PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر کردن و شبکه کردن Xp با Seven

yoosef_st
08-05-2011, 06:15
سلام.
نوی یه شرکت کوچیکی چند تا کامپیوتر داریم که همگی تا حالا Win XP داشتند و از طریق یه مودم وایرلس با هم شبکه هستند.
الان میخوام یه لپ تاپ که Win Seven Home Premium داره رو با اینها شبکه کنم.
اما نمیدونم چکار کنم. هر کاری میکنم نه این درایوها و فولدرهای شیر شده اونها رو نشون میده، نه اونها فولدرهای شیر شده اینو میبینن.
یکمی گشتم آموزشی براش پیدا نکردم.
ممنون میشم راهنمایی بکنین.:11:

yoosef_st
08-05-2011, 23:16
آهای اساتید...
کجایین بابا؟ کارمون گیره. اگر نامفهومه بیشتر توضیح بدم؟

Amir Varasteh
08-05-2011, 23:51
سلام.

من این کار رو بدون مشکل انجام دادم و نمیدونم چرا بعضی دوستان مثل شما مشکل دارن...

به هر حال، یه نگاهی به مطلب زیر بندازین. راجع به راه اندازی شبکه بین ایکس پی و 7 هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

korena
09-05-2011, 21:49
salam ieki az bozorgtaarin moshkelat ine ke firewall win 7 ro baiad az kar bendazid

korena
09-05-2011, 23:18
شایدم با تنظیمات advance فایر وال بشه مشکلو حل کرد و کلا زمانی که چند کامپیوتر همدیگه رو پینگ میگیرن نباید مشکل زیادی داشته باشیم

hraeissi
11-05-2011, 08:19
سلام.
نوی یه شرکت کوچیکی چند تا کامپیوتر داریم که همگی تا حالا Win XP داشتند و از طریق یه مودم وایرلس با هم شبکه هستند.
الان میخوام یه لپ تاپ که Win Seven Home Premium داره رو با اینها شبکه کنم.
اما نمیدونم چکار کنم. هر کاری میکنم نه این درایوها و فولدرهای شیر شده اونها رو نشون میده، نه اونها فولدرهای شیر شده اینو میبینن.
یکمی گشتم آموزشی براش پیدا نکردم.
ممنون میشم راهنمایی بکنین.:11:

این مشکل نیست بلکه عدم یکی بودن لایه های امنیتی دو سیستم عامل با هم است
در ضمن من بعید می دونم ویندوز 7 شما قابلیت sharing داشته باشد

برای حل مشکلتان آموزشی که در سایتم در این خصوص قرار داده ام مراجعه کنید

yoosef_st
27-05-2011, 18:53

من با این آکوزشهایی که دوستان قرار دادن جلو رفتم، اما الان از ویندوز XP به ویندوز 7 و فولدرهای شیر شده دسترسی دارم، اما توی Network Place ویندوز 7 هیچ کدوم از فولدرهای بقیه کامپیوترها رو نشون نمیده.
چکار کنم حالا؟

yoosef_st
29-05-2011, 07:57
آقایون مهندس، بگین چکار کنیم دیگه.
چرا اینجوری میشه؟

enigma2
29-05-2011, 09:11
آقایون مهندس، بگین چکار کنیم دیگه.
چرا اینجوری میشه؟

مشکل از نسخه ویندوز شما است
باید از نسخه unlimited استفاده کنید
نسخه home در شبکه بسیار محدود است
تلاش بی خودی هم نکن مشکل از جانب شما نیست

yoosef_st
29-05-2011, 15:24
مشکل از نسخه ویندوز شما است
باید از نسخه unlimited استفاده کنید
نسخه home در شبکه بسیار محدود است
تلاش بی خودی هم نکن مشکل از جانب شما نیست
ممنون از ذاهنماییهای تمام دوستان.
من فقط یه سوال دیگه بپرسم:
توی آمورشی که توی این پست معرفی کرده بودید:

گفته شده یه تنظیماتی رو روی Local Security Policy توی Administrative Tools انجام بدیم.
اما من توی ادمین تولز اصلا این گزینه Local Security Policy رو ندارم.
بر میگرده به همون جریان Home Premium بودن ویندوزم؟ یا اون گزینه استباه نوشته شده توی اون پست؟
خیلی خیلی ممنون از تمام راهنماییهای همه دوستان.:40::11:

Amir Varasteh
29-05-2011, 16:50
سلام.

ویندوز Home Premium هیچ فرقی نداره با Ultimate (البته توی کاربردی که شما داری). توی Home Premium میتونین Share رو انجام بدین.

تنها چیزی که Home Premium نسبت به Ultimate نداره (توی موقعیت شما) ، قابلیت Join کردن به دومین هست که اینجا اصلا به مشکل شما ربطی نداره.

پس مطمئن باش که مشکل شما از نسخه ی سیستم عاملت نیست.

درضمن من ویندوز لپتاپم Home Premium هست و به راحتی تونستم با ویندوز XP شبکش کنم. شما برای هر دو سیستم پسورد تعیین کن و فولدرهات رو شیر کن و همین... مشکل دقیقت کجاست ؟ بگو تا راهنمایی کنم اگه بلد بودم.

موفق باشی.

yoosef_st
29-05-2011, 21:23
سلام.

ویندوز Home Premium هیچ فرقی نداره با Ultimate (البته توی کاربردی که شما داری). توی Home Premium میتونین Share رو انجام بدین.

تنها چیزی که Home Premium نسبت به Ultimate نداره (توی موقعیت شما) ، قابلیت Join کردن به دومین هست که اینجا اصلا به مشکل شما ربطی نداره.

پس مطمئن باش که مشکل شما از نسخه ی سیستم عاملت نیست.

درضمن من ویندوز لپتاپم Home Premium هست و به راحتی تونستم با ویندوز XP شبکش کنم. شما برای هر دو سیستم پسورد تعیین کن و فولدرهات رو شیر کن و همین... مشکل دقیقت کجاست ؟ بگو تا راهنمایی کنم اگه بلد بودم.

موفق باشی.
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.
ببینین، ما یه شبکه کوچیک اداری داریم بین 5 تا کامپیوتر که تمام این 5 تای فعلی XP دارن.
الان میخوام یدونه با ویندوز 7 به اینا اضافه کنم.
بعد این جریان پسوردی هم که شما فرمودین، من نمیدونم کجا باید این پسورد رو ست کنم.
و با توجه به اینکه الان 5 تا کامپیوتر به صورت شبکه دارم، اگه این پسورد بخواد دست و پاگیر بشه برای اون 5 تا مشکل ساز خواهد بود...

Amir Varasteh
29-05-2011, 23:15
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.
ببینین، ما یه شبکه کوچیک اداری داریم بین 5 تا کامپیوتر که تمام این 5 تای فعلی XP دارن.
الان میخوام یدونه با ویندوز 7 به اینا اضافه کنم.
بعد این جریان پسوردی هم که شما فرمودین، من نمیدونم کجا باید این پسورد رو ست کنم.
و با توجه به اینکه الان 5 تا کامپیوتر به صورت شبکه دارم، اگه این پسورد بخواد دست و پاگیر بشه برای اون 5 تا مشکل ساز خواهد بود...

خب مشکلی نداره میتونی اضافه کنی.

اون پسورد هم ، پسورد یوزری هست که میخوای باهاش وصل بشی. مثلا میخوای از کامپیوتر 1 به کامپیوتر 2 وصل شی. توی کامپیوتر 2 میری یک یوزر به نام مثلا Ali میسازی و یک پسورد 123 هم براش میزاری. حالا وقتی که از 1 به 2 میخوای وصل شی ، ازت یوزرنیم و پسورد میپرسه و تو باید Ali و 123 رو وارد کنی.

darvishi.2292
30-05-2011, 08:08
سلام دوستان.من راجع به این موضوع خیلی گشتم .منم با لپ تاپم که 7 بود به سیستم که ایکس پی بود ارتباط و برقرار کردم.اما بعضی با چند تا سیستم دیگه هم امتحان کردم ارتباط یکی از دو طرف وصل نمیشد(پسورد و یوزر ....همه رو چک کردم)بعدها یکی از بچه که کارش درسته میگفت که:روی خیلی از سیستمها این مشکل وجود داره و روی خیلی ها هم وجود نداره.راه حلش هم اینه که یه نرم افزاری هست واسه اینکه وقتی چنین مشکلی پیش میاد بتونه رفعش کنه اسمش یادم نیست ولی بهتون خبر میدم.امتحان هم کردیم جواب داد.

yoosef_st
30-05-2011, 21:06
خب مشکلی نداره میتونی اضافه کنی.

اون پسورد هم ، پسورد یوزری هست که میخوای باهاش وصل بشی. مثلا میخوای از کامپیوتر 1 به کامپیوتر 2 وصل شی. توی کامپیوتر 2 میری یک یوزر به نام مثلا Ali میسازی و یک پسورد 123 هم براش میزاری. حالا وقتی که از 1 به 2 میخوای وصل شی ، ازت یوزرنیم و پسورد میپرسه و تو باید Ali و 123 رو وارد کنی.
یعنی یدونه User Account جدید بسازم روی تمام XPهام؟ خب اینجوری که خیلی ستم میشه!
بعد اون فایلهای شیر شده ای که توی اون یکی اکانتها دارم رو چکار کنم خب؟

Amir Varasteh
30-05-2011, 23:38
یعنی یدونه User Account جدید بسازم روی تمام XPهام؟ خب اینجوری که خیلی ستم میشه!
بعد اون فایلهای شیر شده ای که توی اون یکی اکانتها دارم رو چکار کنم خب؟

فایلهای شیر شده که برای همه ی یوزرهاست. بعدشم باید User Account جدید بسازی و وقتی که از یه سیستم میخوای وصل شی به یکی دیگه ، با اون User لاگین کنی.

behrooz.shie
07-06-2011, 15:34
بدون اون نمیشه ؟:13:

amin750
08-06-2011, 00:24
فایلهای شیر شده که برای همه ی یوزرهاست. بعدشم باید User Account جدید بسازی و وقتی که از یه سیستم میخوای وصل شی به یکی دیگه ، با اون User لاگین کنی.
اصلا نیازی به ساخت اکانت جدید هم ندارید!
شما روی همین اکانت خودتون پسورد بذارید وهمچنین بقیه مشکل حله!!
فقط توی 7 باید تنظیمات فایروال آنتی ویروس تون رو تغییر بدید تا اجازه Sharing رو به شما بده!!:20:

yoosef_st
08-06-2011, 00:48
اصلا نیازی به ساخت اکانت جدید هم ندارید!
شما روی همین اکانت خودتون پسورد بذارید وهمچنین بقیه مشکل حله!!
فقط توی 7 باید تنظیمات فایروال آنتی ویروس تون رو تغییر بدید تا اجازه Sharing رو به شما بده!!:20:
خب این تنظیمات رو بگین از کجا تغییر بدم.

amin750
08-06-2011, 12:42
خب این تنظیمات رو بگین از کجا تغییر بدم.
آنتی ویروست چیه؟؟
برو تو تنظیمات Firewall ببین لن رو بلاک نکرده باشه!!
در مواردی می بینی که Policy فایروال طوریه که اجازه شیر رو نمیده.

yoosef_st
08-06-2011, 14:35
آنتی ویروست چیه؟؟
برو تو تنظیمات Firewall ببین لن رو بلاک نکرده باشه!!
در مواردی می بینی که Policy فایروال طوریه که اجازه شیر رو نمیده.
آنتی ویروسش نورتون هست، منم اصلا از این ورژنهای جدید نورتون سر در نمیارم. اما چون این رییس ما یدونه لایسنسش رو خریده دیگه گذاشتم نصب بمونه.

amin750
08-06-2011, 22:56
آنتی ویروسش نورتون هست، منم اصلا از این ورژنهای جدید نورتون سر در نمیارم. اما چون این رییس ما یدونه لایسنسش رو خریده دیگه گذاشتم نصب بمونه.

اینا رو تو انجمن Symantec هم اگه میگشتی بود.

ولی به هر حال میری تو Setting-->network setting-->smart firewall-->Advanced settings-->Configure کلیک میکنی بعد روی General Rules-->configure کلیک کن تو پنجره باز شده روی Default allow windows file sharing کلیک کن modify بزن block رو به allow تبدیل کن و همه پنجره ها رو ok کن تمام.:20:
موفق باشی.:5: