PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : bootmgr missing اما هیچ سی دی یا دی وی دی رو نمی خونه

mz64
08-05-2011, 08:30
من فروم را جستجو کردم اما مشکل من چیز دیگه است من لپ تاپ لنوو دارم که متاسفانه یه درایو چند مگی کنار درایو سی رو با acronis حذف کردم بعد از ریستارت با این ارور مواجه شدم که با دکمه کنار پاور برای ریکاوری روشن کردم به ریکاوری که رفت و برگرداند وقتی ریستارت شد باز هم همان اررو را میده و وقتی که امتحان کردم که با دکمه ریکتوری روشن بشه دیگه عمل نمی کنه سی دی سون نداشتم با سی دی لایو اوبونتو امتحان کردم که سیدی لایو بالا نمیاد بعد با سون امتحان کردم که بعد از لود فایل ها تو صفحه ای که ارم ویندوز هست میمونه و دیگه هیچ اتفاقی انجام نمیگیره نمیدونم مشکل از هارده یا چیز دیگه ؟؟؟ یکی میگفت که اگر ببرم گارانتی یه 100 هزارتومان با ریکاوری هاردم پام آب میخوره لطفا کمک کنید اطلاعات مهمی روی هارد داشتم ممکنه مشکل از هارد نباشه

matin_vv
08-05-2011, 09:56
من یکبار اشتباهاً درایوی که توش ویندوز بود رو از حالت Primary به Logic تغییر دادم، همین مشکل پیش اومد.
یادم میاد با Acronis Disc Director Suite فرمتش رو برگردوندم به حالت Primary، بعد دیسک ویندوز 7 رو گذاشتم و Repair رو انتخاب کردم، خودش گشت و ایراد رو پیدا کرد و مشکل حل شد.
اون درایوی که حذف کردی احتمالاً اسمش MBR Track یا یه همچین چیزی نبود؟

شما حتماً یه دیسک ویندوز سون لازم داری. این کار ها رو بکن، شاید انشاءالله درست بشه.

mz64
08-05-2011, 10:33
قضیه از این قراره که ویندوز من 64 بیتی و حالا کلا بگم که من سی دی سون 32 بیتی یا اوبونتو لایو رو گذاشتم هیچ کدام بالا نمیاد با سون میره به صفحه press any key و یه کلیک انتخاب مبکنم و بعد فایل لود میشه اما وقتی میره به پنجره ویندوز هیچ عکس العملی نشان نمیده با اوبونو لایو که کلیک می کنم صفحه سیاه میشه و بالا نمیاد نمیدونم هارد خراب شده یا ... یه چیز دیگه و ان که من با بوت پارتیشن مجیک که بالا میامصفحه not found partition table رو میده هارد و مقدارشو500 گیگ میشناسه اما نمیدونم چرا از روی سیدیبالا نمیاد

biostar
08-05-2011, 10:41
اگر درست فهمیده باشم :

خوب مشکل شما این هست که سی دی بوت نمیشه

میری در تنظیمات بایوس و boot رو به DVDRW تغییر میدی. به همین سادگی!

برای رفتن به setup بایوس هم باید کلید های F رو امتحان کنی

دقیقا یادم نمیاد اما فکر کنم برای lenovo کلید f1 بود

mz64
08-05-2011, 11:00
من نوشتم که از روی سی دی و دی وی دی بوت میشه حتی گزینه press any key را هم میزنم فایل ها لود میشه و بعد صفحه ارم ویندوز که در حال لود هست میاد و همیطور میمونه دیگه هیچ عکس العملی نشان نمیده

biostar
08-05-2011, 11:06
خوب پس مشکل از هارد هست.

هارد رو از دستگاه جدا کن و به کیس وصل کن و بعدش هم low format و اگر هم بدسکتوری هست رفعش کن.

دیگه باید درست بشه ، اگر هم درست نشد پس مشکل از رم هست

mz64
08-05-2011, 11:18
راستش هنوز گارانتی داره و یکی از دوستام که تو ااون گارانتی بوده میگه با برگردوندن اطلاعات یه 100 تومان پیاده میشم اینه که دنبال یه را کم خرج تر هم هستم چون گارانتی داره نمی خوام خودم دست بهش بزنم و پیچشو باز کنم.. ( یعنی هارد با یک پارتیشن بندی دچار مشکل شده و سوخته ؟؟؟؟ هارد لپ تاپ این قدر ضعیفه ؟؟؟؟؟)

biostar
08-05-2011, 23:13
ضعیف نیست زدی خرابش کردی :دی

باز کردن هارد لپتاپ فکر نکنم گارانتی رو از بین ببره چون برای هارد نیاز به باز کردن کل قاب پشتی نیست و جای مخصوص خودش رو داره و با یک پیچ باز میشه

اما چون ممکنه مشکل از هارد نباشه به هرحال ببریی گارانتی خیلی بهتر هست.
البته چند روزی نوت بوکت پیش اونها مهمون خواهد بود

ریکاوری اطلاعات هم نیاز نیست انجام بدی که اینقدر هزینه ببره همه چیز رو از اول بریز

mz64
09-05-2011, 08:12
گفتن اگه پیچش خط بیافته no garanty میشه اگر ببرم هاردو عوض میکنن و یه نوع میندازن قید ریکاوری رو زدم فقط یه چیز عکس یا فیلم درباره بازکردن هارد لنوو ندارید

biostar
10-05-2011, 09:08
فیلم نمی خواد ، قاب پشتی به راحتی باز میشه.

اول پیچ های مربوط به هارد و DVDRW رو باز می کنی و DVDRW رو از لپتاپ خارج میکنی و بعدش هم قاب پشتی کامل جدا میشه.

حتما بده گارانتی