PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نشان ندادن رم 6gb

nezam.z
07-05-2011, 11:35
با سلام خدمت دوستان
من یک سیستم دارم با این مشخصات:
cpu: intel core i7 930
ram: corsair dominator triple chanel 6 GB
vga: Gigabyte ati radeon HD 5830
MB: Asus P6T Deluxe V2
power: Green 1035B
هر بار که سیستم رو روشن میکنم رم رو هم تو بایوس و هو تو ویندوز 4 گیگ نشون میده. ولی تو cpu-z 6 گیگ نشون میده. یک بار هم رمها رو گارانتی برام عوض کرد. هفته اول 6 گیگ نشون میداد ولی بعدش دیگه همش 4 گیگ نشون میده. دوستان مشکل چی میتونه باشه؟

pasargadd
07-05-2011, 11:41
ویندوزتون چیه؟
بایوسو اپدیت کنین.

jafarian
07-05-2011, 11:58
با سلام خدمت دوستان
من یک سیستم دارم با این مشخصات:
cpu: intel core i7 930
ram: corsair dominator triple chanel 6 GB
vga: Gigabyte ati radeon HD 5830
MB: Asus P6T Deluxe V2
power: Green 1035B
هر بار که سیستم رو روشن میکنم رم رو هم تو بایوس و هو تو ویندوز 4 گیگ نشون میده. ولی تو cpu-z 6 گیگ نشون میده. یک بار هم رمها رو گارانتی برام عوض کرد. هفته اول 6 گیگ نشون میداد ولی بعدش دیگه همش 4 گیگ نشون میده. دوستان مشکل چی میتونه باشه؟

شما بایوس مین آپدیت کنیددرضمن مادربورد شما جای 6 کانال رم داره شما رمها تو خونهای مشکی قراربدین هرسه تا رو ویندوز سون 64 بیتی هم تست بزنیددرضمن تایمینگ هرسه تارم یکیه:20:

EXTREME
07-05-2011, 12:53
شما هم باید ویندوز 64 بیتی بریزید هم بایوس مین رو آپدیت کنید
رم هارو تک تکرو همه ی اسلات های حافظه چک کنید

nezam.z
12-05-2011, 16:06
با سلام من هم مادربورد رو به اخرین ورژن اپدیت کردم و هم ویندوزم 64 بیتی هستش.
رم ها رو هم تک نک تست کردم ولی یک از اون ها بوت نمیشه. رم ها رو هم عوض کردم توی هفته اول خود کار میکرد ولی باز هم این طوری شد.
به نظرتون مشکل از کجاست؟

jafarian
13-05-2011, 11:55
با سلام من هم مادربورد رو به اخرین ورژن اپدیت کردم و هم ویندوزم 64 بیتی هستش.
رم ها رو هم تک نک تست کردم ولی یک از اون ها بوت نمیشه. رم ها رو هم عوض کردم توی هفته اول خود کار میکرد ولی باز هم این طوری شد.
به نظرتون مشکل از کجاست؟

منظورازاینکه که یکی ازاونهابوت نمیشه یعنی چی ؟ منظورازبوت یعنی اینکه اگرتصویرنمیده رمی که دارین به احتمال زیاد مورد داره مارک - تایمینگش- باسش با اون دوتای دیگه یکیه؟

EXTREME
13-05-2011, 13:03
این به این علت هست یا رم ها با هم سازگار نیستند یا ممکنه یکی از اسلات های حافظه خراب باشه

nezam.z
14-05-2011, 11:03
منظورازاینکه که یکی ازاونهابوت نمیشه یعنی چی ؟ منظورازبوت یعنی اینکه اگرتصویرنمیده رمی که دارین به احتمال زیاد مورد داره مارک - تایمینگش- باسش با اون دوتای دیگه یکیه؟
یعنی این که وقتی این رم رو تکی میزارم رو مادربورد و کامپیوتر رو روشن میکنم. تصویر نمیاد. این رم رو هم روی بقیه اسلات تست کردم ولی بازم تصویر نمیاد. در صورتی دو تا از رم های دیگه روی هر اسلاتی تصویر میاد. این سه تا رم رو تو یک پیکج با هم خریدم. باید باس و تامینگ و مارکش با هم یکی باشه. خوب حالا اگر فرض کنیم این خراب باشه. من این سه تا رم رو که عوض کردم اونا درست بود و 6 گیگ نشون میداد ولی بعد از یک هفته 4 گیگ نشون میداد. نمیدونم مشکل از چیه؟

EXTREME
14-05-2011, 12:03
وقتی رم ها با هم سازگارن و اسلاتهای حافظه درسته و با او تک رم بالا نمیاد و تصویر نمیده رمتون خرابه اگه گارانتی داره بفرستین

nezam.z
14-05-2011, 14:26
من که همون اول کامیپوتر گرفتم 6 گیگ رم روش بود به همین مشکل دچار شد اونا را دادم گارانتی برام رم ها رو عوض کردم گذاشتمون 6 گیگ نشون میداد ولی بعد از یک هفته برگشت رو 4 گیگ. خوب اونا که هروز برام عوض نمیکنن که.

amd>intel
14-05-2011, 15:10
تو برنامه cpu-z هم 6 گيگ شناسائي نميشه؟

nezam.z
14-05-2011, 15:29
چرا تو برنامه cpu-z 6 گیگ نشون میده ولی تو بایوس و ویندوز 4 گیگ.

SAM_NEVADA
15-05-2011, 09:54
دوست من ، اینکه تو هفته اول مشکلی با سیستم ندارید و بعد از چند روز این مسئله پیش میاد ، به خرابی یکی از قطعات برمیگرده. خب...رمها رو عوض کردین و مشکل موقتا حل شد ، ببینید یادتون میاد که رمی رو که الان مشکل داره و با اون ویندوز بالا نمیاد همون اول رو کدوم اسلات ذاشته بودین؟ (سخته ها!!!!) طبق گفته خودتون رم هارو به صورت پک تریپل خریداری کردید و بنابرین مشکلی بابت تایمینگ و فرکانس هماهنگ با هم ندارید.شاید یکی از اسلاتهای حافظه روی مادربرد خراب باشه و به رم صدمه میزنه یا با کار کردن و گرم شدن دستگاه بعد از مدتی دچار مشکل میشه و الی آخر....
رمها رو تک تک روی اسلاتهای مختلف مادربرد یه مدتی تست کنید (مثلا 3 ساعت زیر بار بذارید سیستم رو با همون یک قطعه رم)تا اگر اسلاتی خراب بود ، متوجه بشید. البته میدونم سخت و وقتگیره این کار اما چاره ای نیست و به نظرم منطقی باشه که یکی از اسلاتهای رم دچار مشکله!

nezam.z
20-05-2011, 03:28
دوست من ، اینکه تو هفته اول مشکلی با سیستم ندارید و بعد از چند روز این مسئله پیش میاد ، به خرابی یکی از قطعات برمیگرده. خب...رمها رو عوض کردین و مشکل موقتا حل شد ، ببینید یادتون میاد که رمی رو که الان مشکل داره و با اون ویندوز بالا نمیاد همون اول رو کدوم اسلات ذاشته بودین؟ (سخته ها!!!!) طبق گفته خودتون رم هارو به صورت پک تریپل خریداری کردید و بنابرین مشکلی بابت تایمینگ و فرکانس هماهنگ با هم ندارید.شاید یکی از اسلاتهای حافظه روی مادربرد خراب باشه و به رم صدمه میزنه یا با کار کردن و گرم شدن دستگاه بعد از مدتی دچار مشکل میشه و الی آخر....
رمها رو تک تک روی اسلاتهای مختلف مادربرد یه مدتی تست کنید (مثلا 3 ساعت زیر بار بذارید سیستم رو با همون یک قطعه رم)تا اگر اسلاتی خراب بود ، متوجه بشید. البته میدونم سخت و وقتگیره این کار اما چاره ای نیست و به نظرم منطقی باشه که یکی از اسلاتهای رم دچار مشکله!
با سلام خدمت دوستان من بکب تاز رم های سالم رو روی تک تک اسلات ها گذاشتم و 3 ساعت تست استرس گرفتم ولی هیچ تغییری مشاهده نشد و رم ها هم همون 4 گیگ رو نشون میده. من دیگه نمیدونم چی کار کنم اخه مشکل از چی میتونه باشه؟

EXTREME
20-05-2011, 07:26
پس با این حساب اسلات حافظه هم درسته
ممکنه دوبار پشت سرهم رم خراب گیرتون اومده برید عوضش کنید راه دیگه ای ندارید

E.I
20-05-2011, 07:39
شمااین فایل pdf که میزارم دان کنید ببینید رم با باسهای مختلف درحالت Triple channel واسه مین شما نوشته شما ازاین مدل رمهای داخل این جدول بتونید تهیه کنید بهتره درضمن اسمی ازرم شما که گرفتین نوشته نشده یعنی شاید تو ویندوز ساپورت نکنه شما از تو ستاپ مین تو قسمت رم گزینه Extreme Memory Profile XMP انتخاب کنید باس رم سیستم خودتون دستی بدین مثلا اگر 1866 شما هم 1866 انتخاب کنید یا اگر1333 همون 1333 انتخاب کنیدبعدستاپ سیو کنید بیاین بیرون.

دانلودفایل PDF

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
20-05-2011, 14:08
این سیستم با هر رمی باید کار کنه
و اینکه رم از طرف ویندوز ساپورت نشه همچین حرفی اصلا درست نیست
فقط ماکسیمم فرکانس رم باید توسط مین ساپورت بشه اونم در حالت اور

mehran gorji
20-05-2011, 16:41
اقای mehrdad mm من مادربورد asus p55 elx بستم واسه مشتریم وقعی که پاور را میزنی سیستم روشن میشود و 7 ثانیه طول میکشد تا تصویر بدهد.
تمام قطعات را دانه به دانه تست کردم مشکل نداشت.وتسه اینکه عجله داشت بش دادم رفت.
بایوس را اپدیت کردم فایده نداشت.
p55 همشون اینجورین؟

EXTREME
20-05-2011, 18:13
اقای mehrdad mm من مادربورد asus p55 elx بستم واسه مشتریم وقعی که پاور را میزنی سیستم روشن میشود و 7 ثانیه طول میکشد تا تصویر بدهد.
تمام قطعات را دانه به دانه تست کردم مشکل نداشت.وتسه اینکه عجله داشت بش دادم رفت.
p55 همشون اینجورین؟
کل قطعات سیستم به علاوه ی مقدار پاور رو بنویسید

TREASURES
21-05-2011, 14:39
p55 همشون اینجورین؟

سلام
مشکل شاید از کمبود پاور بوده...... چون دیر تصویر دادن معمولا مال اینه که پاور داره زور میزنه تا سیستم بالا بیاد!

nezam.z
22-05-2011, 17:19
شمااین فایل pdf که میزارم دان کنید ببینید رم با باسهای مختلف درحالت Triple channel واسه مین شما نوشته شما ازاین مدل رمهای داخل این جدول بتونید تهیه کنید بهتره درضمن اسمی ازرم شما که گرفتین نوشته نشده یعنی شاید تو ویندوز ساپورت نکنه شما از تو ستاپ مین تو قسمت رم گزینه Extreme Memory Profile XMP انتخاب کنید باس رم سیستم خودتون دستی بدین مثلا اگر 1866 شما هم 1866 انتخاب کنید یا اگر1333 همون 1333 انتخاب کنیدبعدستاپ سیو کنید بیاین بیرون.

دانلودفایل PDF

با سلام من تو ستاپ مین گزینه xmp انتخاب کردم باس رم هم به صورت اتوماتیک رو 1600 که باس رم من هست تنظیم میشه. سیو کردم ولی باز هم تو بایوس و هم تو ویندوز باز 4 گیگ نوشن میده. ولی من نمیئونم چرا cpu-z 6 گیگ نشون میده؟ همچنین مدل رم من اون زمان که من خریدم تو این pdf وجود داشت ولی تو ویرایش جدید این pdf اون رو حذف کردند.

ali2424
22-05-2011, 22:04
با سلام من تو ستاپ مین گزینه xmp انتخاب کردم باس رم هم به صورت اتوماتیک رو 1600 که باس رم من هست تنظیم میشه. سیو کردم ولی باز هم تو بایوس و هم تو ویندوز باز 4 گیگ نوشن میده. ولی من نمیئونم چرا cpu-z 6 گیگ نشون میده؟ همچنین مدل رم من اون زمان که من خریدم تو این pdf وجود داشت ولی تو ویرایش جدید این pdf اون رو حذف کردند.

متا سفانه باید بگم رمهای کروسیر اخیرا برگشتی زیادی داشتند (حالا دلیلش چیه نمیدونم) بهترین کار این است که شما نرم افزار mem test (بهترین نرم افزار برای تست رم) را دانلود ودر حالت داس استفاده کنید حداقل یک پاس که 2 الی 3 ساعت طول می کشد ورم شما هر گونه مشکلی داشته باشد به شما با رنگ قرمز نشان داده میشود
م.فق باشید

jafarian
23-05-2011, 09:00
شماازرمهای داخل همون pdf بتونید تهیه کنید به نظرمن بهتره احتمالاجواب بده درضمن سیستم عاملتونم سون 64 بیتی هست؟بایوس سیستم هم آپدیته؟

nezam.z
23-05-2011, 15:59
متا سفانه باید بگم رمهای کروسیر اخیرا برگشتی زیادی داشتند (حالا دلیلش چیه نمیدونم) بهترین کار این است که شما نرم افزار mem test (بهترین نرم افزار برای تست رم) را دانلود ودر حالت داس استفاده کنید حداقل یک پاس که 2 الی 3 ساعت طول می کشد ورم شما هر گونه مشکلی داشته باشد به شما با رنگ قرمز نشان داده میشود
م.فق باشید
سلام دوست عزیز من memtest رو اجرا کردم و گذاشتم 3 ساعت test کنه ولی هیچ مشکلی رو تو رم ها نشون نداد. این شات تست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی میگم مشکل نمیتونه از memory controller یا مثلا از پین های سی پی یو باشه چون تو سایت های خارجی گفته بودن بعضی از مشکلات مربوط به یه پین سی پی یو هست که ممکنه خم شده باشه؟

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

شماازرمهای داخل همون pdf بتونید تهیه کنید به نظرمن بهتره احتمالاجواب بده درضمن سیستم عاملتونم سون 64 بیتی هست؟بایوس سیستم هم آپدیته؟
دوست عزیز اگه بخوام یک رم جدید با یک مارک دیگه بگیرم باید پولشو بدم مفتی برام عوض نمیکنن. ویندوزم هم 64 بیتی و بایوس رو هم به اخرین ورژن اپدیت کردم.

EXTREME
23-05-2011, 16:30
سلام دوست عزیز من memtest رو اجرا کردم و گذاشتم 3 ساعت test کنه ولی هیچ مشکلی رو تو رم ها نشون نداد. این شات تست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی میگم مشکل نمیتونه از memory controller یا مثلا از پین های سی پی یو باشه چون تو سایت های خارجی گفته بودن بعضی از مشکلات مربوط به یه پین سی پی یو هست که ممکنه خم شده باشه؟

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:56 PM ----------

دوست عزیز اگه بخوام یک رم جدید با یک مارک دیگه بگیرم باید پولشو بدم مفتی برام عوض نمیکنن. ویندوزم هم 64 بیتی و بایوس رو هم به اخرین ورژن اپدیت کردم.
پین سی پی یو اگه کج باشه معمولا دائم سیستم ریست میشه

Microsoft Windows
23-05-2011, 22:24
از ابزار خود ویندوز هفت هم استفاده کردید برای تست رم؟

سیستم ریست میشه و چون رم شما سه تا هست باید سه تا تست بگیره اگه مشکلی بود بهتون میگه اگر هم دوتا تست گرفت شما یه بار دیگه ویندوزتون رو عوض کنید ببینید شاید درست بشه و همینطور نظر من اینست که یه بار هم بایاس رو هم به دیفالت برگردون
این رمهاتون رو هم با یه سیستم دیگه هم تست کن ببین داستان چیه

nezam.z
24-05-2011, 16:28
پین سی پی یو اگه کج باشه معمولا دائم سیستم ریست میشه
ولی فکر کنم چون توی چیپست x58 memory controller با سی پی یو یکی شده این پین memory controller اگر کج بشه توی شناسایی درست رم اسکال ایجاد میشه

nezam.z
26-05-2011, 09:55
از ابزار خود ویندوز هفت هم استفاده کردید برای تست رم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسیستم ریست میشه و چون رم شما سه تا هست باید سه تا تست بگیره اگه مشکلی بود بهتون میگه اگر هم دوتا تست گرفت شما یه بار دیگه ویندوزتون رو عوض کنید ببینید شاید درست بشه و همینطور نظر من اینست که یه بار هم بایاس رو هم به دیفالت برگردون
این رمهاتون رو هم با یه سیستم دیگه هم تست کن ببین داستان چیه
دوست عزیز با این ابزار هم هیچ مشکلی رو نشون نداد.

EXTREME
26-05-2011, 10:19
ولی فکر کنم چون توی چیپست x58 memory controller با سی پی یو یکی شده این پین memory controller اگر کج بشه توی شناسایی درست رم اسکال ایجاد میشه
خوب اگر همون اشکال ایجاد کنه فکر کنم دائم ریست بشه میخواین سی پی یو رو در بیارید ببینید پینی کج شده یا نه

nezam.z
26-05-2011, 10:43
خوب اگر همون اشکال ایجاد کنه فکر کنم دائم ریست بشه میخواین سی پی یو رو در بیارید ببینید پینی کج شده یا نه
درآوردن فن سی پی یو خیلی مشکل و زحمت داره

EXTREME
26-05-2011, 10:53
درآوردن فن سی پی یو خیلی مشکل و زحمت داره
مگه فن ارجینال نیست ؟

nezam.z
26-05-2011, 10:57
مگه فن ارجینال نیست ؟
چرا ولی خودم هم بلد نیستم فن سی پی یو رو دربیارم

jafarian
26-05-2011, 11:18
درآوردن فن cpu به اونصورت مشکل نیست فن شما حالت دایره شکل داره برطبق فلش که تو عکس نشون دادم رو قسمت پایه فن نگاه کنید با فلش مشخص شده خودش یک شیارم هست شما برخلاف جهت عکس 4 طرف با پیچ گوشتی بچرخونیدبعدش پایه مشکی روبکشین بالابعد سیم فن ازرو مین جدا کنید آروم وردارین فن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
26-05-2011, 15:38
پیچشوبا با یه پیچ گوشتی 2سو باز کنید راحت درمیاد گرچه من فکر نکنم مشکلتون از این قضیه باشه ولی حالا ببینید ضرر نمیکنید
چون اگر همچین اتفاقی بیفته اصلا با سیستم خوب نمیشه کار کرد

nezam.z
26-05-2011, 20:37
پیچشوبا با یه پیچ گوشتی 2سو باز کنید راحت درمیاد گرچه من فکر نکنم مشکلتون از این قضیه باشه ولی حالا ببینید ضرر نمیکنید
چون اگر همچین اتفاقی بیفته اصلا با سیستم خوب نمیشه کار کرد
ببخشید برای برداشتن و گذاشتن دوباره خمیر چی کار کنم. چون تو خونه خمیرم که ندارم؟

EXTREME
26-05-2011, 21:37
ببخشید برای برداشتن و گذاشتن دوباره خمیر چی کار کنم. چون تو خونه خمیرم که ندارم؟
برید خمیر بخرید قیمتی نداره
اگه تازه خمیر زدید هم زیاد واجب نیست که بزنید

moon111
16-02-2012, 16:35
سوال فوری فوتی
2 گیگ رم کینگ استون باس 667 داشتم رفتم با کلی جستجو 1 گیگ رم کینگ مکس باس 667 پیدا کردم هردو از نوع DDR 2 و کنارشون گذاشتم اما مشکل تو ویندوز اکس پی و 7 هردو همون 2 گیگ رو نشون می ده اما تو برنامه سی پی یو -زد CPU-Z سه گیگ نشون می ده نمی دونم گدوم راسته و آیا یک گیگ از رو هام بی خودی است که نشونش نمی ده هر کی بلده کمکم کنه علت چیه آیا از 3 گیگ استفاده می شه در ضمن هر 3 رم رو تک تک گذاشتم و سالم هستن
منتظر راهنمایی شما هستم

kooloom
11-03-2012, 22:45
p55 همشون اینجورین؟
منم مشکلم همینه مینم asus p67x58 premium و 12گیگ رم کورسیر دامینیتور و پاور کولرمستر 750 واته و سی پی یو cori7 950 و 13 ثانیه طول میکشه تا تصویر بده لطفا راهنمایی کنین

Devicestreet
11-03-2012, 22:51
سوال فوری فوتی
2 گیگ رم کینگ استون باس 667 داشتم رفتم با کلی جستجو 1 گیگ رم کینگ مکس باس 667 پیدا کردم هردو از نوع DDR 2 و کنارشون گذاشتم اما مشکل تو ویندوز اکس پی و 7 هردو همون 2 گیگ رو نشون می ده اما تو برنامه سی پی یو -زد CPU-Z سه گیگ نشون می ده نمی دونم گدوم راسته و آیا یک گیگ از رو هام بی خودی است که نشونش نمی ده هر کی بلده کمکم کنه علت چیه آیا از 3 گیگ استفاده می شه در ضمن هر 3 رم رو تک تک گذاشتم و سالم هستن
منتظر راهنمایی شما هستم
سیستم عاملتون 64 بیته؟