PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب مصرف شدن پهنای باند

Šepehr
06-05-2011, 10:37
سلام دوستان
من ویندوز 7 دارم وقتی دارم تو اینترنت میگردم یا دانلود می کنم بعد از اینکه کارم تموم شد پهنای باند همچنان مشغول میمونه. با اینکه من مرورگرم (فایرفاکس) رو بستم و دانلود منیجر (IDM) دیگه دانلودی توی صف نداره.
حتی process هر دوشون توی لیست process ها وجود نداره. اما با نرم افزار net limiter که چک می کنم میبینم که هنوز دارن این دوتا با تمام قدرت دانلود می کنن! فقط هم دانلود می کنن آپلود آنچنانی ندارن.
فایروال و connection ویندوز هم نشون میدن که چیزی داره دانلود میشه.
وقتی هم که ولشون می کنم دانلود کنن اصلا بیخیال نمیشن و مدت ها همینطور ادامه داره کارشون.
با توجه به اینکه اینترنت نامحدود ندارم مشکل ساز شده برام

کسی راه حلی داره؟

ebicross
06-05-2011, 12:27
شما با یک Firewall چک کنید که آیا این دو پروسه هنوز کانکشن دارند و دارند چیزی دانلود میکنند یا خیر.
چون خود سیستم هم همیشه در حال تبادل هستش که این تبادل خیلی پایینه ولی چراغ مودم چشمک میزنه و چراغ کانکشن هم همینطور ولی در واقع حجم تبادل پایینه.

Šepehr
06-05-2011, 15:03
بله خود netlimiter هم نشون میده که connection ها هنوز وصله و داره دانلود میکنه در صورتی که اصلا process ش دیگه تعطیل کرده رفته!
حجم دانلودشونم زیاده

alil1369
06-05-2011, 15:11
اپدیت ویندوز رو چک کن که خاموش باشه !
انتی ویروس و فایروال هم اگه داری چک کن اپدیت نمیشن
یه فایروال نصب کن و دسترسی به اینترنت رو دستی کن تا هر برنامه ای که خواست وصل شه اجازه بگیره .

Dr Hannibal
06-05-2011, 17:04
این نرم افزار رایگان کم حجم رو نصب و اپدیت کن ، درایو ویندوز رو کامل اسکن کن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

log اخرش رو اینجا بذار ببینم.

netlimiter نمیگه محل این فایل کجاست ؟

H.Operator
06-05-2011, 17:11
بچه ها دوست منم یه همچین مشکلی داره که رفته رو اعصابش:
سرویس svchost.exe همش در حال گرفتن دیتا هست:13:

Šepehr
06-05-2011, 22:32
نه مشکل از ویروس و maleware و آپدیت ویندوز و نرم افزارها نیست
خود پروسه idm داره دانلود میکنه در صورتی که پروسه رو end task کردم

svchost.exe هم بعضی وقتا یه چیزی دانلود میکنه اما دانلودش زود تموم میشه

یه چیزی رو فهمیدم
وفتی چی پی ان فعاله اینطوره یعنی تا غیر فعالش میکنم دانلود هم تموم میشه. همه چی عادی میشه
چرا اینطوریه؟

ebicross
06-05-2011, 23:10
از Resource Monitor خود ویندوز کمک بگیرید و ببینید این پروسه ها وضعیتشون چطوریه.
توی run بنویسید perfmon.exe /res

ببینید اینکه خود پروسه بعد از end شدن فعالیت داشته باشه غیر ممکنه. شما برید و فایل IDM.exe رو تغییر نام بدین. اگر فایل در حال استفاده بود که همون پروسه داره دانلود میکنه و اگر تغییر نام داده شد یعنی یا نرم افزار شما داره اطلاعات اشتباه به شما میده و یا از جای دیگری دانلود داره انجام میشه.

H.Operator
07-05-2011, 02:06
این ویندوز رفیقمم عوض کردیم باز این سرویس svchost.exe داره دیتا میگیره ول کنم نیست کل شارژ رفیقمو داره می خوره یه کمکی بکنید خیلی حیاتیه:11:

Dr Hannibal
07-05-2011, 09:37
نه مشکل از ویروس و maleware و آپدیت ویندوز و نرم افزارها نیست
خود پروسه idm داره دانلود میکنه در صورتی که پروسه رو end task کردم

svchost.exe هم بعضی وقتا یه چیزی دانلود میکنه اما دانلودش زود تموم میشه

یه چیزی رو فهمیدم
وفتی چی پی ان فعاله اینطوره یعنی تا غیر فعالش میکنم دانلود هم تموم میشه. همه چی عادی میشه
چرا اینطوریه؟

به نظر من کرک آلوده هست !!! ، و پس دقیقا به خاطر maleware هست. idm رو پاک کن کاملا ، با روش زیر دوباره نصب و فعال کن.

روش زیر برای ورژن 5 گفته شده اما من اخرین ورژن 6 رو هم باهاش فعال کردم بدون مشکل.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اسکن با اون نرم افزار هم یادت نداره !

نتیجش رو هم حتما بگو.

این ویندوز رفیقمم عوض کردیم باز این سرویس svchost.exe داره دیتا میگیره ول کنم نیست کل شارژ رفیقمو داره می خوره یه کمکی بکنید خیلی حیاتیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به خاطر آلودگیه ، با همین نرم افزاری که گفتم بالا اسکن کنه (آپدیت) اگر نشد از svchost.exe کپی بگیره (دقیقا همونی که دانلود داره) بده ببینیم.

H.Operator
07-05-2011, 16:32
به خاطر آلودگیه ، با همین نرم افزاری که گفتم بالا اسکن کنه (آپدیت) اگر نشد از svchost.exe کپی بگیره (دقیقا همونی که دانلود داره) بده ببینیم.
دکی جان هیچی پیدا نکرد فقط به کرک Idm گیر داد که اونم طبیعیه(البته قبل اسکن برنامه رو آپدیت هم کردم):46:
البته الان سیستمش رو آوردم خونه خودمون روی اینترنت خودم اصلآ اون سرویس فعال نمیشه(من آسیاتک دارم رفیقم از شاتل سرویس داره)

Šepehr
07-05-2011, 22:49
مشکل از IDM نیست چون همونطور که توی پست اول گفتم firefox هم اینطوریه
یه چیز جدید کشف کردم مثلا وقتی میرم یو توب یه ویدئو رو پخش می کنم و همون اول FF رو میبندم بعد از اینکه از لیست پروسس ها هم خارج شد، همچنان دانلود ادامه داره! تا اینکه کل فیلمه رو دانلود کنه بعد خودش قطع میشه
توی این مدت netlimiter نشون میده که FF داره استفاده می کنه.فایروال Bitdefender هم همینو نشون میده اما توی لیست پروسس ها نمیاره FF رو. کانکشن هم استفاده از اینترنت رو نشون میده.
resource monitor رو نفهمیدم چطور کار میکنه. بیشتر باید باهاش ور برم.