرب – سوسيس کالباس مي بايد پرهيز شود.

سوپ هايي که با خامه و شير چرب درست شده اند، شيريني هايي از قبيل شکلات ها و غيره همچنين در صورتي که بيماران نتوانند ادويه جات را تحمل نمايند بهتر است پرهيز گردد از ميوه جات اوکادو – سيب کال و ميوه هاي توتي - را ممکن است بيماران تحمل ننمايند به طور کلي بايد از غذاهاي سرخ شده: آجيل – زيتون شورها ( از قبيل خيار شور) ذرت بوداده و چاشني ها ، پرهيز به عمل آورد .

مژه
11-05-2011, 09:24
سلام از راهنمایی شما متشکریم

morsadr
11-05-2011, 14:28
سلام من عضو جدید هستم و یه سوال دارم یه دوست دارم تو هفته 8 بارداری متوجه شده سنگ کیسه صفرا داره و خیلی هم نگرانه آیا تا حالا کسی با این موضوع برخورد داشته تا راهنماییش کنه؟:41:

دوست عزیز این سنگ در این زمان تشخیص داده شده است ولی دلیل نمی شود که تازه ایجاد شده باشد .
در هر صورت درمان سنگ کیسه صفرا معمولا جراحی الکتیو در بهترین زمان می باشد لذا در مورد ایشان احتمالا تا پایان بارداری صبر می کنند و سپس بررسی مجدد انجام می شود